انزل وب

سرانجام نمونه اولیه لنز با نمایشگر بیسیم توسط یک ایرانی ساخته شد

لنز با نمایشگرهای بیسیم شاید شما را به یاد فیلم های جیمز باند و ابزارهای فوق سری بیاندارد،اما سرانجام گروه ای از مهندسان زیست شناسی فلاندی و آمریکایی با رهبری آقای بابک پرویز توانستند یک آنتن،گیرنده رادیویی،مدارهای کنترلی و LED را در یک لنز چشم قرار دهند و نمونه اولیه آن را تولید کنند.

انزل وب

لازم به ذکر است نمونه مفهومی این لنزها برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ توسط آقای بابک پرویز معرفی شد و این اختراع تا کنون توانسته جوایز و افتخارات زیادی برای ایشان به ارمغان بیاورد.

انزل وب

این تیم توانستند یک پیکسل را از راه دور در لنزی که در چشم یک خرگوش قرار داده بودند روشن کنند،قدرت یک باطری خارجی از طریق فرکانس رادیویی به آنتن موجود درلنز(همان حلقه طلایی رنگ شکل) منتقل میگردد،از طریق این روش لنز توسط چیزی پوشانده نمیشود.پس از دریافت انرژی توسط مدارات یکپارچه، LED آبی رنگ موجود در لنز روشن میشود.IC موجود در لنز نیز هنوز کار به خوصوصی انجام نمیدهد و فقط میتواند یک پیکسل نمایش داده شده در لنز را از طریق فرکانس های رادیویی کنترل کند.

انزل وب

خرگوشی که این لنز بر روی آن تست شد زنده ماند و هیچگونه آسیبی پس از برداشتن لنز در قرنینه و سیستم بینایی آن دیده نشد.البته این سیستم هنوز دارای مشکلاتی مانند نمایش تنها یک پیکسل و.. است اما تیم تحقیقاتی در حال کار بر روی طرح هایی برای ایجاد چندین پیکسل در یک لنز هستند.امیدواریم در آینده شاهد اختراعات و پیشرفت بیشتر جوانان ایرانی در زمینه علم و تکنولوژی باشیم.

اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه تحقبقاتی را از اینجا بخوانید.

منبع خارجی:extremetech|time

ویرایش و ترجمه:انزل وب

مطالب مرتبط

نظرات

تبلیغات متنی