melipayamak
حل مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش مموری usb در تلویزیون هوشمند

۸ روش رفع مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش مموری در تلویزیون هوشمند

اگر شما قصد دارید برای ذخیره برنامه های مورد علاقه تان آنها را روی فلش مموری یا هارد اکسترنال ذخیره کنید اما تلویزیون شما فلش مموری یا هارد اکسترنال شما را شناسایی نمی کند پیشنهاد می کنیم از ۸ روشی که امروز در انزل وب برای حل مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش مموری در تلویزیون هوشمند معرفی می کنیم استفاده کنید.

عیب یابی و حل مشکل شناسایی نشدن هارد اکسترنال و فلش مموری توسط تلویزیون

How to Fix Smart TV Does Not Find External Hard Drive or Flash Memory USB Drive

تلویزیون یکی از دستگاه های سرگرمی ، کسب اطلاعات و .. است اما ممکن است همیشه نتوانید برنامه های دلخواه و مورد علاقه خود را تماشا کنید در این شرایط یکی از راه حل های مناسب ضبط برنامه در حال پخش بر روی فلش مموری ، هارد اکسترنال و… است تا بتوان بعدا و سر فرصت ویدیو و فیلم های ضبط شده را مشاهده کرد. قبلا در انزل وب نحوه ضبط برنامه تلویزیون ال جی ، سامسونگ ، دستگاه دیجیتال و.. روی فلش را آموزش دادیم.

هنگامی که شما هارد اکسترنال یا فلش مموری را به USB تلویزیون هوشمند خود وصل می کنید تا برنامه های مورد علاقه خود را روی آن ذخیره کنید با پیغام  Not Recognized مواجه می شوید. برای حل این مشکل که نشان دهنده عدم شناسایی هارد اکسترنال یا فلش مموری توسط تلویزیون است ما امروز در انزل وب ۸ روش متنوع را به شما معرفی میکنیم. برخی از این روش ها ( مانند استفاده از command prompt و disk management) به برنامه جانبی خاصی نیاز ندارد اما برخی دیگر به برنامه جانبی مثل  MiniTool Partition Wizard نیاز دارد. شما بسته به صلاح دیدتان می توانید از هر کدام از روش ها استفاده کنید تا مشکل تان برطرف شود.

مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال ، سیلیکون پاور و فلش مموری در تلویزیون

قبل از اینکه سایر روش های حل مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش مموری در تلویزیون های هوشمند را مطالعه بفرمایید ابتدا از موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

 • آیا تلویزیون هوشمند شما از قابلیت اتصال فلش و هارد اکسترنال پشتیبانی می کند یا نه. شما می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای تلویزیون از این موضوع اطمینان حاصل کنید.
 •  ضبط HDD در برخی مواقع از طریق حافظه ۳٫۰ USB یا USB SSD نمی تواند انجام شود.
 • هارد های وسترن دیجیتال (WD Passport) دارای قابلیت رمزگذاری هستند و اگر این قابلیت را در کامپیوتر فعال کرده باشید امکان پخش و دسترسی به فایل ها در تلویزیون ندارید و این قابلیت را باید ابتدا در کامپیوتر غیرفعال کنید.
 • اگر ویژگی YouView شما فعال باشد ویژگی های Satellite و HDD REC در دسترس نخواهد بود.

علاوه بر دفترچه راهنما شما می توانید به سایت سازنده تلویزیون خود مراجعه کنید و به بخش مشخصات محصول یا Specifications بروید و در این بخش بررسی کنید که آیا تلویزیون شما از هارد اکسترنال و فلش مموری پشتیبانی می کند یا نه.

عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش توسط تلویزیون هوشمند

اگر قصد دارید لپ تاپ تان را به تلویزیون وصل کنید پیشنهاد می کنیم پست آموزش اتصال کامپیوتر و لپ تاپ به تلویزیون را مطالعه بفرمایید.

عدم شناسایی هارد اکسترنال WD ، SP و.. در گیرنده دیجیتال و تلویزیون

در صورتی که شما هارد را به درستی وصل نکرده باشید، گیرنده دیجیتال شما هارد را شناسایی نمی کند. اگر تلویزیون شما بیش از یک پورت USB دارد هارد را به پورت USBی که با HDD REC برچسب گذاری شده است وصل کنید.

ممکن است هارددیسک به علت محدودیت های اندازه پاسخگو نباشد. اگر مدل تلویزیون BRAVIA شما ۲۰۱۳ یا قدیمی تر است، حداکثر اندازه فایلی که ساپورت می شود ۲ گیگابایت است. اما اگر مدل تلویزیون BRAVIA شما ۲۰۱۴ یا جدیدتر است حداکثر اندازه فایلی که ساپورت می شود به صورت زیر است:

فایل سیستم

حداکثر اندازه فایل

حداکثر اندازه هارددیسک

FAT16

۲ گیگابایت

 پشتیبانی نمی شود

FAT32

۴ گیگابایت

۲ ترابایت

exFAT

۱۶ ترابایت

۱۶ ترابایت

NTFS

۱۶ ترابایت

۱۶ ترابایت

فضای باقی مانده هارددیسک را بررسی کنید. اگر شما محدودیت اندازه دارید می توانید اطلاعات غیر ضروری خود را از هارددیسک پاک کنید. در غیر این صورت یک هارددیسک دیگر را امتحان کنید و ببینید آیا هارددیسک شناسایی می شود یا نه.

توجه داشته باشید که برخی از تلویزیون ها مانند تلویزیون های سونی سازگاری بین BRAVIA  و فلش های غیر سونی را تضمین نمی کند.

اگر دکمه ریموت تلویزیون تان خراب شده است پیشنهاد می کنیم پست آموزش تعمیر دکمه و صفحه کلید ریموت کنترل تلویزیون ، دستگاه دیجیتال و.. را مطالعه بفرمایید.

مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش مموری در تلویزیون های هوشمند

علاوه بر اتصال درست هارداکسترنال به پورت USB مناسب، شما باید هارد را در تلویزیون تان به اصطلاح رجیستر کنید. به خاطر داشته باشید که پس از رجیستر هارددیسک در تلویزیون شما نمی توانید آن را در کامپیوتر خود استفاده کنید. برای استفاده مجدد شما باید آن را دوباره فرمت کنید که داده های شما پاک خواهند شد.

برای رجیستر کردن هارد در تلویزیون ابتدا هارداکسترنال را به تلویزیون وصل کنید. برای تلویزیون های مدل اندروید مسیر HOME > Settings > Recording HDD Set-up > HDD Registration را طی کنید. برای مدل های دیگر مسیر HOME > System Settings > Recording Set-up > HDD Registration را طی کنید. دستورالعمل هایی که برای رجیستر هارددیسک به شما نمایش داده می شود را دنبال کنید. حداکثر ۸ درایو هارددیسک را می توان رجیستر کرد.

برای لغور رجیستر درایو هارددیسک مسیر HOME > System Settings > Recording Set-up > HDD Deregistration را طی کنید. دستگاه را برای لغو رجیستر انتخاب کنید. پس از لغو رجیستر، داده های ضبط شده دیگر قابل پخش نخواهند بود.

اگر صدا و تصویر تلویزیون تان با هم هماهنگ نیست پشنهاد می کنیم برای حل مشکلتان پست حل مشکل عقب ماندن و ناهماهنگی صدا و تصویر در فیلم KMPlayer ، VLC Media Player و.. را مطالعه بفرمایید.

رفع مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال فلش مموری در تلویزیون ال جی ، سونی و..

اگر هارد اکسترنال و فلش شما در تلویزیون شناسایی نمی شود یک راه حل بسیار ساده وجود دارد. هارد اکسترنال شما به صورت NTFS فرمت می شود. در حالی که تمام USB ها به صورت FAT32 فرمت می شوند. معمولا در فرمت FAT32 شما نمی توانید بیشتر از ۳۲ گیگابایت را فرمت کنید. برای حل این مشکل یک نرم افزار رایگان به نام Fat32Formatter وجود دارد. این نرم افزار متن باز می باشد و توسط TOKIWA برای فرمت درایوهای بزرگتر از ۳۲ گیگابایت ساخته شده است. شما می توانید این نرم افزار را در ویندوز ۷، ویستا، XP و ۲۰۰۰ نصب کنید.

عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش توسط تلویزیون هوشمند

مشکل نخواندن هارد و فلش بعد از اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

اگر بخواهید یک هارددیسک را که دارای نام تجاری ۴TB یا ۳TB هستند را به پورت USB تلویزیون خود وصل کنید، ممکن است با مشکل عدم شناسایی هارد مواجه شوید. این مشکل به علت فرمت پارتیشن بندی GPT این نوع هارددیسک ها است. این فرمت پارتیشن بندی ممکن است توسط تلویزیون شما شناخته نشود.

برای حل این مشکل شما باید هارد خود را دوباره پارتیشن بندی کنید. از فرمت MBR برای پارتیشن بندی مجدد استفاده کنید. در هنگام تلاش برای تغییر نوع پارتیشن بندی نوع GPT به MBR تمام اطلاعات شما پاک خواهد شد. پس بهتر است قبل از پارتیشن بندی از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

برای تغییر پارتیشن بندی در ویندوز ۱۰ و ۷ روی computer کلیک راست کنید. Manage و سپس Disk Management را انتخاب کنید. روی برچسب درایو کلیک راست کنید. گزینه convert to MBR Disk را انتخاب کنید. بعد یک پارتیشن ایجاد کنید و برای فرمت آن از فرمت فایل NTFS استفاده کنید.

عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش توسط تلویزیون هوشمند

اگر تلویزیون شما فرمت فایل NTFS را پشتیبانی نمی کند اما فرمت Fat32 را پشتیبانی می کند پس باید نرم افزار جانبی را برای تبدیل فرمت NTFS به Fat32 را استفاده کنید چونکه ویندوز ۷ نمی تواند این کار را انجام دهد. نرم افزار Fat32Format یک ابزار است که این کار را به خوبی انجام می دهد. اینترفیس این برناه تقریب ساده است. درایوی را که می خواهید فرمت کنید را انتخاب کنید. unit size را ۳۲۷۶۸  انتخاب کنید و روی دکمه  start کلیک کنید.

عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش توسط تلویزیون هوشمند

چرا در برخی از تلوزیون پخش کننده ها، حافظه فلش و هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟

اگر در روش بالا در قسمت Disk Management گزینه convert to MBR Disk را مشاهده نمی کنید شما می توانید از طریق command line این تبدیل فرمت را برای رفع مشکل باز نشدن هارد اکسترنال و فلش مموری در تلویزیون انجام دهید. این روش برای ویندوز ۷، ۸، ۱۰ اکس پی، ویستا قابل اجرا است.

برای انجام این کار ابتدا از تمام اطلاعات هارد بکاپ بگیرید. بعد پنجره command prompt را باز کنید. دستور Diskpart را تایپ کنید.

عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش توسط تلویزیون هوشمند

دستور list disk را تایپ کنید. لیست تمام هاردهای موجود برای شما لیست می شود. تصمیم حاصل کنید که کدام هارد را می خواهید فرمت کنید.

عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش توسط تلویزیون هوشمند

حالا دستور select disk DiskNumber را تایپ کنید. به جای DiskNumber شماره دیسک را وارد کنید.

عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش توسط تلویزیون هوشمند

حالا دستور clean را وارد کنید و بعد دستور convert mbr را تایپ کنید. این دستور درایو انتخابی شما را به فرمت MBR تبدیل می کند.

عدم شناسایی هارد اکسترنال در گیرنده دیجیتال و تلوزیون سامسونگ ، ال جی و..

MiniTool Partition Wizard نرم افزار دیگری است که شما می توانید فرمت GPT را به MBR تبدیل کنید و مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال در گیرنده دیجیتال تان را حل کنید.

برای این کار نرم افزار MiniTool Partition Wizard را اجرا کنید. منوی Disk را انتخاب کنید. در سمت چپ گزینه Convert GPT Disk to MBR Disk را انتخاب کنید. روی هارد مورد نظر کلیک راست کنید و از منو Convert GPT Disk to MBR Disk را انتخاب کنید. روی منوی Disk کلیک کنید و Convert GPT Disk to MBR Disk را انتخاب کنید.

عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش توسط تلویزیون هوشمند

در نوار ابزار روی دکمه Apply کلیک کنید.

عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش توسط تلویزیون هوشمند

روی دکمه yes کلیک کنید.

عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش توسط تلویزیون هوشمند

منتظر بمانید تا فرایند پارتیشن بندی تمام شود.

عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش توسط تلویزیون هوشمند

روی دکمه OK کلیک کنید.

عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش توسط تلویزیون هوشمند

چرا تلویزیون هارد اکسترنال و فلش مموری را نمیخواند؟

اگر تلویزیون شما هارد اکسترنال یا فلش مموری را شناسایی نمی کند موارد زیر را هم بررسی کنید:

 • گاهی اوقات تلویزیون شما از درایوهایی که فرمت USB 3.0 دارند پشتیبانی نمی کند و شما باید فرمت آن را به USB 2.0 تغییر دهید.
 • هارد اکسترنال یا فلش مموری شما دارای پسورد است که معمولا هاردهای وسترن دیجیتال دارای قابلیت پسورد گذاری هستند.
 • یک فلش یا هارددیسک دیگر را امتحان کنید.
 • از سالم بودن کابل های هارد اطمینان حاصل کنید.
 • یکبار کابل هار را از تلویزیون جدا کنید و مجددا وصل کنید.
 • برنامه هایی که می خواهید انتقال دهید را بررسی کنید که دارای قفل نباشد.
 • ممکن است تایمر ضبط غیر فعال باشد.
 • اگر بیش از ۱۰۰۰ برنامه در هارد دیسک ضبط کرده اید یا اگر هارد دیسک پر شده باشد، ضبط نمیتواند انجام شود.

در آخر پیشنهاد می کنیم برای چسپاندن زیرنویس به فیلم هایتان پست آموزش کامل چسباندن زیرنویس به فیلم ، سریال و ویدیو ها در عرض چند ثانیه را مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در انزل وب سعی کردیم روش های متنوع تبدیل فرمت GPT را MBR را برای حل مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال و فلش مموری در تلویزیون های هوشمند را به شما آموزش دهیم. اگر شما روش دیگری می شناسید و یا نظر یا پیشنهادی دارید آن را در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

کیهان سرور

مطالب مرتبط

آی پی تی وی چیست؟ آشنایی با کاربرد IPTV در ایران و جهان
آی پی تی وی چیست؟ آشنایی با کاربرد IPTV در ایران و جهان
راهنمای کامل نحوه اتصال و نصب تلویزیون سونی، ال جی و.. به دیوار
راهنمای کامل نحوه اتصال و نصب تلویزیون سونی ، سامسونگ و.. به دیوار
آموزش کامل طریقه کانال یابی دستی و خودکار دستگاه گیرنده شبکه های دیجیتال
آموزش کامل طریقه کانال یابی دستی و خودکار دستگاه گیرنده دیجیتال
آموزش کامل ریست فکتوری تلویزیون ال جی، سامسونگ، سونی، فیلیپس و پاناسونیک

نظرات

 • امید says:

  سلام بنده فلش ۳۲ گیگ مارک apacer مدل ah13 و تلویزیون ۴۳xt520 دارم
  هر فلشی زدم به تی وی و حتی هارد جواب داده به غیر این فلشی که به تازگی گرفتم فرمت فلش به fat32 تغییر دادم بازم نشد فلش رو به دو تا تی وی دیگه امتحان کردم جواب داد مشکل عجیبیه موندم چه کنم

  0
 • ali says:

  سلام‌ یکبار هارد ریکاوری کردم الان تلویزیون می شناسه گوشی فرمت هارد نمی شناسه به فرمت گوشی تغییر میدم تلویزیون نمی شناسه گوشی میشناسه یک فرمت می خوام که هر دو بشناسند

  0
 • علی اکبر علی لو says:

  سلام. دوست عزیز
  من به سیستم رایانه ام یک گیرنده تلویزیون USB وصل کردم همه چیز خوبه. اما نوشته هایی که میاد مثلا در قسمت راهنمای شبکه ها (اصلا همه جا) بی معنی و مغشوش است. هر چی قلم هم پیدا کردم نصب کردم. درست نشد که نشد. اگه به من راه رفع این مشکل رو بگی از شما بسیار سپاسگزار خواهم بود.
  با تشکر

  0
 • mohammad says:

  سلام فلشم فرمتش gpt بود بعد به روش شما mbr کردم حالا فلشو وصل میکنم پیغام میده لطفا فلش رو وصل کنید کلا به فنا رفت فلشم چیکار باید بکنم؟

  0
 • مسعود says:

  سلام با تشکر از اطلاعات خوب شما
  احتراما وقتی فاش محوری را به تلویزیون ال می اصل می کنم فایل فیلم را نشان میدهد اما نمی تونه بخونه حتی با نرم افزار wondershare video conventer فرمت های دیگری هم تغیر دادم باز هم نشد و این در حالیست که فیلم های که از ماهواره ضبط میکنم روی همین فاش را میتونه لطفا راهنمایی کنید؟تشکر

  0
 • مجتبی نورزاد says:

  سلام خدمت شما برادر عزیز کمپیوتر من هاردسیک که دربین اش بشکل فلش میشناسد. یعنی قسمی نشان میدهد که اینگار از طریق usb وصل شده است.

  0
 • م says:

  سلام قبلا فیلم که از تلگرام دانلود می کردم روی ال سی دی جواب میداد الان جواب نمیده ولی فیلم از سایت میگیرم فیلم رو پخش میکنه سونی مدل براویا ۲۰۱۳ هست راهنمایی میکنی مشکل کجاست

  0
 • masi says:

  سلام خسته نباشد من یه فلش ۱۲۸ گیگ خریدم. توی تنطیماتش فقط فرمت های exfat , ntfs رو نشون میده و اصلا فرمت fat32 رو نداره نرم افزارا و روش هایی که معرفی کردید رو امتحان کردم ولی از اون جایی که فرمت fat32 روی این فلش معرفی نشده هیچ کدوم فایده ای نداشتن . راهی هست که بشه این مدل فلشها رو تبدیل کرد ب فرمت fat 32؟

  0
 • عباس says:

  در جواب اون دوستمون که گفته تلویزیونش بعضی از فیلمها رو نشون میده ولی بعضی دیگر و با همون فرمت نشون نمیده باید بگم که بعضی فیلمها با bitrate پایین ضبط شده که تلویزیون نمیتونه ساپورت کنه . کافیست با نرمافزار xillisofte فرمت bitrate و روی ۳۰۰ کیلو تنظیم و کانورت کنید .

  0
 • mohammad110 says:

  سلام ادمین جان من فلشم رو برای نصب ویندوز بوت کردم و بعدش فلشم رو فرمت کردم اما وقتی به تلویزیون الجی هوشمند میزنم باز نمیشه
  لطفا راهنماییم کنید ممنون

  0
 • یک ایرانی says:

  سلام.ببخشید من چندفیلم باگوشیم دانلودکردم وریختم روفلش.متاسفانه ۲تا ازفیلمهاروپشتیبانی نمیکنه وبازنمیشن تی وی قدیمیه.میشه راهنمایی کنید چرافقط این دوتابازنمیشن چکارکنم .ممنون وسپاس

  0
 • بختیاری says:

  سلام من یه تلویزیون ال جی هوشمند دارم ولی هاردو نمیخونه وقتی هاردو وصل میکنم مینویسه ایا میخواهید به لیست ورودی بروید و تمام مطالب را پاک کنید و usb را برای استفاده در تلویزیون خود فرمت کنید
  هارد ای دیتا
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  0
 • Fateme says:

  سلام من یه هارد اکسترنال مای پاسپورت ۱ ترا خریدم روی تلویزیون بالا نمیاد با یه تلویزیون دیگه هم امتحان کردم بازم بالا نیومد میشه کمکم کنید.

  0
 • علی says:

  سلام من فلش مموریم توی تلوزیون ال جی خودم نشون نمیده مینویسه فایل خراب یا اسیب دیده است ولی تلوزیون های دیگه مشکلی نداره میتونید کمکم کنید مشگل حل کنم

  0
 • سعید says:

  ممنونم از سایت خوبتون مشکلم حل شد

  0
 • کامران says:

  سلام
  من به تلویزیون سونی براویا x8500eهارد اکسترنال وسترن دیجیتال ۱ ترا بایت وصل کردم متاسفانه همه هارد شناسایی نمیشود فقط دایرکتوری های آن را میخواند و با فایلهای روی روت آن کاری ندارد همه فایلها هم ویدیو هستند تمام گزینه های ستینگ تلویزیون را هم دیدم ولی چیزی پیدا نکردم با حافظه فلش مشکلی ندارد ولی با هارد دیسک اکسترنال مشکل دارد در حالیکه روی تلویزیون سامسونگ تمام محتویات آن شناسایی میشود
  با تشکر که جواب من را میدهید

  0
 • آزاده says:

  سلام تلویزیون من ال جیه هوشمند نیست فیلمهارو از رو گوشیم میریزم روی کارت حافظه و با رم ریدر متصل میکنم به تلویزیون . اگه فایل mp4 باشه ۳۰ تا۴۰ دقیقه اشو نشون میده میپره بیرون .اگر فایل mkv باشه یا کلامیگه فایل نامعتبر است یا کامل نشون میده . ایت درحالیه که همین رم و رمریدر تو تلویزیون دیگه همون فایلها رو کاملا نشون میده خواهش میکنم جواب بدین مشکل از کجاست

  0
 • alireza says:

  سلام
  یدونه فلش Adata هست
  فرمتشو Ntfs میزنم گوشی ازش پشتیبانی نمیکنه
  exfat هم که میزنم تلوزیون پشتیبانی نمیکنه
  اگه کسی میدونه راهنماییم کنه
  باتکشر

  0
 • Ali Saeidi says:

  سلام خسته نباشید من یه رم ۱۶ گیگ خریدم که روی کامپیوتر اجرا میشه ولی روی تلویزیون LG اجرا نمیشه ولی رم دیگم که ۸ گیگه اجرا میشه مشکل چیه؟

  0
  • علی says:

   سلام خسته نباشید من ی فلش ۶۴گیگ خریدم و فیلم عروسیمواز لپ تابم روی فلش ریختم ولی تلویزیون بازش نمیکنه ولی لپ تابم فلش روباز میکنه اشکال کارکجاست؟اگرلطف کنین بهم بگین ممنون میشم درضمن فلش usp0.3هست ودرگاه ورودی تلویزیون ۰.۲هست

   0
 • MHH says:

  سلام
  من تلویزیونم ال جی است و usb به ان وصل میشود و می توانم فیلم و عکس های آن را ببینم ولی نمی توانم با آن فیلم ضبط بکنم تا دکمه ضبط رو میزنم میگه usb کانکت نیست لطفا کمکم کنید

  0
 • محمد says:

  سلام
  تلویزیون من فلش رو میخونه ولی نمیشه باهاش چیزی رو ضبط کرد لطفا کمکم کنید

  0
 • Masome says:

  چرا فیلم های ۲ساعت یا۱:۵۰ اینایی که توی فلش است.tv ما نمیخونه.البته تا دقیقه ۳۰ یا۳۵ نشون میده.بعد stop میاد بیرون.

  0
 • ارزو says:

  سلام دوباره …نویسنده محترم این وبلاگ ..اگه تونستید کمکم کنید به ایمیلم بفرستید ممکنه نتونم دوباره این وبلاگو پیدا کنم ..ممنون

  0
 • ارزو says:

  سلام …ممنون از اطلاعاتتون …راستش من هاردمو به tvوصل کردم و اشتباهی تاییدیه time machine llرو انتخاب کردم و متاسفانه الان رایانم هارد رو شناسایی نمیکنه و حتی با tvنمیتونم به اطلاعات هاردم دست رسی پیدا کنم لطفا هرکی میتونه کمکم کنه که بتونم به اطلاعاتم برسم جوابشو بفرسته…ممنون

  0
 • مجتبی خوبانی says:

  سلام وقت بخیر
  من این موضوع رو نمیدونستم و ماسفانه هارد رو با تلویزیون رجیستر کردم, حلا اصلا درایوش رو نشون نمیده توی کامپیوتر که من حتی بخوام فورمتش کنم!!
  با وجودیکه اطلاعات خیلی مهمی دارم توی هاردم ):

  0
 • محمد نوروزی says:

  دست شما درد نکنه خیلی خیلی حرفه ای مقاله گذاشتین برای مطالعه، این مقاله رو از هرکسی پرسیدم برای چگونه ضبط برنامه روی هارد هیچ کسی نمیدونست!✋️✋️✋️
  فقط من نمیدونم چطور در تلوزیون سونی هارد اکسترنال رو ریجستر کرد چطوری بتونم از هاردم تو کامپیوتر هم استفاده کنم!؟؟

  0
  • ثریا داسیان says:

   سلام ممنونم بعد از رجیستر کردن هارد تو تلویزیون شما نمیتونید تو کامپیوتر استفاده کنید مگر اینکه هارد رو فرمت کنید

   0

تبلیغات متنی