آموزش قدم به قدم مشکل گوگل میت در آیفون (iOS)

آموزش قدم به قدم حل مشکل گوگل میت در آیفون (iOS)

برنامه گوگل میت 📹 یکی از برنامه هایی کاربردی برای تماس تصویری می باشد.

در این برنامه همچنین امکان ارائه و بارگذاری مطالب نیز وجود دارد. اما زمانی که باید در یک جلسه مهم شرکت کنید و برنامه گوگل میت باز نمی شود، می تواند آزاردهنده باشد. در این مطلب از انزل وب به آموزش قدم به قدم حل مشکل گوگل میت در آیفون (iOS) می پردازیم.

چرا گوگل میت آیفون کار نمیکند؟

Fix Google Meet Video Not Working in iOS iPhone

به طور کلی بنا بر آموزش رسمی بخش پشتیبانی گوگل برای رفع مشکل برنامه گوگل میت، می توان از چند روش استفاده کرد:

  • غیرفعال سازی امکان Limit Data Usage داخل برنامه گوگل میت
  • تغییر وضعیت اینترنت روی وای فای (در صورت استفاده از مودم دو بانده از پهنای باند ۵GHz استفاده کنید.)
  • خروج از برنامه گوگل میت و ورود دوباره به برنامه
  • چک کردن دسترسی به دوربین و میکروفون در برنامه گوگل میت
  • آپدیت برنامه گوگل میت
  • ورود به برنامه و برقراری تماس از طریق برنامه Gmail
  • ریستارت گوشی

در ادامه این مطلب با آموزش قدم به قدم حل مشکل گوگل میت در آیفون (iOS) همراه شما خواهیم بود.

قابلیت Limit Data Usage را برای گوگل میت غیرفعال کنید

اگر از اینترنت سیم کارت استفاده می کنید، می توانید قابلیت Limit Data Usage را برای برخی از برنامه ها فعال کنید. با فعال سازی این قابلیت استفاده از اینترنت سیم کارت برای یک برنامه محدود خواهد شد. برای رفع مشکل Google Meet در آیفون ما به شما پیشنهاد می کنیم که این قابلیت را در این برنامه غیرفعال کنید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا برنامه گوگل میت را در گوشی باز کنید.

حل مشکلات گوگل میت آیفون

بر روی سه خط سمت چپ بزنید.

مشکل گوگل میت آیفون

در قسمت Settings، گزینه Limit Data Usage  را غیر فعال کنید.

رفع مشکل گوگل میت در آیفون

سپس دوباره برای برقراری تماس تصویری تلاش کنید.

حل مشکل گوگل میت آیفون با اینترنت وای فای

اگر شما قابلیت Limit Data Usage  را بر روی این برنامه به اجرا درآورید، سرعت اینترنت سیم کارت برای این برنامه پایین خواهد آمد. در این صورت شما می توانید اینترنت گوشی را بر روی حالت وای فای قرار دهید. برای این کار در قسمت تنظیمات  با رفتن به قسمت وای فای، شبکه وای فای را انتخاب کنید.

از پهنای باند ۵GHz (در مودم دو بانده) استفاده کنید

وقتی شما تلفن همراه، تبلت و یا هر دستگاه دیگری را به Wi-Fi متصل می‌کنید، مودم سیگنال‌ها را به دستگاه شما انتقال می‌دهد. این سیگنال‌ها معمولا در دو باند فرکانسی ۲.۴  و ۵ گیگاهرتز انتقال می‌یابند. اگر از مودم دو بانده استفاده می کنید، پهنای باند را از ۲.۴GHz بر روی ۵GHz تنظیم کنید.

در حالت کلی، دستگاه‌های بیشتری با باند ۲.۴ گیگاهرتز سازگار هستند، بنابراین ممکن است با اتصال به آن، با سرعت اینترنت پایین‌تر و تداخل روبرو شوید. این افت سرعت به‌ویژه اگر در یک منطقه پرجمعیت زندگی کنید، بیشتر خواهد بود. برای افزایش سرعت از باند ۵GHz استفاده کنید.

حل مشکل گوگل میت در آیفون

از برنامه گوگل میت خارج و دوباره وارد شوید

اگر با بررسی سرعت اینترنت مشکل گوگل میت حل نشد، دوباره برنامه را راه اندازی کنید. برای اینکار ابتدا صفحه را از پایین به سمت بالا بکشید. (در گوشی های آیفونی که دکمه Home دارند، دو بار پشت سر هم دکمه Home را بفشارید.)

حل مشکل گوگل میت در آیفون

از میان برنامه های اخیر برنامه گوگل میت را به سمت بالا کشیده و این برنامه را به این طریق ببندید. سپس دوباره برنامه گوگل میت را اجرا کنید. برای قطع دسترسی سایر برنامه ها به دوربین تمامی برنامه ها را می توانید با این روش ببندید.

مشکل گوگل میت در آیفون

دسترسی به دوربین و میکروفون را دوباره فعال کنید

مشکل گوگل میت ممکن است به علت عدم اجازه دسترسی میکروفون و دوربین به به این برنامه اتفاق بیفتد. اگر در هنگام تماس تصویری به جای تصویر شما در دوربین، عکس پروفایل شما بر روی صفحه نمایش داده شود، ممکن است دوربین شما روشن نباشد. بر روی شکل دوربین روی تصویر بزنید تا دوربین فعال شود.

مشکل گوگل میت در آیفون

اگر دسترسی میکروفون و دوربین به برنامه غیرفعال شده باشد، می تواند باعث بروز مشکل در اجرای تماس تصویری شود. برای چک کردن این قابلیت به قسمت تنظیمات گوشی آیفون بروید. صفحه را اسکرول کرده و گزینه Meet را انتخاب کنید.

رفع مشکل گوگل میت در آیفون

دسترسی دوربین و میکروفون را برای برنامه گوگل میت چک کنید.

مشکل گوگل میت در آیفون

در صورتی که این دو گزینه فعال بودند هر دو را غیرفعال کرده و سپس پس از چند دقیقه دوباره آن ها را فعال کنید. سپس از قسمت تنظیمات خارج شوید و به برنامه گوگل میت بروید و رفع مشکل را بررسی کنید.

وضعیت دوربین (دوربین پشت و دوربین جلو) را تغییر دهید

در صورتی که به عنوان مثال، دوربین جلو برای برنامه شما فعال است و برنامه برای شما کار نمی کند می توانید با انتخاب Camera Swap دوربین را از دوربین جلو به دوربین پشت تغییر دهید.

برای رفع مشکل گوگل میت در آیفون برنامه را آپدیت کنید

یکی از دلایل بروز مشکل در برنامه گوگل میت می توان به  آپدیت نبودن برنامه اشاره کرد. در برنامه گوگل میت پشتیبانی از هر نسخه تنها تا ۶ ماه انجام می شود. بنابراین آپدیت گوگل میت در رفع مشکلات آن تاثیر گذار خواهد بود.

برنامه گوگل میت را از برنامه Gmail باز کنید

در برنامه Gmail یک قسمت برای برنامه گوگل میت در نظر گرفته شده است. برای برقراری تماس از طریق این برنامه وارد برنامه Gmail شوید و سپس از قسمت پایین و راست تصویر بر روی تصویر دوربین بزنید.

مشکل گوگل میت آیفون

در این قسمت می توانید یا یک تماس تصویری ایجاد کنید (New Meeting) و یا از طریق لینک و یا کد (Join With a Code) به یک گفتگو وارد شوید.

رفع مشکل گوگل میت آیفون

برای بهبود سرعت و کیفیت تماس در برنامه Gmail می توانید مشابه کاری که بالاتر برای برنامه گوگل میت معرفی کردیم سه خط بالای تصویر را لمس کنید.

حل مشکل گوگل میت آیفون

منو را اسکرول کرده و گزینه Settings را انتخاب کنید. (اگر چند ایمیل در برنامه Gmail شما فعال است ایمیلی که برنامه گوگل میت با آن کار می کند  را انتخاب کنید و سپس مراحل را دنبال کنید.)

مشکل گوگل میت آیفون

سپس در پایین این لیست بر روی گزینه Data Usage بزنید.

حل مشکل گوگل میت در آیفون

در آخر قابلیت Limit Data Usage را در صورت فعال بودن، غیر فعال کنید.

رفع مشکل گوگل میت آیفون

آیفون را برای رفع مشکل گوگل میت ریستارت کنید

در صورتی که هیچ کدام از مراحل بالا کارساز نبود می توانید گوشی خود را ریستارت کنید. برای این کار دکمه قفل را فشار داده و نگه دارید تا نشانگر خاموش کردن گوشی نمایش داده شود. گوشی را خاموش کنید و پس از مدتی دوباره گوشی را روشن کنید.

سوالات متداول

چرا مخاطبین در گوگل میت نشان داده نمی شوند؟

برای رفع این مشکل می توانید گوشی خود را ریستارت کرده و سپس Cache این برنامه را در قسمت تنظیمات پاک کنید. احتمالا با انجام این اقدامات مخاطبین برای شما نمایش داده می شوند. یکی دیگر از راه ها برای رفع این مشکل رفتن به قسمت Apps در تنظیمات گوشی می باشد. در این قسمت با انتخاب گزینه Meet و رفتن به قسمت Permissions اجازه دسترسی به Contacts را چک کنید. برای نمایش مخاطبین در برنامه گوگل میت می توانید پس از افتتاح روم در این برنامه بر روی گزینه Share Invite کلیک کنید و لینک را از طریق ایمیل به دست مخاطبین خود برسانید. پس از ارسال لینک منتظر بمانید تا مخاطبین شما در روم عضو شوند.

چرا گوگل میت اجرا نمیشود؟

بسیاری از اپلیکیشن ها تنها بر روی آخرین ورژن خود کار می کنند. برای رفع باگ و باز شدن اپلیکیشن باید نرم افزار را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید.

جمع بندی

یکی از عوامل موثر در مشکلات برنامه گوگل میت، کیفیت اینترنت آن می باشد. کاربران این برنامه پیش از انجام هر کاری می بایست قابلیت هایی مثل Limit Data Usage را بررسی کرده و در صورت امکان منبع اینترنت خود را تغییر دهد. اما با توجه به اینکه برنامه گوگل میت یک سرویس خارجی می باشد و دسترسی به پشتیبانی آن کمی سخت تر از سایر برنامه های داخلی است پیشنهاد ما این است که از برنامه های داخلی مشابه و جایگزین گوگل میت استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

آیا تا به حال از سرویس گوگل میت استفاده کرده اید؟ آیا تجربه مشکل و کار نکردن این برنامه را هم داشته اید؟ اگر چنین تجربه ای داشتید و از راهکار های این مطلب استفاده کردید لطفا تجربیاتتان را با ما در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید

بیشتر بخوانید

راهنما و آموزش حل مشکل زنگ نخوردن گوگل میت (12 اقدام موثر)
راهنما و آموزش حل مشکل زنگ نخوردن گوگل میت (۱۲ اقدام موثر)
بهترین سرویس های ایرانی برگزاری جلسه آنلاین (جایگزین گوگل میت و..)
بهترین سرویس های ایرانی برگزاری جلسه آنلاین (جایگزین گوگل میت و..)
راهنما کامل حل مشکل صدا و میکروفون در گوگل میت
راهنما کامل حل مشکل صدا و میکروفون در گوگل میت
آموزش روش نصب و استفاده از گوگل میت در ویندوز 10، 11 و...
آموزش نحوه نصب و استفاده از گوگل میت در ویندوز ۱۰ ، ۱۱ و…

نظرات

  • سعید says:

    با سلام. گوگل میت روی سیستم عامل iOS فیلتر شده متاسفانه. حتما باید از وی پی ان استفاده کرد. حداقل روی سیمکارت های ایرانسل که اینطوریه

×