ملی پیامک
رفع مشکل نفرستادن کد امنیتی شش رقمی اینستاگرام

۱۴ روش رفع مشکل دریافت و نفرستادن کد امنیتی شش رقمی اینستاگرام

گاهی اوقات برای ورود به اینستاگرام نیازمند دریافت یک کد ۶ رقمی امنیتی هستیم. اغلب این حالت در مواقعی رخ می دهد که رمز عبور خود را فراموش کرده ایم یا اینستاگرام به دلایل مختلفی قصد دارد از هویت کاربران قبل از ورود به حساب کاربری مطمئن شود. اما متاسفانه گاهی پیش می آید که این کد برای ما فرستاده نمی شود و به همین دلیل موفق به ورود به اینستاگرام نمی شویم. در این مطلب انزل وب قصد داریم به روش های حل مشکل ارسال نشدن سکوریتی کد یا کد امنیتی شش رقمی اینستاگرام بپردازیم.

حل مشکل ارسال نشدن سکوریتی کد اینستاگرام

How To Fix Instagram Not Sending Security Code

پیش از این در انزل وب به علت ارسال نشدن و روش حل مشکل نیامدن کد امنیتی فعال سازی واتس اپ و نیز ۱۴ روش حل مشکل ورود به اینستاگرام و باز نشدن اکانت پرداخته شده است. این بار در این مطلب قصد داریم به حل مشکل ارسال نشدن کد امنیتی اینستاگرام به روش های مختلف بپردازیم.

رفع مشکل ارسال نشدن کد فعال سازی اینستاگرام با کدهای بازیابی

مشکل verify your account در اینستاگرام

اگر امکان احراز هویت دو مرحله ای را پیش از این فعال کرده باشید می توانید از کدهای بازیابی برای حل مشکل خود استفاده کنید. برای این کار طبق روش زیر عمل کنید. البته این روش را باید قبل از وقوع این مشکل به کار گرفته باشید تا بتوانید از کدهایی که در اختیارتان قرار می گیرد استفاده کنید:

۱- به پروفایل خود رفته و روی چند خط عمودی در بالای صفحه نمایش را لمس کنید.

۲- به Settings بروید.

۳- در اینجا ابتدا Privacy and Security و سپس گزینه Two-Factor Authentication را انتخاب نمایید.

۴- Recovery Codes را انتخاب کنید.

برای لغو کدهای بازیابی کنونی و دریافت کدهای جدید نیز در این صفحه می توانید گزینه Get New Codes را انتخاب کنید.

به خاطر داشته باشید که برای دسترسی به این کدهای بازیابی باید اول از همه وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام شده باشید. سپس این کدها را کپی کرده یا از آن ها عکس بگیرید. با انجام این کار به احتمال زیاد مشکل شما حل خواهد شد. ولی در صورت حل نشدن آن می توانید روش های زیر را به کار گیرید.

حل مشکل مشکل نیامدن کد اینستاگرام با بررسی ایمیل

در هنگام وارد کردن ایمیل دقت کنید که آن را به درستی وارد کرده باشید.

رفع مشکل سکوریتی کد اینستاگرام

همچنین گاهی اوقات دلیل عدم دریافت این کد در ایمیل این است که تنظیمات ایمیل دستخوش تغییراتی شده است. مثلا ممکن است در تنظیمات ایمیل آمده باشد که پیام هایی که از منبع اینستاگرام ارسال شده باشند به طور خودکار حذف شوند. همچنین ممکن است این پیام ها در بخش اسپم فرستاده شده باشند. بنابراین به تنظیمات ایمیل خود و نیز بخش های مختلف آن نگاهی دقیق تر بیندازید.

مشکل نیامدن کد اینستاگرام

استفاده از گزینه Get Help Signing In وقتی کد شش رقمی اینستاگرام نمی آید!

اپلیکیشن اینستاگرام را باز کرده و در صفحه لاگین دکمه Get Help Signing In را انتخاب کنید. در آیفون ایتدا نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و سپس Other Issues را لمس کنید. در اندروید باید روی Use Username or Email کلیک کرده و سپس نام کاربری و ایمیل خود را وارد کنید. پس از آن به صفحه ای هدایت می شوید که شامل نام کاربری و پروفایل شما است. در اینجا باید گزینه Don’t have access to any of these یا همان گزینه Need more help را انتخاب نمایید.

چرا کد تایید اینستاگرام نمیاد

پس از انجام این مراحل به صفحه ای هدایت می شوید که می توانید در آنجا مشکل خود را نوشته و برای اینستاگرام ارسال کنید. معمولا دو تا سه روز طول می کشد که اینستاگرام با شما تماس برقرار کرده و ضمن درخواست مجدد نام کاربری و دیگر اطلاعات مربوط به حساب، لینکی برای شما می فرستد که از طریق آن می توانید به حل مشکل خود بپردازید.

حل مشکل Security Code با استفاده از شماره تلفن

ارسال نشدن کد اینستاگرام به شماره

برای حل مشکل ارسال نشدن کد اینستاگرام به ایمیل می توانید از شماره تلفن خود نیز استفاده کنید. برای این کار در باکس مورد نظر به جای ایمیل باید شماره تلفن خود را وارد نمایید. البته حواستان باشد که این باید همان شماره ای باشد که با آن حساب کاربری اینستاگرام را ایجاد نموده اید.

در صورت غیر فعال شدن حساب کاربری خود در اینستاگرام می توانید مطلب ۴ روش حل مشکل Your Account has been Disabled for Violating our Terms اینستاگرام را مطالعه نمایید.

استفاده از دستگاه دیگر برای حل مشکل ارسال نشدن کد اینستاگرام

گاهی اوقات ورود به حساب کاربری اینستاگرام از طریق یک کامپیوتر یا گوشی دیگر که از شبکه اینترنت و بالطبع آدرس IP متفاوتی بهره می برد مشکل نیامدن کد اینستاگرام را حل می کند. این قضیه به این دلیل است که برخی از آدرس های IP به دلایل مختلف ممکن است توسط اینستاگرام بلاک شده باشند. برای این کار می توانید از نرم افزارهای تغییر دهنده آی پی نیز استفاده کنید.

استفاده از Switch Account جهت حل مشکل نفرستادن کد اینستاگرام

کد شش رقمی اینستاگرام

در صورتی که پیامک کد اینستاگرام ارسال نمیشود در اپلیکیشن موبایل وقتی به صفحه لاگین وارد شدید در پایین صفحه گزینه switch account را لمس کنید. صفحه ای جدید باز خواهد شد. در صورت نیاز باکس های نام کاربری و رمز عبور را پاک کنید. سپس گزینه Log in with Facebook را لمس کنید تا از حساب کاربری خود در فیسبوک برای ورود به اینستاگرام استفاده نمایید.

استفاده از حالت مخفی در مرورگر

حل مشکل نفرستادن کد اینستاگرام

جهت رفع مشکل نیامدن کد اینستاگرام این بار سعی کنید از طریق مرورگر خود وارد حساب کاربری اینستاگرام شوید. برای این کار ابتدا از طریق منو گزینه New Incognito Window را انتخاب کنید و سپس وارد سایت اینستاگرام شوید و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید. گاهی اوقات انجام این کار در حل این مشکل مثمر ثمر خواهد بود.

حل مشکل ارسال نشدن کد فعال سازی اینستاگرام به روش های دیگر

علاوه بر مواردی که تا اینجا برای رفع مشکل سکوریتی کد اینستاگرام ذکر شد در صورت حل نشدن مشکل، می توانید نکات زیر را هم مدنظر قرار دهید:

 • با اینکه امکان دریافت کد از طریق پیامک هم وجود دارد ولی بهتر است برای این کار از نسخه وب اینستاگرام کمک بگیرید.
 • می توانید قبل از ورود به اپلیکیشن اینستاگرام، از طریق تنظیمات گوشی حافظه کش آن را پاک کنید. برای این کار می توانید مطلب آموزش ۴ روش پاک کردن حافظه پنهان کش Cache و داده های برنامه اندروید را مطالعه کنید.
 • حواستان باشد که شماره تلفن شما (بیشتر مواقعی از شماره مجازی استفاده میکنید) در لیست اسپم نباشد. البته اینستاگرام بیشتر شماره های مجازی را در این لیست قرار می دهد.
 • جهت دریافت کد شش رقمی اینستاگرام برنامه های مسدودکننده تماس ها و پیامک ها را موقتا غیر فعال کنید.
 • در اینستاگرام، شماره خود را بدون صفر وارد کرده و حتما گزینه ۹۸+ را قبل از وارد کردن شماره انتخاب کنید.
 • در صورت امکان از شماره های دیگر خود که برای اپراتور متفاوتی هستند جهت ثبت نام استفاده کنید.
 • از یک سرویس ایمیل دیگر برای دریافت کد استفاده کنید. البته اگر باز هم به مشکل برخوردید شاید از این ایمیل قبلا در ثبت نام برای اکانت دیگری استفاده کرده باشید. بنابراین حتما از ایمیلی استفاده کنید که تا به حال در ثبت نام اینستاگرام از آن بهره نبرده باشید. در جیمیل می توانید این مشکل را با اضافه کردن یک نقطه به آدرس ایمیل حل نمایید.

در صورت برخوردن به خطای We Detected an Unusual Login Attempt در اینستاگرام می توانید مطلب علت و ۳ روش رفع ارور We Detected an Unusual Login Attempt اینستاگرام را مطالعه نمایید.

تجربه و پیشنهاد شما؟

در مطلب امروز انزل وب سعی کردیم که روش های رفع مشکل نفرستادن کد امنیتی اینستاگرام را مرور کنیم. آیا تا به حال با این مشکل برخورد کرده اید؟ چنانچه در این رابطه تجربه و نظری دارید آن را در بخش نظرات و پیشنهادات این پست با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.

آگهی استخدام امروز

مطالب مرتبط

حل مشکل ارور Link not allowed اینستاگرام
آموزش ۷ روش حل مشکل ارور Link not allowed اینستاگرام
رفع مشکل باز نشدن عکس در اینستاگرام
۱۰ روش رفع مشکل باز نشدن عکس در اینستاگرام اندروید ، آیفون و..
آموزش اصول و ترفندهای موثر در بازاریابی با اینستاگرام
آموزش جامع اصول و ترفندهای موثر در بازاریابی با اینستاگرام
رفع مشکل ثبت نام و ارور Signup Blocked در اینستاگرام
۳ روش رفع مشکل ثبت نام و ارور Signup Blocked در اینستاگرام

نظرات

 • eli says:

  ای خدا من چندماهه درگیراین موضوعم کد ارسال نمیشه به ایمیلم، ایمیلمم چک کردم درسته،واقعا امکان برگشت اکانتم هست یاخیر؟!کسی پاسخگوباشه لطفا

  0
 • eli says:

  ای خدا من چندماهه درگیراین موضوعم کد ارسال نمیشه به ایمیلم، ایمیلمم چک کردم درسته،واقعا امکان برگشت اکانتم هست یاخیر؟!

  0
 • علیرضا says:

  اولین راهی که نوشتی خیلی مسخرس وقتی نمیتونیم بریم تو حسابمون چه جوری بریم تو تنظیمات حساب اخه

  0
 • بیتا says:

  سلام ،من کد و دریافت میکنم،اما نمیتونم ارسالش کنم،هی میگه متاسفانه الان امکانش نیست چند لحظه دیگه،از دیروز بیستا کد گرفتم ارسال نشد بره همینو میگه

  0
 • سارینا says:

  میخوام وارد اینستام بشم ولی اون شماره ای که اینستامو نصب کردم الان وجود نداره چیکار باید کنم؟!

  0
 • javadkasin says:

  میخوام وارد اینستام شم به جایی ایمیل خودم این ایمیل میاد heck b*******2@d*** چیکار کنم

  0
 • Melisa says:

  من دسترسی ب ایمیلی ک تو اینستاگرام وارد کردم ندارم ینی هیج راهی نیس ک بتونم برگردونم اکانتمو چون لاگ اوت زده بودم الان ک میخام وارد بشم نمیشه

  0
 • ابراهیم says:

  من امروز کلی راه ها را امتحان کردم و فقط روش زیر که در یک سایت انگلیسی خوندم جواب داد و مشکلم حل شد.
  ۱-وارد صفحه اینستاگرام تحت وب شوید و قسمت Forgot Password را بزنید.
  ۲- در صفحه باز شده ،Trouble logging in با دادن ایمیل دکمه send login link را بزنید.
  ۳-ایمیل خود را باز کرده و در داخل ایمیل ارسالی از instagram دکمه آبی Reset Password را بزنید.
  ۴- در صفحه باز شده دو بار پسورد جدید را بزنید.
  ۵- دوباره اینستاگرام را با یوزر قبلی و پسورد جدید login بشوید.
  ۶- در صفحه ارسال کد ، دکمه Send Security Code را بزنید.
  ۷- اکنون کد مربوطه به ایمیل ارسال می شود و با وارد کردن آن اینستاگرام باز می شود و مشکل حل می شود.

  0
 • مانا says:

  سلام.کد امنیتی به ایمیلم میاد.هرچی میزنمش میگه اشتباهه ک.چیکار کنم هعیییی

  0
 • Andrea says:

  درود. واسه من پیام با موفقیت ارسال میشه از طرف اینستا گرام، اما دریافتش نمیکنم. نه پیامی که حاوی کد ۶ رقمیه و نه پیامی که حاوی لینک بازیابیه. ایمیلمو هم میزنه not found. از طرفی آیدیم رو پیدا میکنه، منتها بین گزینه های پیشنهادی send an email نداره.
  فقط send a message و more help هستش. چکار کنم که حداقل آپشن ارسال کد به ایمیل رو داشته باشم؟

  0
 • sebnem says:

  من ایمیل خودمو پیدا نمیکنم یا غی فعالش کردم نمیدونم چیکار کنم لطفا کمک کنید

  0
 • Razi says:

  من برای ساختن پیج جدید از ایمیلم استفاده کردم و شماره نزدم الان چندوقتیه کد امنیتی میخواد شمارمو میزنم ولی پیامک نمیاد باید چیکارکنم؟؟؟؟😞😞😞😔😔

  0

تبلیغات متنی