آموزش استفاده از قابلیت رسمی چند اکانت واتساپ در یک گوشی

آموزش استفاده از قابلیت رسمی چند اکانت واتساپ در یک گوشی

قابلیت چند اکانت یکی از ویژگی هایی است که واتساپ بتازگی به صورت رسمی ارائه کرده است.

👥 با استفاده از این ویژگی، در نهایت می توانید از دو شماره واتساپ در یک دستگاه استفاده کنید. اگر از حساب های مختلف واتساپ برای کارهای شخصی و اداری استفاده می کنید این ویژگی بسیار مفید خواهد بود. با دنبال کردن آموزش استفاده از قابلیت رسمی چند اکانت واتساپ در یک گوشی امروز انزل وب می توانید بدون نیاز به دستگاهی دیگر هر دو اکانت خود را به راحتی مدیریت کنید.

چند اکانت واتساپ در آیفون و اندروید

How to Use Multiple WhatsApp Accounts on the Same Phone

واتساپ با قابلیت چند اکانت چیست؟ واتس اپ قابلیتی را منتشر کرده است که به شما امکان می دهد از چندین شماره در واتس اپ یک گوشی استفاده کنید. با افزودن یک حساب کاربری، می‌توانید مخاطبین را بین هر دو شماره تلفن همگام‌سازی کنید و اعلان‌ها را برای هر یک جداگانه تنظیم کنید. با این حال، ارسال یا دریافت پیام و برقراری یا دریافت تماس تلفنی به طور همزمان انجام نمی شود.

هنگامی که یک حساب دوم اضافه کردید، برای دسترسی به چت‌ها، به‌روزرسانی‌ها، انجمن‌ها و تماس‌های مربوط به هر یک، باید بین آنها سوئیچ کنید. این شبیه به اجرای یک نمونه جداگانه از WhatsApp است. پس از راه‌اندازی، می‌توانید روی Switch accounts در منوی سه نقطه در سمت راست بالای برنامه ضربه بزنید که در بخش بعدی به طور کامل توضیح می‌دهیم. بهترین بخش این است که ویژگی چند اکانت واتساپ برای استفاده سریع و ساده است و دردسر نیاز به یک دستگاه اضافی برای تماس با افراد مختلف را از بین می برد.

توجه داشته باشید که قابلیت چند اکانت واتساپ در آیفون فعلا در دسترس نیست و کاربران اندروید در حال حاضر می توانند از آن استفاده کنند.

نحوه نصب چند اکانت واتساپ

برای داشتن چند اکانت واتساپ می توانید از مراحل زیر کمک بگیرید:

ابتدا واتساپ خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید.

برنامه WhatsApp را باز کنید و روی آیکن سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

سپس گزینه Settings را انتخاب کنید.

در اینجا، در بالای صفحه، یک فلش کوچک به سمت پایین در کنار نام خود خواهید دید. روی آن ضربه بزنید.

نحوه نصب چند اکانت واتساپ

با ضربه زدن، یک پنجره پاپ اپ کوچک در پایین مشاهده خواهید کرد. در اینجا روی Add account ضربه بزنید.

در صفحه بعد، روی Agree ضربه بزنید و ادامه دهید. سپس شماره مرتبط با اکانت دوم واتساپ خود را که می خواهید استفاده کنید را وارد کنید.

حالا باید صفحه تایید شماره را مشاهده کنید. در اینجا روی Continue ضربه بزنید و از واتساپ برای تایید، تماس دریافت خواهید کرد. یا می توانید برای دریافت کد تایید از طریق پیامک، گزینه Verify another way را انتخاب کنید.

نحوه نصب چند اکانت واتساپ

نکته: توجه داشته باشید که لازم نیست سیم کارت دوم را در گوشی فعلی تان داشته باشید. اگر سیم کارت دوم را روی دستگاه دیگر دارید فقط کافیست کدی که از طریق پیامک به شما ارسال می شود را وارد کنید و واتساپ شماره را تایید کند.

حالا نام، عکس پروفایل واتساپ و کارهای معمولی که هنگام تنظیم اکانت واتساپ انجام می دهید را اضافه کنید و Next را انتخاب کنید.

نحوه نصب چند اکانت واتساپ

با این کار شما آماده استفاده از دو واتساپ در یک گوشی شیائومی ، آیفون ، هواوی ، سامسونگ و… دارید. با این حال توجه داشته باشید که با استفاده از این ویژگی فقط می توانید دو شماره را اضافه کنید. با این حال، کاربران اندروید به خوبی می دانند که ویژگی کلون واتساپ به آنها اجازه می دهد از ۴ اکانت در یک گوشی استفاده کنند.

نحوه سوئیچ کردن بین اکانت های واتساپ

حالا که با نحوه ساخت چند اکانت در واتساپ آشنا شدید، باید یاد بگیرید که بین این شماره ها سوئیچ کنید. برای انجام این کار برنامه WhatsApp را باز کنید و روی آیکن سه نقطه عمودی ضربه بزنید. سپس گزینه گزینه Switch accounts را انتخاب کنید.

نحوه سوئیچ کردن بین اکانت های واتساپ

حالا یک پاپ اپ سوئیچر در پایین صفحه ظاهر می شود. در اینجا می توانید اکانت دیگر خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این شرکت در صفحه رسمی سوالات متداول خود ذکر کرده است که شما اعلان هایی برای پیام ها و تماس های جدید دریافت خواهید کرد، اما به طور خودکار به حاسب مربوطه منتقل نمی شوید.

اگر از اکانت اول استفاده می کنید و در اکانت دوم اعلان دریافت می کنید، واتساپ آن را نشان می دهد اما از شما می خواهد برای برای دیدن پیام یا پاسخ به تماس به حساب خود سوئیچ کنید. به همین خاطر دکمه Switch accounts را در اعلان خود خواهید دید که باید روی آن ضربه بزنید. هنگامی که این کار را انجام دادید می توانید پاسخ دهید، تماس ها را بپذیرید یا هر عملکرد دیگری را در اکانت دوم خود انجام دهید.

نحوه سوئیچ کردن بین اکانت های واتساپ

نحوه حذف اکانت دوم واتساپ

اگر دیگر نمی خواهید از اکانت دوم واتساپ استفاده کنید یا می خواهید از آن در دستگاه جداگانه ای استفاده کنید می توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

ابتدا به اکانتی که می خواهید حذف کنید بروید و به تنظیمات برنامه یا Settings بروید.

در تنظیمات به مسیر Account -> Remove account بروید.

نحوه حذف واتساپ چند اکانته

در مرحله بعد روی دکمه Remove account زیر شماره مرتبط با اکانت خود ضرببزنید. پنجره تایید کوچکی ظاهر می شود روی Remove ضربه بزنید و تمام.

نحوه حذف واتساپ چند اکانته


روش های دیگری که می توانید استفاده کنید

به غیر از ویژگی بالا شما می توانید از روش های زیر برای تجربه استفاده از ۲ اکانت در واتساپ استفاده کنید:

۱ – برنامه Parallel Space

Parallel Space را از گوگل پلی استور دانلود و نصب کنید. برنامه Parallel Space انتخاب محبوبی است که به کاربران کمک می کند دو اکانت واتساپ در یک گوشی ایجاد کنند.

بعد از نصب، برنامه Parallel Space را باز کنید. آیکن این برنامه مانند P است که با رنگ های زرد، نارنجی و آبی رنگ آمیزی شده است. می توانید این برنامه را از صفحه اصلی گوشی یا کشوی برنامه و یا جستجو پیدا کنید.

برنامه Parallel Space

روی Start ضربه بزنید.

برنامه Parallel Space

آیکن واتساپ را انتخاب کنید. علامت تیک آبی را در گوشه سمت چپ بالای آیکن برنامه خواهید دید که نشان دهنده این است که برنامه انتخاب شده است.

برنامه Parallel Space

روی Add to Parallel Space ضربه بزنید. ممکن است لازم باشد به برنامه مجوز دهید.

برنامه Parallel Space

آیکن واتساپ را انتخاب کنید. متنی را در زیر برنامه مشاهده می کنید که توضیح می دهد با ضربه زدن روی برنامه از شما می خواهد اکانت دوم را راه اندازی کنید.

برنامه Parallel Space

در صفحه خوش آمدگویی واتساپ روی Agree And Continue ضربه بزنید.

برنامه Parallel Space

شماره تلفن دوم خود را تایپ کنید.

برنامه Parallel Space

۲- استفاده از Samsung Cloning Service

تنظیمات یا Settings گوشی اندروید خود را باز کنید.

استفاده از Samsung Cloning Service

روی Advanced Features ضربه بزنید.

استفاده از Samsung Cloning Service

روی Dual Messenger ضربه بزنید. این ویژگی برنامه ها را شبیه سازی می کند تا بتوانید با یک برنامه حساب دوگانه داشته باشید.

استفاده از Samsung Cloning Service

لیستی از برنامه های پشتیبانی شده در اینجا ظاهر می شود.

روی Install ضربه بزنید. برای شروع شبیه سازی واتساپ، باید اقدام خود را تأیید کنید.

استفاده از Samsung Cloning Service

زمانی که برنامه در حال شبیه سازی است، آیکن بارگیری را مشاهده خواهید کرد. ممکن است که چند لحظه طول بکشد.

می توانید برنامه کلون شده را در کشوی برنامه پیدا کنید. آیکن برنامه دارای دو دایره نارنجی در گوشه پایین سمت راست است.

۳- ساخت چند اکانت واتساپ در آیفون با Tutu

در این راه حل شما واتساپ دوم را از اپلیکیشن TUTU دانلود و نصب خواهید کرد.

برای استفاده از این روش به آدرس Tutu بروید.

ساخت چند اکانت واتساپ در آیفون با Tutu

Tutu به مجوزهایی از جمله دسترسی به مخاطبین، تماس ها و پیامک ها، اطلاعات Wi-Fi و سایر داده های ذخیره شده در تلفن یا تبل شما نیاز دارد.

روی Install now ضربه بزنید. می‌توانید دستورالعمل‌های دانلود برنامه را در وب‌سایت دنبال کنید، که شامل تأیید دانلود می‌شود.

پس از نصب Tutu، یک پنجره بازشو خواهید دید که به شما هشدار می دهد که برنامه یک سرویس مورد اعتماد اپل نیست. برای ادامه، باید Cancel را بزنید.

Settings را باز کنید.

ساخت چند اکانت واتساپ در آیفون با Tutu

General را انتخاب کنید.

ساخت چند اکانت واتساپ در آیفون با Tutu

Device Management را انتخاب کنید. این گزینه را در برگه VPN خواهید یافت.

China Television Information Technology را انتخاب کنید. این گزینه را در بخش Enterprise App قرار دارد.

روی Trust “China Television Information Technology ضربه بزنید. با زدن این گزینه برنامه Tutu قادر به دانلود و نصب برنامه ها در گوشی شما می شود.

برای تأیید عملکرد خود، دوباره روی Trust ضربه بزنید. می توانید برنامه را ببندید.

TutuApp را باز کنید. این آیکن برنامه مانند یک شبح سفید خرگوش در پس زمینه آبی به نظر می رسد. معمولاً می توانید این برنامه را در صفحه اصلی پیدا کنید.

ساخت چند اکانت واتساپ در آیفون با Tutu

نوار جستجو را تپ کنید.

ساخت چند اکانت واتساپ در آیفون با Tutu

برای WhatsApp جستجو کنید. منتظر بمانید تا نتایج جستجو ظاهر شود.

ساخت چند اکانت واتساپ در آیفون با Tutu

چهارمین نتیجه یعنی WhatsApp++ duplicate را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که توسعه دهنده این برنامه؛ @unlimapps است.

ساخت چند اکانت واتساپ در آیفون با Tutu

Install را انتخاب کنید. صفحه ای برای تایید ظاهر می شود.

WhatsApp ++ در صفحه اصلی شما ظاهر می شود.

اکانت دوم واتس اپ خود را راه اندازی کنید. می توانید از WhatsApp و WhatsApp ++ برای دسترسی به حساب های مختلف خود استفاده کنید.

ساخت چند اکانت واتساپ در آیفون با Tutu

سوالات متداول

آیا می توانم دو اکانت واتساپ در گوشی داشته باشم؟

با استفاده از قابلیت چند اکانت، می توانید تا دو شماره را به واتساپ یک گوشی اضافه کنید. در صورتی که دو سیم کارت دارید که در یک دستگاه از آن استفاده می کنید، این کار مفید خواهد بود. با این حال، اگر این ویژگی برای شما فعال نیست، می‌توانید واتس‌اپ را در دستگاه اندرویدی خود کلون کنید و بیش از دو شماره را به یک دستگاه اضافه کنید.

آیامی توانم از واتساپ در 2 دستگاه استفاده کنم؟

می‌توانید حداکثر ۴ دستگاه را به حساب واتس‌اپ خود وصل کنید و با استفاده از ویژگی Linked Devices ، از آن‌ها به طور همزمان در آن دستگاه‌ها استفاده کنید.

آیا کسی می تواند پیام های واتساپ من را از گوشی دیگری مشاهده کند؟

اگر حساب واتساپ خود را به دستگاه شخص دیگری متصل نکرده باشید، هیچ کس نمی تواند پیام های شما را دریافت کند. اگر احساس می‌کنید دستگاهی را از قبل به اکانت خود متصل کرده می توانید واتساپ را باز کنید و Linked Devices را انتخاب کنید و در نهایت روی دستگاهی که می خواهید ضربه بزنید و آن را حذف کنید.

جمع بندی

استفاده از دو اکانت از طریق یک گوشی می تواند به شما کمک کند تا حساب کاری و شخصی خود را به راحتی مدیریت کنید. با این کار شما نیاز به صرف هزینه برای خرید گوشی دیگر ندارید و تجربه استفاده راحت تری را تجربه خواهید کرد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امیدواریم آموزش استفاده از قابلیت رسمی چند اکانت واتساپ در یک گوشی امروز انزل وب برای شما کاربردی بوده باشد. چنانچه نکته ای از قلم افتاده است، نظر یا پیشنهادی دارید می توانید در بخش نظرات این مطلب با ما در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید

بیشتر بخوانید

کامل ترین آموزش استفاده همزمان از دو شماره در واتساپ
کامل ترین آموزش استفاده همزمان از دو شماره در واتساپ
آموزش 3 روش دسترسی به واتساپ دیگران از راه دور
آموزش ۳ روش دسترسی به واتساپ دیگران از راه دور
آموزش 3 روش نصب و اجرا چند واتساپ آیفون
آموزش ۳ روش نصب و اجرا چند واتساپ آیفون
آموزش بررسی و حذف دستگاه های متصل به واتس اپ
آموزش بررسی و حذف دستگاه های متصل به واتس اپ

نظرات

×