melipayamak
9 روش حل مشکل گیر کردن دانلود بروزرسانی و آپدیت نشدن ویندوز 10، 8 و 7

۹ روش حل مشکل گیر کردن دانلود بروزرسانی و آپدیت نشدن ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

معمولا ویندوز در پس زمینه بروزرسانی می شود. ممکن است هنگام بروزرسانی ویندوز خطاهایی اتفاق بیافتد و بروزرسانی به طور کامل انجام نشود. این مشکل می تواند در ویندوز ۷، ۸ و ۱۰ اتفاق بیافتد اما بیشتر در ویندوز ۷ رایج است. امروز در انزل وب ما قصد داریم در مورد مشکل آپدیت نشدن ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ و همچنین روش های حل این مشکل صحبت کنیم.

آموزش رفع مشکل نصب نشدن یا دانلود نشدن آپدیت ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

How to Fix Windows Update When It Gets Stuck

به یاد داشته باشید که بروزرسانی ویندوز مهم است چونکه یکی از بهترین روش های محافظت از باج افزار ها است که در پست باج افزار چیست ؟ روش های حذف و مقابله با باج افزار و آشنایی با انواع آن در مورد آن صحبت کردیم. اگر بروزرسانی خودکار ویندوز خود را خاموش کرده اید پس خودتان را برای حملات جدیدی که به شما آسیب می رساند آماده کنید. اگر تصمیم گرفتید که ویندوز خود را بروزرسانی کنید اما با مشکل آپدیت نشدن ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ مواجه شده اید ادامه پست امروز انزل وب را مطالعه بفرمایید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

روش ۱ – عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

ویندوز یک ابزار عیب یابی داخلی دارد که ممکن است به حل مشکل بروزرسانی ویندوز شما کمک کند. این ابزار عیب یابی ۳ عمل زیر را انجام می دهد:

 1.  سرویس های بروزرسانی ویندوز را خاموش می کند.
 2. نام پوشه C:\Windows\SoftwareDistribution را به C:\Windows\SoftwareDistribution.old تغییر نام می دهد. کش دانلود بروزرسانی ویندوز را پاک می کند تا بتواند شروع به کار کند.
 3. سرویس های بروزرسانی ویندوز را ریستارت می کند.

این ابزار عیب یابی در ویندوز ۷، ۸ و ۱۰ در دسترس است. برای اجرای این ابزار روی دکمه Start کلیک کنید. در کادر جستجو troubleshooting را وارد کنید. در نتیجه جستجو روی troubleshooting کلیک کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

حالا در بخش System and Security روی Fix problems with Windows Update کلیک کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

در پنجره Windows Update روی Advanced کلیک کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

حالا گزینه Apply repairs automatically را انتخاب کنید. روی Run as administrator کلیک کنید. روی Next کلیک کنید. این گزینه به شما کمک می کند که فایل هایی که در کش دانلود هستند را پاک کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

در طول فرایند عیب یابی ویندوز مشکل شما پیدا و رفع می شود. پس از اتمام این فرایند مجدد ویندوز را بروزرسانی کنید. اگر قصد دارید از آپدیت ویندوز خود جلوگیری کنید پیشنهاد می کنیم پست چگونه از دانلود و نصب مجدد آپدیت یکسان در ویندوز جلوگیری کنیم ؟ را مطالعه بفرمایید.

روش ۲ – حذف دستی کش برای حل مشکل دانلود نشدن آپدیت ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

اگر بعد از بکاربردن ابزار عیب یابی باز هم با مشکل آپدیت نشدن ویندوز مواجه شدید می توانید به صورت دستی کش دانلود آپدیت ویندوز را پاک کنید. ویندوز را ریستارت کنید و با safe mode ویندوز را اجرا کنید.

برای انجام این کار، ویندوز ۷ ویندوز را ریستارت کنید و کلید F8 را فشار دهید از منوی ظاهر شده safe mode را انتخاب کنید. در ویندوز ۸ و ۱۰ کلید شیفت را پایین نگه دارید و روی گزینه option در ویندوز کلیک کنید بعد مسیر Troubleshoot > Advanced Options > Windows Startup Settings > Restart > Safe Mode را طی کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

بعد از اینکه با حالت safe mode ویندوز بوت شد باید سرویس آپدیت ویندوز متوقف شود و ساده ترین روش برای انجام این کار استفاده از command prompt است. برای راه اندازی command prompt در ویندوز ۷ عبارت command prompt را جستجو کنید و روی نتیجه مورد نظر خود کلیک کنید. شما همچنین می توانید از مسیر Start > All Programs > Accessories > Command Prompt به این گزینه دسترسی پیدا کنید.

در ویندوز ۸ و ۱۰ شما روی دکمه start راست کلیک کنید و یا دکمه های Windows+x را فشار دهید. گزینه (Command Prompt (Admin را انتخاب کنید. سپس روی Yes کلیک کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

در Command Prompt دستور زیر را تایپ کنید و اینتر کنید. این کار موجب توقف سرویس آپدیت ویندوز خواهد شد.

net stop wuauserv

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

حالا پنجره File Explorer را باز کنید و به مسیر C:\Windows\SoftwareDistribution بروید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

تمام فایل هایی که در پوشه است را پاک کنید. نگران نباشید چیز مهمی در اینجا وجود ندارد.

حالا باید سرویس آپدیت ویندوز را ریستارت کنید. به پنجره command prompt بروید. دستور زیر را وارد و اینتر کنید.

net start wuauserv

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

وقتی که سرویس آپدیت ویندوز ریستارت شد پنجره Command Prompt را ببندید. ویندوز را در مد نرمال ریستارت کنید. حالا برای آپدیت ویندوزتان مجددا اقدام کنید. اگر علاوه بر مشکل آپدیت نشدن ویندوز با  ارور the system cannot find the file specified  مواجه هستید پیشنهاد می کنیم پست ۱۹ روش حل ارور The system cannot find the file specified ویندوز را مطالعه بفرمایید.

روش ۳ – رفع مشکل آپدیت ویندوز ۷ سرویس پک ۱

برای حل مشکل آپدیت نشددن ویندوز ۷ مایکروسافت یک دستورالعمل ارائه می دهد که به صورت زیر است. این روش مخصوص ویندوز ۷ سرویس پک ۱ است. ابتدا Windows Update را از طریق مسیر Control Panel > System and Security > Windows Update باز کنید. روی لینک Change Settings کلیک کنید. از قسمت Important updates گزینه (Never Check For Updates (Not Recommended را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

بعد از تغییر این تنظیمات کامپیوتر را ریستارت کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

بعد از ریستارت شدن شما باید دو آپدیت را برای ویندوز ۷ دانلود و نصب کنید.

اگر ویندوز ۷ شما ۶۴ بیتی است فایل های زیر را دانلود کنید

اگر ویندوز ۷ شما ۳۲ بیتی است فایل های زیر را دانلود کنید

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

روی فایل KB3020369 دابل کلیک کنید و آن را نصب کنید. بعد از اتمام نصب روی فایل KB3172605 کلیک کنید و آن را نصب کنید. حالا سیستم را ریستارت کنید. بعد از ریستارت شدن مایکروسافت از شما می خواهد ۱۰ تا ۱۲ دقیقه منتظر بمانید تا فرایند تمام شود.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

بعد از اینکه ۱۲ دقیقه تمام شدبه مسیر Control Panel > System and Security > Windows Update بروید. روی Change Settings کلیک کنید و بروزرسانی اتوماتیک را انتخاب کنید. روی Check for Updates کلیک کنید. ویندوز آپدیت ها را بررسی و در صورت وجود نصب می کند. به گفته مایکروسافت این روش مشکل آپدیت نشدن ویندوز شما را حل می کند.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

اگر قصد دارید درایوهای خود را بروزرسانی کنید پیشنهاد می کنیم پست ۱۱ ابزار برتر آپدیت ، نصب و دانلود درایور های لپ تاپ و کامپیوتر را مطالعه بفرمایید.

روش ۴ – دانلود نشدن آپدیت ویندوز ۷ سرویس پک ۲

مایکروسافت برای ویندوز ۷ سرویس پک ۲ محصولی به نام convenience rollup دارد. این محصول شامل آپدیت های منتشر شده از فوریه ۲۰۱۱ تا ۱۶ می ۲۰۱۶ است. با استفاده از این مححصول سرعت بروزرسانی ویندوز شما سریعتر می شود. متاسفانه مایکروسافت از طریق  Windows Update آپدیت rollup را ارائه نمی دهد. شما باید بعد از اینکه ویندوزتان را نصب کردید از این محصول برای بروزرسانی ویندوز خود استفاده کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

برای نصب دسته ای برنامه های ویندوز پیشنهاد می کنیم پست نصب و آپدیت دسته ای بیش از ۵۰ برنامه ضروری و رایگان ویندوز را مطالعه بفرمایید.

روش ۵ – حل مشکل Failure Configuring Windows Updates

ابزار جانبی به نام WSUS Offline Update وجود دارد که می تواند مشکل آپدیت نشدن ویندوز ۱۰،۸ و ۷ شما را حل کند. این ابزار را دانلود و از حالت فشرده خارج کنید. حالا برنامه UpdateGenerator.exe را اجرا کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

اگر ویندوز شما ۶۴ بیتی است ورژن ویندوز x64 Global را انتخاب کنید و اگر ۶۴ بیتی است گزینه x86 Global را انتخاب کنید. بعد از انجام این کار، روی start کلیک کنید و WSUS Offline Update شروع به دانلود آپدیت ها می کند.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

منتظر بمانید تا آپدیت ها دانلود شوند. بسته به سرعت اینترنت شما ممکن است این فرایند طول بکشد.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

وقتی که آپدیت ها دانلود شدند روی پوشه client در پوشه WSUS Offline کلیک کنید و برنامه UpdateInstaller.exe را اجرا کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

برای نصب آپدیت ها Start را کلیک کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

برای جلوگیری از آپدیت برنامه ها پیشنهاد می کنیم پست آموزش جلوگیری از آپدیت خودکار نرم افزار ها،مدیریت اتصال و مصرف حجم اینترنت را مطالعه بفرمایید.

روش ۶ – به تعویق انداختن آپدیت ویندوز ۱۰

در ویندوز ۱۰ شما نمی توانید آپدیت خودکار ویندوز را غیرفعال کنید. اما شما می توانید آن را مدیریت کنید. وقتی که ویندوز شما بروزرسانی شد سیستم شما ریبوت می شود. با این کار شما می توانید مطمئن شوید که سیستم تان در طول روز کاری شما ریستارت نمی شود.

برای انجام اینکار به Settings بروید و گزینه Update & Security را انتخاب کنید. سربرگ Windows Update را انتخاب کنید. بعد Change active hours را کلیک کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

پنجره Active hours باز می شود. در اینجا شما می توانید زمان شروع و پایان را برای ریستارت شدن تنظیم کنید. زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی save کلیک کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

اگر قبلا یک بروزرسانی را زمانبندی کرده باشید می توانید با انتخاب گزینه Restart options زمان را ریستارت کنید. شما می توانید در این پنجره زمان را بر حسب روز انتخاب کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

در نهایت شما می توانید ارتقاء سیستم را تا یک دوره زمانی ( معمولا چند ماهه) به تعویق بیاندازید. برای انجام این کار، در پنجره اصلی Windows Update گزینه Advanced options را انتخاب کنید و گزینه Defer feature updates را انتخاب کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

روش ۷ – کد خطای نصب نشدن آپدیت ویندوز ۱۰

اگر در هنگام نصب آپدیت ویندوز با خطا مواجه می شوید غالبا یک کد خطا به شما نمایش داده می شود. کد خطای خود را در جدول زیر جستجو کنید. این کد خطاها متعلق به ویندوز ۱۰ است و ممکن است در سایر نسخه های دیگر ویندوز متفاوت باشد:

کد خطا

توضیحات

۰x80073712

فایلی که مورد نیاز Windows Update است خراب و یا آسیب دیده است.

۰x800F0923

ممکن است درایور یا سایر نرم افزارهایی که روی سیستم شما است با ارتقا ویندوز ۱۰ سازگار نباشد.

۰x80200056

این کد به این معنا است که فرایند ارتقا قطع شده است چونکه به طور ناخواسته کامپیوتر خود را ریستارت کرده اید و یا از اینترنت خارج شده اید. تلاش کنید مجددا فرایند آپدیت ویندوز را انجام دهید.

۰x800F0922

این خطا ممکن است به این معنی باشد که رایانه شما نمیتواند به سرورهای Windows Update متصل شود. اگر از یک اتصال VPN برای اتصال به یک شبکه کاری استفاده می کنید، از شبکه خارج شوید و نرم افزار VPN را خاموش کنید (در صورت وجود) و سعی کنید مجدد فرایند آپدیت ویندوز را شروع کنید. این خطا همچنین می تواند به این معنا باشد که فضای کافی در پارتیشن سیستم وجود ندارد.

۰xC1900208 – ۰x4000C

یک برنامه ناسازگار که روی رایانه نصب شده است و روند ارتقا را مسدود می کند. پس از حذف برنامه مجددا آپدیت ویندوز را شروع کنید.

۰xC1900200 – ۰x20008

۰xC1900202 – ۰x20008

رایانه شما حداقل شرایط لازم برای دانلود یا نصب آپدیت ویندوز ۱۰ را برآورده نمی کند.

۰x80070070 – ۰x50011

۰x80070070 – ۰x50012

۰x80070070 – ۰x60000

سیستم شما فاقد فضای کافی برای نصب آپدیت ویندوز است.

روش ۸ – ریستور کردن به آخرین آپدیت ویندوز

اگر شما ویندوزتان را به زمان قبل از مشکل ریستور کنید شما می توانید مشکل آپدیت نشدن ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ را برطرف کنید. روی Start > Settings > Update & Security کلیک کنید. در سربرگ Windows Update روی Advanced options کلیک کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

در پنجره جدید روی View your update history کلیک کنید. اسکرول را پایین بکشید. آخرین بروزرسانی که به طور موفقیت آمیز نصب شده است را پیدا کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

با خروج از این پنجره، به قسمت جستجو در Taskbar بروید. در فیلد Type گزینه Create a restore point را انتخاب کنید. در دیالوگ جستجو روی دکمه System Restore کلیک کنید. گزینه Show more restore points را انتخاب کنید.

عیب یابی مشکل آپدیت نشدن ویندوز

شما به آخرین نسخه آپدیت موفق ریستور می شوید

روش ۹ – رفع پیغام Configuring windows update

در صورتی که هنگام آپدیت ویندوز با خطای configuring windows update مواجه می شوید موارد زیر را چک کنید:

 • در صورت آپدیت نشدن ویندوز امکان دارد فضای نصب شما کافی مباشد. شما به حداقل ۱۰ گیگابایت فضای آزاد نیاز دارید. برای حل این مشکل می توانید فایل های غیر ضروری را پاک کنید و یا از Disk Cleanup ویندوز برای پاک کردن آنها استفاده کنید.
 • اگر شما به تروجان و یا بدافزارهای مخرب آلوده شده باشید خطای آپدیت نشدن ویندوز برای شما ظاهر می شود. با نصب یک آنتی ویروس خوب می توانید این مشکل را برطرف کنید.
 • کامپیوتر خود را ریستارت کنید.
 • از ایمیج بکاپ هایی که دارید ریستور کنید. برای ریستور کردن ویندوز پیشنهاد می کنیم پست ۱۲ روش تعمیر و رفع مشکل کار نکردن System Restore ویندوز را مطالعه بفرمایید.
 • نسخه بروزشده ویندوزتان را خریداری و نصب کنید. برای انجام اینکار شما میتوانید ویندوز ۱۰ و دیگر سیستم عامل ها را در VMware Workstation نصب کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این پست ما سعی کردیم روش های مختلفی برای مشکل آپدیت نشدن ویندوز ۱۰ و ۷ و ۸ ارائه دهیم. آیا این روش ها برای شما کاربردی بود و توانست مشکل شما را حل کند؟ اگر روش دیگری میشناسید و یا نظر و یا پیشنهادی دارید آن را در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

آموزش کار با آنتی ویروس ویندوز دیفندر (Windows Defender) ویندوز 10
آموزش کار با آنتی ویروس ویندوز دیفندر (Windows Defender) ویندوز ۱۰
آموزش 4 روش جلوگیری از نصب Windows 10 Update Assistant
آموزش ۴ روش جلوگیری از نصب Windows 10 Update Assistant
آموزش 4 روش آپدیت درایور ویندوز 10 ، 8 و 7 لپ تاپ و کامپیوتر
آموزش ۴ روش آپدیت درایور ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷ لپ تاپ و کامپیوتر
آموزش گام به گام تصویری آپدیت ویندوز 10 به آخرین نسخه
آموزش گام به گام تصویری آپدیت ویندوز ۱۰ به آخرین نسخه

نظرات

 • Ezd says:

  آقا همه این روش ها سازگار نیست برای آپدیت خوب ویندوز هفت اول به windows defender برید اونجا اونو اگه آپدیت کنید میتونید آپدیت های امنیتی ویندوز ۷ رو که آپدیت های نظیر نت فریم ورک و غیره هست رو دانلود کنید این روش براتنون جواب میده

 • احمد says:

  بسیار عالی بود. من مدتها بود که این مشکل رو داشتم و ممنونم، راهنمایی شما اونو حل کرد

 • یحیی زاده says:

  در حال اپدیت به نظر در مراحل آخر پیام undoing changes made to your computer … می دهدو همان حال باقی می ماند خاموش و روش کردن با دکمه پاور نیز تاثیر نداشته شما راه حلی دارید؟

 • بهمن says:

  با سلام چرا در قسمت services گزینه windows update وجد ندارد که بخوام فعال غیر فعال کنم برای همین هم ویندوزم(ویندوز۷)اپدین نمیشه لطفا کمکم کنید

 • Ali says:

  سلام وفتی می روم اپدیت کنم فقط چگ می کنه.ویندوزم سرویس پک ۱ و از روش شما رفتم درست نشد.توروخدا کمک کنید

 • Sam says:

  سلام خسته نباشید.من هنگام آپدیت کردن ویندوز۷ برای سیستم ۶۴ بیتی این ارورکد۸۰۰۸۰۰۸ را میده لطفا خیلی زود راهنمایی کنید که چطوری رفعش کنم؟

 • milad says:

  سلام
  من قصد دارم ویندوز ۸٫۱ خودم رو به ۱۰ آپدیت کنم.
  ولی هردفع که اقدام می کنم در مرحله ی نهایی که صفحه ای آبی کمرنگی با پیغام dont turn off your computer هست روی عدد ۲۲% گیر میکنه.
  تمام توصیه های بالا رو هم انجام دادم ولی حل نشده مشکل.
  لطفا راهنمایی کنید

 • Moein says:

  سلام خسته نباشید یه سوالی داشتم اینکه من تازه لپ تاپ خریدم و ویندوز۱۰که روش نصب کردم ورژن۱۰۲۴۰می باشد وقتی میخوام برم اپدیت ویندوز قسمت check for updaties دیده نمیشه retry نشون میده هرچقدر کیلیک میکنم تاثیری نداره ویندوزم اکتیوه،ممنون میشم کمکم کنید . ویه سوال دیگه ام که داشتم اپدیت های ویندوز باید به ترتیب دانلود بشن یا مستقیم میتوان از این ورژن به ورژن۱۸۰۳ اپدیت کرد؟ باتشکر

 • امیر says:

  سلام من ویندوز ۱۰ دارم و کلی اپدیت داناود شده داره ولی همه فیلد تو اینستال هستند نسخه ۱۷۰۳ نصب نشده گه گاهی میزنه شات دان اند ری استارت که بعدش وسط نصب میزنه که نتوسنتیم نصب کنیم و ویندوز رو به حالت قبلی برمیگردونیم چیکار باید بکنم؟؟

 • طیبه says:

  خیلی … هیچی ندارم بگم وقتی همینجوری می نویسین پاک کنین هیچ چیز مهمی نیست به عاقبت و اتفاقی که برای کسی میفته فک مبکنبن؟ با روش دوم ویندوز هم پرید به جهنم کل اپدیتی که دانلود کرده بودم (نت و پولشو زمان صرف شده) و هم پرید اونم به جهنم اطلاعاتم پرید من که هیچکدوم رو حلال نمیکنم

 • estrella says:

  سلام خسته نباشید من سیم مدومو وصل کردم به کامپیوتر بعد از اینکه کارم تموم شد خواستم خاموشش کنم شروع کرد به اپدیت شدن ایا فیلم ها وعکسایی که توشه پاک میشه و اینکه الان اصلا بالا نمیاد یعنی تو ۱۵ درصد میره ولی گیر میکنه تو همون ۱۵ درصد میمونه الان باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنید

 • یکی says:

  سلام من ویندوز ۷ سرویس پک ۱ دارم …پی سی من نمی تونه اخرین اپدیتو سرچ کنه… فایل دانلودی رو گرفتم ولی بهم پیام the update is not applicable on your computer میده … حتی ریستور هم کردم ولی بازم نصب نمی کنه …
  لطفن راهنمایی کنین

 • hasan says:

  این پیام می یاد و آپدیت نمی شه We couldn’t connect to the update service. We’ll try again later, or you can check now. If it still doesn’t work, make sure you’re connected to the Internet.

 • aj says:

  سلام
  حل شد ممنون از سایت و کمکتون

 • Ali says:

  Error Code 80072F8F
  لطفا زود تر کمکم کنید

 • الهه says:

  سلام خسته نباشید.برای من There were some problems installing updates, but we’ll try again later. If you keep seeing this and want to search the web or contact support for information, this may help: (0x80070422)این میاد و اصلا اپدیت نمیشه هرچی تلاش مجدد میزنم.میشه کمکم کنید؟

 • mgh says:

  سلام ویندوزم این ارور رو میده مشکلش چیه
  ۰x8024402f

 • پوریا says:

  با عرض سلام و خسته نباشید…و تشکر بابت توضیحات خوبتون
  من از دستوروالعمل اول استفاده کردم ( در ویندوز ۱۰ ) و بعد از مدتی پیام داد که مشکل را و پیدا و درست کرده است. بعد از بستن برنامه شروع به اپدیت ویندوز کردم…دو مرحله دارد که اولی دانلود و دومی اماده سازی است
  بعد از اتمام مرحله اول ،در مرحله دوم وقتی به ۷۰ یا ۸۰ درصد که می رسد چراغ هارد ( قرمزه ) روشن و ثابت می ماند و صفحه ابی رنگ با پیام ارورر بالا میاید سیستم را ری استارت می کند و اپدیت نمی شود مشکل جا نیز ندارم!!!
  ممنون می شوم اگر کمکم کنید😢

 • abolfazl says:

  سلامی دوباره این پیام رو هم می دهد There were problems installing some updates, but we’ll try again later. If you keep seeing this and want to search the web or contact support for information, this may help:

  • ثریا says:

   طبق گفته خود مایکروسافت برای حل این مشکل هم کلید ویندوز رو فشار بدید حالا تو کادر جستجو عبارت Troubleshooting را تایپ کنید و ابزار Troubleshooting رو انتخاب کنید در سمت چپ پنجر ه باز شده روی View all کلیک کنید و Windows Update رو انتخاب کنید و دستورالعمل هایی که بهتون نمایش داده میشه رو دنبال کنید

 • abolfazl says:

  سلام برای من این ارور رو میده ۰x80010108

  • ثریا says:

   سلام ارور ۰x80010108 چند تا راه حل داره
   ۱-User Account Control رو فعال کنید برای اینکار کلید ویندوز و s رو با هم فشار بدید و User accounts رو انتخاب کنید بعدChange User Account Control settings رو انتخاب کنید نوار لغزنده سمت چپ رو به Always Notify بکشید و ok کنید
   ۲- تاریخ و زمان سیستم رو درست کنید
   ۳-کش Windows Store رو پاک کنید. برای این کار کلید ویندوز و R رو فشار بدید و wsreset.exe رو تایپ کنید واینتر بزنید منتظر بمونید تا فرایند کامل بشه
   ۴-پروکسی و وی پی ان و انتی ویروستون رو غیرفعال کنید
   ۵- کش DNS رو پاک کنید برای اینکار Command Prompt رو باز کنید و دستور ipconfig /flushdns رو وارد کنید و اینتر بزنید
   ۶- Clean Boot رو اجرا کنید برای اینکار در پنجره Run عبارت msconfig را تایپ کنید در پنجره باز شده به سربرگ Services برید چک باکس Hide all Microsoft services رو انتخاب کنید و دکمه Disable all رو انتخاب کنید. بعد به سربرگ Startup برید و Open Task Manager رو کلیک کنید حالا تمام برنامه هایی که اینجا وجود داره رو کلیک راست کنید و Disable کنید بعد از این کارok کنیدو کامپیوتر رو ریستارت کنید
   ۷-Command Prompt رو باز کنید و دستور sfc /scannow رو وارد و اینتر کنید
   ۸- Command Prompt رو باز کنید و دستورات زیر رو اجرا کنید

   net stop wuauserv
   regsvr32 %windir%\system32\wups2.dll
   net start wuauserv

   ۹-در پنجره Run عبارت services.msc رو وارد و اینتر کنید سرویس Windows Update رو پیدا کنید و روش کلیک راست کنید و Stop رو انتخاب کنید پنجره رو نبندید تو قسمت سرچ start عبارت Disk Cleanup رو تایپ کنید و ابزار Disk Cleanup رو انتخاب کنیدپارتیشن مورد نظرتون رو انتخاب کنید که معمولا c هست و بعد OK کنید بعد از اینکه فرایند اسکن تمام شد تمام انواع فایل ها رو انتخاب کنید و ok نید بعد از اینکار دوباره سرویس Windows Update رو کلیک راست کنید و Enable رو انتخاب کنید.

   امیدوارم مشکلتون حل شده باشه

 • امیر says:

  سلام.من از طریق نرم افزار Windows 10 Update Assistant جدیدترین نسخه اپدیت ویندوز ۱۰ رو دانلود کردم اما وقتی سیستم ریستارت میشه که اپدیت رو نصب کنه زمانی که هنوز به ۱۰۰% نرسیده ،ناگهان کلا هنگ میکنه و اون دایره ای که زمان نصب میچرخید دیگر نمیچرخه.صبر هم کارساز نیست.بعدش مجبور میشم با قطع برق ویندوز رو خاموش کنم و بعدش زمان بالا اومدن ویندوز مینویسه درحال نصب نسخه گذشته و در اخر ویندوز اپدیت نشده بالا میاد.لطفا کمکم کنید من خیلی به اپدیت نیازمندم الان:(

 • satrap says:

  moqe check for update erore 80072f8f mide bayad chika konam

 • mohammad says:

  سلام .تو قسمت اپدیت مینویسه awaiting downlod یعنی چی؟مشکلش کجاست؟

 • maikel says:

  سلام و خسته نباشید
  واقعا توضیحاتتون عالی بود و کارآمد!!!!
  ممنونم

 • kianooshtop says:

  با عرض سلام و خسته نباشید به شما دوستان و متخصصان عزیز که اینهمه زحمت میکشید و این زحمات بی شاعبه شما باعث حل شدن مشکلات ما میشود اول از همه مشکل من در آپدیت نشدن ویندوز ۱۰ بود که به هیچ روشی پاسخ نمیداد بجز روش ۵ که شکر خدا مشکل برطرف شد. خیلی از شما ممنونم من که نمیتوانم جبران زحمت کنم ولی از خدا برای شما آرزوی سلامتی هر چه بیشتر را میخواهم که همیشه سالم و تندرست باشید و بتوانید به هموطنان خودتان کمک و خدمت کنید که در نوع خود یک خدمتیست بزرگوار و ارزشمند و گرامی. من از دور دستان شما را میبوسم و امیدوارم که همیشه سربلند پیروز و سرافراز باشید انشاءالله امیدوارم قدر شما انسان های همنوع دوست را که انسانیت در قلبتان وجود دارد را بیشتر بدانیم و از شما دوستان و استادان عزیز هر چه بیشتر حمایت شود. با آرزوی موفقیت فراوان / پاینده و شاد باشید.

 • جابر says:

  با سلام الان میخوام لب تابمو خاموش کنم اپدیتش حالا حالا تموم نمیشه چی کارکنم قطع کنم نمیشه بعدا ادامشو دان کنم

 • داوود says:

  ولقعا عالی بود خسته نباشید