رفع مشکل بالا نیامدن گوشی و تبلت اندروید

۶ روش رفع مشکل بالا نیامدن و ریستارت شدن پشت سرهم گوشی و تبلت اندروید

بالا نیامدن گوشی یا تبلت اندروید بعد از خاموش کردن آن میتواند یک فاجعه باشد ! این مشکل میتواند بعد از به روزرسانی اندروید به آخرین نسخه یا اعمال تغییراتی مثل نصب برنامه های نه چندان مطمئن روی گوشی ایجاد و باعث بوت نشدن آن میشود طوری که دستگاه روی لوگو سازنده متوقف شود و از این مرحله بیشتر پیش نمیرود یا باعث ریستارت شدن پشت سرهم گوشی اندروید خواهد شد . برای رفع این خطاها در اندروید با ۶ راه حلی که در ادامه معرفی می کنیم احتمالا مشکل بالا نیامدن گوشی خود را میتوانید برطرف کنید.

حل مشکل بوت نشدن ، ریستارت های متوالی و بالا نیامدن گوشی و تبلت اندروید

How to Repair Android Boot Problems

اولین راهی که برای برطرف کردن مشکل ریست های مکرر و بالا نیامدن تبلت و گوشی هواوی ، سامسونگ ، سونی  ، لنوو و..  پیشنهاد میشود، ریکاوری (  recovery )  یا بوت لودر ( bootloader ) گوشی می باشد. در این مواقع اجرا  رام های غیر رسمی ( Custom ROM ) یا همان سیستم عامل های اندروید دستکاری شده و فلش کردن گوشی توصیه نمیشود ، چرا که مشکلات دیگری را برای گوشی ایجاد می کند.

رفع مشکل بوت نشدن موبایل و تبلت

مشکلات موجود بعد از بالا نیامدن گوشی

عمده کاربران بعد از بالا نیامدن گوشی ، با دو مشکل اساسی رو به رو هستند :

۱- کاربر موبایل خود را به ویندوز متصل می کند و متاسفانه ویندوز قادر به تشخیص درایور های اندروید یا Android Debug Bridge (ADB) نیست.

۲- کاربر از مشکل آپدیت ناقص Over-the-Air (OTA) رنج می برد که عامل بوت شدن متوالی و ریستارت شئن پی در پی گوشی می شود.

بوت شدن گوشی به صورت غیر عادی ، بوت لوپ نام دارد که دلایل مختلفی دارد. همچنین در این موارد بهتر است حتما کابل USB شارژر چک شود و از سلامت آن اطمینان یافت.

رفع مشکل بوت نشدن موبایل و تبلت

بعد از بوت های ناموفق  گوشی چه کنیم ؟

اولین سوالی که بعد از بوت نشدن موفق گوشی به ذهن کاربر می رسد این است که مشکل سخت افزاری است یا نرم افزاری ؟

برای پاسخ به این سوال باید در قدم اول بای در نطر بگیری که آیا در زمانی که این اتفاق افتاده است کاری خارج از روتین همیشگی با دستگاه خود انجام داده اید ؟ و اینکه قبل از اینکه گوشی ا تبلت شما دیگر بوت نمیشود روی اندروید برنامه یا تنظیمات خاص و یا روت آن اعمال کرده اید ، اگر قبلا با انجام تست های سلامت سخت افزار گوشی و تبلت اندروید ، از صحت سخت افزاری گوشی خود مطمئن شده اید پس احتمال مشکل نرم افزاری بیشتر خواهد بود ، در هر صورت چند سناریو احتمالی برای مشکل بالا نیامدن اندروید وجود دارد :

 • چراغ شارژر شما روشن نمی شود ، گوشی بعد از شارژ شدن گرم نمی شود که نشانه شارژ نشدن آن است و وقتی که گوشی یا تبلت اندرویدی را به کامپیوتر وصل میکنید شناخته نمی شود و صفحه بوت بر روی گوشی نیز نمایش داده نمیشود
 • چراغ شارژر شما روشن می شود ، و وقتی که گوشی یا تبلت اندرویدی را به کامپیوتر وصل میکنید شناخته می شود اما صفحه بوت بر روی گوشی نیز نمایش داده نمیشود
 • صفحه بوت گوشی شما دائما فیرز میشود و گوشی به صورت پی در پی ریست میشود که اغلب چراغ شارژ گوشی نیز قرمز است
 • سیستم گوشی یا تبلت بوت نمی شود و بر روی صفحه پیغام خطا نمایش داده میشود

روش های رایج ریکاوری اندروید کدامند ؟

قبل از درست کردن مشکل بالا نیامدن و ریستارت های پی در پی گوشی باید ابزار و روش های ریکاوری اندروید که اصطلاحا به آنها آرسنال ( arsenal ) گفته میشود را بشناسیم :

 • ریکاوری یا Bootloader دستگاه با ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه
 • ریکاوری یا Bootloader با پاک کردن و از بین بردن کش اندروید
 • استفاده از برنامه های ریکاوری
 • استفاده از Safe Mode در اندروید
 • استفاده از روش های ریستارت کردن سخت و نرم اندروید ( Soft / hard reboots )
 • در آوردن باتری دستگاه

چگونه از بوت لودر برای حل مشکل بوت لوپ و بوت نشدن درست گوشی اندروید استفاده کنیم ؟

با استفاده از بوت لودر، پارتیشن های بیشتری را می توانید در سیستم عامل گوشی لود کنید.این قسمت به کاربران این امکان را می دهد که پارتیشن های ریکاوری گوشی را بوت یا پارتیشن اصلی سیستم عامل را فعال کنند ، زمانی که سیستم عامل دستگاه شما نمیتوانند لود شود bootloader  میتواند سیستم عامل اصلی و دست نخورده ای که سازنده گوشی یا تبلت در ابتدا بر روی ان نصب کرده اند را بر روی دستگاه مجددا بازیابی کنند.

همچنین دو گزینه جداگانه recovery یا bootloader جهت پاک کردن کش دستگاه به شما پیشنهاد داده میشود. پاک کردن کش معمولا مشکلات بوت شدن موبایل و تبلت را برطرف می کند.

محیط و ابزارهای موجود در بوت لودر در دستگاه های مختلف متفاوت است ؛ در ادامه نمونه ای محیط Bootloader را مشاهده می کنید:

رفع مشکل بوت نشدن موبایل و تبلت

گزینه اصلی بوت لودر در انواع گوشی ها، Factory یا Factory Reset می باشد.

نحوه Factory Reset در گوشی هایی که صفحه اصلی بالا نمی آید

ساده ترین راه، خاموش کردن دستگاه و فشردن همزمان دو دکمه پاور یا خاموش و روشن کردن دستگاه و دکمه کاهش ولوم است. لازم است مدتی صبر کنید تا لرزش کوتاهی را در دستگاه حس کنید و وارد محیط ریکاوری یا bootloader شوید.

از میان گزینه های موجود، Select Factory Reset را انتخاب کنید. برای اسکرول کردن صفحه از دکمه افزایش و کاهش صدا و جهت انتخاب گزینه ها از دکمه پاور استفاده کنید ( این حالت در دستگاه های مختلف ممکن است تغییر کند ) بعد از انتخاب این گزینه گوشی مجددا خاموش و روشن میشود و فرآیند ریست فکتوری انجام میشود که زمان بر است. در صورتی که گوشی خود را فلش کرده باشید و از کاستم رام استفاده کرده باشید، لازم است که دقت کنید آیا از بوت لودر برای بازگردانی تنظیمات کارخانه استفاده کنید یا ریکاوری.

رفع مشکل بوت نشدن موبایل و تبلت

روش های دسترسی و فعال کردن Bootloader اندروید

برای دسترسی به بوت لودر کلید های ترکیبی مختلفی تعریف شده است:

 • Power + volume up
 • Power + volume down
 • Power + volume up + volume down

دسترسی به بوت لودر در گوشی های سامسونگ : گاهی دسترسی به بوت لودر در گوشی های اندرویدی مشکل است. به یاد داشته باشید که همیشه بوت لودر با نام سازنده دستگاه مشخص نمیشود و مثلا در گوشی های اندرویدی سامسونگ ، نسخه Download Mode نشان داده میشود که برای ریکاوری سیستم است در ادامه ویدیویی از انجام Hard Rest در تبلت سامسونگ را مشاهده میکنید.

Download Mode در گوشی های سامسونگ

روش های ریکاوری در گوشی های مختلف یکسان نیست و برخی از دستگاه ها نظیر سامسونگ، برای دسترسی به bootloader ، متد های دیگری دارند. در این گوشی ها از طریق Download Mode می توان عمل ریکاوری را انجام داد. دسترسی به این بخش در تمام دستگاه های سامسونگ یکسان نیست و به دلیل تنوع زیاد گوشی های سامسونگ بهتر است برای هر مدل در اینترنت جست و جو کنید در ادامه ویدیویی از نحوه  ورود به Download Mode گوشی سامسونگ در تبلت سامسونگ را مشاهده میکنید.

استفاده از Bootloader یا ریکاوری برای پاک کردن کش اندروید

اغلب دستگاه ها در محیط ریکاوری گزینه ای برای پاک کردن کش گوشی نیز دارند که در برخی از گوشی ها این گزینه در بوت لودر مشاهده میشود. به طور کلی دو نوع کش در اندروید می تواند وجود داشته باشد:

Dalvik cache (کش سیستمی)

این کش در اندروید ۵٫۰  و بالا تر دیده میشود که از Android Runtime (ART) استفاده می کنند و سبب میشود پاک کردن کش ساده تر باشد.برای پاک کردن این نوع کش، Android bootloader را بوت کنید و گزینه recovery را انتخاب کنید.

در برخی از دستگاه ها، پاک کردن کش مستلزم فشردن کلیدهای خاصی است؛ مثل فشردن همزمان دکمه پاور و کاهش صدا و سپس انتخاب wipe cache partition از میان گزینه ها.

بعد از پاک کردن کش، سیستم ری بوت میشود.

رفع مشکل بوت نشدن موبایل و تبلت

حل مشکل بوت گوشی با استفاده از نرم افزارهای ریکاوری در کامپیوتر

برای دستگاه های مختلف، ابزارهای مختلفی وجود دارد. برای گوشی های Nexus ال جی ، برنامه WugFresh و برای گوشی های سامسونگ، Samsung’s Kies پیشنهاد میشود.

ابزارهای Minimal ADB و Fastboot

برای دسترسی به فرمان های ADB در کامپیوتر ، ابزار پرکاربرد Minimal ADB and Fastboot را می توانید دانلود کنید. با استفاده از این ابزار، از دانلود Android Software Development Kit (SDK) که ابزارهای اضافی بلا استفاده زیادی دارد، بی نیاز میشوید.  با نصب این ابزار ، پکیج درایور های ADB را دریافت خواهید کرد که جهت اتصال دستگاه به کامپیوتر، ضروری است.

بزرگترین برتری از استفاده از این نرم افزار استفاده از پکیج های درایور ADB اندروید و دسترسی به گزینه ها و ابزار لازم آن جهت اتصال دستگاه به کامپیوتر ویندوزی است.

ویدیو آموزشی نحوه نصب Minimal ADB and Fastboot بر روی ویندوز را مشاهده میکنید

معرفی Koush’s Universal ADB Drivers

در صورتی که با استفاده از پروتکل ADB قادر به اتصال تبلت یا گوشی اندرویدی خود به ویندوز برای رفع مشکل هنگام بوت و ریستارت های پشت سر هم نیستید، نصب Koush’s Universal ADB Drivers گزینه مناسبی است این ابزار به شناسایی دستگاه اندرویدی شما توسط ویندوز کمک میکند و اکثر گوشی و تبلت های اندرویدی را ساپورت میکند اما ممکن است برخی از دستگاه ها توسط این برنامه ساپورت نشوند . پیشنهاد میکنم در مرحله اول ابتدا درایور های رسمی دستگاه خود را بر روی سیستم نصب کنید و اگر همچنان مشکل شناسایی دستگاه توسط کامپیوتر را داشتید از Koush’s drivers استفاده کنید.

به طور کلی دستگاه های اندروید از دو پروتکل و درایور مجزا برای اتصال به کامپیوتر استفاده می کنند. پروتکل ADB دسترسی به فایل ها و ساختاری اندروید را میسر می کنند و همچنین امکان بازگردانی فریمور اصلی ( اورجینال ) اندروید را فراهم می کنند.

Koush’s Universal ADB Drivers جایگزینی برای دانلود ، نصب و تنظیم کلی SDK اندروید بر روی سیستم شما است . به یاد داشته باشید که استفاده از این ابزار تنها برای ایجاد یک پل ارتباطی برای برطرف کردن مشکلات مربوط پس از بوت شدن دستگاه اندرویدی است ؛ در صورتی که در بالا نیامدن تبلت و گوشی اندرویدی خود ( بوت شدن ) مشکل دارید و ADB فعال نمیشود این ابزار مناسب شما نیست

حل مشکل بالا نیامدن گوشی با استفاده از Safe Mode

استفاده از حالت ایمن یا Safe Mode اندروید همانند Safe Mode ویندوز امکان بوت شدن دستگاه بدون دخالت عوامل مخرب و بدافزارهایی که سبب بالا نیامدن گوشی و تبلت شده اند را فراهم می کند. برای دسترسی به این حالت، دکمه پاور، افزایش و کاهش صدا را به صورت همزمان فشار دهید تا بوت اسکرین یا صفحه ابتدایی گوشی نمایش داده شود. سپس دکمه پاور را رها کنید اما دکمه افزایش و کاهش صدا را تا تکمیل بارگذاری سیستم عامل گوشی نگه دارید.

در بخش پایینی و سمت چپ اسکرین موبایل، به آیکن چرخ دنده ای شکل و نوشته Safe Mode نشانگر ورود به حالت ایمن اندروید است.

برای اندروید ۲٫۳ و پایین تر، تنها کافی است دکمه پاور را فشار و نگه دارید تا به این صفحه منتقل شوید.

میتوانید ویدیو آموزشی نحوه فعال کردن حالت Safe Mode اندروید را مشاهد کنید

رفع مشکل روشن نشدن و بالا نیامدن گوشی با استفاده از بیرون آوردن باتری

battery pull روشی است که در آن باتری به صورت موقت و دائم از دستگاه جدا میشود و لازمه آن ، جدا کردن پوشش پشت دستگاه است. متاسفانه در اغلب گوشی های جدید امکان بازکردن پوشش پشتی وجود ندارد؛ برخی نیز باتری را در قلب دستگاه جای گذاری می کنند که امکان تعویض آن وجود نداشته باشد. بعد از جداسازی پوشش ، باتری را خارج کنید تا وارد هارد ریست ( hard reboot ) شوید.

به طور مثال در زیر ویدیو آموزش جدا کردن باتری LG G3 و انجام Soft Reset در اندروید را برای انجام battery pull مشاهده کنید ، تاکید میکنم در صورتی که احساس میکنید تخصص لازم را ندارید به متخصص مربوطه برای انجام اینکار مراجعه کنید

نحوه اجرا Hard / Soft reset اندروید

بعد از بیرون آوردن باتری ، انجام دو ری بوت به شکل hard reboot و softreboot لازم است.

رفع مشکل بالا نیامدن گوشی با Hard reset

در این روش سیستم عامل به حالت اصلی و ابتدایی خود بازمی گردد. استفاده از این روش مستلزم ورود به محیط بوت لودر میباشد. برای این کار ابتدا دستگاه را خاموش کرده و با فشردن همزمان دکمه کاهش ولوم و پاور، وارد محیط بوت لودر شوید. سپس گزینه Factory Reset یا هرچیز مشابه با آن نظیر Factory را انتخاب کنید.

اگر استفاده از این روش نتیجه بخش نبود، به این معنا است که پارتیشن بندی ریکاوری با استفاده از روش هایی نظیر نصب کاستم رام ، مختل شده است.

در ادامه ویدیو اموزش نحوه انجام hard reset اندروید را مشاهده میکنید :

حل مشکل بالا نیامدن گوشی با Soft reset

soft reset ساده ترین راه برای برطرف کردن مشکل بالا نیامدن گوشی است. برای انجام آن به مدت ۱۰ ثانیه دکمه پاور را فشار دهید تا دستگاه ری بوت شود.

حالات مختلف غیرقابل بوت شدن و بالا نیامدن گوشی

چهار حالت برای دستگاهی که بالا نمی آید ( دستگاه های غیرقابل بوت شدن) ممکن است وجود داشته باشد:

 • حالت اول: روشن نشدن چراغ شارژ دستگاه، گرم نشدن دستگاه بعد از شارژ، عدم نمایش صفحه نمایش که نشانگر بوت شدن دستگاه می باشد یا تشخیص داده نشدن گوشی به وسیله کامپیوتر یا لپ تاپ
 • حالت دوم: روش ماندن چراغ شارژ؛ نمایش اسکرین روشن یا بوت شدن دستگاه (boot screen) و شناخته شدن به وسیله کامپیوتر یا لپ تاپ
 • حالت سوم: نمایش مکرر boot screen ،  فریز شدن دستگاه یا ری بوت شدن دستگاه به صورت دائمی
 • حالت چهارم: سیستم هیچ خطایی را در boot screen نمایش نمی دهد.

برای هر حل مشکل بالا نیامدن گوشی و تبلت در هر یک از حالات گفته شده، راه حل هایی معرفی خواهیم کرد:

حالت اول

نشانه های جزئی این حالت عبارتند از :

 • چراغ نشانگر حالت شارژ، زمان اتصال به برق، روشن نمی شود
 • با استفاده از روش hard reset ، دستگاه ریستارت نمیشود
 • در دستگاه هیچ نشانه ای هنگام اتصال به کامپیوتر، دیده نمیشود
 • هنگام اتصال به برق، آداپتور و بدنه موبایل گرم نمیشود
 • boot screen مشاهده نمیشود

در این حالت، مشکل می تواند ناشی از کابل معیوب USB و یا آداپتور باشد. این قطعات را تعویض کنید و دستگاه را به کامپیوتر متصل نمایید. در ویندوز قسمت boot screen را چک کنید و ببینید آیا دستگاه تشخیص داده میشود یا خیر.

اگر مدل دستگاه شما مطابق باشکل زیر تشخیص داده شود، به معنای این است که گوشی هنوز زنده است و قابلیت های خود را از دست نداده است.

رفع مشکل بوت نشدن موبایل و تبلت

با دیدن مدل گوشی خود، آن را به شارژ متصل کنید و بگذارید چندساعت دستگاه در شارژ باقی بماندو سپس Soft Reset را مطابق با روش گفته شده انجام دهید. اگر این روش جواب نداد، در آوردن باتری را امتحان کنید و در صورتی که هر دو روش عمل نکرد ، دستگاه را به کامپیوتر وصل کنید. اگر کامپیوتر دستگاه شما را تشخیص نداد، باتری یا بورد موبایل شما معیوب شده است و باید به نمایندگی و متخصصین مراجعه کنید.

در صورتی که اتصال به کامپیوتر با موفقیت انجام شد و دستگاه تشخیص داده شد، با دسترسی به Fastboot یا  ADB می توانید مجددا سیسم عامل را نصب کنید. بد نیست با روش های بک آپ گیری خودکار از بخش های اندروید انزل وب از فایل های گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در این مواقع بتوانید فایل های پاک شده  را بازگردانی کنید.

حالت دوم

نشانه های جزئی حالت عبارتند از :

 • چراغ نشانگر حالت شارژ، زمان اتصال به برق، روشن می شود
 • بعد از اتصال به کامپیوتر، توسط سیستم تشخیص داده میشود
 • boot screen مشاهده نمیشود

با توجه به نشانه های موجود، دستگاه به نظر سالم است؛ اما به خوبی کار نمی کند. در این حالت احتمالا خطا از کابل microUSB یا آداپتور می باشد. این اجزا را تعویض کنید. مطابق با روش قبل دستگاه را به صورت طولانی مدت شارژ کنید و soft reset را انجام دهید. دستگاه را با Bootloader روشن کنید و اگر عملیات موفقیت آمیز بود، ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه را انجام دهید

حالت سوم

در این حالت اگر روی دستگاه رام های اختصاصی را نصب کرده باشید ، ریستارت های پشت سر هم گوشی ایجاد می شود که ناشی از یک برنامه مخرب ، بد افزار و یا سیستم عامل معیوب است.

نشانه های جزئی این حالت عبارتند از:

 • Boot screen به صورت مکرر نمایش داده میشود، اما دستگاه لود و آماده بکار نمیشود
 • این حالت گاهی بعد از به روزرسانی OTA بروز میدهد.

ابتدا soft reset انجام دهید و اگر کارآمد نبود، دستگاه را در حالت ایمن یا Safe Mode بوت کنید. در صورتی که دسترسی به این بخش برای شما ممکن نبود، دستگاه را با bootloader یا حالت ریکاوری بوت کنید و سپس برای پاک کردن کش به روش های گفته شده اقدام کنید و دستگاه را ری بوت کنید. در صورتی که روش های زیر کارآمد نبود ، لازم است از متخصصین ماهر در این زمینه کمک بخواهید.

ویدیو آموزش درست کردن بوت لوپ اندروید با انجام ریست نرم و استفاده از Fastboot را در ادامه مشاهده میکنید :

حالت چهارم

این حالت به واسطه خطا در هر دو سیستم نرم افزار و سخت افزاری موبایل ایجاد میشود و سبب بالا نیامدن موبایل میشود.

این حالت به دلایل زیر ممکن است ایجاد شود :

دستکاری یا تغییر سیسم عامل به دلایلی مختلف مثل نصب کاستم رام

عدم موفقیت در به روزرسانی OTA

در مرحله اول soft reset را انجام دهید، در صورتی که موفقیت آمیز نبود دستگاه را با bootloader بوت کنید و سعی کنید آن را به تنظیمات کارخانه برگردانید. در صورتی که این روش نیز کارآمد نبود، کش را پاک کنید. اگر هیچ یک از روش های گفته شده ، موفقیت آمیز نبود، لازم است که سیستم را مجددا با استفاده از پروتکل ABD فلش کنید و یا از یک متخصص اندروید کمک بخواهید.

در نهایت پیشنهاد میکنیم ویدیو آموزشی زیر در زمینه حل مشکل کار نکردن Android Recovery زمانی که تنها لگو اندروید خراب ( مرده ) بر روی صفحه نمایش داده میشود را حتما مشاهده کنید :

تجربه و نظر شما ؟

همان طور که می دانید، اندروید یک سیستم منعطف است که با استفاده از bootloader به راحتی مشکلات مربوط به بالا نیامدن آن در گوشی ، تبلت و… ، برطرف میشود و می توانید از طریق پروتکل های ABD مشکلات مشابه را برطرف و سیستم عامل را ریست کنید. چه راه های مشابه دیگری را در این زمینه می شناسید؟ تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

توجه :

برای هرگونه سوال در زمینه گوشی و تبلت و برنامه‌های موبایل ، می توانید با همکاران ما در " موبایل کمک " تماس حاصل نمایید.

تماس از سراسر کشور : 9099071015 (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)

تماس با موبایل : 99225515 (بدون پیش شماره و از همراه اول)

تماس از استان تهران : 9092305296 (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت)

مطالب مرتبط

کاهش حجم فیلم و ویدیو بدون افت کیفیت در اندروید
۴ روش کاهش حجم فیلم و ویدیو بدون افت کیفیت در اندروید
آموزش ویرایش و دستکاری برنامه های (APK) اندروید در گوشی شما
۱۳ روش افزایش سرعت اندروید : با این ترفندها سوار بر اسب اندروید بتازید!
آموزش نصب رام اندروید
آموزش نصب رام و کاستوم رام بر روی گوشی و تبلت اندروید

نظرات

 • زهرا says:

  سلام من گوشیمو بروز رسانی کردم الان روشن نمیشه توروخدا بگین که درست میشه اخه میگن باید فلشش کنم بعد تمام عکس هام حذف میشه ممنون میشم جواب بدین

  -1
 • saman says:

  سلام
  گوشی A5 را تازه خریدم و جیمیل رو وارد کردم، از رستارت کارخانه استفاده کردم برای روشن شدن جیمیل و رمز رو وارد کردم، ولی اجازه روشن شدن رو نمیداد اکانت گوگل میگفت باید یه کد برای شماره مبایل ریکاوری جیمیل میاد بعد وارد شو ، در صورتی که این شماره رو را گم کردم.
  با استفاده از گوشی دیگه که قبلا به جیمیلم وصل شده بودت تونستم وارد اکانتم بشم و رمز و شماره تلفن رو عوض کردم
  با این حال باز هم گوشی A5 روشن نمیشه میگه جیمیل درست رو وارد کن در صورتی که جیمیلم درسته ??
  البته یک سری سایت نگاه کردم میگن بعد ۳ روز دوباره جمیل رو بزن چون رمزتو عوض کردی.

  0
 • محمد محمدی says:

  سلام .با عرض خسته نباشید..من یه گوشی هانور۳c-u10دارم…با فشردن دکمه پاور روشن نمیشه…و شروع میکنه به ویبره مداوم و تا وقتی باتریو درنیارم ویبره میزنه…وبه علت هنگ تو قسمت بوت هم گیر میکنه و نمیتونم ریست فکتوریش کنم…با وصل کردن شارژر هم بدون فشردن دکمه پاور ویبره مداوم میزنه..و برخی موارد خیلی کم دکمه پاورو که میزنم روشن میشه و تا مرحله آرم هواوی میاد ولی دوباره هنگ میکنه و صفحه خاموش میشه و ویبره مداوم میزنه…
  لطفا راهنمایی کنید.

  0
 • mari says:

  امروز تبلتم ارور داد گوگل پلی استاپ…بعدش اینستاگرام استاپ..
  بعضی وقتا تبلتم اینجوری میشه!
  بعدش من ریستارت کردم
  الان تا آرم تبلت میاد…بقیه ش بالا نمیاد!
  مشکل چیه؟
  مینویسه in search of incredible و هی لود میشه و بالا نمیاد
  دایره میچرخه
  لازم به ذکره که بگم با دکمه خاموش خاموش میشه… ولی روشن کردنی بالا نمیاد

  0
 • Ahmad says:

  چرا وقتی گوشیمو میمیرم به حالت بوت لودر صفحهش سفید میشه

  1
 • محمد says:

  سلام من گوشی جی۷ سامسونگ روی زمین افتاده و تاچ و ال سی دی شکستگی جزعی دارد ومتاسفانه گوشی روشن نمیشود

  0
 • محمد says:

  گوشی جی۷ سامسونگ روی زمین افتاده و تاچ و ال سی دی شکستگی جرعی دارد ومتاسفانه گوشی روشن نمیشود

  0
 • Parsa says:

  سلام ببخشید من تبلتمو میخواستم اپدیت کنم بعد که تموم شد گوشی خود به خود ریستارت میشد بعدش به سایت شما اومدم اینجا نوشته اگه ریسیت فکتوری بشه درست میشه ولی بعد ریسیت فکتوری هم ریستارته ادامه داره چیکار کنم ترو خدا سریع جواب بدید ممنون در ضمن تبلتم سامسونگ تب ۳ هست

  -1
 • علی says:

  سلام اندروید گوشیم(نوت ۴) ارتقا پیدا کرده بود خواستم برش گردونم بحالت قبل تو تنظیماتی که دکمه پاور.ولوم دکمه هوم نگه میداری میاد گزینه wipe cache partitionزدم الان گوشیم سیستم عاملش بالا نمیاد کسی میدونه باید چکارش کنم

  0
 • سمانه says:

  سلام من یه تبلتRnikaداشتم خراب شد
  فقط وقتی روشنش میکنم روی لوگوی گوشی ایست میکنه
  بردم درستش کنن نشد
  شما میدونین مشکل از چیه

  0
 • فرشاد says:

  سلام
  چجوری نصب کردن رام بروی گوشی سامسونگ J500F

  -1
 • ساناز says:

  سلام من تبلت tab sسامسونگ دارم، برای من یه پیام اومد که اگه میخواید نرمافزار رو آپدیت کنید و من قبول کردم ولی متاسفانه الان تبلتم روی لوگو سامسونگ میمونه و دیگه روشن نمیشه شارژشم کردم فایده ای نداشت و مجددا شارژش صفر شد چیکار باید کنم؟؟؟؟

  0
 • ساناز says:

  سلام م تبلت tab sسامسونگ دارم، برای من یه پیام اومد که اگه میخواید نرمافزار رو آپدیت کنید و من قبول کردم ولی متاسفانه الان تبلتم روی لوگو سامسونگ میمونه و دیگه روشن نمیشه شارژشم کردم فایده ای نداشت و مجددا شارژش صفر شد چیکار باید کنم

  0
 • محمدتاجیک says:

  باسلام
  گوشی من هواوی g730هستش من برنامه king rootرواز گوشیم پاک کردم و ریست کردم گوشیمو بعد که خواست روشن بشه ارم گوشیم میاد و روشن نمیشه خواهشن راهنماییم کنید با تشکر

  0
 • حمید رضا says:

  سلام گوشی من هواویG610هستش از دیروز مدام ریست میشه ریست فکتوری هم کردم فایده نداشت چیکار دیگه میتئنم بکنم

  -4
 • وحید says:

  گوشی من روشن نمیشه گوشیم هواویy330 هستش الان خاموشه شارژ هم میکنم روشن نمیشه دکمه روشن و خاموش رو هم میزنم روشن نمیشه ترخدا کمکم کنید هرکی میتونه کمکم کنه به ایمیلم پیام بده vahidzzz77@gmail.com

  0
  • سورنا says:

   اگر گوشیت ضربه نخورده یا آب نخورده پس مشکل میتونه از باطری یا شارژرت باشه
   البته ایرادات دیگه ای مثل کانکتور باطری- خرابی شارژر-خرابی کانکتور شارژ-سوختگی قطعات در مسیر شارژ و غیره هم میتونه باشه
   وقتی شارژر رو وصل میکنی به گوشی ببین شارژر و گوشی گرم میشن یا نه این میتونه تا حدودی برات مشخص بکنه که اصلا شارژی انجام میشه یا نه

   0
 • سجاد says:

  حتما بخونین!!!

  متعسفانه چون که توی ایران محصولات زیادی به دلایل زیادی امکان ساپورت توسط شرکت های سازنده فراهم نیست هنچین شایعاتی پیش میاد! بنده به عنوان یک متخصص عرض می کنم که این مشکل حتی شرکت گوگل اعلام کرده که بد ترین مشکل و باگ سیستم عامل زیبای اندروید میباشد! و بیشتر در نسخه های ۴٫۰ به بعد دیده میشود و تاکنون راه حل و پاسخ قابل قبولی اراعه نشده است! اما این ارور بی ربط با سخت افزار نیست!. یا مشکل از سخت افزار ( باتری و سی پی یو) است و یا مشکل عدم توانایی ارتباط صحیح نرم افزار با سخت افزار است! (اغلب سی پی یو)
  طبق گفته شرکت سامسونگ ، گوشی های اندرویدی با این روش ها این مشکل حل میشود:
  ۱- درصورت باتری جدا شونده با یک باتری کاملا نو امتحان کنید.
  ۲-با شارژ متصل امتحان کنید.
  ۳-گوشی را خاموش کنین و تا حدود ۷ ساعت بعد روشن کنین( خیلی کاربردیه با وجود سادگیش!)
  ۴-ریست فکتوری و ریسیت کش
  ۵-نصب رام جدید و به روز تر
  ۶-اگر مشکل حل نشد حتما به یک تعمیر کار مجاز (نمایدگی خود شرکت سازنده) ببرید!
  خیلی ممنون که مطالعه کردین اگر مشکلی بود با من تماس بگیرین! : ps.sajjad@gmail.com

  0
 • مصطفی says:

  سلام.من گوشیم سامسونگ جی۷ هست.باodinروتش کردم .روت کامل شد وگوشیم ریست شد ولی بالا نیومد .حالا هم روشنش میکنم لوگوی سامسونگ که بالا میاد بالای صفحه یه نوشته قرمز رنگ میاد (recovery not ….)مینویسه سریع گوشی خاموش میشه.با تشکر لطفا کمکم کنید

  2
 • Mary says:

  سلام گوشی منم j7 سامسونگه، تقریبا دو هفتست که خرابه
  روشنش میکنم کمتر از یک دقیقه روشنه و بعد ری استارت میشه
  هی ری استارت میشه اخرش باتریشو در میارم
  بنظرتون مشکلش چیه؟!
  🙁

  0
 • farhad says:

  سلام. گوشی سامسونگ gti9190 دارم و روت شده است. دوتا از فایلهای فونت رو حذف کردم و جاشون دوتا دیگه با همون نام گذاشتم)droid-sanse.ttf و droid-sanse-bold.ttf( و گوشی رو ریبوت کردم روشن نمیشه و روی آرم سامسونگ میمونه .
  چکار کنم؟ با کلیدهای پاور و کاهش صدا و هوم هم ریست فکتوری کردم خوب نشد

  0
 • mahdispd says:

  سلام .سامسونگ نوت ۳ دارم چند وقتی بود ک هی خود ب خود رستارت میکرد ولی یک بار خاموش شد وقتی روشنش کردم گوشی بالا نمیومدو رو لوگوی سامسونگ گیر میکرد یه عالمه اطلاعات توش داریم فاش بزنمم ک همشون پاک میشن.خاهشن یه راه حل بفرمایید ممنون

  3
 • وحید says:

  هواوی هانر ۶ دارم وسط کار با یک برنامه ای خواستم استوپ فورس بزنم ولی اتفاقی اشتباهی نمیدونم جای برنامه قسمت اندرویید سیستم استوپ شد و گوشی اینطوری شد الان ۳ روزه – حتی خاموش هم نمیشه ولی داخل شارژ درست کار میکنه بردم تعمیراتی گوشی باز کرد با آمپر سنج و وسایلاش از پشت برد به برق وصل کرد گفت مشکلت از سخت افزار نیست – رام عوض کرد مال خودشو ریخت نشد گفت باید پارتیشن بندی بشه نمیدونم واقعا درست میشه؟ به نظرتون درست میشه؟ یارو میگفت هاردت اگر سوخته باشه ۲۴۰ خرجشه مگه میشه هارد بسوزه ؟ اونم با این علایم باتری گفت سالمه من داخل صفحه بوت رفتم هارد ریست کردم بازم نشد

  0
 • محمد says:

  سلام
  من گوشیم رو خودم با one click root روتش کردم و بعد از تغییراتی که میخواستم بدم دوباره با برنامه super su که بعد از بوت خودکار رو گوشیم نصب شده بود، گوشیم رو unroot کردم.
  حالا مشکلم اینه که هر ده دقیقه ، یه ربع یه بار گوشی خود به خود reboot میشه.
  لطفا کمکم کنید. ممنون
  ضمنا گوشیم مدل HTC Desire 626 w هستش.

  0
 • منصور says:

  سلام
  من یه گوشی S3 I8200VE رو خواستم با برنامه اودین رامش رو عوض کنم همه مراحل رو انجام دادم گوشی رو هم به حالت دانلود بردم وبرنامه اودین رو اجرا کردم اما با کلیک کردن رو گزینه استارت اودین و پس از گذشت مدتی هیچ گونه عملی انجام نشد و گوشی هم بر روی حالت دانلود موند .و چونکه هیچ حرکتی انجام نشد باتری گوشی رو جدا کردم و دوباره اقدام به روشن نمودن گوشی کردم اما گوشی روشن نشد ٰٰٰٰصفحه سیاه شد و به هیچ عنوان حرکتی انجام نمیشه . تجربه تعویض رام های مختلف برندهای گوشی رو دارم تا حالا همچین مشکلی برام پیش نیومده بود .
  لطفا اگه راه حلی هست بگید منتظر هستم. باتشکر

  2
 • seyed mehdi marashi says:

  سلام تبلتم همش ریستارت میشه این مشکل بعد از زمانی بود که هی ارور میداد processor بسته شد یا چیزای دیگه الانم ک فقط ریست میشه و داخل بوت لوپ نمیره ۱۰۰۰ بار امتحان کردم لطفا کمکم کنید .

  -1
  • سورنا says:

   دوست عزیز مشکل هم میتونه نرم افزاری باشه و هم میتونه سخت افزاری باشه
   اول از همه گوشیتو ریست فکتوری کن یا رام جدید براش بریز
   اگر درست نشد که معمولا نمیشه مشکل از دکمه پاور-خود باطری-کانکتور باطری-اتصالی پایه های آی سی هایی مثل آی سی تغذیه و cpu هست
   که میتونه بر اثر آب خوردگی یا ضربه ایجاد شده باشه
   پیشنهاد میکنم پیش متخصص ببری و خودت دستکاریش نکنی وگرنه مشکلاتت بیشتر میشه

   0
 • zaef says:

  سلام. اگه امکانش هست راهنماییم کنید:
  گوشیم خیلی از برنامه ها رو کامل اجرا میکنه اما وقتی نوبت میرسه به باز کردن file mananger -gallery-یا قسمت storage تنظیمات، خود به خود ری استارت میشه.
  نه برنامه ای حذف میشه، نه میتونم برنامه ای رو نصب کنم، چون به محض نصب برنامه جدید گوشی دوباره ری استارت میشه. بعد از ری استارت هم، همه ی تغییراتی که قبلش رو گوشی اعمال کرده بودم تماما پاک میشن.
  کلا باز کردن همه ی برنامه هایی که به SD Card و حافظه داخلی گوشی دسترسی دارن به نوعی باعث ری استارت گوشی میشه.
  جالبیش ایجاست که گوشی تا چند ساعت پیش هیچ مشکلی نداشت… برنامه جدیدی هم نصب نکرده بودم که فرض شه مشکل از اون برنامه است.
  لطفا کمک کنید….با تشکر

  0
  • پیمان says:

   سلام دوستان عزیز
   تمام نظرهارو خوندم ولی دلیل اصلی باطری میباشد.
   وقتی باطری خراب باشه مقدار آمپر لازم را نمیرسونه و بخاطر همین هی ریستارت میشه. لطفا اول باطری رو عوض کنید اگر جواب نداد برید سراغ نرم افزار و سخت افزار

   -1