پرینتر های سه بعدی

با پرینتر های سه بعدی در خانه محصولات مورد نیاز خود را تولید کنید!

دستگاه های پرینتر سه بعدی (۳D Printers) باعث ایجاد یک انقلاب در صنعت پرینتر و تولید محصولات شدند ، شما خیلی ساده با استفاده از یک دستگاه چاپگر سه بعدی و مدل دانلود شده میتوانید در خانه یک گلدان ، مجسمه و.. تولید و استفاده نمایید.در ادامه شما را بیشتر در مورد پرینترهای سه بعدی آشنا میکنیم و یک نمونه موفق از چاپگر سه بعدی چند کاره را به شما معرفی میکنیم.

آشنایی با نحوه کار چاپگرهای سه بعدی و استفاده از آنها

What is 3D Printers? Introduce DOBOT MOOZ and DOBOT Magician 3D Printer

چاپگر سه بعدی چیست؟ چاپگر سه بعدی با استفاده از جدیدترین فناوری ها ابتدا مدل سازی را توسط نرم افزار مخصوص به خود و یا مدل طراحی شده در برنامه های سه بعدی رایج بر روی موارد نظیر پلاستیک ، نایلون ، فلز و.. توسط منبع حرارتی با تمامی جزئیات تعریف شده توسط منبع حرارتی یعنی لیزر ذوب و سپس به صورت جامد شکل دهی و چاپ میکنند. این فرآیند در اکثر پرینترها به صورت لایه ای و قدم به قدم انجام میشود که دارای پیچیدگی و ظرافت های خاص خود است و هر چقدر دقت پرینتر ۳D مورد نظر در برش و شکل دهی متریال بالاتر باشد نمونه مد نظر شما با آنچه که در مدل سه بعدی نرم افزار طراحی شده است شباهت بیشتری خواهد داشت.

معرفی  DOBOT MOOZ و DOBOT Magician ، نمونه موفق و پیشرفته از چاپگرهای سه بعدی

معرفی DOBOT MOOZ و DOBOT Magician ، یک نمونه موفق و پیشرفته از چاپگرهای سه بعدی !

چاپگر های سه بعدی DOBOT MOOZ و ربات DOBOT Magician در سال ۲۰۱۸ معرفی شدند و تا کنون توانستد جوایز متعدد و معتبری طراحی نظیر جایزه جشنواره Red Dot Design سال ۲۰۱۸، جایزه طراحی محصول iF DESIGN AWARD 2018 ، جایزه CES Innovation Awards سال ۲۰۱۸، جایزه طراحی Red Star سال ۲۰۱۷ و جایزه بین الملی بهترین طراحی محصول Design Zentrum Nordrhein Westfalen شهر Essen آلمان را کسب کنند. در جشنواره معتبر Red Dot Design این پرینترها به دلیل کیفیت بالا ساخت و طراحی محصول خلاقانه موفق به کسب جایزه و قرار گرفتن در کتاب طراحی سال ، اپ و و وبسایت این موسسه شدند.

ربات هوشمند DOBOT Magician

ربات هوشمند DOBOT Magician

بازوی رباتیک DOBOT Magician یک ربات چند منظوره خانگی و صنعتی میباشد که برای موارد آموزشی و تمرین کردن کودکان و بزرگسالان کاربرد دارد. این ربات با ابزارهای نصب شده متفاوت میتواند دستوارت متفواتی مثل چاپ سه یعدی، حکاکی با لیزر، نوشتن و نقاشی را به صورت هوشمند انجام دهد. همچنین این ربات از ۱۲ رابط کاربری انعطاف پذیر و بیش از ۲۰ زبان برنامه نویسی پشتیبانی میکند که باعث میشود تخیل و خلاقیت شما بدون مرز و محدودیت افزایش یابد! این ربات تا کنون موفق به فروش در بیش از ۱۰۰ کشور جهان شده است.

چاپگر سه بعدی DOBOT MOOZ

چاپگر سه بعدی DOBOT MOOZ

جالب است بدانید پرینتر سه بعدی DOBOT MOOZ با قابلیت چاپ صنعتی بر روی فلز در وبسایت Kickstarter توانست در سال ۲۰۱۷ سرمایه ای بالغ بر ۴۸۶ هزار دلار را دریافت کند. چاپگر چندکاره MOOZ با سرهای قابل تعویض میتواند به شما امکان چاپ ۳D، حکاکی لیزری و حکاکی CNC (بر روی چوب و..) دهد. راهنمای ساده و صنعتی دستگاه ، موتورهای پله ای و ماشین تراش CNC باعث میشوند MOOZ دقیق و پایدار کار کند.

علاوه بر این فریرم ویر متن باز، امکان سرهم کردن سریع دستگاه، محفظه محافظ دستگاه، هدایتگر آسان و کاربردی و راهنمای تصویری باعث میشود کار با دستگاه MOOZ برای افراد تازه کار، سازندگان و آموزش دهندگان راحت و سریع باشد.

DOBOT کمپانی سازنده این دستگاه ها تا کنون موفق شده است محصولات خود را در سازمان های بزرگ و تایید شده به فروش و مورد استفاده برساند. برای اطلاع بیشتر از محصولات و طراحی های خلاقانه این کمپانی پیشنهاد میکنیم که به سایت www.dobot.cc سربزنید.

منبع فارسی انزل وب
اشتراک گذاری
برچسب ها

مطالب مرتبط

نظرات

تبلیغات متنی