رفع مشکل باز نشدن ، ارسال پیام و.. دایرکت اینستاگرام

۱۰ روش رفع مشکل باز نشدن ، ارسال پیام و.. دایرکت اینستاگرام

برنامه اینستاگرام جزو محبوب ترین شبکه های اجتماعی و اشتراک گذاری عکس شناخته می شود. خیلی ها از قسمت دایرکت این برنامه نیز برای ارسال پیام ها و برقراری ارتباط استفاده می کنند. اگر شما برای دایرکت اینستاگرام شما مشکلی به وجود آمده و نمی توانید از آن استفاده کنید، می توانید با استفاده از روش هایی اقدام به رفع آن کنید. امروز در انزل وب روش های رفع مشکل در دایرکت اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد.

حل مشکل ارسال پیام و باز نشدن پیغام در دایرکت اینستاگرام

How to Fix Instagram Direct Problems

طبق گزارش کاربران، مشکلات زیادی برای دایرکت اینستاگرام ممکن است ایجاد شود. از جمله آن ها می توان به مشکل باز نشدن دایرکت، عدم ارسال پیام، بیرون پریدن هنگام ورود به دایرکت و سایر خرابی های آن اشاره کرد. در ادامه روش هایی را برای حل این مشکلات معرفی می کنیم.

پاک کردن کش اینستاگرام و Wipe Cache برای رفع مشکل دایرکت

ممکن است دلیل عدم ارسال یا دریافت پیام مربوط به پر شدن حافظه کش و دیتای اینستاگرام باشد. شما می توانید با پاک کردن این قسمت از حافظه مربوط به برنامه، رفع مشکل دایرکت نشدن در اینستاگرام را انجام دهید. برای این کار به تنظیمات (Setting) گوشی خود بروید. سپس روی قسمت مدیریت برنامه ها یا APPs تاچ کنید. حال باید برنامه Instagram را از لیست برنامه های موجود پیدا کنید و آن را برای مشاهده اطلاعات بیشتر باز کنید. سپس گزینه های Clear Cache و Clear Data را بزنید. با این کار کش و اطلاعات برنامه پاک می شود. پس از ورود به برنامه و وارد کردن مجدد اطلاعات اکانت، دایرکت خود را چک کنید.

توجه داشته باشید که با پاک کردن دیتا برنامه، اطلاعات ورود به اکات شما نیز پاک می شود. قبل از انجام این کار از به یادآوری این اطلاعات مطمئن شوید و از اطلاعات مورد نیاز خود نیز بکاپ تهیه کنید.

پاک کردن کش اینستاگرام و wipe کش برای رفع مشکل دایرکت

همچنین اگر با مشکل ورود به اکانت هم رو به رو هستید، مطلب ۱۴ روش حل مشکل ورود به اینستاگرام و باز نشدن اکانت شما را مطالعه کنید.

آپدیت Instagram به آخرین نسخه برنامه برای رفع باز نشدن دایرکت اینستاگرام

از دلایل دیگر وجود مشکل در دایرکت می توان به ایجاد مشکل در خود برنامه اینستاگرام و ارتباط آن با گوشی شما اشاره کرد. برای رفع این مشکل برنامه خود را به آخرین نسخه موجود در اپ استور ها بروز کنید. اگر ایراد از برنامه باشد، بعد از آپدیت کردن برنامه باید مشکل شما رفع شود. دقت کنید که آپدیت و دانلود برنامه را از اپ استور های رسمی انجام دهید. اگر هم برنامه شما آپدیت است، می توانید روش حذف نسخه فعلی و دانلود مجدد نسخه جدید را نیز امتحان کنید.

آپدیت Instagram به آخرین نسخه برنامه برای رفع باز نشدن دایرکت اینستاگرام

استفاده از چند نسخه پایین تر اینستاگرام برای رفع بیرون پریدن از دایرکت

اگر شما به تازگی اینستاگرام خود را آپدیت کرده باشید و مشکلات دایرکت شروع شود، برای حل مشکل ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام باید برعکس روش قبل عمل کنید. روی نسخه های جدید برنامه تست های فراوانی انجام می شود اما باز هم ممکن است این نسخه جدید با گوشی شما سازگار نباشد یا مشکلی داشته باشد. در همین رابطه و برای رفع این مشکل، سعی کنید نسخه های قدیمی تر اینستاگرام (یا حداقل نسخه قبل آپدیت) دانگرید (Downgrade) کنید تا بتوانید از دایرکت به راحتی استفاده کنید.در ضمن اگر نیاز به نسخه جدید برنامه برای استفاده از امکانات موجود در نسخه جدید را دارید، می توانید هر دو نسخه از برنامه به صورت همزمان نصب کنید که آموزش آن قبلاً در انزل وب ذکر شده است.

استفاده از چند نسخه پایین تر اینستاگرام برای رفع بیرون پریدن از دایرکت

بررسی سلامت APN کانکشن اینترنت و وای فای در مشکل ارسال دایرکت اینستاگرام

نقش وضعیت اینترنت را در ایجاد مشکل باز نشدن دایرکت اینستاگرام نمی توان نادیده گرفت. اگر شما از اینترنت سیم کارت استفاده می کنید، تنظیمات APN یا Access Point Names را چک کنید و سعی کنید تنظیمات قبلی را حذف کنید و مجدد APN جدید را برای گوشی همراه خود تنظیم نمایید. آموزش تنظیم مجدد APN به صورت کامل آموزش داده شده است که آن را مطالعه نمایید. اگر هم از اینترنت ثابت یا ADSL استفاده می کنید، در اولین قدم مودم را ریستارت کنید. اگر مشکل باقی بود اقدام به ریست مودم یا تماس با پشتیبانی اینترنت خود کنید.

بررسی سلامت APN کانکشن اینترنت و وای فای در مشکل ارسال دایرکت اینستاگرام

مطالعه مطلب آموزش کامل نصب و استفاده از نسخه سبک اینستاگرام لایت Instagram Lite را نیز فراموش نکنید.

مشکل خرابی دایرکت اینستاگرام و پاک کردن تنظیمات پروکسی برای رفع آن

اگر هم از پروکسی برای اتصال به اینترنت استفاده می کنید، ممکن است علت مشکل ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام شما همین جا باشد. برای رفع این مشکل سعی کنید برنامه های پروکسی را حذف کنید. در هنگام حذف برنامه نیز تمامی تنظیمات را به حالت سابق درآورید زیرا برنامه های پروکسی تنظیمات را نیز تغییر می دهند.

مشکل خرابی دایرکت اینستاگرام و پاک کردن تنظیمات پروکسی برای رفع آن

ریستارت کردن گوشی جهت باز نشدن دایرکت Instagram

یکی از ساده ترین کارهایی که برای حل مشکل بیرون پریدن اینستاگرام می توانید انجام دهید، ریستارت گوشی است. این کار وقت زیادی نمی برد ولی با این حال ممکن است مشکل شما را حل کند. برای تاثیر بیشتر می توانید برنامه را به صورت کامل ببندید و گوشی را ریستارت کنید. سپس مجدد برنامه را باز کنید و کارکرد دایرکت را چک کنید.

ریستارت کردن گوشی جهت باز نشدن دایرکت اینستاگرام

Action Block نیز از جمله مشکلات رایج در اینستاگرام است که برای رفع آن می توانید مطلب ۱۶ روش رفع مشکل خارج شدن از بلاک کامنت و لایک (Action Block) اینستاگرام را مطالعه کنید.

پاک کردن و نصب مجدد Instagram برای رفع مشکل Direct

همینطور که پیش تر اشاره کردیم، ممکن است مشکل خرابی دایرکت اینستاگرام از ارتباط بین گوشی و اینستاگرام باشد. حتی اگر از آخرین نسخه برنامه نیز استفاده می کنید، سعی کنید یک بار برنامه را به صورت کامل از گوشی خود حذف کنید. سپس از اپ استور ها مجدد نسخه جدید را دانلود کنید. قبل از حذف برنامه از اطلاعات مورد نظر خود بکاپ تهیه کنید.

پاک کردن و نصب مجدد Instagram برای رفع مشکل Direct

سوئیچ و تست دایرکت بر روی اکانت دیگر اینستاگرام

چندی پیش قابلیت سویچ اکانت روی اینستاگرام به وجود آمد و برای تغییر اکانت نیازی به ورود و خروج از اکانت اصلی نمی باشد. برای این که از سلامت اکانت خود مطمئن شوید، حتی اگر اکانت دیگری ندارید، اقدام به ساخت یک اکانت جدید کنید و با برنامه روی آن سویچ کنید و دایرکت را تست کنید تا در صورت ایراد از اکانت، مشکل خرابی دایرکت اینستاگرام را به تیم پشتیبانی برنامه اعلام کنید و موارد بعدی را نیز مطالعه کنید.

سوئیچ و تست دایرکت بر روی اکانت دیگر اینستاگرام

همچنین به شما پیشنهاد می کنیم در همین رابطه مطلب آموزش ساخت اکانت ناشناس اینستاگرام ، چرا باید اینکار را انجام دهیم؟ را نیز مطالعه کنید.

بلاک شدن و اسپم شناخته شدن توسط اینستاگرام و باز نشدن دایرکت ها

اینستاگرام با وجود سرویس های پیشرفته خود، همواره سعی در بلاک کردن کاربرانی می کند که با اسپم کردن سعی در آزار دیگر کاربران دارند. ابتدا فعالیت های اخیر خود را بررسی کنید و در صورت عدم وجود دلیلی برا بلاک شدن دایرکت شما و برای حل مشل Direct اینستاگرام، اقدامات لازم جهت رفع آن را انجام دهید.

بلاک شدن و اسپم شناخته شدن توسط اینستاگرام و باز نشدن دایرکت ها

استفاده از برنامه های جایگزین مانند اپ ویندوز یا شبیه ساز ها به طور موقت

به هر حال مشکل از هر کجا که باشد، تا زمانی که آن را رفع می کنید و برنامه را در گوشی خود به حالت عادی در می آورید، می توانید از برنامه های اینستاگرام روی سایر پلتفرم ها یا استفاده کنید. اگر شما رایانه دارید، می توانید اپ مخصوص برای ویندوز و.. را دانلود کنید و از نسخه ویندوز اینستاگرام استفاده کنید. همچنین می توانید برنامه های شبیه ساز اندروید در کامپیوتر را نصب کنید که وجود سیستم عامل اندروید را در قالب یک برنامه روی ویندوز شبیه سازی می کند. سپس برنامه را روی ان نصب و تا زمان حل مشکل باز نشدن دایرکت اینستاگرام روی گوشی استفاده کنید.

استفاده از برنامه های جایگزین مانند اپ ویندوز یا شبیه ساز ها به طور موقت

برای آشنایی بیشتر با این برنامه، پیشنهاد می کنیم مطلب روش های استفاده از اینستاگرام در کامپیوتر با قابلیت ثبت نام،آپلود عکس و ویدیو را هم بخوانید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز به معرفی ۱۰ روش برای رفع مشکل دایرکت اینستاگرام پرداختیم. شما با استفاده از چه روشی مشکل خود را حل کردید؟ می تونید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در این زمینه در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

چگونه پیام خصوصی دایرکت اینستاگرام را بدون مشاهده شدن ببینیم؟
خواندن پیام خصوصی دایرکت اینستاگرام بدون فهمیدن شخص مقابل و نمایش علامت چشم

نظرات

 • سیاوش says:

  همون پلک کردن ‌کش و دیتا کمکم کرد.
  ممنون

  0
 • محمدرضا says:

  من apn رو حذف کردم مشکلم اوکی شد

  0
 • Donya says:

  سلام راهی هست که من دایرکتایی که شخصی برام فرستاده رو از روی گوشی خودش پاک کنم؟؟؟اگه بلاکش کنم یارو میتونه پیامهایی که داده به من رو ببینه؟؟؟؟لطفا هرچه سریع تر جوابمو بدین

  0
 • Elham says:

  گوشی من آیفون مرتب اینستاگرامم رو آپدیت می کنم ولی الان چندین ماهه چندتا پیام ومدارک ک بازنمیشن
  و مرتب داره ب تدعداشون اضافه میشه تو دایرکت مشکلی نداره برای دریافت یا ارسال ولی هرچند وقت ی غیام دارم ک وقتی باز می کنم نمی بینمش از٧/٨ ماه پیش اینطوری شده الان ۶تا پبام هست ک فقط رو اینستا شماره ۶ هست ولی این ۶ پبام رو نمی بینم ب مرور از یکی تواین چند ماه سروع سد تا الان ب ۶تا رسید
  لطفا راهنمایی کنید

  0
 • Elham says:

  أطفأ پایخ افرادی ک سوال می پرسن زیرشون ثبت بشه
  گاهی ماهم همون مشکلو داریم باخوندنش مشکل ماهم برطرف میشه
  و لطفا جامع تو بعضی موارد رو توضیح بدید
  مثلا ری استارت کرذن رو من متوجه نشدم برای آیفون چطوریه؟
  یا مثلا تو clear Chach منظور ازینکه ممکنه اطلاعات از بین بره چجور اطلاعاتی؟؟
  و اینکه اگر بک آپ لازمه چطوری؟؟!

  0
 • Elham says:

  سلام
  اگر ازقسمت clear data و clear chach استفاده کردیم
  چ اطلاعاتی پاک می شه
  اگه ممکنه توضیح بدید
  وچطوری بک آپ بگیریم؟

  0
 • ناصر says:

  سلام.
  تشکر از مطلب خوبتون در مورد اینستاگرام.
  من چند وقت دایرکتم مشکل داشت.پیام میومد ولی چیزی باز نمیشد.
  که با پاک کردن کش و دیتا حل شد.

  💐💐💐💐

  0
 • Sara says:

  سلام من باید چکار کنم که هرموقع من پیام مى فرستم براى طرفى که براش فرستادم میاد ولى هر چى اون بفرسته براى من نمیاد باید براى حل این مشکل چکار کنم ؟؟البته در موبایل ایفون این مدلى برام مى شه حتى اپدیت هم کردم.چیکار واقعا باید بکنم؟؟؟؟!!!!لطفا جواب بدید.

  0
 • سید مرتضی نصیری says:

  همه ی کارها رو انجام دادم اما باز تو دریافت پیام تو دایرکت مشکل دارم .
  هر وقت برنامه رو حذف و دوباره نصب کنم پیاما میاد اما دوباره پیام های ورودی دریافت نمیشه

  0
 • امید قاسمی says:

  سلام، اگه کلا اینستا رو پاک کنم و نصب مجدد کنم فالوورهام همه پاک میشن.؟؟

  0
 • سینا says:

  الان اونایی که ایفون دارن چیکار کنن؟! دایرکت ها نمیاد، همش باید رفرش کنیم تا چت ها بیاد ! ممنون میشم راهنمایی کنید

  0
 • Sara says:

  اگ با یوزر و پسورد باز نمیشه باید خوده ایمیل یا شماره ای ک از همون اول‌ اومدی رو بزنی اینطوری میاد☺️

  0
 • فرشاد says:

  سلام یعد از اینکه گوشیرو ریست فکتوری کردم دایرکتها فقط با فیلتر شکن باز میشه.
  ۳ تا اکانت با شماره های مختلف دارم که ۳ تاشم همینجوریه
  گوشیمم عوض کردم نشد
  نوتیفیکیششن میاد ولی تا فیلتر شکن روشن نکنم تو دایزکت نشون نمیده

  0
 • Hossein says:

  خیلی خوب بود اولیش جواب داد عالی واقعا مدیونتونم💗

  0
 • لیلی says:

  سلام. ممنون میشم اگه بتونید به من کمک کنید
  من یوزر و پسورد اینستا رو درست میزنم. اما پیغام میده که به کد به آدرس ایمیلم ارسال میشه جهت تایید. آدرس ایمیلم رو هم متاسفانه یادم نمیاد اصلا. چه کنم؟ 😐😐😐😐

  0
 • مسعود says:

  دوستانی ک دایرکتا واسشون نمیاد نسخه ۵۰ اینستا رو‌ دانلود کنن

  0
 • حنا says:

  سلام من از وقتی اینستامو آپدیت کرد دایرکتای قدیمی بدام بالا نمیاد…خوااااااهش میکنم کمک کنید خیلی حیاتیه 😭

  0
 • shahin says:

  پیام تو دایرک میفرستم ارسال نمیشه بغل پی ام علامت ضربدر میاد باید چه کار کنم؟

  0
 • علی says:

  سلام. پستام تو اینستا نه برای خودم ونه برای دیگران بالا نمیادچیکارکنم؟؟

  0
صفحات 1 2

تبلیغات متنی