13 روش رفع مشکل ارسال و آپلود نشدن فیلم ، ویدیو و عکس در اینستاگرام

۱۶ روش رفع مشکل ارسال و آپلود نشدن فیلم ، ویدیو و عکس در اینستاگرام

Instagram برنامه محبوب و بی نظیر اشتراک گذاری عکس و ویدیو می باشد که دارای تنظیمات و افکت های جالب برای اینکار است، همچنین میتوانید به صورت خصوصی به دوستان خود پیام ارسال کنید، عکس های قرار داده شده را لایک کنید  ، فیلم و ویدیو های خود را تا ۱ دقیقه آپلود کنید و.. . حال گاهی اوقات اتفاق می افتد که ما نمی توانیم عکس، فیلم و یا ویدیو را در اینستاگرام آپلود کنیم یا به عبارت دیگر امکان پست گذاشتن در اینستاگرام را نداریم! امروز در انزل وب به رفع مشکل آپلود نشدن فیلم، ویدیو و عکس در اینستاگرام می پردازیم.

۱۶ روش حل مشکل آپلود و گذاشتن عکس و ویدیو در اینستاگرام

How to Fix Instagram Uploading Photo and Video Issue on iPhone and android

واژه اینستاگرام ترکیبی از دو واژه Instant Camera و Telegram به معنی پیام رسانی فوری از طریق عکس و دوربین است. نسخه نخستین اینستاگرام در اکتبر ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد. این سرویس به سرعت محبوبیت کسب کرد و به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر تا آوریل ۲۰۱۲ و ۳۰۰ میلیون کاربر تا دسامبر ۲۰۱۴ رسید. با چنین تعداد قابل توجهی از کاربران، توسعه دهندگان سعی در حفظ و بهبود خدمات نرم افزار اینستاگرام دارند. این فرایند بهبود ممکن است بر برنامه تاثیر بگذارد.

همانند مواردی در ۷ روش حل مشکل عدم ارسال ، پخش و باز نشدن عکس ، فیلم و.. در تلگرام که در اشاره کردیم شاید در هنگام آپلود عکس، فیلم و ویدیو در instagram نیز مشکل آپلود نشدن و نمایش پیغام  video wasn’t posted یا photo wasn’t posted اینستاگرام را تجربه کرده باشید. برای حل مشکل آپلود نشدن فیلم، ویدیو و عکس در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید اما قبل از شروع حتما نکات زیر را تست کنید :

 • یک ویدیو و عکس دیگر برای اطمینان از خراب نبودن فایل مد نظر شما برای آپلود و ارسال در اینستاگرام تست کنید
 • از یک کانکشن اینترنت دیگر برای ارسال و آپلود نیز مساله را امتحان کنید
 • در صورت امکان اکانت خود را بر روی اینستاگرام یک گوشی دیگر باز و برای آپلود فیلم و عکس اقدام کنید
 • به طور موقت اکانت دیگری بسازید و آپلود ویدیو و عکس را در آن نیز تست کنید

۱- حل مشکل آپلود نشدن فیلم و عکس در اینستاگرام با اینترنت قوی تر

ابتدا اطمینان حاصل کنید که گوشی اندروید یا آیفون شما به یک منبع اینترنت قوی متصل است، شاید چون سیگنال اینترنت شما ضعیف است عکسها، فیلم ها و یا ویدیوی شما در اینستاگرام آپلود نمی شود. اگر از داده تلفن همراه خود استفاده می کنید، مطمن شوید که هنوز اشتراک اینترنت داده تلفن همراه را دارید. در صورتی که افراد دیگری از اینترنت گوشی شما استفاده می کنند اینترنت آنها را قطع کنید و دوباره برای ارسال عکس، فیلم، ویدیو در اینستاگرام تلاش کنید. ما قبلا نحوه استفاده همزمان وای فای و اینترنت گوشی برای افزایش سرعت اینترنت اندروید و  نحوه محدود کردن سرعت و حجم اینترنت وایرلس مهمان را به صورت کامل در انزل وب آموزش دادیم که در آنجا نیز یک برنامه اندروید برای محدود کردن و قطع کردن اینترنت دیگران را نیز به شما معرفی کردیم.

حل مشکل آپلود نشدن فیلم و عکس در اینستاگرام با اینترنت قوی تر

۲- قطع اینترنت سایر برنامه ها برای حل مشکل ارسال نشدن فیلم و عکس در اینستاگرام

می توانید به سادگی دسترسی برنامه های نصب شده را به دیتای موبایل خود و یا هرگونه اتصالی که به واسطه ی آن، حجم اینترنت شما مصرف میشود، را محدود کنید. جهت محدودیت درسترسی برنامه های نصب شده به دیتای موبایتان پیشنهاد می کنیم پست محدودیت،کنترل و جلوگیری دسترسی به اینترنت برنامه های اندروید بدون نیاز به روت را مطالعه بفرمایید.

۳- تنظیم مجدد APN برای رفع مشکل آپلود ویدیو و عکس گذاشتن در اینستاگرام

عمده ترین دلیل ارسال نشدن عکس، فیلم و ویدیو در اینستاگرام بهم خوردن تنظمیات پیشفرض Access Point Names در گوشی میباشد این اتفاق بیشتر در گوشی های اندرویدی و در هنگام استفاده از شبکه های موبایل نظیر ۲g ، ۳g و ۴g رخ میدهد و روش حل این موضوع بسیار ساده است ، باید APN تعریف شده فعلی را حذف کنید و مجددا APN را برای گوشی خود تنظیم کنید. نحوه حذف APN و تنظیم مجدد APN را قبلا در پست حل مشکل باز نشدن سایت ها در گوشی با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل کاملا توضیح داده ایم.

تنظیم مجدد APN برای رفع مشکل آپلود ویدیو و عکس گذاشتن در اینستاگرام

۴- پاک کردن کش و دیتا اینستاگرام جهت حل آپلود نشدن ویدیو و ارسال عکس در اینستاگرام

گاهی وقتها دلیل آپلود نشدن فیلم  و عکس در اینستاگرام  میتوانید پر شدن حافظه کش و دیتا برنامه مربوطه باشد ، برای پاک کردن کش از تنظیمات گوشی به بخش Apps بروید و برنامه اینستاگرام را پیدا کنید. ولی با این کار اطلاعات Sign In و تنظیمات شما نیز پاک می‌شوند و لازم است آنها را دوباره وارد کنید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتماً ابتدا حجم اطلاعات اپ را بررسی کنید و تنها در صورت اشغال فضای زیاد آن را پاک کنید.

پاک کردن کش و دیتا اینستاگرام جهت حل آپلود نشدن ویدیو و ارسال عکس در اینستاگرام

روی اینستاگرام تپ کنید ، سپس برای پاک کردن حافظه پنهان و دیتا روی clear cache و clear data تپ کنید.

پاک کردن کش و دیتا اینستاگرام جهت حل آپلود نشدن ویدیو و ارسال عکس در اینستاگرام

۵- رفع مشکل آپلود ویدیو در اینستاگرام با کاهش حجم و زمان ویدیو

در هنگام بروز مشکل آپلود فیلم یک دقیقه ای در اینستاگرام مطمئن شوید که اندازه فایل ویدیو ۶۰ ثانیه و یا کمتر است. می توانید زمان ویدیو خود را توسط آپ هایی مثل VidTrim به زیر ۱ دقیقه کاهش دهید و یا اینکه در چند پارت و در قالب یک آلبوم انتشار دهید ، قبلا نرم افزار های کم کردن حجم ویدیو را در پست آموزش و معرفی بهترین نرم افزار های کم کردن حجم ویدیو بدون افت کیفیت توضیح دادیم.

۶- حل مشکل ارسال نشدن فیلم در اینستاگرام با انتخاب کدک ، فرمت ویدیویی مناسب

یکی دیگر از علت آپلود نشدن فیلم در اینستاگرام نامناسب بود فریم ریت ، کدک و.. فیلم مد نظر شماست ، با استفاده از ۶ نرم افزار را برای ویرایش ویدیو در اندروید که قبلا معرفی کردیم سعی کنید رزولوشن و دیگر تنظیمات فیلم را مناسب برای اشتراک گذاری در اینستاگرام کنید. سعی کنید ویدیو شما تنظیمات زیر را داشته باشد:

کدک تصویر
– Video codec: H.264 codec / MP4
کدک صدا
– Audio codec: AAC audio codec at 44.1 kHz mono
حداکثر عرض ویدیو
– Size: maximum width 1080 pixels any height
فریم ریت ویدیو
– Frame rate: 29.96 frames per second
بیت ریت ویدیو
– Video bit rate: 3,500 kbps video bit rate
طول ویدیو از لحاظ زمانی
– Video length: 3 to 60 seconds
نسبت تصویر
–Apsect ratio: 16:9 or 1:1

۷- آپدیت برنامه جهت رفع مشکل گذاشتن فیلم و عکس در اینستاگرام

آپدیت و نصب مجدد برنامه را امتحان کنید. هر چند که نصب مجدد برنامه دقیقا مثل ریست کردن آن است و اطلاعات قبلی را از بین می برد اما در اغلب موارد مشکل برطرف می شود.

۸- عکس ، فیلم و ویدیو در اینستاگرام ارسال و آپلود نمی شود؟ گوشی را ریست کنید

اگر راه حل قبل یعنی پاک کردن کش و دیتا کارآمد نبود لازم است گوشی را ریست کنید. دقت کنید ریست کردن گوشی تمام تنظیمات و شخصی سازی هایی که تا کنون انجام داده اید را از بین می برد. بنابراین پیش از استفاده از این روش حتما با روش های بک آپ گیری از اندروید از برنامه ها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

ریست کردن تنظیمات دستگاه اندروید

۹- حل مشکل مشکل گذاشتن عکس و ویدئو در اینستاگرام با بروزرسانی تاریخ و ساعت

یکی از روش هایی که در برخی اوقات ممکن است به طور کامل به مشکل آپلود نشدن عکس ، ویدیو و فیلم در اینستاگرام کمک کند بروزرسانی تاریخ گوشی اندروید میباشد ، اگرچه این روش همیشه کارآمد نخواهد بود. در تنظیمات Settings به قسمتDate & Time سیستم عامل گوشی بروید و گزینه Automatic date & time را روشن کنید تا تاریخ و ساعت گوشی شما به صورت خودکار با اینترنت همگام و بروز شود.

آپدیت کردن تاریخ و ساعت گوشی اندروید

۱۰- اطمینان از خالی بودن فضای گوشی جهت ارسال عکس، ویدیو، فیلم در اینستاگرام

مطمئن شوید که فضای داخلی حافظه گوشی شما خالی است و محل ویدیو و عکس و فیلم را بر روی حافظه داخلی دستگاه قرار دهید. در صورتی که فضای گوشی شما پر است، برنامه های غیر ضروری را حذف کنید و یا فایل های خود را به سیستم یا حافظه SD انتقال دهید و یا حافظه گوشی خود را ارتقا دهید. قبلا نیز ۵ روش افزایش حافظه داخلی گوشی اندروید بدون نیاز به روت را به صورت کامل آموزش دادیم.

۱۱- چرا فیلم و عکس در اینستا آپلود نمیشود؟ اکانت شما مسدود است!

کاربران گاهی اوقات دچار مشکللاتی نظیر پخش نشدن فیلم در اینستاگرام ، لود نشدن عکس در اینستاگرام یا باز نشدن اینستاگرام با اینترنت گوشی و وای فای میشوند که در اکثر این مواقع احتمالا اکانت پابلیک شما مسدود شده است و باید از برنامه های تغییر دهنده آی پی برا باز کردن و آپلود عکس و ویدیو استفاده کنید. توجه کنید در صورتی که خود اینستاگرام اکانت شما را مسدود کرده باشد ایمیلی مبتنی بر مسدود سازی و عدم و ورود به اکانت برای شما ارسال میشود که باید از طریق بخش پشتیبانی اقدام به حل موضوع کنید.

۱۲- حل مشکل آپلود نشدن عکس در اینستاگرام از طریق مرورگر

برای اینکه مطمن شوید که مشکل از اکانت نیست، همانطور که قبلا در پست چگونه با مرورگر کروم ، فایرفاکس و.. کامپیوتر در اینستاگرام عکس آپلود کنیم ؟ آموزش دادیم، ویدیو، فیلم و یا عکس را از طریق کامپیوتر در اینستاگرام ارسال کنید.

حل مشکل آپلود نشدن عکس در اینستاگرام از طریق مرورگر

۱۳- ارسال گزارش برای رفع مشکل آپلود نشدن عکس و فیلم در اینستاگرام

در صورتی که مشکل رفع نشد احتمالا اکانت شما دچار مشکلات فنی است باید وارد بخش Option اکانت اینستاگرام خود شوید.

سپس بر روی گزینه  report a problem کلیکد کنید.

ارسال گزارش برای رفع مشکل آپلود نشدن عکس و فیلم در اینستاگرام

بخش مورد نظر (عکس یا ویدیو) را انتخاب و مشکل خود را برای اینستاگرام شرح و ارسال کنید تا آنها موضوع را بررسی کنند.

ارسال گزارش برای رفع مشکل آپلود نشدن عکس و فیلم در اینستاگرام

۱۴ – بررسی مجوز دسترسی اینستاگرام جهت رفع مشکل آپلود عکس و ویدئو در اینستاگرام

در بخش Permissions اندروید مجوز دسترسی اینستاگرام را مجددا چک کنید. برای اینکار از تنظیمات گوشی وارد بخش Permissions  شوید

بررسی مجوز دسترسی اینستاگرام جهت رفع مشکل آپلود عکس و ویدئو در اینستاگرام

سپس مجوزهای بخش دوربین و.. اینستاگرام را چک کنید و از فعال بودن آنها نیز مطمئن شوید.

بررسی مجوز دسترسی اینستاگرام جهت رفع مشکل آپلود عکس و ویدئو در اینستاگرام

۱۵- حل مشکل آپلود فیلم و ارسال نشدن عکس در اینستاگرام با استفاده از نسخه قدیمی

در نهایت برای حل مشکل آپلود ویدئو و عکس در اینستاگرام پیشنهاد میکنیم از نسخه های قدیمی تر اینستاگرام مثل نسخه ۸ تا ۸٫۵ آپلود ویدیو و عکس را امتحان کنید ، در صورت لزوم میتوانید از یک نسخه قدیمی برای آپلود عکس و ویدیو و یک نسخه جدید برای استفاده از سایر امکانات اینستاگرام استفاده کنید ، قبلا یک روش اینکار را پست نصب همزمان دو یا چند برنامه اندروید آموزش دادیم.

۱۶- رفع مشکل آپلود فیلم در اینستاگرام با اضافه کردن عکس

بسیاری از کاربران در نظرات این پست روش جالبی را معرفی کردند که به طور عجبیبی در بعضی به حل مشکل ارسال ویدیو در اینستاگرام کمک میکند ، در این روش علاوه بر ویدیو در هنگام آپلود کردن شما باید یک عکس نیز برای ارسال انتخاب کنید و مجددا برای آپلود تلاش کنید ، به احتمال زیاد در تلاش مجدد عکس و ویدیو با هم آپلود میشوند که میتوانید بعدا عکس مورد نظر را از صفحه شخصی خود پاک کنید.

تجربه و پیشنهاد شما ؟

شما برای مشکل video wasn’t posted و حل مشکل ارسال نشدن عکس ، تصویر و فیلم در اینستاگرام از چه روشی استفاده می کنید؟ نظرات و تجربییات خود را با ما از طریق بخش دیدگاه این پست در میان بگذارید.

چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

مطالب مرتبط

آموزش نحوه ارسال گیف در کامنت اینستاگرام
آموزش نحوه فهمیدن Restricted یا محدود شدن توسط دیگران در اینستاگرام
آموزش نحوه فهمیدن Restricted یا محدود شدن توسط دیگران در اینستاگرام
آموزش 12 روش حل مشکل ارور CSRF token missing or incorrect اینستاگرام
آموزش ۱۲ روش حل مشکل ارور CSRF token missing or incorrect اینستاگرام
آموزش 15 روش رفع مشکل ارسال نشدن پیام در اینستاگرام
آموزش ۱۵ روش رفع مشکل ارسال نشدن پیام در اینستاگرام

نظرات

 • سید says:

  سلام من میخوام عکس اپلود کنم ولی عکسای دو سه روز گذشته ی گالریمو باز نمیکنه که انتخاب کنم ولی عکسای دیروز رو باز میکنه
  لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر♥️

 • مهدی says:

  سلام
  امروز پستی رو تو پیجم به اشتراک گذاشتم آپلود شد در داخل پست ها نشون نمیده ولی در اعلان و تعداد پست ها یکی به تعداد پست ها اضافه شده در حالیکه پستی مشاهده نمیشه

 • سوگند says:

  سلام‌و خسته نبتشید.من ۲روز قبل عکسی رو استوری گذاشتم.لز ابتدا پیام درحال اپلود زد.با اینکه سرعت نتم‌ بالاست .بعد هم صفحه سیاه و هنوز درحال اپلود میزنه.نشکل ایتجاست که وارد اکانت بعدیم نمیتونم برم.چون نوشته درزنان اپلود نمیتونید از‌اکانت خارج شید

 • ممد says:

  سلام.دوستان من سرچ اینستامو که باز میکنیم همش عکس درخت و جنگل و گل میازه.دلیلش چیه؟روی صفحه اصلی سرچ نمیره

 • Kh says:

  سلام و وقت بخیر. من امروز هر چی در اینستا پست میزارم آپلود می شه ولی کپشن آپلود نمی شه ،می تونید کمک کنید. ممنون

  • حسین says:

   سلام دوستت عزیز، جدیدا اینستاگرام به بعضی از پسوند ها واکنش نشون میده و اگه اونا تو کپشن باشن اجازه نمیده کپشن درج بشه، احتمالا شما ازirاستفاده میکنید که اون و حذف کنید درس میشه

 • محمد says:

  سلام بنده وقتی که فیلم می زارم اینستاگرام فورا حذف میشه، اما وقتی که عکس می زارم مشکلی نیست.چرا ؟ میشه جواب بدین

 • محمد says:

  سلام بنده تا فیلم می زارم فورا حذف میشه اما برای عکس گذاشتن مشکلی نیست، چرا؟

 • فاطمه says:

  سلام پیج کاری من دچار مشکل شده و شدیدا احتیاج دارم زودتر حل بشه، من عکس و کلیپایی که میگذارم همون ثانیه اول بدون هیچ پیامی پایک میشه، دیروز چند ساعتی با فیلترشکن درست شد ولی بازم بعد از اینکه توی یه پیج دیگه تبلیغ گذاشتم و تعداد رکوستا و پذیرش رکوست بالا رفت دوباره همون مشکل پیش اومد، ممکنه دلیلش همین تعداد زیاد رکوست باشه؟؟؟؟

 • فاطمه says:

  سلام، من پیج کاریم مشکل پیدا کرده نه عکس و نه کلیپ میتونم بگذارم، پیامامم ارسال نمیشد که با نصب نسخه قدیمی تر مشکلش حل شد، ولی مشکل پست گذاشتنم درست نشد، چیکار باید کرد؟؟؟؟؟؟؟

 • فرشید says:

  سلام من پست میذارم بعداز یکی دو دقیقه حذف میشه بدونه این که باکسی اشتراک بذاره؟؟؟

 • سجاد says:

  سلام من هم دقیقا همین مشکل رو دارم.هیچ عکسی رو نمیتونم پست کنم بعد از زدن گزینه share واسه یه ثانیه میاد تو پیج اما رفرش که میکنم پیج رو حذف میشه.پست ویدئو مشکلی نداره همینطور استوری.اما عکس رو نمیتونم پست بذارم.واقعا ممنون میشم بتونید کمک کنید.پیج هم پابلیک بیزنس هست

 • نعیم says:

  آقا جواب بدید دیگه اگه جواب نمیدید چرا پس ارسال نظر گذاشتید اخه

 • نعیم says:

  سلام
  چرا اینستا اینجوری شده من هر چی پست میزارم بعد از ۲ یا ۳ ثانیه حذف میشه چیکار کنم لطفا مشکل رو بگید تا سریعتر رفع کنم ممنون

 • پری says:

  سلام من هرچی پست عکس میزارم اولش پست میشه ولی سریع از داخله پیجم حذف میشه
  مشکلش از چیه

 • Shiva says:

  سلام راستش من پست میزارم آپلود نمیشه ولی استوری میزام.تا میخوام پست بزارم حذف میشه از تو پیجم چیکار باید بکنم پیج کاریم هست

 • lovolii says:

  مشکل من با ارسال همزمان عکس و فیلم حل شد.

 • ashkan says:

  منم مشکلات درج پست داشتم و هنه روشی رفتم، آخرش رمز اینستا مو عوض کردم و مجدد خروج و لاگین کردم درست شد.

 • س.م says:

  من اینستام رو روی شبیه ساز اندروید ناکس پلیر نصب کردم و میخوام استوری بذارم صفحه ی استوری سیاه میشه اینستا هنگ و بسته میشه..ویدئو میذارم تصویر نمیاد ولی صدا هست..میخوام چند تا عکس رو باهم پست کنم یکی هست بقیش سیاه..کمکم کنید ممنون میشم

 • mehdi says:

  سلام.من وقتی میخواسم فیلم پست کنم کامل آپلود میشه ولی اینستاگرام پاکش میکنه .عکس راحت میذاره تو عکس مشکلی نداره .فقط فیلمو آپلود میکنه بعدش حذف میکنه.مشکل چیه؟اگه ممکنه راهنماییم کنین.ممنون

 • Ftme says:

  من الان تقریبا یکماه میشه که اصلا استوری نمیتونم بذارم نمیدونم چرا،، نه عکس نه ویدیو نه موزیک…ولی مامانت ولایک و…میشه

 • Afshin22ff says:

  سلام من هرچی پست عکس میزارم اولش پست میشه ولی سریع از داخله پیجم حذف میشه . ولی ویدئو میزارم مشکلی نداره .
  مشکلش از چیه

 • محمدرضا says:

  من هرچی عکس پست میکنم آپلود میشه اما همون لحظه انستا حذفش میکنه ولی ویدیو و استوری میتونم بزارم و حذف نمیشن ،مشکلش چیه و باید چیکار کنم؟؟لطفا کمکم کنید

 • erfan says:

  استوری و پستم اپلود نمیشه دلیلش چیه ؟؟؟

 • Agahi90 says:

  بسیار جالب بود
  بعضی وقتها ویدیو آپ میشه ولی بعد از پخش دیگه صدا نداره این مشکل از کجاست ؟
  ممنون

 • حسین says:

  خدا خیرت بده ممنون خیلی خوب بود و کارم رو را انداخت بازم تشکر

 • n says:

  سلام من ویدیو میخوام پست بزارم خود اینستا پاکش میکنه ولی میتونم کارهای دیگه مثل لایک کامنت فالو وعکسو استوری بزارم چیکار کنم خیلی به کمک احتیاج دارم

 • حريري says:

  من هرچی عکس پست میکنم آپلود میشه اما همون لحظه انستا حذفش میکنه ولی ویدیو و استوری میتونم بزارم و حذف نمیشن ،مشکلش چیه و باید چیکار کنم؟؟لطفا کمکم کنید
  چون پیج کاریم هست

 • ftm says:

  سلام ویدیویی رو میخاستم استوری کنم رو اکانتم استوری نشد اما در ی اکانت دیگ آپلود شد خیلیم سریع.مشکل از کجاس چیکار باید کرد؟؟؟

 • Reza says:

  گوشیم ایفون ۶s هست. چند وقت ی بار وقتی یک عکس رو پست میکنم تا اخر لود میشه ولی در اخر سندینگ میزنه و سند نمیشه. مشکل چیه؟ نه میتونم پاکشکنم نه کار دیگه. یکبار دیگه هم اینطور شد بعدازچند روز سند شد بدون هیچ دخالتی. چرا؟

 • رها says:

  سلام.من خیلی وقت پیش ی ویدیو گذاشتم اینستا ک اپلود نشد و الان هیچ پستی نزارم باز تو قسمت پست همه فک میکنن ۱پست دارم حتی اگ نداشته باشم

صفحات 1 2 3 4 5