ملی پیامک
ساخت تقویت کننده آنتن موبایل دست ساز ارزان خانه

آموزش ۲ روش ساخت تقویت کننده آنتن موبایل دست ساز ارزان در خانه

اگر شما در یک منطقه زندگی می کنید که سیگنال موبایل به خوبی دریافت نمی شود می توانید شروع به ساخت تقویت کننده آنتن موبایل در خانه کنید. در برخی از مناطق روستایی آنتن موبایل نهایتا تا ۲ خط پر می شود، بعد از تحقیقات زیادی که انجام دادیم ما موفق به پیدا کردن راه حلی شدیم که می توانید بدون خریدن تقویت کننده آنتن موبایل ۲G/3G/4G و با استفاده از وسایل ارزان اقدام به ساخت تقویت کننده آنتن موبایل خانگی کنید، با ما همراه باشید.

آموزش ساخت تقویت کننده سیگنال آنتن گوشی خانگی

DIY 2G/3G/4G Wireless Cell Phone Signal Booster

تقویت کننده سیگنال موبایل بیسیم ۲G/3G/4G یکی از وسایلی است که به طور معمول در خانه ها استفاده می شود. این تقویت کننده موبایل خانگی  می تواند سیگنال موبایل سلولی شما را از ۱ خط به آنتن کامل بهبود دهد. شما باید دو تا از این آنتن ها بسازید که یکی را در خانه و دیگری را در بیرون خانه باید قرار دهید و هر دو آنتن شبیه هم هستند و نحوه ساختشان ساده است. سازنده این تقویت کننده نام آن را آنتن LauC2 گذاشته است. قبل از شروع از وسایل ایمنی عینک و دستکش برای محافظت چشم و دستهایتان استفاده کنید.

آموزش ساخت تقویت کننده آنتن گوشی خانگی

اگر با مشکل پریدن آنتن موبایل مواجه هستید می توانید از ۱۲ روش حل مشکل No Service و پریدن آنتن آیفون استفاده کنید.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ۳G ، ۴G و..

برای ساخت این تقویت کننده آنتن موبایل ما به لوازم و ابزارهایی مثل سیم آهنی که می توانید از سیم های آویز لباس ۲ تا ۴ میلی متری استفاده کنید (شما می توانید با استفاده از آهنربا آهنی بودن این آویزها را تست کنید)، دو عدد کانکتور یا ترمینال کابل الکتریکی (در صورت امکان ۲۰ آمپری)، ۳۰ متر کابل تلویزیون یا کابل کواکسیال با کیفیت خوب و بدون بریدگی، سیم چین، انبر، پیچ گوشتی ۳ تا ۶ میلی آمپری نیاز داریم. به تصویر زیر نگاه کنید ما باید آنتن ۳G را با استفاده از آویز لباس بسازیم، لازم نیست پوشش آن را بردارید.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل 3G

حدود ۴ سانتی متر از ابتدای سیم آهنی را ۴۵ درجه خم کنید. بعد به اندازه ۸ سانتی متر از سیم را نگه دارید و ۹۰ درجه بچرخانید. الان ۹ سانتی متر از سیم را نگه دارید و ۹۰ درجه سیم را خم کنید. بازه هم ۹ سانتی متر از سیم را نگه دارید و سیم را ۹۰ درجه خم کنید. در نهایت ۸ سانتی متر از سیم را بگذارید و آن را ۹۰ درجه خم کنید. بعد مانند مرحله ابتدایی ۴ سانتی متر از سیم را به صورت ۴۵ درجه خم کنید. کانکتور را به ابتدا و انتهای سیم وصل کنید و آن را کاملا سفت کنید. طرف دیگر کانکتورها را با استفاده از شیلد یا سیم های خارجی کابل کواکسیال به هم وصل کنید.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل 3G

مرحله بعدی این است که مقداری از روکش کابل کواکسیال را بردارید، مقداری از آن را بگذارید و شروع به پیچیدن سیم در جهت عقربه های ساعت کنید تا یک کوبل یا سیم پیچ ساخته شود. مانند تصویر ابتدای کابل را به کانکتور وصل کنید و طرف دیگر کابل را هم به همین صورت بپیچانید و به کانکتور آنتن خارجی وصل کنید. هر چقدر تعداد پیچ های شما بیشتر باشید تقویت کننده قوی تری خواهید داشت. شما می توانید برای آنتن خارجی ۷ دور و برای آنتن داخلی ۵ دور سیم را بپیچانید. اگر به نظرتان سیگنال هنوز ضعیف است می توانید با استفاده از آزمایش و خطا تعداد دورها را بیشتر کنید.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل 3G

حالا آنتنی که ساخته اید را به سقف وصل کنید و آنتن دیگر را بیرون از خانه قرار دهید. آنتن را طوری تنظیم کنید که بیشترین سیگنال را دریافت کنید. به آنتن موبایل خود نگاه کنید و آنتن را جابجا کنید تا بهترین نقطه برای آنتن را پیدا کنید. پنجره و دیوارها می توانند مانع از دریافت سیگنال شوند.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل 3G

اگر قصد دارید مقدار DB گوشی خود را مشاهده کنید کاربران گوشی های ویندوز و نوکیا کد مربع مربع ۳۲۸۲ مربع را شماره گیری کنند، کاربران آیفون کد ستاره ۳۰۰۱ مربع ۱۲۳۴۵ مربع ستاره را شماره گیری کنند و کاربرام اندروید به تنظیمات گوشی خود بروند و به قسمت درباره تلفن بروند و وضعیت را تپ کنید بعد اگر گوشی شما دو سیم کارته است برای مثال روی وضعیت سیم ۱ تپ کنید و به فیلد قدرت سیگنال توجه کنید. مقادیر نزدیک به منفی ۵۰dB بهترین قدرت سیگنال هستند.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل 3G

شما می توانید برای تقویت سیگنال های دریافتی گوشی خود از فویل نیز استفاده کنید.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل 3G

اگر مراحل بالا برای شما گویا نبوده است می توانیم فیلم ساخت تقویت کننده آنتن گوشی زیر را مشاهده بفرمایید.

شما می توانید افزایش قدرت آنتن دهی مودم خود از ۵ روش افزایش برد آنتن دهی مودم وایرلس با ابزار موجود در خانه استفاده کنید.

ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ارزان کوچک

اگر نمی خواهید که آنتن تقویت کننده سیگنال را به دیوار وصل کنید می توانید مانند مرحله قبل سیم را به صورت زیر خم کنید.

ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ارزان

کانکتور را به انتهای سیم ها وصل کنید.

ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ارزان

و آن را به لوله وصل کنید تا ثابت بماند این کار را می توانید با چسب حرارتی انجام دهید و لوله را در جایی که اطراف آن آزاد است وصل کنید.

ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ارزان

سیم های داخلی و خارجی کابل کواکسیال را جدا کنید. سیم های داخلی را به یک طرف کانکتور و سیم های خارجی را به طرف دیگر کانکتور وصل کنید.

ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ارزان

کابل را به داخل خانه بکشید و طرف دیگر کابل کواکسیال را ببرید و سیم های داخلی و خارجی را جدا کنید و در این مرحله شما به سیم های خارجی نیاز ندارید. یک قطعه پلاستیکی را بردارید و به هر شکلی که می خواهید در بیاورید در یک طرف آن یک سوراخ کوچک ایجاد کنید و سیم های داخلی کابل کواکسیال را از آن رد کنید. حالا شما می توانید این قطعه را روی پشت گوشی خود بگذارید تا سیگنال گوشی شما تقویت شود.

ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ارزان

در آخر شما می توانید از ۹ راه ساده و کاربردی برای افزایش و تقویت آنتن دهی موبایل نیز استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در انزل وب سعی کردیم پروژه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل خانگی را به شما آموزش دهیم، اگر شما قبلا این تقویت کننده آنتن سلولی را ساخته اید و در این زمینه تجربه ای دارید و یا اینکه روش دیگری می شناسید می توانید در بخش دیدگاه این پست نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

آگهی استخدام امروز

مطالب مرتبط

آموزش کامل تصویری نصب ویدئو پروژکتور در خانه یا محل کار
آموزش کامل تصویری نصب ویدئو پروژکتور در خانه یا محل کار
آموزش ۳ روش ساخت نگهدارنده و استند هدفون
تعمیر دکمه کلیک ، سیم و اسکرول موس بی سیم و سیم دار خراب
آموزش تعمیر دکمه کلیک ، سیم و اسکرول موس بی سیم و سیم دار خراب
ساخت چراغ خواب ساده و حرفه ای در خانه
آموزش تصویری ۱۱ روش ساخت چراغ خواب ساده و حرفه ای در خانه

نظرات

 • میلاد says:

  سپاس بابت این مطلب. بنده دقیقاً درست کردم و خیلی هم خوب کار میکنه.اگه کسی راهنمایی خواست تماس بگیره بگم چکار کنه.عالیه.۰۹۱۲۱۰۲۲…

  0
 • یاسین says:

  من با دقت درست کردم ولی هیچ تاًثیری نداشت و هیچ تغییری توی قدرت سیگنال رخ نداد

  0
 • یاسین says:

  دوستان میخواستم بدونم واقعا این کار دستی جواب میده یا نه ؟ و اگه بخوایم یه تقویت کننده بخرم چقدر باید هزینه کنم.

  0
 • سیا says:

  اتفاقا خیلی خوب جواب داد من که شدیدا و قویا راضی ام. و نهایت امتنان رو از منتشر کننده های محترم دارم‌. سپاس و خسته نباشید.
  اونایی ک جواب نگرفتن احتمالا؛ ۱، محل و مکان کاربردش درست نیست، ۲، درست نساختن.

  0
 • مهدی says:

  من این رو امتخان کردم ، روشهای دیگه زو هم امتحان کردم ، فقط وقتم تلف شد ، آخرش تقویت کننده آنتن موبایل خریدم ، الان راضی ام راحت شدم ، مارکش Engi هستش ، قیمتشم از همه بهتر بود ، خیلی سریع هم نصبکردن

  0
 • عبدال مراد says:

  سلام الان سایت گوگل پرشده از افراد غیر متخصص برای درامد زای فیلم های الکی منتشر می کنند الکی وبلاگ نویسان مطالب هیچ مفهومی ندارد یک مطلب کوچک ۳۰ توضیح می دهند

  0
 • وحید says:

  کار نمیکنه

  0
 • مرتضی جعفری says:

  اقا انجام ندین جواب نمیده به قران

  0

تبلیغات متنی