روش های تولید برق رایگان در خانه : تسلا، جاذبه زمین ، آب یا حتی فندک!

روش تولید برق رایگان در خانه و محیط بیرون : تسلا، جاذبه زمین ، آب یا فندک و سیم سیار!

با گران شدن حاملهای انرژی شاید شما هم به فکر صرفه جویی در مصرف برق در منزل خود افتاده باشید. در این پست انزل وب قصد داریم طریقه تولید برق رایگان با پنل های خورشیدی، توربین های بادی و.. و همچنین تولید برق بدون سوخت با امواج اقیانوس و.. را برای شما معرفی کنیم . با ما همراه باشید.

آموزش نحوه تولید برق بدون سوخت با انرژی آب، زباله و عناصر طبیعی و.. در منزل

How To Generate Electricity with Magnet, land Gravity,Computer Fan And At Home

در پست قبلی انزل وب ۱۰ اشتباه خطرناک و دردسر ساز در سیم کشی برق ساختمان و مضرات برق گرفتگی برای بدن انسان را معرفی کردیم و در این پست به صورت ویژه به آموزش تولید برق ساده و رایگان در خانه می پردازیم. روش های گوناگونی برای تولید برق وجود دارد میتوان با استفاده از سیم سیار، جاذبه زمین، آهنربا، فن کامپیوتر و.. برق تولید کرد.

تولید برق از طریق نصب پنل های خورشیدی روی سقف

یکی از روش های متداول برای تولید برق استفاده از پنل های خورشیدی و کار گذاشتن آن در سقف منزل یا در حیاط است. پنل خورشیدی متناسب با وسعت و موقعیت آن قادر به تولید برق ۱۰ وات یا بیشتر به ازای هر متر مربع است. اگر سقف منزل شما کمی فرسوده شده است می توانید برای نصب پنل خورشیدی روی آن سرمایه گذاری کنید زیرا پنل ها روی سقف جاری منزل نصب می شوند.

انرژی خورشیدی فقط برای تولید برق نیست. میتوانید از آبگرمکن های خورشیدی برای گرم کردن خانه استفاده کنید. آبگرمکن های خورشیدی در انواع مختلفی وجود دارند بنابراین با اندکی جستجو و تحقیق نوع مناسب منزل خود را انتخاب کنید. مورد بعدی استفاده از انرژی خورشید برای خنک کردن منزل است. ممکن است در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد ولی با این روش در روزهای گرم تابستان به جای مصرف زیاد برق (برای خنک کردن منزل از طریق پنکه و کولر) میتوانید هزینه های انرژی خود را بسیار کاهش دهید. اگر شما هم به فکر استفاده از انرژی خورشید هستید با این ۳ روش ساخت پنل سلول خورشیدی در خانه برق تولید کنید!

تولید برق

نحوه تولید برق رایگان به وسیله توربین بادی

توربین های بادی معمولا در مزارع بادی (زمین های وسیع و مسطح برای نصب توربین) یا در نواحی ساحلی یافت می شوند. میتوانید یک توربین بادی کوچک را برای تولید برق روی خانه خود نصب کنید. البته استفاده از توربین های بادی در محل های مسکونی طرفداران کمتری دارد و علت آن نیز سرو صدای زیاد و خراب کردن زیبایی بصری محل سکونت است.

تولید برق

کوره های خورشیدی برای تولید برق رایگان

شاید هنوز برای اینکه تمام انرژی مصرفی منزل خود را با استفاده از منابع تجدید پذیر تأمین کنید، آماده نباشید ولی بدانید که استفاده از کوره های خورشیدی می تواند یک پروژه جدید برای تولید برق باشد. به جای خرید کوره خورشیدی می توانید با لوازم موجود در منزل کوره مخصوص خود را بسازید. از مزایای کوره های خورشیدی میتوان به گرم کردن غذا در صورت قطعی برق اصلی یا اضطراری اشاره کرد.

تولید برق

 روش تولید برق رایگان با تسلا

از لحاظ فنی Powerwall کمپانی تسلا یا هر گونه باتری های قابل شارژ دیگر، جزو انرژی های تجدید پذیر به شمار نمی روند ولی در عمل با تولید انرژی میتوانند هزینه های شما را کاهش دهند. Powerwall در واقع یک باتری بزرگ قابل شارژ است که میتواند چندین کیلو وات بر ساعت انرژی الکتریکی را ذخیره نماید. این باتری بزرگ در ساعات کم مصرف (که هزینه برق کمتر است) از طریق شبکه برق خود را شارژ می کند و در ساعات اوج مصرف و گرانی برق انرژی ذخیره شده خود را آزاد می کند. برای صرفه جویی بیشتر، توصیه میشود از روش تولید برق رایگان تسلا در مجاورت یک منبع تجدید پذیر برای تولید برق استفاده نمایید.

تولید برق

 نحوه تولید برق با استفاده از انرژی آب

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که دارای رود یا منبع آب وسیع است می توانید از انرژی آب برای تأمین برق مصرفی استفاده کنید. یک توربین یا پروانه متحرک را به یک ژنراتور متصل کنید این عمل آب را به برق تبدیل می نماید. یک ژنراتور ساده قادر به تولید معادل ۱۰۰ وات انرژی است. قبلا نیز در انزل وب ۴ ایده خلاقانه برای ساخت روشنایی اضطراری در صورت نبود برق با استفاده بطری آب و .. را به شما آموزش دادیم.

 طریقه تولید برق رایگان با فندک و سیم سیار

یک روش جالب و ساده برای تولید برق استفاده از یک سه راهی و فندک است. جرقه زن فندک ولتاژ چند هزار ولتی با آمپر بسیار پائین تولید میکند که در خاذن ذخیره شده و به مرور به مصرف میرسد.جرقه زن فندک را خارج کنید و مطابق کلیپ آموزشی زیر برق تولید کنید :

تولید برق رایگان با جاذبه زمین و عناصر طبیعی

سرخپوست های بومی آمریکا بر این باور هستند که زمین زنده است و انرژی از خود ساطع می کند. حتی در بسیاری موارد اتصال بدن به زمین و تبادل انرژی را موجب شفای بدن می دانستند. از همین رو راه رفتن با پاهای برهنه و بدون کفش روی زمین و چمن را برای آرامش بدن موثر می دانند و این نماد شگفت انگیزی از همزیستی انسان با زمین است.

نیکلاس تسلا (سال ۱۹۰۹) معتقد بود که زمین دارای انرژی است و قصد داشت از انرژی زمین برای تولید برق استفاده کند تا اینکه در سال ۱۹۵۲ یک فیزیکدان آلمانی به نام Schumann فرکانس ۷٫۸ HZ آن را اندازه گیری کرد. تسلا می‌خواست الکتریسیته رایگان را با استفاده از انرژی های نامرئی در زمینه الکترومغناطیس تولید نماید.

انرژی نامریی EMF برای تولید برق رایگان

EMF مخفف ElectroMagnetic Field به معنای میدان الکترومغناطیسی است. این روش یک تکنولوژی نو ظهور است اما از زمانی که نیکولا تسلا آزمایشات خود را برای انتقال برق بدون استفاده از سیم انجام داده به این نام شناخته می شود. آزمایشات تسلا شامل لامپ های انرژی دهنده که از یک منبع برق بدون اتصال سیم ساخته شده اند؛ پس از مرگ تسلا، تحقیقات و آزمایش های جدی تا همین اواخر انجام نشده است. حالا کویل Tesla توانسته لامپ های بی سیم با جرقه های الکتریکی با ولتاژ بالا برای روشن کردن محیط تولید کند. به تازگی بهره برداری از انرژی EMF برای شارژ کردن گوشی های موبایل آغاز شده است ممکن است در آینده نزدیک ماشین های حمل و نقل نیز از این انرژی استفاده کنند.

تولید برق بدون سوخت

در سال های اخیر جهان با بحران تقاضای انرژی و کاهش منابع رو به رو شده است. بنابراین بشر باید به دنبال روش های جایگزینی برای تولید انرژی باشد. در این بین ایده های جالبی برای تولید برق ارائه شده است که در ادامه برخی از آن ها را معرفی می کنیم.

تولید برق توسط امواج اقیانوس: ایده اصلی بسیار ساده است. از یک تکه سیم مسی مهار شده و چرخش یک آهن ربا در اطراف آن برای انتقال جریان و باردار کردن سیم استفاده می شود. یک شناگر در حالی که در سواحل هاوایی گشت گذار میکرد این آزمایش فیزیک دوران دبیرستان را در سطح آزمایشی به محیط آب انتقال داد و از امواج اقیانوس برای تولید برق استفاده کرد در آزمایش اولیه برق مصرفی دو خانه تولید شد.

تولید برق توسط امواج اقیانوس

تولید برق با استفاده از زباله: زباله های خشک مانند مقوای نازک و استیروفوم را فشرده کرده و حرارت می دهند تا گاز مصنوعی شبیه پروپان تولید شود. در عین حال ضایعات غذا و مایعات تخمیر می شوند. گاز مصنوعی و اتانول به عنوان سوخت ژنراتور ترکیب می شوند. البته ژنراتور به اندکی انرژی خارجی دیگر نیز نیاز خواهد داشت.

تولید برق با استفاده از بازی فوتبال: ایده اصلی تبدیل انرژی جنبشی موجود در بازی فوتبال برای ذخیره سازی به صورت انرژی الکتریکی و تولید برق است. جسیکا متیوز دانشجوی کارشناسی ارشد هاروارد با اصالتی نیجریه ای ایده خود را با عنوان Soccke عملیاتی کرده است. Soccket میتواند ۳ ساعت نور یک چراغ LED را با ۳۰ دقیقه بازی تأمین کند.

برخی دیگر از روش های تولید برق عبارت اند از:

 • تبدیل انرژی جنبشی حاصل از دوچرخه سواری به الکتریسیته
 • نصب صفحات مخصوصی برای تولید انرژی ضربه (جنبشی) به برق در سرعت گیر های جاده ای شهرهای جنوب غربی کشور انگلستان
 • استفاده از باکتری دریایی به نام Shewanella که قادر است الکتریسیته را به فلزات منتقل کند

تجربیات و پیشنهادات شما؟

در این پست انزل وب برخی از روش های تولید برق رایگان در خانه و محیط بیرون با استفاده از انرژی پاک را معرفی کردیم. شما نیز می توانید نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را در زمینه تولید برق رایگان تسلا، بدون سوخت، با سیم سیار، آهن ربا، جاذبه زمین و فن کامپیوتر و.. در دیدگاه نظرات پست انزل وب با ما به اشتراک بگذارید.

بازی زولا

مطالب مرتبط

۵ آموزش ساخت آبگرمکن خورشیدی ساده و حرفه ای در خانه
آموزش ۲ روش ساخت مسواک برقی ساده و حرفه ای در خانه
ساخت دستگاه بخور سرد و گرم
۱۳ روش ساخت دستگاه بخور سرد و گرم و استفاده از رطوبت سازهای خانگی
تلفن سانترال چیست؟ آموزش تصویری نصب تلفن سانترال
تلفن سانترال چیست؟ آموزش تصویری نصب تلفن سانترال در محل کار و خانه

نظرات

 • بهزاد says:

  هر چرتی رو توی یوتیوب میبینید فوری به عنوان مطلب علمی نذارید اینجا که آبروتون بره. شماها با اون لحجه ی آلمانی قلابی واقعاً نفهمیدید که اون یارو داره توی اون فیلم طنز اجرا میکنه ؟ واقعا که .

  0
 • اکبر عمی says:

  دروغ محضه
  مگه با فندک هم برق میشه درست کرد؟ ماهم گاگولیم دیگه زود باور کردیم🤣🤣🤣🤣
  با دیدن این کلیپ تن ادیسون تو قبر ویبره زد🤣🤣🤣🤣

  0
 • حامدشادکام says:

  سلام.من واس کارم خیلی برق واجبم اما اداره برق نمیده.اگه یچی بدون سوخت باشه عالیه

  0
 • محسن says:

  با سلام و خسته نباشید من مدت ۲۴ سال ایران نیستم دوست دارم تا ۱ سال دیکه برای همیشه برگردم ایران ولی از اونجایی که بیکار نمیتونم بمونم باید قبلش این مشگل رو حل کنم من طرحی دارم که میتونیم برقی تولید کنیم که احتیاج به هیج سوختی نداره این دستگاه به اندازههای مختلف میتونه ساخته شه و قابل حمل و نقل هم جهت مصرف خانگی هم در حد کارخونه جات با مصارف سه فاز لذا جهت تولید این دستگاه احتیاج به یک سرمایه گذار دارم البته نمونه این دستگاه تا ماه آینده حاضر میباشد با سپاس

  0
 • علی says:

  معذرت میخوام .مگه بومیهای آمریکا هندی هم دارن ؟ که در. ابتدای متن نوشتید هندیهای بومی آمریکا عقیده دارند …..

  0
  • شهریار مهاجر says:

   نویسنده به اشتباه هندی ترجمه کرده بودند که اصل جمله سرخوپوست های بومی است، ممنون از شما

   0
 • irnem says:

  با سلام :
  از اینکه صادقانه در مورد موتورهای (بدون سوخت) و ماهیت اصلی آنها مطلب ارائه کرده اید
  نهایت تشکر را مینمایم واقعیت اینست که تمامی سایتهای خارجی (عمدا) و سایتهای ایرانی(سهوا) با نمایشی جعلی قبل از اختراع یا دستیابی به چنین تکنولوژی آنرا به نام خود و کشور مطبوعشان ثبت کرده اند و امروز به محض دستیابی کسی در هر گوشه از دنیا بلافاصله آنرا ربوده و خود مدعی مالکیت و امتیازات آن میگردند. تمام آنچه که در شبکه های آنان ارائه میگردد تماما دروغ محض و البته سرمایه گذاری و هدف آنها بیهوده نیست و این خرجی است که قرار است در آینده یکی از هموطنان عزیز ما یا دیگر ملتهای بیخبر تاوان و غرامت آنرا با از دست دادن ایده خود بپردازد. لذا مدتها است که تلاش میکنم در مقاله یا گزارشگونه ای به توصیف و تشریح تمامی آن موتورهایی که مدعی ساخت آن هستند در سایت ایرنم بپردازم . ولیکن در همان گامهای اولیه چنان هجومی از طریق آنان صورت گرفته که ناگزیر این بار فقط به زبان فارسی چنین کاری مقدور خواهد بود. لذا شایسته است شما نیز بینندگان خود را مطلع سازید با تشکر محمدرضا رضایی

  0

تبلیغات متنی