didogram
روش رفع خط و خش عمیق و سطحی شیشه ماشین ، عینک

۵ روش رفع خط و خش عمیق و سطحی شیشه ماشین ، عینک ، ساعت و..

شیشه ماشین مخصوصا شیشه جلو یکی از مهمترین قسمت های ماشین است. اگر شیشه خودرو شما دارای خط و خش باشد بر روی دید شما تاثیر می گذارد و حتی باعث تصادف شما می شود. موقع خرید و فروش و حتی در زیبایی خودرو، خط و خش ها کاملا کار را خراب می کنند. اما خیلی راحت می توان شیشه های خودروی یا عینک خود را خش گیری و پولیش کنید آن هم با موادی که کاملا دم دست هستند. امروز در انزل وب با ۷ مرحله به شما آموزش خواهیم داد که شیشه ماشین ، عینک و.. خود را خش گیری و پولیش کنید. پس قبل از عوض کردن شیشه خودرو، روش های ما را دنبال کنید.

آموزش نحوه از بین بردن خط و خش گیری و شیشه خودرو ، عینک ، ساعت و..

۵ ways to remove scratches from glass

احتمالا برای شما نیز اتفاق افتاده که در هنگام شب به خصوص زمانی که اتومبیل روبرو از نور بالا استفاده می کند در صورتی که شیشه اتومبیل تان دارای خط و خش باشد، دچار خطای دید شده باشید یا چشمتان خیلی زود خسته شده باشد و یا در هنگام روز شکست نور خورشید در اثر این خط وخشها باعث آزارتان شده باشد. امروز در انزل وب ما روش هایی را برای برطرف کردن رفع خط و خش ناشی از رد برف پاک کن ، شستشو نامناسب و.. شیشه ماشین آموزش خواهیم داد. پس قبل از تعویض شیشه خودرو خود روش های پیشنهادی ما را امتحان کنید.

روش اول: پولیش و از بین بردن خط و خش شیشه خودرو ، عینک و ساعت با خمیر دندان

قبلا در انزل وب در مورد ۱۶ کاربرد جالب و حیرت انگیز خمیر دندان صحبت کردیم. امروز در مورد کاربرد دیگر خمیر دندان در خش گیری شیشه عینک ، ماشین و.. صحبت می کنیم. برای این کار یک پارچه بدون پرز را در آب ولرم فرو ببرید. با فشار پارچه آب اضافه را بگیرید. شیشه را با پارچه تمیز کنید به طوری که هیچ گرد و خاک و کثیفی روی آن باقی نماند. به اندازه یک نخود خمیر دندان را با پارچه روی خط و خش شیشه به مدت ۳۰ ثانیه بمالید. توجه کنید که حرکت دستتان دایره ای باشد و به فشار دستتان ملایم باشد. توصیه می شود از خمیر دندان های غیر ژله ای استفاده کنید. دوباره با پارچه نم دار شیشه را پاک کنید. اگر خط و خش شیشه اتومبیل هنوز باقی مانده است این کار را تکرار کنید. اگر به نتیجه نرسیدید روش های زیر را هم امتحان کنید.

How-to-Remove-Scratches-from-Glass-Toothpaste

روش دوم: پولیش و خش گیری شیشه ماشین با جوش شیرین

جوش شیرین علاوه بر اینکه بوی بد یخچال را از بین می برد، برای خش گیری شیشه ماشین ، عینک و.. هم استفاده می شود. برای این کار یک پارچه بدون پرز را در آب ولرم فرو ببرید. با فشار پارچه آب اضافه را بگیرید. شیشه را با پارچه تمیز کنید به طوری که هیچ گرد و خاک و کثیفی روی آن باقی نماند. به طور مساوی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید. پارچه ای را دور انگشت دستتان بپیچید و در جوش شیرین فرو ببرید و به صورت دایره ای و با فشار دست ملایم روی خط و خش شیشه ماشین بمالید. دوباره با پارچه نم دار شیشه را پاک کنید. اگر خط و خش شیشه اتومبیل هنوز باقی مانده است این کار را تکرار کنید.

How-to-Remove-Scratches-from-Glass-

روش سوم: نحوه خش گیری شیشه اتومبیل با ترکیب خمیر دندان و جوش شیرین

در صورت خط افتادن روی شیشه ماشین ابتدا یک پارچه بدون پرز را در آب ولرم فرو ببرید. با فشار پارچه آب اضافه را بگیرید. شیشه را با پارچه تمیز کنید به طوری که هیچ گرد و خاک و کثیفی روی آن باقی نماند. حدود یک چهارم از یک خمیر دندان را در یک کاسه بریزید، و یک قاشق چای خوری جوش شیرین اضافه کنید. مواد را کاملا با هم مخلوط کنید به طوری که هیچ اثری از جوش شیرین باقی نماند. با استفاده از انگشت مواد مخلوط شده را روی خط و خش بگذارد و به صورت دایره ای ماساژ دهید. این مهم است که برای جلوگیری ار آسیب بیشتر به شیشه، فشار دست شما ملایم باشد. اجازه دهید پنج دقیقه ماده روی شیشه بماند. در مرحله بعد، با یک پارچه نرم ناحیه را به صورت دایره ای پاک کنید. تا وقتی که ماده پاک می شود فشار دستتان باید متوسط باشد.

روش چهارم: از بین بردن خش شیشه ماشین با پولیش فلزی شیشه ماشین

همانند آموزش رفع فرورفتگی و صافکاری بدون رنگ بدنه ماشین در خانه برای این کار یک پارچه بدون پرز را در آب ولرم فرو ببرید. با فشار پارچه آب اضافه را بگیرید. شیشه را با پارچه تمیز کنید به طوری که هیچ گرد و خاک و کثیفی روی آن باقی نماند. اجازه دهید تا شیشه ماشین خشک شود. پارچه ای را دور انگشت دستتان بپیچید یا از توپ پنبه ای استفاده کنید. مقدار کمی پولیش فلزی را بردارید. اگر مقدار زیادی پولیش فلزی را بردارید موجب زیاد شدن خط و خش روی شیشه ماشین می شود. با حرکت دایرای و حدود ۳۰ ثانیه پولیش فلزی را با حرکات ملایم دست روی شیشه بکشید. دوباره با پارچه نم دار شیشه را پاک کنید. اگر خط و خش شیشه اتومبیل هنوز باقی مانده است این کار را تکرار کنید. اگر به نتیجه نرسیدید روش زیر را هم امتحان کنید.

How-to-Remove-Scratches-from-Glass-Metal-Polish

روش پنجم: نحوه خش گیری شیشه خودرو با لاک ناخن

در مطالب قبلی ما از لاک برای تزیین و ساخت قاب گوشی استفاده کردیم. اما امروز از لاک برای خش گیری و پولیش شیشه ماشین استفاده می کنیم. برای این کار یک پارچه بدون پرز را در آب ولرم فرو ببرید. با فشار پارچه آب اضافه را بگیرید. شیشه را با پارچه تمیز کنید به طوری که هیچ گرد و خاک و کثیفی روی آن باقی نماند. اجازه دهید تا شیشه ماشین خشک شود. با استفاده از لاک ناخن روی خط و خش شیشه اتومبیل یک پوشش کوچک ایجاد کنید. از پخش شدن لاک روی شیشه جلوگیری کنید. بعد از یک ساعت دوباره با پارچه نم دار شیشه را پاک کنید.

How-to-Remove-Scratches-from-Glass-Nail-Polish

 تجربه و پیشنهاد شما ؟

آیا شما روش دیگری را برای پولیش و رفع خط و خش شیشه ماشین ، عینک ، ساعت ، پنجره و.. می شناسید؟ نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مطالب جالب و خواندنی

مطالب مرتبط

آموزش طرز ساخت آباژور با مقوا، کاموا و وسایل دور ریختنی در خانه
آموزش طرز ساخت آباژور با مقوا، کاموا و وسایل دور ریختنی در خانه
آموزش استفاده از مانیتور لپ تاپ خراب شده به عنوان مانیتور دوم کامپیوتر
روش ساخت پنل سلول خورشیدی در خانه
با این ۳ روش ساخت پنل سلول خورشیدی در خانه برق تولید کنید!
ساخت فیجت اسپینر ساده با بلبلینگ و بدون بلبلینگ
۴ روش ساخت فیجت اسپینر ساده با بلبرینگ و بدون بلبرینگ

نظرات

 • بیژن says:

  من یه راه حل بسیار عالی و کم دردسر سراغ دارم: اول عینکتون را از روی زمین بردارید بعد خوب به عدسیش نگاه کنین. بعد شماره تلفن عینک سازتون را بگیرین ازش وقت بگیرین و سراغش برین. بعد عینک قبلیتون را بهش بدین و ازش خواهش کنین عدسی جدید براتون بندازه. به همین راحتی خودتون را هم بیخود اذیت نکنین. شیشه عینک وقتی خش بگیریه کاریش نمیشه کرد

  0
 • اکبر says:

  سلام .حالا چیزی میگم‌امتحان کنید معجزه میکنه فکر میکنید شیشه یا عینک رو تازه خریدید.
  مواد لازم
  ابلیمو ،سرکه سیب،و جوش و شیرین رو با هم مخلوط کنید و روی با پارچه بدونه پرز روی شیشه از قبل تمیز شده بمالید بحد تغییر ایجاد میکنه میشه مثل روز اولش

  0
 • Neda says:

  سلام بچها روی شیشه ی عینکه من لکه ی رنگ گرفته لطفااااا یکی کمکم کنه کسی میدونه چطوری باید پاکش کنم که عینکمم آسیب نبینه چون من چشام خیلی ضعیفه ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

  0
 • حمید قضاتلو says:

  با سلام خدمت دوستان
  من شیشه اتومبیلم رو بردم پیش اقای ماهرویان با دستگاه های که داشتن برام پولیش کردن خیلی خوب شد مثل روز اولش شماره تماس شون ۰۹۱۲۵۲۳۹…

  0
 • احمد جعفری لمراسکی says:

  سلام برای ازبین بردن خش عینک باذخاگستر سرد سیگار استفاده کنید بهترین وواقعی ترین در حذف خط وخش عینک شما تست کنید بمن هم اطلاع بدید ….

  0
 • hupload.ir says:

  این روش ها دائمیه؟
  یعنی اگه بارون بیاد یا بشوریم پاک نمیشه؟

  0
  • ثریا داسیان says:

   با سلام
   مسلما اگر خوب فکر کنیم می بینیم که با این روش ها عمق خش هایی که ایجاد شده رو پر می کنیم و مانع از انعکاس بد نور میشه به نظرم به مرور زمان پاک خواهد شد.

   0

تبلیغات متنی