پدر زبان برنامه نویسی C درگذشت

پس از درگذشت استیو جابز،اینبار در تاریخ ۸ اکتبر ۲۰۱۱  دنیس ریچی که یکی دیگر از بزرگان علم کامپیوتر و فناوری بود پس از مبارزه با بیماری در سن ۷۰ سالگی از میان ما رفت.ریچی را بیشتر به عنوان خالق سیستم عامل یونیکس که لینوکس بر پایه هسته این سیتم عامل ساخته شده است ،می شناختند. علاوه بر این او در سال ۱۹۷۱ زبان برنامه نویسی C را نیز اختراع کرده است.

انزل وب

دنیس ریچی (به انگلیسی: Denis Ritchie) یک از دانشمندان علم رایانه است. وی در ۹ سپتامبر ۱۹۴۱ محله برونزویل شهر نیویورک به دنیا آمد. نام او بر روی کارهایی نظیر زبان برنامه نویسی سی و یونیکس وجود دارد.

انزل وب

وی در دانشگاه هاروارد در رشته فیزیک مشغول به تحصیل شد و بعد از مدتی این رشته را رها کرد و در رشتهٔ ریاضی کاربردی مدرک لیسانس و فوق لیسانس خودرا گرفت وهمچنین دکترا. موضوع پایان نامهٔ دکترای او در سال ۱۹۶۸ در مورد تقسیمات سلسله‌ای توابع بود. وی در دوران تحصیل به این نتیجه رسیده بود که به رشتهٔ فیزیک علاقه‌ای ندارد وبرای فیزیک‌دان شدن به اندازهٔ کافی با هوش نیست و کامپیوتر برای او جذابتر و راحتتر است. وی همانند پدرش در سال ۱۹۶۷ جذب آزمایشگاه‌های بل شد. او در حین کار در شرکت در گیر پروژه مولتیکس شده بود که می‌توان آن رانسخهٔ اولیه سیستم‌عامل یونیکس نامید.تجربه کار بر روی این پروژه باعث شد که او و کنت تامسون نکته‌ها و ایده‌های فراوانی بدست آورند که نتیجهٔ آن در سیستم‌عامل یونیکس مشخص شد. وی بعدها به عنوان یک سرپرست در مرکز تحقیقات نرم‌افزاری شرکت لوسنت مشغول به کار شد.

از اینجا در مورد دنیس ریچی بیشتر بخوانید.

منبع:انزل وب

خرید بک لینک

مطالب مرتبط

نظرات

تبلیغات متنی