ملی پیامک
13 روش رفع مشکل ارسال و آپلود نشدن فیلم ، ویدیو و عکس در اینستاگرام

۱۶ روش رفع مشکل ارسال و آپلود نشدن فیلم ، ویدیو و عکس در اینستاگرام

Instagram برنامه محبوب و بی نظیر اشتراک گذاری عکس و ویدیو می باشد که دارای تنظیمات و افکت های جالب برای اینکار است، همچنین میتوانید به صورت خصوصی به دوستان خود پیام ارسال کنید، عکس های قرار داده شده را لایک کنید  ، فیلم و ویدیو های خود را تا ۱ دقیقه آپلود کنید و.. . حال گاهی اوقات اتفاق می افتد که ما نمی توانیم عکس، فیلم و یا ویدیو را در اینستاگرام آپلود کنیم یا به عبارت دیگر امکان پست گذاشتن در اینستاگرام را نداریم! امروز در انزل وب به رفع مشکل آپلود نشدن فیلم، ویدیو و عکس در اینستاگرام می پردازیم.

۱۶ روش حل مشکل آپلود و گذاشتن عکس و ویدیو در اینستاگرام

How to Fix Instagram Uploading Photo and Video Issue on iPhone and android

واژه اینستاگرام ترکیبی از دو واژه Instant Camera و Telegram به معنی پیام رسانی فوری از طریق عکس و دوربین است. نسخه نخستین اینستاگرام در اکتبر ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد. این سرویس به سرعت محبوبیت کسب کرد و به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر تا آوریل ۲۰۱۲ و ۳۰۰ میلیون کاربر تا دسامبر ۲۰۱۴ رسید. با چنین تعداد قابل توجهی از کاربران، توسعه دهندگان سعی در حفظ و بهبود خدمات نرم افزار اینستاگرام دارند. این فرایند بهبود ممکن است بر برنامه تاثیر بگذارد.

همانند مواردی در ۷ روش حل مشکل عدم ارسال ، پخش و باز نشدن عکس ، فیلم و.. در تلگرام که در اشاره کردیم شاید در هنگام آپلود عکس، فیلم و ویدیو در instagram نیز مشکل آپلود نشدن و نمایش پیغام  video wasn’t posted یا photo wasn’t posted اینستاگرام را تجربه کرده باشید. برای حل مشکل آپلود نشدن فیلم، ویدیو و عکس در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید اما قبل از شروع حتما نکات زیر را تست کنید :

 • یک ویدیو و عکس دیگر برای اطمینان از خراب نبودن فایل مد نظر شما برای آپلود و ارسال در اینستاگرام تست کنید
 • از یک کانکشن اینترنت دیگر برای ارسال و آپلود نیز مساله را امتحان کنید
 • در صورت امکان اکانت خود را بر روی اینستاگرام یک گوشی دیگر باز و برای آپلود فیلم و عکس اقدام کنید
 • به طور موقت اکانت دیگری بسازید و آپلود ویدیو و عکس را در آن نیز تست کنید

۱- حل مشکل آپلود نشدن فیلم و عکس در اینستاگرام با اینترنت قوی تر

ابتدا اطمینان حاصل کنید که گوشی اندروید یا آیفون شما به یک منبع اینترنت قوی متصل است، شاید چون سیگنال اینترنت شما ضعیف است عکسها، فیلم ها و یا ویدیوی شما در اینستاگرام آپلود نمی شود. اگر از داده تلفن همراه خود استفاده می کنید، مطمن شوید که هنوز اشتراک اینترنت داده تلفن همراه را دارید. در صورتی که افراد دیگری از اینترنت گوشی شما استفاده می کنند اینترنت آنها را قطع کنید و دوباره برای ارسال عکس، فیلم، ویدیو در اینستاگرام تلاش کنید. ما قبلا نحوه استفاده همزمان وای فای و اینترنت گوشی برای افزایش سرعت اینترنت اندروید و  نحوه محدود کردن سرعت و حجم اینترنت وایرلس مهمان را به صورت کامل در انزل وب آموزش دادیم که در آنجا نیز یک برنامه اندروید برای محدود کردن و قطع کردن اینترنت دیگران را نیز به شما معرفی کردیم.

حل مشکل آپلود نشدن فیلم و عکس در اینستاگرام با اینترنت قوی تر

۲- قطع اینترنت سایر برنامه ها برای حل مشکل ارسال نشدن فیلم و عکس در اینستاگرام

می توانید به سادگی دسترسی برنامه های نصب شده را به دیتای موبایل خود و یا هرگونه اتصالی که به واسطه ی آن، حجم اینترنت شما مصرف میشود، را محدود کنید. جهت محدودیت درسترسی برنامه های نصب شده به دیتای موبایتان پیشنهاد می کنیم پست محدودیت،کنترل و جلوگیری دسترسی به اینترنت برنامه های اندروید بدون نیاز به روت را مطالعه بفرمایید.

۳- تنظیم مجدد APN برای رفع مشکل آپلود ویدیو و عکس گذاشتن در اینستاگرام

عمده ترین دلیل ارسال نشدن عکس، فیلم و ویدیو در اینستاگرام بهم خوردن تنظمیات پیشفرض Access Point Names در گوشی میباشد این اتفاق بیشتر در گوشی های اندرویدی و در هنگام استفاده از شبکه های موبایل نظیر ۲g ، ۳g و ۴g رخ میدهد و روش حل این موضوع بسیار ساده است ، باید APN تعریف شده فعلی را حذف کنید و مجددا APN را برای گوشی خود تنظیم کنید. نحوه حذف APN و تنظیم مجدد APN را قبلا در پست حل مشکل باز نشدن سایت ها در گوشی با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل کاملا توضیح داده ایم.

تنظیم مجدد APN برای رفع مشکل آپلود ویدیو و عکس گذاشتن در اینستاگرام

۴- پاک کردن کش و دیتا اینستاگرام جهت حل آپلود نشدن ویدیو و ارسال عکس در اینستاگرام

گاهی وقتها دلیل آپلود نشدن فیلم  و عکس در اینستاگرام  میتوانید پر شدن حافظه کش و دیتا برنامه مربوطه باشد ، برای پاک کردن کش از تنظیمات گوشی به بخش Apps بروید و برنامه اینستاگرام را پیدا کنید. ولی با این کار اطلاعات Sign In و تنظیمات شما نیز پاک می‌شوند و لازم است آنها را دوباره وارد کنید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتماً ابتدا حجم اطلاعات اپ را بررسی کنید و تنها در صورت اشغال فضای زیاد آن را پاک کنید.

پاک کردن کش و دیتا اینستاگرام جهت حل آپلود نشدن ویدیو و ارسال عکس در اینستاگرام

روی اینستاگرام تپ کنید ، سپس برای پاک کردن حافظه پنهان و دیتا روی clear cache و clear data تپ کنید.

پاک کردن کش و دیتا اینستاگرام جهت حل آپلود نشدن ویدیو و ارسال عکس در اینستاگرام

۵- رفع مشکل آپلود ویدیو در اینستاگرام با کاهش حجم و زمان ویدیو

در هنگام بروز مشکل آپلود فیلم یک دقیقه ای در اینستاگرام مطمئن شوید که اندازه فایل ویدیو ۶۰ ثانیه و یا کمتر است. می توانید زمان ویدیو خود را توسط آپ هایی مثل VidTrim به زیر ۱ دقیقه کاهش دهید و یا اینکه در چند پارت و در قالب یک آلبوم انتشار دهید ، قبلا نرم افزار های کم کردن حجم ویدیو را در پست آموزش و معرفی بهترین نرم افزار های کم کردن حجم ویدیو بدون افت کیفیت توضیح دادیم.

۶- حل مشکل ارسال نشدن فیلم در اینستاگرام با انتخاب کدک ، فرمت ویدیویی مناسب

یکی دیگر از علت آپلود نشدن فیلم در اینستاگرام نامناسب بود فریم ریت ، کدک و.. فیلم مد نظر شماست ، با استفاده از ۶ نرم افزار را برای ویرایش ویدیو در اندروید که قبلا معرفی کردیم سعی کنید رزولوشن و دیگر تنظیمات فیلم را مناسب برای اشتراک گذاری در اینستاگرام کنید. سعی کنید ویدیو شما تنظیمات زیر را داشته باشد:

کدک تصویر
– Video codec: H.264 codec / MP4
کدک صدا
– Audio codec: AAC audio codec at 44.1 kHz mono
حداکثر عرض ویدیو
– Size: maximum width 1080 pixels any height
فریم ریت ویدیو
– Frame rate: 29.96 frames per second
بیت ریت ویدیو
– Video bit rate: 3,500 kbps video bit rate
طول ویدیو از لحاظ زمانی
– Video length: 3 to 60 seconds
نسبت تصویر
–Apsect ratio: 16:9 or 1:1

۷- آپدیت برنامه جهت رفع مشکل گذاشتن فیلم و عکس در اینستاگرام

آپدیت و نصب مجدد برنامه را امتحان کنید. هر چند که نصب مجدد برنامه دقیقا مثل ریست کردن آن است و اطلاعات قبلی را از بین می برد اما در اغلب موارد مشکل برطرف می شود.

۸- عکس ، فیلم و ویدیو در اینستاگرام ارسال و آپلود نمی شود؟ گوشی را ریست کنید

اگر راه حل قبل یعنی پاک کردن کش و دیتا کارآمد نبود لازم است گوشی را ریست کنید. دقت کنید ریست کردن گوشی تمام تنظیمات و شخصی سازی هایی که تا کنون انجام داده اید را از بین می برد. بنابراین پیش از استفاده از این روش حتما با روش های بک آپ گیری از اندروید از برنامه ها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

ریست کردن تنظیمات دستگاه اندروید

۹- حل مشکل مشکل گذاشتن عکس و ویدئو در اینستاگرام با بروزرسانی تاریخ و ساعت

یکی از روش هایی که در برخی اوقات ممکن است به طور کامل به مشکل آپلود نشدن عکس ، ویدیو و فیلم در اینستاگرام کمک کند بروزرسانی تاریخ گوشی اندروید میباشد ، اگرچه این روش همیشه کارآمد نخواهد بود. در تنظیمات Settings به قسمتDate & Time سیستم عامل گوشی بروید و گزینه Automatic date & time را روشن کنید تا تاریخ و ساعت گوشی شما به صورت خودکار با اینترنت همگام و بروز شود.

آپدیت کردن تاریخ و ساعت گوشی اندروید

۱۰- اطمینان از خالی بودن فضای گوشی جهت ارسال عکس، ویدیو، فیلم در اینستاگرام

مطمئن شوید که فضای داخلی حافظه گوشی شما خالی است و محل ویدیو و عکس و فیلم را بر روی حافظه داخلی دستگاه قرار دهید. در صورتی که فضای گوشی شما پر است، برنامه های غیر ضروری را حذف کنید و یا فایل های خود را به سیستم یا حافظه SD انتقال دهید و یا حافظه گوشی خود را ارتقا دهید. قبلا نیز ۵ روش افزایش حافظه داخلی گوشی اندروید بدون نیاز به روت را به صورت کامل آموزش دادیم.

۱۱- چرا فیلم و عکس در اینستا آپلود نمیشود؟ اکانت شما مسدود است!

کاربران گاهی اوقات دچار مشکللاتی نظیر پخش نشدن فیلم در اینستاگرام ، لود نشدن عکس در اینستاگرام یا باز نشدن اینستاگرام با اینترنت گوشی و وای فای میشوند که در اکثر این مواقع احتمالا اکانت پابلیک شما مسدود شده است و باید از برنامه های تغییر دهنده آی پی برا باز کردن و آپلود عکس و ویدیو استفاده کنید. توجه کنید در صورتی که خود اینستاگرام اکانت شما را مسدود کرده باشد ایمیلی مبتنی بر مسدود سازی و عدم و ورود به اکانت برای شما ارسال میشود که باید از طریق بخش پشتیبانی اقدام به حل موضوع کنید.

۱۲- حل مشکل آپلود نشدن عکس در اینستاگرام از طریق مرورگر

برای اینکه مطمن شوید که مشکل از اکانت نیست، همانطور که قبلا در پست چگونه با مرورگر کروم ، فایرفاکس و.. کامپیوتر در اینستاگرام عکس آپلود کنیم ؟ آموزش دادیم، ویدیو، فیلم و یا عکس را از طریق کامپیوتر در اینستاگرام ارسال کنید.

حل مشکل آپلود نشدن عکس در اینستاگرام از طریق مرورگر

۱۳- ارسال گزارش برای رفع مشکل آپلود نشدن عکس و فیلم در اینستاگرام

در صورتی که مشکل رفع نشد احتمالا اکانت شما دچار مشکلات فنی است باید وارد بخش Option اکانت اینستاگرام خود شوید.

سپس بر روی گزینه  report a problem کلیکد کنید.

ارسال گزارش برای رفع مشکل آپلود نشدن عکس و فیلم در اینستاگرام

بخش مورد نظر (عکس یا ویدیو) را انتخاب و مشکل خود را برای اینستاگرام شرح و ارسال کنید تا آنها موضوع را بررسی کنند.

ارسال گزارش برای رفع مشکل آپلود نشدن عکس و فیلم در اینستاگرام

۱۴ – بررسی مجوز دسترسی اینستاگرام جهت رفع مشکل آپلود عکس و ویدئو در اینستاگرام

در بخش Permissions اندروید مجوز دسترسی اینستاگرام را مجددا چک کنید. برای اینکار از تنظیمات گوشی وارد بخش Permissions  شوید

بررسی مجوز دسترسی اینستاگرام جهت رفع مشکل آپلود عکس و ویدئو در اینستاگرام

سپس مجوزهای بخش دوربین و.. اینستاگرام را چک کنید و از فعال بودن آنها نیز مطمئن شوید.

بررسی مجوز دسترسی اینستاگرام جهت رفع مشکل آپلود عکس و ویدئو در اینستاگرام

۱۵- حل مشکل آپلود فیلم و ارسال نشدن عکس در اینستاگرام با استفاده از نسخه قدیمی

در نهایت برای حل مشکل آپلود ویدئو و عکس در اینستاگرام پیشنهاد میکنیم از نسخه های قدیمی تر اینستاگرام مثل نسخه ۸ تا ۸٫۵ آپلود ویدیو و عکس را امتحان کنید ، در صورت لزوم میتوانید از یک نسخه قدیمی برای آپلود عکس و ویدیو و یک نسخه جدید برای استفاده از سایر امکانات اینستاگرام استفاده کنید ، قبلا یک روش اینکار را پست نصب همزمان دو یا چند برنامه اندروید آموزش دادیم.

۱۶- رفع مشکل آپلود فیلم در اینستاگرام با اضافه کردن عکس

بسیاری از کاربران در نظرات این پست روش جالبی را معرفی کردند که به طور عجبیبی در بعضی به حل مشکل ارسال ویدیو در اینستاگرام کمک میکند ، در این روش علاوه بر ویدیو در هنگام آپلود کردن شما باید یک عکس نیز برای ارسال انتخاب کنید و مجددا برای آپلود تلاش کنید ، به احتمال زیاد در تلاش مجدد عکس و ویدیو با هم آپلود میشوند که میتوانید بعدا عکس مورد نظر را از صفحه شخصی خود پاک کنید.

تجربه و پیشنهاد شما ؟

شما برای مشکل video wasn’t posted و حل مشکل ارسال نشدن عکس ، تصویر و فیلم در اینستاگرام از چه روشی استفاده می کنید؟ نظرات و تجربییات خود را با ما از طریق بخش دیدگاه این پست در میان بگذارید.

آگهی استخدام امروز

مطالب مرتبط

منشن یا تگ کردن افراد در استوری اینستاگرام
آموزش تصویری روش منشن یا تگ کردن افراد در استوری اینستاگرام
آموزش کامل کار و ساخت سوال چند گزینه ای با استیکر در استوری اینستاگرام
آموزش کامل کار و ساخت سوال چند گزینه ای با استیکر استوری اینستاگرام
رفع مشکل نفرستادن کد امنیتی شش رقمی اینستاگرام
۱۴ روش رفع مشکل دریافت و نفرستادن کد امنیتی شش رقمی اینستاگرام
رفع مشکل لایو اینستاگرام
۹ روش رفع مشکل لایو اینستاگرام : قطع شدن ، اتصال ، باز نشدن ، پخش و..

نظرات

 • ترنم says:

  سلام .من گاهی استوری خودم رو که میخوام باز کنم کلا از برنامه خارج میشه و من نمیتونم استوری خودمو ببینم .اگه کسی دلیلش رو میدونه یا راه حلش رو بلده بگه ممنون

  0
 • Hamid says:

  من عکسو انتخاب میکنم میره ک فیلتر بزاره سیاه میشه بعد پستش کنم عکس سیاههه

  0
 • سینا says:

  سلام من وقتی میخوام پست بزارم تا میام توی قسمت ادیت که بعدش اشتراک گذاریش کنم یه دفه عکس سیاه میشه و هیچی معلوم نیست لطفا کمک کنید

  0
 • Mahdiye says:

  اینستاگرامم اصلا گزینه گالری نداره که بخوام فیلم یا عکس استوری کنم…کسی میدونه راه حلشو؟

  0
 • مسعود says:

  سلام
  خسته نباشین میخواستم بدونم وقتی که فیلم تو استوری اینستا میزارم چرا روش سایه میفته ممنون میشم یکی کمک کنه

  0
 • بهنام says:

  سلام من زمانی که اینستا رو باز میکنم که فیلم ببینم تصویر سبز رنگ میشود و نمیتونم فیلم رو ببینم علت چیه چند بار هم اینستا رو پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی مشکل برطرف نشد ممنون میشم کمکم کنید *

  0
 • نیکان says:

  سلام ویدیو درست کردم بدلیل اهنگش اینستا پاک میکنه بخاطر مسله کپی رایت چکار کنم بشه ویدیورو اپلود کنم

  0
 • امین says:

  ممنون بابت نابود کردن اینستاگرامم برای همیشه.با پاک کردن cache دیگه هیچ کجای اینستاگرامم باز نشد و سینک این هم نتونستم بکنم.چون این اخطارو میده: خطای شبکه نامشخصی رخ داد

  0
 • الهام says:

  کمکککک، اصلا گزینه گالری ندارم که بخوام از تو گالریم عکس یا ویدئو انتخاب کنم بزارم، دلیلش چیه

  0
 • نینا says:

  با سلام.من دوتا مشکل دارم.یکی اینکه تا میام استوری بذارم یا دایرکت بخونم از اینستا میپره بیرون و میره روی پیام چند رسانه ای ، استوری کسی رو هم نمیتونم ببینم همین مشکل پیش میاد.یه مشکلم اینکه لایو ندارم.اپیدیتم هست.و اینکه گوشیمم مشکل نداره چون با یه پیج دیگه م استوری میشه گذاشت

  0
 • zhest says:

  سلام چرا وقتی فیلم آپلود میکنم صداش تغییر میکنه و شبیه هیولا میشه؟

  0
 • رهام says:

  سلام
  اینستاگرام من اصلا نه میتونم پست بزارم نه استوری و نه حتی نمایه .
  تا میام عکسی پست کنم سریع میره بیرون از نرم افزار . هر کاریم کردم درست نشد، ریستم کردم ولی بازم نشد.
  مشکلش چی میتونه باشه ؟

  0
 • nazaningoodarzi says:

  سلام وقتی که ویدیو تواینستاگرام پست میکنم صدای ودیوکلا عوض میشه وخیلی بد میشه چندبارهم برنامه رو پاک کردم دوباره نصب کردم چیکارکنم که صداش عادی باشه؟

  0
 • asfoon says:

  سلام من اینستام آپدیته ولی گزینه لایو ویدیو رو ندارم چراااااا

  0
 • کاوه says:

  با فیلتر شکن امتحان کنید درست میشه من خودم همه راهها رو امتحان کردم آخر سر با این کار درست شد

  0
 • mohammad says:

  سلام.به هر کسی میگم مشکلم و کسی نمیدونه چرا اینطوری شده،پست میزارم تو اینستاگرام و حتی ایستوری فقط تو پیج خودم دیده میشه واسه فالورام ارسال نمیشه.مثلا تو ایستوری عکس میزارم کسی عکس و نمیبینه و حتی پستی که تو پیجم میزارم.اگه امکان داره راهنمایی کنین ممنون میشم

  0
 • جمال صفری says:

  بالای صفحه اینیستا گرام من یه اعلان اومده که نوشته
  ویدیویتان برداشته شد ،چون احتمالا از محتوای دارای حق نسخه برداری استفاده میکرد که به فرد دیگری تعلق دارد
  این متن از روصفحه هم نمیره لطفا کمک کنید ممنون

  0
 • Helma says:

  چرا نمیتونم استوری توی اینستاگرام بزارم توروخدا کمک کنید

  0
 • مجید says:

  باoginsta+ مشکل حل میشه

  0
 • Parinaz says:

  دو تا اکانت دارم. رو یکیش ک اکانت اصلیمه نمیتونم الان عکس پست بزارم. هرکاری میکنم نمیشه. چیکار کنم؟

  0
 • Farshid says:

  تمام ۱۶روش هم انجام دادم بازم نمیتونم پست بذارم کمک کنیییییییییید

  0
 • Mehrshad says:

  خیلی ممنون از راهنماییتون
  مشکلم از APN بود

  0
 • javad says:

  سلام ن میشه عکس بزار ن استوری توروخدا یکی کمکم کنه.

  0
 • Rasoul says:

  هرکاری که گفته شد انجام دادم،اما بی نتیجه بود

  0
 • Parisa says:

  سلام
  وقت بخیر
  مدتی هست که پست و استوری نمیتونم بزارم
  با فیلترشکن هم جوابگو نیست.
  تا اینکه امروز از طریق سایت اصلی
  http://www.instagram.com
  تونستم پست بزارم.
  brokenheart_MHZ_21@yahoo.com

  0
 • حمید says:

  سلام خسته نباشید
  تورو خدا کمک . به کسانیکه من فالو کردم ولی اونا منو فالو نکردن نمیتونم مسیج بدم یه علامت قرمز میاد کناره مسیجها و نمیره . resend messege هم کردم اما بازم علامت قرمز میاد چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟

  0
 • مجسن says:

  من بعضی مواقع از وی پی ان برای آپلود عکس و فیلم‌ استفاده میکنم

  0
 • zahra amani says:

  نمیدونم مشکل اینستاگرامم چیه همه این کار هارم انجام دادم درست نمیشه.نمیتونم استوری و پست بزارم نتم ۴Gهست عکس آپلود نمیشه

  0
 • الي says:

  من همه ی این راه هارو امتحان کردم بازم نتونستم فیلم دراستوری بزارم فقط من نیستم دوستای دیگه من هم همین مشگل و دارن به نظرم مشگل از برنامه ی اینستاگرام 😐😐😐😐

  0
 • علی says:

  سلام. چند روزه ک فیلم نمیتونم پست بزارم رو اینستا تا وسطاش میره میگه دوباره امتحان کنیدبا گوشی ها دیگه پیج ها دیگه هم رفتم نشد فیلمم عوض کردم بازم نشد ولی عکس میتونم بزارم. لطفا راهنمایی کنید هر چ زودتر. ممنون

  0
صفحات 1 2 3 4

تبلیغات متنی