آموزش و ترفندهای استفاده از برنامه Google Lens

گوگل لنز چیست؟ آموزش و ترفندهای استفاده از برنامه Google Lens

اخیرا گوگل اعلام کرده است که که در دستگاه های اندرویدی Google Lens را با Google Photos ادغام کرده است و این یک ویژگی عالی و منحصر به فرد برای کاربران دستگاه های اندروید است. گوگل لنز یک برنامه فوق العاده مفید است که مقداری از واقعیت افزوده را با جستجوی وب خودکار و هوشمند ادغام کرده است. اگر هرگز فرصت استفاده از برنامه گوگل لنز را نداشته اید الان وقت آن رسیده است که با ویژگی ها و ترفدهای برنامه Google Lens آشنا شوید.

آموزش استفاده از Google Lens و آشنایی با ترفندهای گوگل لنز

Uses for Google Lens, Now Integrated Into Google Photos

با ادغام برنامه گوگل لنز با برنامه Google Photos شما می توانیددر مورد هر چیزی که در زندگی روزمره خود مشاهده و تجربه می کنید جستجوی اینترنت خودکار انجام دهید. شما می توانید در مورد مکان های معروف، گیاهان، غذاها و خیلی چیزهای دیگر تحقیق کنید. حالا وقتی کسی از شما درباره چیزی سوال می کند و شما درباره آن اطلاعاتی ندارید تنها کافی است که از آن یک عکس فوری بگیرید و در عرض چند دقیقه جواب سوال خود را بیابید. این برنامه ابتدا در گوگل پیکسل ارائه شد، شما می توانید از بهترین قابلیت های گوشی های پیکسل گوگل در گوشی خود بهره مند شوید.

شما می توانید با تپ کردن روی آیکن Google Lens در هر تصویری که در اکانت Google Photos خود آپلود کرده اید از این ویژگی استفاده کنید. این آیکن ظاهر ساده ای دارد با این حال پشت آن یک کتابخانه کامل از راه های بسیار جذاب استخراج و جمع آوری اطلاعات در مورد آبجکت های موجود در عکس شما را فراهم می آورد.

آموزش استفاده از گوگل لنز و ترفندهای آن

بعد از تپ کردن آیکن گوگل لنز روی دکمه آبی GET STARTED تپ کنید. بعد از فعال شدن گوگل لنز و تپ کردن روی دکمه Google Lens یک انیمیشن کوتاه روی عکس تان نمایش داده می شود که نشان دهنده شروع اسکن است. بعد از اینکه اسکن کامل شد شما می توانید اطلاعات مربوطه را که گوگل لنز برای عکس تان پیدا کرده است را مشاهده کنید. قبلا در انزل وب ۸ ابزار و ترفند کاربردی جستجو که در Google Photos پنهان است را به شما آموزش دادیم، در ادامه ۶ مورد از بهترین ترفندهای استفاده از برنامه Google Lens را به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش استفاده از گوگل لنز و ترفندهای آن

با گوگل لنز در مورد برندها یاد بگیرید

تصور کنید که در یک پارکینگ در حال قدم زدن هستید و ناگهان ماشین رویای خود را می بینید. با استفاده از برنامه گوگل لنز می توانید از این ماشین یک عکس فوری بگیرید و روی آیکن Lens تپ کنید تا در مورد نزدیکترین نمایندگی آن در اینترنت تحقیق کنید. این برنامه همچنین توانایی تشخیص متن های روی ماشین را دارد که می تواند برای تحقیق مفید باشد. این ویژگی برای تمام چیزهایی که شما مشاهده می کنید کار می کند. شاید دوست شما یک جفت کفش عالی داشته باشد و شما دوست داشته باشید که فروشگاه نزدیک خود را که از این مدل کفش ها به فروش می رساند را پیدا کنید تمام این کارها را با گوگل لنز می توانید انجام دهید. گوگل لنز عکسی که گرفته اید را به اینترنت وصل می کند تا تمام چیزهایی که در مورد عکس می خواهید بدانید را به شما بگوید.

آموزش استفاده از گوگل لنز و ترفندهای آن

محصولات مشابه را در Google Lens پیدا کنید

علاوه بر شناسایی برند اشیاء، شما می توانید آنها را خریداری کنید، گوگل لنز می تواند موارد مشابه به اشیاء یا متون موجود در عکس را پیدا کند. به طور مثال اگر در عکسی نشان یا علامتی و یا نقل قولی وجود داشته باشد گوگل لنز به شما کمک می کند تا محصولات مرتبطی که شامل نشان یا علامت و یا نقل قول است را خریداری کنید. شما همچنین می توانید از محصولات هر فروشگاهی عکس بگیرید تا گوگل لنز محصولات مشابه و فروشگاه های عرضه کننده محصول را برای شما لیست کند. با این کار حتی مقایسه محصولات ساده تر می شود.

محصولات مشابه را در Google Lens پیدا کنید

روش شناسایی اشیاء ناشناخته با استفاده از گوگل لنز

یکی از جالبترین کارهای گوگل لنز این است که به شما کمک می کند تا گیاهان، ساختمان ها و موارد دیگر را که قبلا هرگز ندیده اید را شناسایی کنید. این ویژگی  در هنگام سفر بسیار کاربردی می باشد. شما ممکن است یک گیاه غیر معمول را مشاهده کنید گوگل لنز به شما کمک می کند گونه های گیاه را مطابق با عکس شما پیدا کند و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد. این امر تنها در مورد گیاهان صادق نیست بلکه شما می توانید ساختمان ها و سایر موارد را شناسایی کنید. اگر در حال سفر از یک شهر به شهر دیگر هستید، گوگل لنز یک راهنمای عالی برای شما است.

آموزش استفاده از گوگل لنز و ترفندهای آن

نحوه کار با گوگل لنز برای گرفتن عکس  از اطلاعات سند

یکی از جالبترین ویژگی های برنامه گوگل لنز تشخیص متن است. شما می توانید از هر سندی که دارید عکس بگیرید و برنامه متن موجود در سند شما را شناسایی کند و آن را به متن واقعی تبدیل کند. شما می توانید هر نوع متنی را هایلایت کند و در اینترنت در مورد آن جستجو کنید، متن را با برنامه های دیگری که در گوشی خود نصب دارید به اشتراک بگذارید، متن را به کلیپ بورد خود منتقل کنید تا در ایمیل، تلگرام، واتساپ و یا هر جای دیگر قرار دهید.

عکس گرفتن از اطلاعات سند در گوگل Lens

با Google لنز از کارت های ویزیت اطلاعات تماس را بدست آورید

گوگل لنز می تواند با هر نوع عکسی که شامل آدرس و شماره تلفن است کار کند. این عکس می تواند یک تصویر از کارت ویزیت یا هر نوع سند دیگری باشد. گوگل لنز در مورد مکان موجود در آدرس جستجو می کند. علاوه بر این متن موجود در عکس که می تواند شماره تلفن یا آدرس و یا هر چیز دیگری باشد را شناسایی کند و آن را در گوگل مپ به شما نشان دهد. همچنین شما می توانید شماره تلفن های شناسایی شده را کپی کنید و به لیست مخاطبین خود اضافه کنید. در صورتی که گوگل مپ برای شما باز نمی شود می توانید از ۱۱ روش حل مشکل دانلود و باز نشدن نقشه گوگل مپ در مرورگر و اندروید استفاده کنید.

با Google لنز از کارت های ویزیت اطلاعات تماس را بدست آورید

برای افزایش کیفیت عکس هایی که می گیرید می توانید از پست افزایش کیفیت عکس دوربین گوشی با اضافه کردن فوکوس و نقاط محو کمک بگیرید.

نحوه کار با گوگل لنز برای شناسایی غذاهای غیر معمول و عجیب و غریب

یکی دیگر از مواردی که می توانید از گوگل لنز استفاده کنید شناسایی غذاهای عجیب و غریب و غیرمعمول است. شما می توانید از هر ظرف غذا یا بطری نوشیدنی عکس بگیرید و گوگل لنز سعی خواهد کرد که نوشیدنی یا غذا را برای شما شناسایی کند. در برخی موارد حتی لینک خرید آنلاین را به شما می دهد و در برخی موارد دیگر حتی دستور پخت غذا را در اختیار شما قرار می دهد.

غذاهای غیر معمول و عجیب و غریب را شناسایی کنید

از کاربردهای دیگر گوگل لنز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترجمه اشعار و متون با گرفتن عکس و استفاده از Google Translate. این ویژگی مخصوصا زمانی مفید است که شما به ارج از کشور سفر کرده باشید. قبلا در انزل وب ۱۴ ترفند استفاده مترجم گوگل (Google Translate) آنلاین و آفلاین را به شما آموزش دادیم که می توانید از آنها برای ترجمه دقیق تر استفاده کنید.
 • از هر کتابی که می خواهید عکس بگیرید و آن را در وب بررسی کنید.
 • از نقاشی یا مجسمه های موزه عکس بگیرید و در مورد آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید. قبلا در انزل وب ۵ موزه شگفت انگیز که می توانید از آنها به صورت آنلاین بازدید کنید ! را به شما معرفی کردیم که می توانید از این موزه ها هم استفاده کنید.
 • از شعر و یا نوشته های منثور عکس بگیرید و از گوگل برای شناسایی نویسنده استفاده کنید.

در آخر پیشنهاد می کنیم پست ۶ سایت کاربردی مقایسه کیفیت دوربین گوشی های موبایل هوشمند را مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امیدواریم از پست امروز انزل وب لذت برده باشید و با ترفندهای گوگل لنز آشنا شده باشید. اگر برای استفاده از برنامه Google Lens ترفند دیگری می شناسید می توانید آن را همراه با نظرات و پیشنهادات خود در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

نظرات

 • Afagh says:

  من هر کاری میکنم گوگل لنز خطا میده فیلتر شکن هم استفاده کردم و نتمم مشکلی نداری لطفا یه راهکار ارائه بدید

 • امیر سامانی says:

  دوستان گوگل لنز فیلتره و با هر فیلترشکنی کار نمیکنه، من چن تا وی پی ان دارم ک برای همه برنامه ها کار میکنه ولی برا لنز نمیکنه، فقط یک وی پی انهست ک با اون کار میکنه

 • حمیدرضا says:

  سلام گوگل لنز کالر نمیکنه هم فیلترشکن قوی دارم هم نت خوب بازم خطا میده قبلاً ما. میکرد بروزرسانی کردم‌بازم نشد لطفاً اگه میدونید چاره چیه بگید

 • hoseynifardhamidreza@gmail.com says:

  سلام گوگل لنز کالر نمیکنه هم فیلترشکن قوی دارم هم نت خوب بازم خطا میده قبلاً ما. میکرد بروزرسانی کردم‌بازم نشد لطفاً اگه میدونید چاره چیه بگید

  • ... says:

   سلام من چند روز پیش خیلی راحت با گوگل لنز کار میکردم ولی همین الان متوجه شدم که هرچی تلاش میکنم اونجا فایده ای نداره و میگه بعدا نتایج رو برات میارم . دوباره امتحان کن… حتی با وی پی ان هم وارد شدم گوشیمم ریست کردم اما فایده ای نداشت لطفا بگید چه کار کنم؟؟؟

 • حسین says:

  سلام من هم با فیلتر شکن و هم بدون فیلتر شکن میزنم خطای آفلاین میده

 • نازنین تیمار says:

  سلام ببخشید میخوام گوگل لنز رو سرچ کنم ولی شکلشو نمیدونم چه شکلی هست و همون رو دانلود کنم میشه راهنمایی کنین ممنون وچطوری ازش استفاده کنم؟

 • نازنین says:

  سلام ببخشید من گوگول لنزرو میخوام پیدا کنم ولی نمیدونم چ شکلیه میشه راهنمایی کنین وچطوری استفاده کنم

 • مبینا گردانی says:

  سلام من هم اینترنتم روشنه و هم فیلتر شکن ولی باز هم کار نمیکنه و میگه به اینترنت وصل نیستین، قبلاً می‌تونستم ازش استفاده کنم ولی الان کار نمیکنه. چرا؟

 • وحید says:

  متاسفانه فیلتره

 • Jahan says:

  سلام من با هم مشکل شما رو داشتم
  با فیلتر شکن وصل شدم اکی شد

 • مهدی says:

  اینترنت گوشی وصل است ولی برنامه با این اخطار مواجه میشود که اینترنت خودرابرسی کنید
  خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

 • مهدی says:

  با وجود اینترنت برنامه با این گزینه مواجه میشوم که اینترنت خودرابرسی کنید
  خواهشمندم بگویید بایدچه کنم ممنون

 • Saeedtaherkhani says:

  باسلام من تمام مراحل استفاده از لنز گوگل برای به کار گرفتن از این خدمات جهت بکارگیری امتحان کرده ام ولی متاسفانه باجمله اینکه لنز شما کار نمیکند بعداامتحان کنید یادبا وجود اینترنت با این گزینه مواجهدمیشوم که اینترنت خودرابرسی کنید
  خواهشمندم بگویید چه کنم ممنون

  • منم says:

   باید فیلتر شکن خود را روشن کنید

   • Ali says:

    نوشته برای کشور شما در دسترس نیست
    لطفاً قبل از ترجمه و تولید محتوا ، چک کنید اینجا کار میکنه یا نه

    • Mahdiyeh says:

     من دارم استفاده میکنم ازش خیلی خوبه باید فیلتر شکنتونو عوض کنید تا بتونید استفاد کنید.اگرم دیدین نمیتونید از نرم افزار تصویری گوگل ترنسلیت استفاده کنید اون فیلتر نیست ولی انلاینه