ملی پیامک

۲ روش استعلام پلاک خودرو صفر ، فک پلاک و.. با کد ملی

خرید و فروش وسایل نقلیه امری بدیهی است. هنگامی که شما مالک خودرویی هستید و آن را به شخص دیگری می فروشید علاوه بر انتقال سند شما باید عملیات فک پلاک خودرو را انجام دهید، اما فک پلاک چیست و چگونه از وضعیت تعویض پلاک به صورت آنلاین خبردار شویم؟ در ادامه نحور کار با سامانه های استعلام پلاک خودرو را به شما آموزش میدهیم.

آموزش استعلام پلاک خودرو صفر و.. با کد ملی و شماره پلاک

Inquiry License Plate With national code and Number plates

اولین مرحله ای که بعد از تنظیم قرارداد خصوصی بین خریدار و فروشنده ماشین باید انجام شود تا معامله شکل رسمی به خود بگیرد فک پلاک است. اما فک پلاک چیست؟ به عملیات تعویض پلاک، فک کردن پلاک ماشین گفته می شود که در طی این فرآیند پلاک به شخص خریدار واگذار می شود.

استعلام پلاک خودرو صفر و.. با کد ملی و شماره پلاک

در صورتی که شما ماشینی خریداری کنید و پلاک آن را عوض نکنید، تخلفاتی که توسط خریدار انجام می شود به نام صاحب قبلی ماشین ثبت می شود و این صاحب قبلی ماشین است که باید جوابگو باشد.

برای جلوگیری از هرگونه مشکلی پیشنهاد می شود که خریدار و فروشنده با هم برای تعویض پلاک و انتقال سند مالکیت خودرو اقدام کنند.

نحوه درخواست فک پلاک

قبلا نحوه دریافت سود سهام عدالت، مشاهده صورتحساب و ثبت شماره شبا را به شما آموزش دادیم، اما اگر قصد فک پلاک دارید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید تا برگه ای به شما تحویل داده شود. در این برگه شما می توانید شماره نوبت و باجه ای که باید به آن مراجعه کنید مشخص شده است. بعد از اینکه خودروی خود را در پارکینگ مستقر کردید با در دست داشتن سند خودرو، کارت ملی، شناسنامه، فیش آب برق یا آب  به باجه مورد نظر مراجعه کرده و آنها را به متصدی باجه تحویل دهید. شما می توانید همراه با مالک قبلی خودرو مراحل برگ سبز خودرو و تعویض پلاک را انجام دهید و یا اینکه از وی وکالت بگیرید و مراحل را به تنهایی انجام دهید. بابت قبض پست، پلاک و برگ سبز مبلغی از شما دریافت می شود.

نحوه درخواست فک پلاک

بعد از انجام مراحل ذکر شده برگه ای به شما تحویل داده می شود که این برگه توسط بازرسین خودرو پر می شود که بعد از پر شدن باید به همان باجه ای که برگه را تحویل گرفته اید برگردانید. بعد از تحویل برگه مدارکی که قبلا ارائه کرده بودید به شما پس داده می شود و شما می توانید به محل فک پلاک بروید و پلاک قبلی را تحویل بگیرید و منتظر پلاک جدید بمانید. مدت انتظار به موارد متعددی همچون ثبت نشدن پلاکی دیگر به نام شما بستگی دارد. اگر قبلا پلاکی به نام شما ثبت شده باشد باید بیشتر منتظر بمانید.

توصیه می شود برای انجام فک پلاک حتما کارت بانکی به همراه داشته باشید.

استعلام وضعیت پلاک فک شده خودرو با کدملی

قبلا در انزل وب راجع به استعلام و ثبت سامانه رجیستر گوشی موبایل صحبت کردیم، اما اگر قصد دارید از وضعیت پلاک فک شده مطلع شوید شما می توانید از سایت راهور استفاده کنید. بعد از اینکه وارد سایت راهور شدید اسکرول را پایین بکشید تا به قسمتی که در تصویر زیر مشاهده می فرمایید برسید. همانطور که ملاحظه می فرمایید یک قسمت به نام وضعیت پلاک فک شده وجود دارد، روی آن کلیک کنید.

استعلام وضعیت پلاک فک شده خودرو با کدملی

حالا به صفحه جدیدی هدایت می شوید که می توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید. به علت حجم زیاد داده ها، اطلاعات این سایت به صورت هفتگی آپدیت می شود و به صورت مستقیم به بانک اطلاعات پلیس راهور متصل نیست. حالا در کادر مشخص شده کد ملی خود را وارد کنید. بعد متن تصویری را تایپ کنید و روی دکمه جستجو کلیک کنید. حالا می توانید وضعیت پلاک خود را مشاهده بفرمایید.

استعلام وضعیت پلاک فک شده خودرو با کدملی

برنامه استعلام پلاک خودرو برای اندروید

آموزش کار با سایت سامانه پیگیری یارانه، یارانه قطع شده، ثبت نام و.. را قبلا به شما آموزش دادیم در این قسمت قصد داریم برنامه سامانه استعلام، خلافی، پلیس +۱۰ را به شما معرفی کنیم. اگر قصد دارید از طریق گوشی خود وضعیت پلاک خودروی خود را پیگیری کنید می توانید اپلیکیشن سامانه استعلام ، خلافی ، پلیس +۱۰ را در دستگاه اندروید خود نصب کنید.

این برنامه کلیه خدمات تعویض پلاک خودرو و مشاهده وضعیت پلاک فک شده را به شما ارائه می دهد. علاوه بر این خدمات دیگری همچون دریافت خلافی خودرو از طریق پیامک و اینترنت، استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق پیامک و اینترنت، استعلام کارت سوخت از طریق پیامک و اینترنت، استعلام تصادفات رانندگی، پرداخت جرائم رانندگی از طریق اینترنت و بسیاری از خدمات دیگر توسط این اپلیکیشن ارائه می شود.

نرم افزار استعلام پلاک خودرو

اگر به غیر از استعلام پلاک خودرو قصد دارید خلافی ماشین خود را استعلام کنید می توانید از ۶ روش گرفتن استعلام خلافی ماشین از طریق اینترنت، SMS، تلگرام، VIN، تلفن و.. استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در انزل وب نحوه استعلام پلاک خودرو ناجا از طریق اینترنت و کد ملی را به شما آموزش دادیم، اگر روش دیگری برای استعلام پلاک ماشین می شناسید در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

آگهی استخدام امروز

مطالب مرتبط

روش پيدا كردن مشخصات مالک يک دامنه و صاحب امتیاز سايت
۴ روش پیدا کردن مشخصات مالک یک دامنه و صاحب امتیاز سایت
سرویس های آنلاین استعلام و جستجو اطلاعات دارو های در دسترس و کمیاب
۵ سرویس آنلاین استعلام و جستجو اطلاعات دارو موجود و کمیاب
استعلام چک برگشتی ، صیادی و.. بانک از طریق پیامک ، سایت ، برنامه و...
۳ روش استعلام چک برگشتی ، صیادی و.. بانک با پیامک ، سایت و برنامه
سرویس های استعلام و مقایسه قیمت بیمه شخص ثالث و بدنه ماشین
۵ سرویس برتر استعلام و مقایسه قیمت بیمه شخص ثالث و بدنه ماشین

نظرات

 • امیرتوکلی شاکر says:

  پلاک های مناطق شمال تهران ایران ۱۱وایران ۴۴وایران ۷۷متعلق به منطقه های ۱و۲و۳و۴و۵و۷و۸و۲۲پلاک های مناطق مرکزتهران ایران ۲۲وایران ۵۵وایران ۸۸متعلق به منطقه های ۲و۶و۱۰و۱۱و۱۲,پلاک های مناطق جنوب تهران ایران ۳۳وایران ۶۶وایران ۹۹متعلق به منطقه های ۹و۱۳و۱۴و۱۵و۱۶و۱۷و۱۸و۱۹و۲۰و۲۱ فقط پلاک هاباحروف ق متعلق به قلب ومرکزتهران ایران ۷۷ق ایران ۸۸ق ایران ۹۹ق

  0
 • امیرتوکلی شاکر says:

  پلاک های مناطق شمالی تهران ایران ۱۱وایران ۴۴وایران ۷۷جزع مناطق های ۱٬۲٬۳٬۴٬۵٬۷٬۸٬۲۲پلاک های مناطق مرکزی تهران ایران ۲۲وایران ۵۵وایران ۸۸جزع منطقه های ۲٬۶٬۱۰٬۱۱٬۱۲پلاک های مناطق جنوبی تهران ایران ۳۳وایران ۶۶وایران ۹۹جزع مناطق های ۹٬۱۳٬۱۴٬۱۵٬۱۶٬۱۷٬۱۸٬۱۹٬۲۰٬۲۱

  0
 • نبی سواری پور says:

  چه موقع پلاک برا وانت نیسان دو گانه صفر صادر میشود
  دلیل تاخیر در صدور پلاک چیست
  آیا شرکت درقبال این مسئله مسئول میباشد

  0
 • سحر says:

  چرا برای استعلام فک پاک اطلاعات نمیده فقط یه کادر سبزه که نوشته پلاک وتاریخ فک

  0
 • بهمن says:

  بسیار عالی

  0

تبلیغات متنی