جانبی
ترفند های بیتالک

بررسی و معرفی ترفند های بیتالک (Beetalk)

پس از بررسی و معرفی ترفندهای نرم افزارهای چت و شبکه اجتماعی موبایل تلگرام،لاین،ایسنتاگرام و واتس اپ اینبار ترفند های نرم افزار بی تالک (Beetalk App) که اخیرا در بین کاربران ایرانی جای خود را پیدا کرده است بررسی میکنیم.

تغییر شماره در بیتالک

در صورتی که نمیخواهد دیگر شماره تلفن همراه فعلی خود را به هر دلیلی برای پروفایل بیتاک خود استفاده کنید، beetalk این امکان را فراهم کرده که بتوانید اکانت بیتالک خود را به شماره دیگری اتصال دهید بدون آن که لیست مخاطبین (Contacts) ، پست های خود و.. پروفایلتان را از دست بدهید.

برای این کار ابتدا از منوی پایین برنامه به قسمت Me بروید و گزینه Settings را انتخاب و از منوی باز شده My Accounts را برگزینید.

ترفند های بیتالک

سپس Phone number را از صفحه باز شده انتخاب کنید.

ترفند های بیتالک

در صفحه بعد شماره همراه فعلی شما نمایش داده میشود،گزینه Change را برگزینید و سپس Confirm را انتخاب کنید تا بتوانید در صفحه جدید شماره ای که میخواهید اکانت خود را به آن متصل کنید وراد نمایید.

ترفند های بیتالک

نکته : شماره ای جدید وارده شده نباید از قبلی برای اکانت دیگری انتخاب شده باشد.

گذاشتن رمز بر روی بیتالک بدون نیاز به هیج برنامه دیگر

با استفاده از این قابلیت قادر هستید که بر روی بی تالک خود رمز (password) بگذارید تا اطرافیان قادر به ورود و دسترسی به اطلاعات شما در این اپ نباشند.

ابتدا مراحل گفته شده در بخش اول تا قسمت Settings طی کنید و سپس Passcode Lock را از صفحه مربوطه انتخاب نمایید.

ترفند های بیتالک

تیک گزینه Passcode را فعال کنید تا بتوانید رمز دلخواه تان را تعیین کنید.

ترفند های بیتالک

پس از وارد کردن پسورد مورد نظر بی تالک از شما میخواهد تا آنرا یکبار دیگر تایپ کنید تا عملیات به پایان برسد.

photo_2015-08-20_11-22-07

همچنین با انتخاب گزینه Lock After 5 Minutes  این امکان را به برنامه میدهد که پس ار ۵ دقیقه کار نکردن در محیط بیتالک رمز بر روی آن فعال شود.

ترفند های بیتالک

جلوگیری از دیده شدن در نتایج جستجو افراد نزدیک به موقعیت فعلی شما (Look Around)

قابلیت Look Around نرم افزار چت بیتالک به کاربر این امکان را میدهد تا دیگر کاربران نزدیک به محدوده فعلی خود را بر اساس سن و جنسیت فیلتر و جستجو کند اما این قابلیت دردسرهایی را نیز به همراه خود دارد به عنوان مثال به صورت پیش فرض این قابلیت برای همه کاربران فعال است و بدون درخواست قبلی شما در محدوده جستجو دیگر کاربران قرار می گیرد که این مساله ممکن است برای همه خوشایند نباشد در ادامه روشی برای غیر فعال کردن این حالت پیشفرض را آموزش میدهیم

با فعال کردن این قابلیت در bee talk میتوانید از دید دیگران پنهان بمانید و در نتایج Look Around دیده نشوید تا دیگران قادر به ارسال درخواست دوستی به شما نباشند.

ابتدا مراحل گفته شده در بخش اول برای رسیدن به قسمت Settings را طی کنید، سپس Privacy را از منوی باز شده برگزینید.

ترفند های بیتالک

در صفحه باز شده تیک گزینه Hide Location را فعال کنید تا تغییرات اعمال کند.

ترفند های بیتالک

حالا از منوی پایین برنامه به قسمت Look around رفته و در بالای صفحه بر روی Turn Off کلیک کنید.

جلوگیری از دیده شدن آخرین زمان فعالیت شما در بیتالک

بی تالک به شما این امکان را میدهد که آخرین زمان فعالیت شما (Last Seen) در برنامه توسط مخاطبینتان در محیط چت و .. برنامه دیده نشود.

برای اعمال این تغییر مراحل گفته شده در بخش اول برای رسیدن به قسمت Settings را طی کنید و Privacy را از منوی باز شده برگزینید.

ترفند های بیتالک

در صفحه باز شده تیک گزینه Hide Last Seen را فعال کنید تا برنامه تغیرات را اعمال کند.

ترفند های بیتالک

بلاک کردن افراد مزاحم در بیتالک

افراد مزاحم در تمامی شبکه های اجتماعی وجود دارند و بیتاک نیز از این قاعده مستثنی نیست،برای جلوگیری از ایجاد مزاحمت  و دریافت پیغام و درخواست از طرف دیگران میتوانید آنها را بلاک (Block) کنید.

ابتدا مراحل گفته شده در بخش اول برای رسیدن به قسمت Settings را طی کنید و Privacy را از منوی باز شده برگزینید.

ترفند های بیتالک

Blocked Users یا Blacklist را انتخاب کنید و  بر روی دکمه + کلیک کنید.(در این بخش شما میتوانید افراد بلاک شده را مدیریت کنید و حتی آنها را از بلک لیست خارج کنید)

ترفند های بیتالک

مخاطب مورد نظر را از لیست انتخاب کنید و OK را انتخاب کنید تا مخاطب به لیست اشخاص بلاک شده اضافه شود.

ترفند های بیتالک

سپس گزینه Save را انتخاب کنید تا تغییرات اعمال شود.

به اشتراک گذاری عکس یا مطلب در تایم لاین باز (Buzz Timeline) برای کاربران خاص

اگر میخواهید برای افراد خاصی پیغام صوتی،عکس و یا نوشته ای را در باز خود به اشتراک بگزارید ابتدا از منوی پایین برنامه به قسمت Buzz بروید و  سپس از منوی بالای صفحه بر رو مکان مشخص شده کلیک کنید و نوع پستی که میخواهید به اشتراک بگزارید را انتخاب نمایید.

ترفند های بیتالک

بعد از این که متن یا عکس خود را درج کردید، Everyone را از قسمت (Share to) انتخاب کنید و بر روی Circles تپ کنید.

ترفند های بیتالک

+ را از منوی بالای صفحه برگزینید سپس کاربرانی که مد نظر دارید را انتخاب و بر روی OK تپ کنید تا لیستی ساخته شود.

ترفند های بیتالک

نامی برای لیست خود تعیین کنید و تیک بالای صفحه را تپ کنید تا لیست ذخیره شود و بتوانید در مواقع مورد نیاز از آن استفاده کنید.

ترفند های بیتالک

پس از انجام این تنظیمات پست شما تنها برای افراد این لیست منتشر و نمایش داده میشود به علاوه اینکه شما میتوانید افراد این لیست را اضافه یا حذف کنید.

چگونه با دوستان خود در بیتالک چت مخفی (Secret Chat) کنیم

چت مخفی برای زمانی است که نمیخواهید پیام ارسالیتان به کاربران پخش شود یا شخص مورد نظر امکان سواستفاده از آن را نداشته باشد بسیار مفید است.شما با استفاده از این قابلیت ممیتوانید عکس های خود را تنها برای چند ثانیه به طرف مقابل نمایش دهید و سپس عکس به صورت خودکار حذف شود و  یا در صورتی که اسکرین شاتی (Screenshot) از صفحه توسط شخص مقابل گرفته شود مطلع خواهید شد.

برای فعال کردن این قابلیت ابتدا به چت روم کاربر مورد نظر رفته و قسمت مورد نظر را انتخاب کرده و به سمت راست بکشید تا قابلیت Secret Chat فعال شود.(رنگ محیط تایپ به مشکی تغییر خواهد کرد)

ترفند های بیتالک

سپس مشاهده میکنید که قسمت زیرین چت روم تغییر حالت داده و یک گزینه به آن اضافه شده است.

ترفند های بیتالک

با انتخاب این گزینه میتوانیید تعیین کنیید که بعد از گذشت چه مقدار زمانی پیام ارسالی شما به شخص مورد نظر از بین برود.

دسترسی به تصاویر پروفایل و تمامی فایل های تصویری و ویدیویی حذف شده بیتالک

در بعضی مواقع پیش می آید که عکس یا فیلمی همراه با پیام های ارسال شده از بین رفته و پاک میشود اما این فایل ها در واقع از حافظه از بین نرفته اند. برای دسترسی به تمامی فایل های دریافتی در بیتالک (از قبیل عکس ها،عکس پروفایل کاربران،ویدیو و فایل های صوتی و..) مسیر زیر را طی کنید.

File manager / SD card / beetalk

photo_2015-08-21_10-53-34

پس از این که وارد پوشه beetalk شدید میتوانید با انتخاب پوشه images یا buzzimage به فایل های تصویری خود دسترسی پیدا کنید.همچنین برای دیدن عکس های ذخیره شده پروفایل کاربران به پوشه avatar مراجعه کرده و پسوند .jpg را به عکس ها اضافه کنید تا تصاویر پروفایل کاربران نمایش داده شود.

ترفند های بیتالک

حذف پیغام آپدیت بیتالک

یکی از موارد آزار دهنده این نرم افزار پیغام های متوالی آپدیت آن میباشد و در صورتی که شما نیازی به مشاهده این پیغام ندارید برای غیر فعال کردن آن مسیر زیر را طی کنید:

ابتدا مراحل گفته شده در بخش اول برای رسیدن به قسمت Settings را طی کنید و Privacy را از منوی باز شده برگزینید.سپس گزینه Change update Setting را انتخاب و تیک گزینه automatically check for updates را بردارید.

حذف پیغام آپدیت بیتالک

پاک کردن تاریخچه چت ها و بکاپ گرفتن (نسخه پشتیبان)  از چت های بی تالک

گرفتن بکاپ (backup) یک امر مهم در اکثر اپ و سرویس ها میباشد و اگر میخواهد آرشیو تمام چت های خود با کاربران را داشته باشید مسیر زیر را طی کنید:

ابتدا مراحل گفته شده در بخش اول برای رسیدن به قسمت Settings را طی کنید و Privacy را از منوی باز شده برگزینید.سپس بر روی گزینه Export Chat History کلیک و مخاطبینی که میخواهد آرشیو چت آنها را در اختیار داشته باشید انتخاب و بر روی OK کلیک کنید.

پاک کردن تاریخچه چت ها و بکاپ گرفتن (نسخه پشتیبان) از چت های بی تالک

در انتها یک روش (مثل بلوتوث،ایمیل و..) برای ارسال فایل بکاپ انتخاب کنید.

همچنین اگر نمیخواهید چت های قبلی شما با دیگر کاربران در پنجره چت روم نمایش داده شود کافیست به Privacy بیتاک رفته و بر روی دکمه Clear Chat History کلیک کنید.

پس گرفتن اکانت هک شده و رفع بن شدن در بیتالک

متاسفانه بیتاک دارای پشتبانی بسیار ضعیف در زمینه اتباط کاربران با اپراتورهای این شرکت می باشد و در صورتی که اکانت شما ریپورت و بن  (Report and Ban) شد و یا توسط شخصی دیگری اکانت هک شد تنها از طریق راه ارتباطی زیر میتوانید با مسئولین بیتاک مکاتبه کنید:

در صورتی که اکانت شما بن شده است و با پیغامی نظیر your account has been banned. you may wish to contact به ایمیل آدرس feedback@beetalkmobile.com ایمیلی با ساختار زیر ارسال کنید:

Hello

My account has been banned

My phone number is +989121234567

Please re-open my Account

Regards

توجه : شماره تلفن خود را به جای +۹۸۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷ و با ساختاری که نوشته شده جایگزین کنید.

و اگر اکانت شما توسط شخص دیگری هک (hack) شده است و با پسورد خود نمیتوانید وارد بیتاک شوید به ایمیل آدرس feedback@beetalkmobile.com ایمیلی با ساختار زیر به همراه تصویری از یک مدرک معتبر مثل شناسنامه یا گذرنامه ارسال کنید:

Hello

My account has been hacked by some one i don’t know

My phone number is +989121234567

My Registration date is :

Please re-open my Account

Regards

شماره تلفن خود را به جای +۹۸۹۱۲۱۲۳۴۵۶۷ و با ساختاری که نوشته شده جایگزین کنید و در مقابل Registration date تاریخ عضویت را وارد کنید.

توجه کنید که استفاده از این روش به منزله بازگشت ۱۰۰% اکانت نیست و شما باید در متن پیغام به خوبی مشکل و حتی منطقه ای که معمولا از آنجا وارد اکانت خود میشوید را در متن ایمیل وارد کنید و مشکل را به خوبی شرح دهید و ممکن است مدتی برای دریافت پاسخ از سوی بیتاک منتظر بمانید.


در پایان معرفی ترفند های بیتالک  اگر شما نیز ترفند یا روش کاربردی برای این نرم افزار سراغ دارید آنرا در بخش نظرات با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

برترین نرم افزار های رایگان چت و جایگزین های تلگرام،واتس اپ،لاین،بی تالک ،تانگو (Telegram,Whats App,Line,BeeTalk,Tango Free Alternative Chat Apps)
جایگزین های تلگرام،معرفی بهترین نرم افزارهای چت ناشناخته!

نظرات

 • بهاره says:

  Salam khahesh mikonam b man ziod j bedin man ber talkamo yek sale pish log out kardam va hamsaram az gooshie doostesh rafte dide too recommended friends man balaie kasi hastam k 4 rooze nasb karde aya in recomend rabti b tarikhe nasb dare? Lotfan tozih bedin

  1
  • کمیل says:

   سلام. دقیق متوچه منظورتون نشدم.
   شما میتونی بری با همون خط توی بیتالک و اکانتت حذف کنی
   توجه داشته باشین خروج نزنید. باید اکانت حذف کنید

   0
 • پرستو اسدی says:

  سلام
  من بیتالک ندارم ویک نفر شماره وعکس های منو تو بیتالک پخش کرده چه جوری میتونم بفهمم شماره طرف چی بوده؟کسی میتونه کمک کنه؟

  0
  • کمیل says:

   سلام. شما از روی اکانتی که شمارش نداری نمیتونی بفهمی اون کی هست و شمارش چیه
   فقط میتونی به پلیس فتا شکایت کنی
   از روی آی پی که وصل میشه بیتالکش سه سوت میفهمن کیه و کجاییه و حتی آدرس دقیقش هم در میارن
   درضمن مشخصات بهت نمیدن
   خودشون پیگیری میکنن
   متاسفانه بعضی ها فکر میکنن چون فضای مجازیه کسی نمیتونه پیگیری کنه. اگه درمورد مبحث آی پی ها و مک آدرس ها اطلاعات داشته باشین متوجه میشن مثل آب خوردنه
   تازه بعضی ها برای مزاحمت میرن خط ایرانسل میخرن
   باید بهشون بگیم راحت ترین روش برای ردیابی و پیگیری خطوط ایرانسل هستن

   0
 • تینا says:

  بچها میگم تو بیتالک فقط یه بار میتونی به یه نفر درخواست دوستی بده یا بازم میشه

  0
 • hamed says:

  سلام تو پروفایل دوستام کتار علامت مذکر یا مونث یه عددی نوشته که برا هرکس این عدده فرق داره.میخواسنم بدونم این عدد چیه؟؟؟؟؟؟

  0
 • لیلا says:

  سلام . من اومدم گوشیم رو فرمت کردم .الان که بیتالک دانلود کردم. میزنم واسه کد می نویسی خطای اتصال چیکار کنم

  1
 • پارسا says:

  درخواست دوستی ارسال نمیشه چرا

  0
 • مهدی says:

  با سلام چند روزه تو بیتالک درخواست میدم نمیره مشکل از کجاست ؟ میتونید کمکم کنید ؟

  0
 • من says:

  سلام
  ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید
  حتی اگه جواب رو به جیمیلمم هم بفرستید ممنون میشم
  این نرم افزار صحت داره؟
  چطور میشه وقتی من بیتالک ندارم کسی بتونه منو شناسایی کنه
  پیشاپیش از پاسخ شما سپاسگزارم

  0
 • ز says:

  تو گروه ها مدیرم چجوری اعضارو ریمو کنم؟

  0
 • علی says:

  سلام من بیتالک نصب کردم و وقتی شماره واردمیکنم گزینه ادامه رو میزنم خطامیده اشکال در اتصال شبکه به نت هم وصله موبایلم قبلا بابیتالک کارمیکردم نمیدونم چرالان اخطارمیده

  0
 • دریا says:

  تنها به یکی از دوستام نه به چندنفر گفتم همه اسکرین شات گرفتن ولی واسه من نوشته ای نیومد از تنظیمات بیتالک نمیشه درستش کرد؟

  1
 • حمید says:

  یکی از دوستانم منو حذف کرده چجوری میتونم تو بیتاک پیداش کنم

  -7
 • دریا says:

  سلام خسته نباشید من یک عکس رو واسه دوستم ازنجوا ارسال کردم وایشون اسکرین شات گرفتن ولی واسه من پیغامی با این مضمون که مخاطب عکس گرفته نیومد حتی نسخه بیتالکم عوض کردم باز هم نشد چرا؟

  0
 • جواد says:

  سلام من چندوقتیه درنگاه به اطرافم براساس زمان آن بودن افراده وفاصله ۰mمیزنه و همه افراد در نزدیکی من نیستند وتوپروفایلشون میبینم مال شهرهای دیگن ممنون میشم کمکم کنید

  0
  • مهرنوش says:

   من واسه هرکى درخواست ادد میفرستم از طرف من میره ولى واس طرف مقابل نمیره گوشیمم اندروید نیس, iosهستش همکارم کردم حتا پاک کردم دوباره نصب کردم ولى خوب نشد لطفا کسی میدونه راهشو برام اس ونه۹۱۰۲۸۸۰۲۹۰

   1
 • مهی says:

  سلام. میخاستم,بدونم توی بی تاک وقتی یکیو بلاک میکنیم بعد از چه مدتی به طور خودکار از بلاک درمیاد؟ و اینکه اگر در مدت بلاک ما اسم و ای دی رو عوض کنیم و اون شخص شماره مارو نداشته باشه میتونه بفهمه ما همونی بودیم ک باهلش چت کردیم یا نه؟
  ممنون

  0
 • حمید says:

  سلام دوستان
  ظاهرا بیتاک یک سری مشکلات داره
  مثل
  *عدم آپدیت اتوماتیک
  *بلاک شدن بی مورد
  *عدم آزاد سازی اکانت بلاک شده
  *عدم امکان حذف اکانت
  *نرسیدن درخواست دوستی به کاربران بعد از چند روز کار کردن و ارسال پیام به دیگران
  حالا سوالم اینه
  ۱-کسی برنامه ای شبیه بیتاک میشناسه که جایگزین کنیم و سیستمی شبیه رادار بیتاک داشته باشه و بتونیم برای افرادی که اعلام میکنن دنبال دوست هستن درخواست دوستی بدیم
  چون نقطه قوت بیتاک پیدا کردن دوست غریبه هست
  ۲-یا اینکه اگر یک راه حل برای مشکلات بالا دارین به من بگید

  0
 • سوده says:

  سلام، من نسخه قدیمی بیتالک رو نصب کرده بودم و استفاده میکردم بعد حدود دوماه اصلا بازش نکردم، بعد از این مدت دیگه کانکت نمیشدم و دایم پیام میداد که آپدیت گفتم شاید اینطوری درست بشه بنابراین آپدیتش کردم اما الان هیچ قابلیتی نداره حتی نوشته های خودمم باز نمیکنه، به نظرتون راهی هست واسه باز کردنش یا باید حذفش کنم؟! میخوام تا جایی که امکان داره حذف نکنم!

  0
  • علی says:

   سلام بیتالک من نگاهبهاطرافشو فعال که میکنم اشخاص نزدیک را نشون نمیده همه مخاطبهام خارج از کشور را نشون میده اونم در حد چند نفر عکساشون پیداست بیتالک میگه موقعیت مکانی شما فعال نیست اما من موقعیت مکانمو تایید کردم اما بازم مشکل بر طرف نشده لطفا راهنماییم کنید با تشکر

   0
 • t says:

  ۳۷۸۴۳۰۷۱۰۰۰۰۰a
  گزارش اینو بدینطفا اگزارش اینو بدین به ایرانیا داده.گزارششو به عنوان آزار و اذیت بدین
  حرف aآخر فراموش نشود

  -2
 • ساحل says:

  سلام یکی از دوستانم توی بیتالکش ب مشکلی برخورده گویا درخواست هایی ک ب افراد میفرسته واس اونها نمیره.اگر امکان داره راهنمایی کنید تشکر👋👋

  -23
 • زهرا says:

  سلام خسته نباشید من یه مدت مشکلم در بیتالک این هست که تصاویر افرادی که به من درخواست دوستی داده اند برام اصلا لود نمیشه اگه میدونید لطفا راههنماییم کنید ممنون

  0
 • بهزاد says:

  سلام.کمک..کمک…من شمارمو عوضکردم بیتاک دو از یه گوشی به گوسی دیگه بردم خلاصه خیلی کارا کردم. دوتا گدگروه سطح۷دارم..چطو پروفایل قبلمو پس بگیرم. ..شماره رمز هررچی میزنم پروفایلا جدیدم میان. اما پروفایل قبلیم با شناسیه BTR65نمیاد…کمک کنید یسااال زحمت گروهانو کشیدم. البته الان اعضاعم فعالن براخودشون.

  -3
  • جعفر says:

   سلام میشه شماره ای دی قبلیت و‌با پسوردش بدی ببینم‌چی‌میشه ۰۹۲.. به این شمارم اس کن و در ارتباط باشیم ببینم‌چی‌کار نمیتونم بکنم

   0
 • آرش says:

  با سلام گویا بیشر دوستان مشکل دارن که درخواست میدن ولی هیچ جوابی نمیاد شخصا حتی با گوشی دیگه کلی درخواست حتی به آقایون دادم
  گویا پیام کلا نمیرسه لطفا جواب قانع کننده بدید یا حداقل درستی موضوع بیان کنید با تشکر از شما و سایت خوبتون

  -10
  • آرش says:

   دوستان یه نظری یه حرفی پاسخی بدید حداقل نمیدونیدم بگید یه برنامه بود سالی یه مخ میزدیم اونم انجوری

   چیزی که مشخصه پیاما نمیره حداقل خود شرکتش باید این بفهمه این که بگیم سرور خرابه یا فیلتره که من با فیلتر شکنم امتحان کردم نتیجه نداد
   اگرم بگیم جواب نمیدن رو پسرا هم امتحان کردم نمیره نمیره نمیره نمیره
   نظر و پاسخ بدهید با تشکر

   1
 • احسان says:

  عاغا درخواستای منم نمیرسه باید چ کنیم?!!!!

  2
 • متین says:

  باسلام
  منم درخواست به هرکس میدم براش نمیره

  0
 • امیر says:

  چطور از مطالبی که در Buzz بیتالک گذاشته ام بک آپ بگیرم و بجای دیگر ببرم.

  1
 • محمد says:

  من درخواست دوستی میفرستم نمیرسه به دست طرف مقابل درخواستم ، با چندتا یوزر خودم امتحان کردم نمیرسه چرا؟؟؟ شما گفتی در جواب یکی از دوستان که امکان نداره فرستاده نشه طرف جواب نمیده ولی من امتحان کردم به دست طرف نمیرسه و ارسال نمیشه

  0
 • لیلا says:

  سلام .ببخشید اگه من شماره یه نفرتوگوشیم سیو.باشه و بیتاک.نصب کنم. برایه طرف مقابل که شماره منو نداره پیام میره ایا؟لطفا زود جواب بدین ممنون میشم

  0
  • احسان says:

   سلام تو بیتالک نه واسه طرف مقابل هیچ پیامی نمیره فقط اسمش میاد تو لیست شما اگه اونم بیتالک داشته باشه شما بهش پیام بدین میفهمه

   -1
 • mostafa says:

  با سلام خسته نباشید.بنده مالک کلوپ هستم.اما هیچ کلوپی نشون داده نمیشه.لطفا راهنمایی کنید.با تشکر

  1
 • Hossein says:

  چرا در خواست دوستی میدم به دست کسی نمیرسه

  -6
 • Ali says:

  چرا اون فایل بیتالک که همه ی عکسا توشه واسه من نمیاد؟

  1
صفحات 1 2 3