پرسنتا

چگونه از اکانت Gmail خود Backup بگیریم؟

Gmail یکی از خدمات رایگان شرکت گوگل برای ارایه پست الکترونیکی تحت وب، IMAP و POP است.جی‌میل به طور رسمی در بریتانیا و آلمان گوگل میل نامیده می‌شود. در حال حاضر جی‌میل در حدود ۷ گیگابایت حافظه در اختیار کاربر قرار می‌دهد.[ویکی پدیا]

انزل وب

اگر در اکانت Gmail خود اطلاعات مهمی دارید و از اینکه اطلاعات شما پاک یا غیرقابل دسترس باشند نگران هستید ،بهترین راه حل Backup گرفتن از اکانت است،در ادامه روش هایی برای Backup گرفتن از اکانت Gmail را شرح میدهیم.

Backup به معنی نسخه پشیبان است.

استفاده از یک برنامه پشتیبان گیر مستقل

Gmail Backup یک نرم افزار رایگان مخصوص ویندوز برای Backup گرفتن از اکانت شماست،از قابلیت های این نرم افزار میتوان به دانلود کردن همه ایمیل ها،پشیبان گیری امن از آنها و قابلیت بازگردانی ایمیل ها اشاره کرد.

انزل وب

اگر از نسخه های پولی این نرم افزار استفاده کنید امکانات بیشتری مانند:پشتیبانی از چند اکانت،دریافت و ذخیره ایمیل ها در یک فایل .zip و.. را در اختیار دارید.

میتوانید این نرم افزار را از سایت اصلی دریافت نمایید.

استفاده از وب سرویس

Backupify یک سرویس مفید برای که بصورت خودکار عملیات Backup را برای تعدادی از سرویس های محبوب مانند:Google Apps, Gmail,Facebook, Twitter و.. انجام میدهد.

انزل وب

پس از ورود به سایت وثبت نام فقط کافیست اکانت ها وسرویس هایی که میخواهید از آنها Backup گرفته شود مشخص کنید وبقیه کارها را به عهده سایت بگزارید.

این سرویس دارای اکانت های مجانی و پولی با محدودیت های مختلف است.

استفاده از ایمیل کلاینت

یکی از روش های رایج برای Backup گرفتن استفاده از ایمیل کلاینت هاست فقط کافیست شما چند دقیقه برای راه اندازی آن زمان بگزارید.

انزل وب

شما میتوانید به اکانت خود با نرم افزار هایی مانند Apple Mail, Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird و.. دسترسی پیدا کنید،Thunderbird جزو نرم افزار های رایگان است که میتوانید بر روی همه سیستم عامل از آن استفاده کنید .پس از تنظیم، پیام های شما بعد از هر ورود به Thunderbird دانلود و در پوشه پروفایل شما ذخیره میشود که میتوانید به صورت امن از آن Backup بگیرید.

میتوانید از آموزش قدم به قدم تنظیم POP گوگل استفاده کنید.

همچنین از اینجا Mozilla Thunderbird را دریافت نمایید.

منبع:انزل وب

مطالب مرتبط

۶ ترفند جالب و کاربردی فیس بوک

نظرات

تبلیغات متنی