نظارت اعلائم حیاتی بدن در بیمارستان توسط پیراهن هوشمند

همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم یکی از قسمت های ترسناک بستری شدن در بیمارستان کابل ها و دستگاه هایی هستند که به شما متصل میشوند، در برخی اوقات خود این دستگاه ها باعث میشوند شما نتوانید از تخت بیمارستان بلند شوید و تحرک داشته باشید.یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه Carlos III de Madrid اسپانیا پیراهن هوشمندی طراحی کردند که بدون هیچ کابل و دستگاهی میتوان بر بیماران بستری شده در بیمارستان نظارت کرد.

انزل وب

این پیراهن حاوی سنسوری است که میتواند ضربان قلب،فشارخون و درجه حرارت بدن بیمار را اندازه گیری و نمایش دهد،حتی میتوان این پیراهن را برای گرفتن نوار قلب از راه دور برنامه ریزی کرد که خود این کار باعث جلوگیری از هدر رفتن وقت کارکنان و پرستاران میشود.همچنین با استفاده از این پیراهن، پرستاران میتوانند در ایستگاه پرستاری از طریق ارتباطات بی سیم نتایج آزمایش ها و علائم حیاتی بیماران را به صورت کلی مشاهده کنند.

انزل وب

ار آنجایی که این پیراهن برای کاهش سردرگمی و نگرانی طراحی شده است، مجهز به سیستم GPS میباشد و درصورتی که بیماری در بیمارستان گم یا دچار حمله قلبی شود،کارکنان براحتی میتوانند شخص مورد نظر پیدا کنند.علاوه براین این پیراهن برای آگاهی دکتر و پرستارها از حالت فیزیکی جسم بیمار(راه رفتن ، نشسته، ایستاده،سقوط از تخت یا دراز کشیده) مجهز به یک سیستم شتاب سنج است.

منبع خارجی:gajitz

ویرایش و ترجمه:انزل وب

حمایت مالی

اگر از مطلب منتشر شده رضایت دارید، می توانید جهت حمایت انزل وب و ادامه روند انتشار محتوا در صفحه حمایت مالی ما در زرین پال یا ریمیت مبلغ دلخواه مد نظر خود را پرداخت و ارسال کنید. از همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم.

مطالب مرتبط

نظرات