ملی پیامک
آموزش 2 روش انتقال حجم و بسته اینترنت ایرانسل و همراه اول به خط دیگر

آموزش ۲ روش انتقال حجم و بسته اینترنت ایرانسل و همراه اول به خط دیگر

اکثر افرادی که از اینترنت همراه استفاده می کنند، برای مقرون به صرفه تر شدن هزینه ها از بسته های اینترنت استفاده می کنند. حال ممکن است گاهی نیاز به انتقال بسته یا هدیه به خط دیگری داشته باشیم که اپراتور ها راهی هم برای این فرآیند ایجاد کرده اند. امروز در انزل وب روش انتقال بسته اینترنت ایرانسل و همراه اول به خط دیگر را آموزش خواهیم داد.

نحوه انتقال اینترنت ایرانسل به ایرانسل و همراه اول به همراه اول دیگر

How to Transfer Mobile Internet Package in Irancell and Hamrah Aval

قبلا در انزل وب روش فعال و لغو کردن دایورت خط در ایرانسل، همراه اول و.. را آموزش داده ایم. امروز هم قصد آموزش روش انتقال یا هدیه بسته اینرتنت را داریم. اپراتور های سیم کارت در ایران از تعرفه های مختلفی برای محاسبه هزینه اتصال به اینترنت همراه استفاده می کنند. هزینه مصرفی بر اساس دریافت یا ارسال هر کیلوبایت محاسبه می شود. اما اپراتور ها بسته هایی که دارای محدودیت های حجمی یا زمانی یا هردو هستند را هم تعریف کرده اند که جهت استفاده به صرفه تر هستند. در اپراتور های ایرانسل و همراه اول، شما می توانید برخی از بسته های اینترنت را برای خط دیگر در همان شبکه انتقال یا هدیه دهید که در ادامه روش انجام این کار را بررسی خواهیم کرد.

روش انتقال اینترنت ایرانسل به ایرانسل دیگر

برای انتقال اینترنت ایرانسل خط به خط شما می توانید بسته های اینترنت همراه روزانه ۱۵ مگابایتی، هفتگی ۱۰۰ مگابایتی و ۲۰۰ مگابایتی ۳۰ روزه را انتقال دهید. برای انتقال اینترنت ایرانسل بسته همراه روزانه ۱۵ مگابایت که هزینه ۵۰۰ تومانی دارد، شما باید کد زیر را در گوشی همراه خود (سیم کارت مبدا) شماره گیری کنید:

*۵۵۵*۵*۱*۱*شماره سیم کارت اعتباری مورد نظر#

روش انتقال اینترنت ایرانسل به ایرانسل دیگر

اگر هم قصد انتقال اینترنت ایرانسل به ایرانسل دیگر بسته هفتگی ۱۰۰ مگابایتی را دارید، باید ضمن پرداخت هزینه ۲۵۰۰ تومانی، کد زیر را شماره گیری کنید:

*۵۵۵*۵*۲*۲*شماره سیم کارت اعتباری مورد نظر#

روش انتقال اینترنت ایرانسل به ایرانسل دیگر

برای انتقال بسته اینترنت ایرانسل ۲۰۰ مگابایتی هم کد زیر را در گوشی خود شماره گیری کنید. هزینه این طرح هم ۵۰۰۰ تومان می باشد:

*۵۵۵*۵*۳*۱*شماره سیم کارت اعتباری مورد نظر#

روش انتقال اینترنت ایرانسل به ایرانسل دیگر

قابل ذکر است که در انتقال حجم اینترنت ایرانسل شماره مورد نظر خود را با فرمت ۰۹********* وارد کنید. در پایان پس از پرداخت هزینه، بسته مورد نظر در شماره سیم کارت وارد شده فعال می شود.

همچنین اگر پس از انتقال اینترنت ایرانسل به شماره دیگر قصد انتقال شارژ را هم دارید، پیشنهاد می کنیم مطلب ۵ روش انتقال شارژ همراه اول، ایرانسل و رایتل دائمی و اعتباری: کد دستوری، اینترنت و.. را هم مطالعه نمایید.

روش انتقال بسته اینترنت همراه اول به همراه اول دیگر

در سیم کارت های همراه اول، شما می توانید در هنگام خرید بسته های نوترینو از طریق سامانه *۱# اقدام به انتقال اینترنت همراه اول کنید. برای این کار کد *۱# را شماره گیری کرده و گزینه ۵ را انتخاب کنید. می توانید مستقیما *۱*۵# را هم شماره گیری کنید.

روش انتقال بسته اینترنت همراه اول به همراه اول دیگر

برای انتقال بسته اینترنت همراه اول به خط دیگر پس از ورود به منوی ۵، انواع بسته های آماده شده نشان داده می شود.

روش انتقال بسته اینترنت همراه اول به همراه اول دیگر

در مرحله بعدی، بسته های قابل خرید را خواهید دید که بسته به نیاز خود، یک مدل را انتخاب کنید.

روش انتقال بسته اینترنت همراه اول به همراه اول دیگر

اکنون در این مرحله انتقال حجم اینترنت همراه اول به همراه اول نوبت به وارد کردن شماره دریافت کننده بسته می رسد. با انتخاب گزینه ۱٫خودم می توانید بسته را برای خود بخرید. در غیر اینصورت شماره مقصد را وارد کنید.

توجه داشته باشید که شخص دریافت کننده نباید بسته فعال دیگری داشته باشد. در این صورت قادر به انتقال بسته نیستید و این موضوع قبل از پرداخت به شما اطلاع داده می شود.

پس از پرداخت هزینه، بسته انتقال و هدیه داده می شود. همچنین برای دسترسی سریع تر، شما می توانید از کد های مستقیم زیر هم جهت انتقال حجم بسته اینترنت همراه اول به خط دیگر استفاده کنید:

 • آلفا روزانه ۱۵۰ مگابایت ۱،۰۰۰ تومان: *۱*۵*۱*۱#
 • آلفا هفتگی ۸۰۰ مگابایت ۵،۰۰۰ تومان: *۱*۵*۱*۲#
 • آلفا+ یک روزه ۲۰۰ مگ (۱۰۰ مگابایت+۱۰۰ مگابایت هدیه شبانه) ۱،۵۰۰ تومان: *۱*۵*۲*۱#
 • آلفا+ هفت روزه ۶۰۰ مگ (۳۰۰ مگابایت+۳۰۰ مگابایت هدیه شبانه) ۵،۰۰۰ تومان: *۱*۵*۲*۲#
 • آلفا+ سی روزه ۶۰۰ مگ ( ۳۰۰ مگابایت +۳۰۰ مگابایت هدیه شبانه) ۷،۰۰۰ تومان: *۱*۵*۲*۳#
 • آلفا+ سی روزه ۲ گیگ ( ۱ گیگابایت+۱ گیگابایت هدیه شبانه) ۱۰،۰۰۰ تومان: *۱*۵*۲*۳#

در پایان پس از انتقال اینترنت همراه اول دائمی به اعتباری برای این که از میزان مانده بسته خود مطلع شوید، مطالعه مطلب آموزش ۱۲ روش استعلام مانده بسته اینترنت همراه اول ، ایرانسل و رایتل را فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز روش انتقال و هدیه بسته اینترنت همراه را از طریق خطوط ایرانسل به ایرانسل دیگر و همچنین همراه اول به همراه اول دیگر را آموزش دادیم. نظر شما راجب این ویژگی چیست و از نظر شما اپراتور ها چه ویژگی های دیگری را در این زمینه باید اضافه کنند؟ می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه طریقه انتقال اینترنت همراه را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

آگهی استخدام امروز

مطالب مرتبط

نظرات

 • ممد says:

  من دو تا سیم کارت دارم یکی روی نوکیاسادس یکی تو تبلت واسه نوکیا ۵ گیگ اینترنت رایگان اومده میخام به اون یکی شمارم انتقال بدم که نمیشه
  چطور ممکنه اینکارو انجام بدم

  0
 • هدا says:

  سلام من می خواستم با بسته ای ک درگوشی خودم فعال هست مثلا ده گیگ دارم دوگیگشو برای خط دیگه ارسال کنم ایا روشی هست ک ارسال بشه یانه

  0
 • رضا says:

  سلام من بسته اینترنت رو اشتباه درخط همسرم فعال کردم الان میتونم اون رو به خط خودم جابه جا کنم

  0
 • سندباد says:

  اون میدونیم ،منظورمارو نفهمیدی یا مارو اسکول فرض کردید ،من دارم میگم از حجمی که روی خطم هست ودارم ازش استفاده میکنم میشه درصورت لوزو به خط شخص دوم انتقال داد ؟متوجه شدید یا بیشتر بشکافم پرسش رو ؟

  0
 • نوشين says:

  بسته ى یک ماهه ٢۵ گیگ همراه اول رو برادرم براى یک خط دیگه که واسه یک پیرزن هست و هیچ استفاده اى نداره اشتباهى ارسال کرده و امور مشترکین میگن هیچ کاریش نمیشه کرد!!! خوب واسه یه اشتباه که فکر نمیکنم حل شدنش پیچیده باشه چرا یک فکرى نمیکنین!!! نه انتقال میشه بده نه هیچى!!!! ٨٠ تومن واسه شما مهم نیست ولى واسه ما خیلیه

  0
 • باران says:

  آیا نمیشه از حجم اینترنتی ک روی خط خودمون فعاله مستقیم ب خط دیگر انتقال بدیم، مثل خط ب خط شارژ، این روش ک شما گفتید میشه خرید شارژ برای دیگری دیگه انتقال نیس ک

  0
 • گوزیدم براتون says:

  خاک بر سرتون کنن.آشغالای عوضی فقط همینو می تونم بگم.۵۰۰۰تومنم بدیم؟؟زارتتتتت…گوزیدم براتون.پیشنهاد میکنم هیچکی از این طرح عنی استفاده نکنه تا خودشون عن بشن💩

  0
 • Fri says:

  بابا بیشعوری یا مارا خر فرض کردی ما میگیم چطور میشه از اینترنت داخل خط من مقداریشو بفرستم واسه دوستم .تو زر میزنی میگی بیایین ۲۰۰ مگابایت بفرستین از این ستاره یک مربع یا هزارتای دیگه بعد شما عوضی ها هم پنج شش هزارتومان وردارین برای هزینش شما چه مفت خورین

  0
 • افشین says:

  واقعا منظور مردمو از انتقال شارژ متوجه نشدین؟
  که رفتین روش خرید اینترنتو توضیح دادین!
  یه جوریم بحثو منتشر کردین که انگار آپولو هوا کردین
  اپراتورهای ایران عمرا این امکانو بزارن که بشه بخشی یا تمامی شارژ یه خط رو به خط دیگه منتقل کرد
  مگه مرز دازه
  اینطوری سودش بیشتر
  ماشالا به فکر راه اندازی کار مردم که نیستن بیشتر فکر سود آوری خودشونن مثل هزار تا کار کثافت کاریه دیگشون از جمله دزدیدن پول ودیعه خطهای ثابت که خوردن و یه آبم روش هیچ خریم پیگیریش نکرد

  0
 • احسان موسوی says:

  سلام یه خواهشی از شما داشتم. مثلا من ۱۵ گیگ اینترنت فعال دارم و دارم استفاده میکنم ایا راهی هست که مقداری از این ۱۵ گیگ را برای دیگران ارسال کنیم؟ از همراه اول به همراه اول

  0
 • rezaeslami says:

  با سلام خدمت دوستان ، ببین داداشم چرا باید بسته واسش بخرم بفرستم ک گرون تراز هزینه عادیش در بیاد .. خو شارژ واسش خط ب خط میکنم خودش چلاق ک نی بسته میخره واسه خودش…درضمن من سوالم این بود ک خط ایرانسلی ک مثلا پنج گیگ بسته ماهیانه داره فعال ، میتونه ب خط ایرانسل دیگ ای مستقیما مثلا دو گیگ بسته اینترنتی بفرسته ، گمون میکنم سوال اکثر دوستان هم همین باشه ک اومدن داخل این صفحه تون باهوش

  0
  • امین 23 says:

   سوال منم همینه.اینترنت اضافه دارم میخوام بفرستم برا دوستم یه مقدار از حجمم رو.خریدن و فرستادن که کاری نداره

   0
 • مهسا says:

  سلام چجوری نت انتقال بدیم که از شارژ گوشیمون کم بشه؟؟؟

  0
  • ارسطو says:

   سلام.کد همش دروغه،این کد فقط برای اینه که تو از موجودی سیم کارتت برای یه سیم کارت دیگ اینترنت بخری،انتقال اینترنت از یه سیم کارت به سیم کارت دیگ وجود نداااااارد.

   0
  • rezaeslami says:

   ب سختی گلم همراه با تلاش و کوشش و رمز یا زهرا س

   0
 • اکبر says:

  اینها روش انتقال اینترنت نیست روش خرید اینترنت برای سیم کارت دیگه ای هستش.

  0
 • ریحانه says:

  کاش بعد وارد کردن شماره و خرید بسته پیام اطمینان از صخیح بودن شماره رو بده که اگر شماره را اشتباه وارد کرده ایم تصحیح کنیم و اتفاقی که برای کن افتاد دیگه نیفته

  0

تبلیغات متنی