بررسی 10 علت کار نکردن و دلایل سوختن فلش مموری

بررسی ۱۰ علت کار نکردن و دلایل سوختن فلش مموری

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده است که بخواهید از فلش مموری خود استفاده کنید اما با ارورهای عجیبی برخورد کنید و متوجه شوید که فلش شما سوخته است و دیگر نمی توان از آن استفاده کرد. اما به راستی به چه علتی این اتفاق می افتد و چگونه می توان از بروز آن جلوگیری کرد؟ با ما در انزل وب همراه باشید تا دلایل از کار افتادن و علائم سوختن فلش مموری را بررسی کنیم.

معرفی علائم و نشانه های سوختن فلش مموری

Reasons Behind Flash Drive Failure

امروزه حافظه های فلش به خاطر ابعاد کوچک و حجم بسیار زیادی که دارند مورد توجه هستند و هر کسی که با داده های دیجیتال سر و کار دارد از یک یا چند فلش استفاده میکند. گاهی نیز اطلاعات بسیار مهمی را به این اجسام کوچک و ظریف می سپاریم و توقع داریم همیشه بتوانیم از آنها استفاده کنیم. اما هر دستگاه دیجیتالی ممکن است روزی از کار بیفتد. فلش ها نیز از این قائده مستثنی نیستند و ممکن است باعث شوند اطلاعات حساسی را از دست بدهیم. در این پست قصد داریم شما را با علل سوختن و از کار افتادن حافظه های فلش آشنا کنیم و ببینیم چگونه می توان از این اتفاق جلوگیری کرد.

قطع کانتکتور USB از مدار اصلی

بسیاری از مواقع هنگام درآوردن فلش از ورودی آن در کامپیوتر یا لپ تاپ ممکن است رابط کانکتور با مدار اصلی در کامپیوتر قطع شود. این کار می تواند یکی از دلایل بروز اشکال در کانکتور USB باشد و در استفاده های بعدی فلش مموری شما را نشناسد. برای حل این مشکل باید آن را لحیم کاری کنید و دوباره اتصالات مدار را وصل کنید. برای جلوگیری از این اتفاق هنگام خارج کردن فلش از کانکتور USB دقت کنید.

مشکل نشناختن فلش

اطلاعات فلش مموری بهم ریخته است

همیشه خراب شدن اطلاعات در فلش به خاطر وجود ویروس و بدافزار نیست. گاهی ممکن است شما در حال انتقال فایل بین کامپیوتر و فلش باشید و ناگهان فلش را از پورت USB بیرون بکشید. در این حالت اطلاعات ممکن است به درستی منتقل نشده باشند و به اصطلاح اطلاعات شما Corrupt شده باشد. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی قبل از خارج کردن فلش از پورت، آن را در ویندوز Eject کنید زیرا ممکن است پروسه انتقال اطلاعات به اتمام نرسیده باشد. در این صورت ویندوز به شما هشدار خواهد داد و به صورت مطمئن انتقال را متوقف خواهد کرد. همچنین می توانید از فایل های خود به طور متداول بک آپ تهیه کنید. اگر باز هم مشکل پاک شدن خودکار فایل ها را مشاهده کردید، فلش خود را عوض کنید زیرا احتمال خرابی همیشگی آن وجود دارد. اگر به طور ناگهانی فایل های خود را از دست دادید سریعا فلش را از پورت USB بیرون بکشید. در این مواقع اگر فایل مهمی درون مموری داشتید، سعی نکنید آن را ریکاوری کنید زیرا این کار توسط افراد غیر حرفه ای ممکن است احتمال بازیابی فایل هایتان را کمتر کند. در این مواقع به یک فرد حرفه ای مراجعه کنید.

برای Safely Remove کردن فلش مطابق تصویر در قسمت سمت راست نوار ویندوز قلش را بزنید و بر روی آیکون دستگاه های متصل خارجی کلیک کنید. پنجره ای کوچک به همراه لیستی از دستگاه های خارجی متصل شده به سیستم را مشاهده خواهید کرد. روی نام فلش مورد نظر راست کلیک کرده و Eject را بزنید. پیامی مبنی بر اینکه شما می توانید فلش خود را خارج کنید نمایان خواهد شد. در این موقع دیگر فلش از سیستم در دسترس نخواهد بود و شما می توانید با خیال راحت آن را از پورت خارج کنید.

safely remove فلش در ویندوز

برخی ها اعتقاد دارند که عمر آنقدر کوتاه است که نمی شود قبل از کشیدن فلش آن را از ویندوز Eject کرد (از جمله نگارنده!!). در پست های قبلی درباره قطع اتصال ایمن فلش بدون استفاده از Safely Remove Hardware آموزش های مفیدی ارائه کرده ایم. پیشنهاد میکنیم آن را از دست ندهید.

خرابی فرآیند جستجو و چیپ NAND

بخش جدول جستجو بسیار مهم می باشد. زیرا هر روزه شما اطلاعات بسیاری را به حافظه فلش انتقال می دهید. زمانی که شما اطلاعاتی را به فلش انتقال می دهید، در واقع آن را به چیپ NAND انتقال می دهید. زمانی که میخواهید آن اطلاعات را بازخوانی کنید، اگر سیستم جستجو و یا چیپ NAND به مشکل برخورده باشند سیستم جستجو نمی تواند آن را از این چیپ بخواند و شما با مشکل فرمت فلش درایو مواجه خواهید شد.

خرابی حافظه فلش

قبل از بروز این مشکل ممکن است گهگاهی با مشکل پاک شدن ناگهانی فایل ها در فلش و یا ارور های عدم شناسایی مواجه شوید این ها نشانه هایی از خرابی چیپ NAND فلش مموری می باشد. در این صورت سعی کنید و اطلاعات مهم خود را در آن نگهداری نکنید.

برای حل مشکل کوتاه بودن عمر فلش مموری با ۷ راهکار افزایش طول عمر حافظه فلش آشنا شوید.

استفاده از فلش های ارزان قیمت و قلابی

بسیاری اتفاق می افتد که از سوی یک فروشنده فلش هایی با قیمت های ارزان و باور نکردنی به شما پیشنهاد بشود. اما در واقعا چیپ های این فلش ها از مواد به درد نخور و بازیابی شده ساخته شده است و بعد از مدتی استفاده خراب خواهند شد و دیگر نمی توانید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید. گاهی اوقات اگر اطلاعاتی که میخواهید به فلش انتقال دهید حجمی بیشتر از حجم فضای خالی موجود در فلش باشد، باز هم این مشکل ممکن است به وجود بیاید.

آسیب اتصالات برد فلش

فلش مموری یک دستگاه راحت برای انتقال اطلاعات می باشد اما ممکن است در هنگام حمل و نقل گاهی بر اثر ضربه یا ریختن مایعات، برخی از اتصالات قطعات آن قطع شود. در این صورت شما با ارور عدم شناسایی و داغ شدن بیش از حد فلش مموری مواجه خواهید شد. دستگاه های دیجیتال در برابر ضربه و مایعات بسیار آسیب پذیر می باشند پس مراقب آن ها باشید. البته می توانید از فلش های ضد آب و ضد ضربه نیز برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی استفاده کنید.

اتصال دائمی فلش به سیستم

اگر شما فلش خود را به طور دائم به سیستم یا ماشین خود وصل کنید همیشه یک مقدار سیگنال ضعیف در فلش شما جریان خواهد داشت. این ولتاژ باعث داغ شدن بی مورد فلش مموری می شود و ناگهان ممکن است دستگاه از کار بیفتد. در این مواقع به احتمال زیاد با ارور USB Not Detected مواجه می شوید. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی پس از انتقال اطلاعات و استفاده از فلش، آن را از پورت USB بکشید.

بررسی علل خرابی فلش

اتمام ظرفیت نگهداری فلش مموری

حافظه های فلش مبتنی بر چیپ NAND یک پارامتری به نام Retention دارند. این مورد به معنی مدت زمان نگهداری وضعیت برنامه ریزی چیپ فلش هنگامی که به سیستم متصل نیست، می باشد و به شدت به عوامل بیرونی وابسته است. گرم شدن بیش از حد فلش و تعداد دفعات خواندن و نوشتن فایل Retention آن را کاهش می دهد. با توجه به محدود بودن تعداد انتقال فایل در فلش، سعی کنید برای موارد غیر ضروری از آن استفاده نکنید و برای انتقال اطلاعات مهم خود از فلش های قابل اعتماد مانند SLC استفاده کنید. اگر حافظه فلش اصلی و از سازنده معتبر باشد طول عمر بیشتری خواهد داشت. پس در هنگام خرید فلش دقت کنید.

محل نگهداری فلش مموری

اگر حافظه فلش خود را در محلی با دمای بالا یا فشار و رطوبت غیر معمول قرار دهید ممکن است چیپ آن آسیب جدی ببیند. این کار باعث کاهش طول عمر فلش مموری شما خواهد شد و ممکن است ناگهان از کار بیفتد و اطلاعات درون آن از بین برود. پس اگر فلش شما ضد آب یا ضد ضربه نیست سعی کنید آن را در محلی مناسب نگهداری کنید.

اگر سیستم شما فلش را شناسایی نمی کند حتما پست حل مشکل خطاهای عدم شناسایی USB در ویندوز را مطالعه فرمایید.

نوسانات ولتاژ در خرابی فلش

یکی از دلایل خرابی مموری فلش می تواند پورت USB سیستمی باشد که به آن وصل شده است. حافظه فلش به تغییر ولتاژ بسیار حساس می باشد. اگر پورت USB کامپیوتر ولتاژ نامناسب به فلش ارسال کند باعث خرابی و سوختن فلش می شود. این ولتاژ غیر طبیعی می تواند از کل سیستم باشد یا پورت USB خراب شده است. در این صورت سیستم شما ممکن است هر فلش به هر فلش دیگری نیز آسیب برساند. پس اگر بیش از یکبار این اتفاق را تجربه کردید به فکر تعمیر سیستم کامپیوتر خود باشید.

ویروس و بدافزار در خرابی فلش

وجود ویروس و بدافزار از دو جهت ممکن است موجب خرابی حافظه فلش شما بشود. اول اینکه سیستم کامپیوتر شما ویروس یا بدافزار دارد که در پورت USB مزاحمت ایجاد می کند و یا به فلش منتقل شده است و یا مورد دوم اینکه حافظه فلش شما حاوی فایل مخرب یا بد افزار می باشد (احتمال بسیار زیاد شما هم با فلشی روبرو شده اید که همه فایل های آن مخفی شده اند!).

ویروسی شدن فلش علت خرابی آن

برای حل اینگونه مشکلات فلش ما قبلا ۲ روش حذف کامل ویروس New Folder.exe از فلش به شما معرفی کردیم، پیشنهاد می شود همیشه آنتی ویروس سیستم خود را به روز نگاه دارید و قبل از باز کردن یک فلش آن را با نرم افزار آنتی ویروس اسکن کنید. این راهکار تقریبا همیشه می تواند کارساز باشد.

اگر سرعت انتقال فایل ها در فلش و یا هارد اکسترنال شما کم و آزاردهنده است می توانید با مطالعه پست ۷ روش افزایش سرعت انتقال فایل در فلش و هارد اکسترنال این مشکل را حل کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز ۱۰ مورد از دلایل سوختن فلش مموری را بررسی کردیم. آیا تا به حال فلش مموری شما به مشکلی برخورده است؟ برای حل مشکل از چه راهکاری استفاده کرده اید؟ لطفا تجربیات خود را با ما و دوستانتان در انزل وب به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

نظرات

 • سجاد عرب says:

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم امروز من به دلایلی که گوشیم هنگ می کرد می خواستم گوشیمو ریست فکتوری کنم و تمام اطلاعات از قبیل عکس و ویدیو هام رو از طریق کابل او تی جی به فلش مموری ۳۲گیگم که حدود ۵ گیگ میشد انتقال دادم سوالم اینه که الان گوشیمو ریست فکتوری کردم کارم تموم شد دوباره او تی جی رو وصل کردم به گوشیم و تمام اطلاعاتم رو از فلش مموری به گوشی منتقل کردم ولی جای تعجب اینجاست که موقع انتقال دادن فایل ها و عکس هام از فلش به گوشی نمیدونم چرا همه عکس ها و ویدیو ها تار شده و از این بابت خیلی ناراحتم علتش چیه؟وراهکاری هست در ضمن این فلش مموری یو اس بی۳ هستش مارک اپیسر ولی نمیدونم چرا جدیدا سرعتش پایین رفته علتش چیه تارشدن فایلهام؟ممنونم

 • Hesam says:

  با سلام وخسته نباشید.
  من یک فلش۳۲خریدم یک ماهی میشه که خریدم تا امروز به گوشی که میزدم بالا میومد ولی امروز صبح که به گوشی زدم دیدم فایل هام خراب شده بعد اونایی رو که سالم بودن رو ریختم تو کارت SDبعد از چند دقیقه دیگه که دوباره زدم به گوشیم اصلا بالا نیومد به تلویزیون که میزنم بالامیاد.
  میشه بگید سوخته یانه؟

 • M. F says:

  سلام، وقتتون بخیر خسته نباشید🌹.
  من تازه فلش۳۲ گیگ خریدم و از اون فقط یک بار استفاده کردم و عکس هام رو ریختم.
  ولی چند وقتی هست که به تلویزیون زدم و داخلش برنامه درسی ضبط کردم، اما از امروز دیدم که نه رو تلویزیون کار میکنه و نه روی کامپیوتر
  آیا سوخته یا نه؟؟؟
  ازتون خواهش میکنم کمکم کنین چون فایل های درسیم داخلشه🙏🏻

 • علیرضا says:

  سلام خسته نباشید یه فلش ۴سیلکون دارم فقط روضبط باتلوزیون بالا میاره روکامپیوتر بالا نمیاد ولی رولبتاب بالا میاره فرمتش نمیشه کرد نه میشه چیزی اضافه کرد نه کم چیکارش کنم ممنون

 • علیرضا says:

  سلام خسته نباشید یه فلش ۴سیلکون دارم فقط روضبط باتلوزیون بالا میاره روکامپیوتر بالا نمیاد ولی رولبتاب بالا میاره فرمتش نمیشه کرد نه میشه چیزی اضافه کرد نه کم چیکارش کنم ممنون

 • Sepideh says:

  سلام من یه فلش ۱۶ دارم که وقتی به سیستم وصلش میکنم نمیتونم چیزی رو انتقال بدم به فلش ولی از فلش میتونم منتقل کنم به سیستم چند وقت قبل به یکی نشونش دادم گفت فلش نیم سوز شده البته ادم حرفه ای نبود ممکنه درست بشه ؟ چکارش کنم؟

 • Maryam says:

  ببخشید من چند وقت پیش فلشو به کامپیوتر زدم که فرمت کنم اما دیدم خیلی طول کشید کنسلش کردم و همه پنجره ها رو بستم بعد فلشو در اوردم.بعد که زدمش دیدم فلش صدای اتصالش میاد و فقط ایکن درایو فلش رو میاره و اون قسمتی هم که حافظه و اینا رو نشون میده رو نمیاره.میخواستم بدونم سوخته ایا؟

 • دانیال says:

  من فلشم را ۳ماه است که خریدم اول سرعتش بالا بود ولی الان سرعتش پایین آمد رفتم پرسیدم گفتن که چون به گوشی وصل میکردم یهو میکندم این شکلی شد راهکاری دارین که فلش من درست بشه

 • سلدا says:

  مشکل من اینه که مموری اس دی کارت دوستم رو تو گوشیم انداختم و عکسامو به علت تعویض گوشی به مموری زدیم. امروز مموری باز نمیشه با این تفاوت که عکسا و فیلمها داخل مموری هست پر هست از قسمت پروپرتیس آبی هست اما نشون نمیده. باز نمیکنه

  • اعظم says:

   سلام خسته نباشیدببخشیدمن یه فلش دارم زدم به تلویزیون که فیلم برام بیاره چندبارکه زدم نیاورداحتمالاحجم فیلمازیادبودنیاوردحالاکه میزنم به کامپیوتراصلافلش بالانمیاددلیلش چیه ممنون

 • Armin آرمین says:

  ممنونم اما مشکل این بود که
  فلش در حال پخش قطع شد و هنگ کر خروج کردم
  دوباره آمدم همه چیم پاک شد

 • سلمان says:

  سلام من فلش خیلی ریز هست هر وقت هم می زنم ب تلوزیون داغ میکنه الان هم که به تلوزیون یا به کامپیوتر میزنم بال نمی یاد مشکل چیه

 • حسن says:

  سلام من فلشم خلی ریز هست و هر وقت که به تلوزیون می زنم داغ میکنه الان هم که به تلوزیو وکامپیوتر می زنم کار نمی کنه چی کار کنم

 • امیرمحمد says:

  ببخشید من دانگل بلوتوث خودم ۳ یا ۴ بار زدم درون پورت یو اس بی و دیگه کار نکرد میشه کمکم کنید

  • اعظم says:

   سلام ببخشید من یه فلش۱۶کیک دارم چندبارزدم به تلویزیون بالانیاوردخاستم فیلم ببینم حالاکه میزنم به کامپیوتربالانمیادچیکارکنم

 • فریبرز says:

  سلام به دوستان من خودم کار بازیابی و تعمیر فلاش انجام میدم حتی ۷۰ تا ۸۰% فلاشهای مشتری را درست کردم ولی تو این زمینه ادم هر چه تحقیقش بیشتر باشه موفقتر هست ارزوی موفقیت دارم برای همتون

  • زهره says:

   سلام وقتتون بخیر من یه فلش برنامه کودک خریدم زدم به تلویزیون تاشب خوب بود ولی شب که اومدم دوباره روشنش کنم ارور داد و دیگه روشن نشد دلیلش چیه البته تاشب هم توی تلویزیون بود و درش نیاورده بودم اگه کسی میدونه جواب بده.ممنون

 • مهدی says:

  سلام ببخشید فلش من با اینکه همیشه کار می کرده اما یه چند وقتیه دیگه کار نم کنه. منظورم اینکه وقتی فلش رو به لپ تاپ می زنم کلا تصویر فلش نمایش داده نمیشه و روی تلویزیون هم همینطوریه . میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟

 • محمدرضا فرهادی says:

  سلام من یه فلش دارم وقتی به کامپیوتر یا تلوزیون یا گوشی میزنم هیچ صدایی نمیاد و هیچی نمیاره آیا سوخته فرش یا نه اگه سوخته باید بندازم دور یا اینکه راه حل داره

  • محمد says:

   نباید فرمت فلش ntfs باشه

  • حمیدرضا says:

   من یه فلش ۸ گیگ برای بابام رو به لپ تاپ وصل کردم . اولش خوب بود چند تا موسیقی بود توش ریختم حدودا نصف فلش پره.یا کمتر.اما اجکت میکنم ارور میده میگه در حال استفاده است. چیکارکنم زود بگید.

 • سالار says:

  سلام و عرض ادب…یک فلش ۱۶ گیگابایت adata دارم به کامپیوتر یا تلویزیون میزنم اصلا انگار چیزی بهشون وصل نکردی حتی پیغام خطا هم نمیده فلش سوخته؟ایا راهکاری هست فلش را درست کرد یا باید به نمایندگیش داد برای گارانتی؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ریحانه says:

   فلش شما از کار افتاده و وصل کردن آن به سیستم و تلویزیون باعث میشه که اونها هم داغون بشن
   بیخیال فلش بشید و از این به بعد کمتر از فلش خودتون کار بکشید

 • م.ش says:

  سلام نمیدونم چرا فلش بالا نمیاد سالمه تازه خریدم.باز میشد همه چیش خوب بود ولی الان میزنم رو کامپیوتر اصلا نمیاد ن صداش میاد ن درایوش ؟؟؟ چطوری باید درستش کنممممم ای خداا

  • hojjattami says:

   سلام به همه .من فلش رو به کامپیوتر زدم فیلم روش کپی کردم بعد از چند دقیقه علامت فرمت پشت سر هم میفرستم که اصلا نمیشه فرمتش کرد حدود صد تا پنجره فرمت باز میکنه که مجبور میشم فلش رو در بیارم اگه میشه کمک کنین فلش امانت بوده کمکم کنید درستش کنم ممنون

 • پاپ says:

  مموری گوشیمو به وسیله فلش به پخش خودرو متصل کردم،یک دفعه قطع شد و الان که رو گوشی میزارم به شدت داغ میکنه،کل برنامه و عکسام توش بود،میخام بدونم سوخته با راهکاری داره،خواهشا راهنمایی کنید تورو خدااااااا

 • میترا says:

  با سلام من یه فلش دارم که چند وقت پیش ندانسته تو جیب لباسام بود انداختمش تو لباسشویی و حسابی تمیز شد خخخ
  بعد از اون وقتی فلشو به کاموتر وصل کردم اصلا هیچیییی…ولی الان که وصلش کردم فلشو آورد ولی بازش نمیکنه فقط به نظر شما چیکارش کنم؟؟؟

  • فرخ همایون says:

   سرکار خانم من هم دو روز پیش مادرم دو ۳۲ گیگی را حسابی شست و کاملا در شرایط شما بعلاوه که اطلاعات بسیار ارزشمندی داخلش بوده درست هست که کسی جواب یا راهکاری ب شما نداده ولی من فکر کردم شاید خود پیگیر بوده و از منابع دیگری ب جواب رسیده اید خیلی خواهش دارم مرا هم در این دانسته ها شریک کنید حتی اگر مبالغی هم هزینه کرده اید در آن هم شریکم کنید با کمال میل و افتخار در رکاب خضرت عالی خواهم بود تاکید می‌کنم ب شدت نیازمند آن اطلاعات هستم. با احترام ف. همایون

   • ریحانه says:

    اگر هنگامی که فلش را به کامپیوتر متصل میکنید آن را شناسایی میکند،روی آن راست کلیک کنید و و گزینه فرمت را انتخاب کنید و آن را فرمت کنید؛پس از فرمت شدن فلش را eject کرده و آن را در آوید و دوباره در پورت بگذارید و آن را باز کنید،اگر باز نشد بهتر است بیخیال اطلاعات آن شوید چون در این حالت از دست افراد حرفه ای هم کاری بر نمی آید

  • امیر says:

   سلام خدمت شما دوستان فلشم ۱۶ گیگ هست به otg وصلش کردم وزدم به گوشیم اولش موزیک پخش کرد بعد موزیکو قطع کردم دوباره که رفتم سراغش در فایل های شخصی usBنمایش داده نمیشد وقتی به کامپیوتر می زنم یه صدایی میده ویه پیغام برام میاد ولی فلش چیزی رو نشون نمیده تو تلویزیون هم چیزی نشون نمیده به نظر شما سوخته ؟

 • f.nr says:

  سلام.ببینید من فلشم رو پرکردم و از پورت خارج کردم ولی دوباره که زدم اطلاعاتو بردارم دیگه بالا نیومد تو درایوا.وقتی متصلش میکنم صدای اتصالش میاد ولی درایوش باز نمیشه میخواستم ببینم سوخته یا فقط مشکل پیدا کرده.خواهش میکنم جواب بدید.

  • ریحانه says:

   بهتره فلش رو فرمت کنید و از این به بعد حداقل یک گیگ از حجم آن را خالی بگذارید.موفق باشد

 • فاطمه says:

  من وقتی فلشم را به تلویزیون وصل میکنم مینوسع فایل اسیب دیده است علتان چیست

 • علی says:

  سلام
  من موقع کپی کردن اشتباهی فلش رو خارج کردم و الان فلش رو با کمی تاخیر میاره ولی نمیتونم واردش بشم یا فرمت کنم و اصلا وقتی روش کلیک میکنم هیچ چی نمیشه و کمی سیستم هنگ میکنه آیا فلشم سوخته (مدل فلش پاتریوت است یو اس بی ۳)

  • ریحانه says:

   بهتره بیخیال فلشتون بشید وگرنه مجبورید بیخیال سیستم و کامپیوترتون هم بشید

 • sahand says:

  با سلام و تشکر اگه عیب فلش سخت افزاری باشه که به کمی تخصص و تجربه و نیز ابزار برای تعمیرش نیاز دارید که معمولا ارزش نداره ولی اگه عیب فیزیکی نباشه و کمی خوش شانس باشید میتونید با نرم افزار های مخصوص تعمیرش کنید.میتونید اموزش تعمیر و همینطور برنامه های تعمیر فلش رو اینجا پیدا کنید :

  ابتدا اموزش رو بخونید و بعد نرم افزار مربوط به تعمیر فلش خودتون رو دانلود کنید .

 • سهیلا says:

  سلام. من وقتی فلش رو وصل می کنم صدای اتصالش به سیستم میاد ولی هیچی بالا نمیاد ! مشکل چیست؟

 • رحیمی says:

  سلام
  چرا بعداز نصب ویندوز ۷ سیستم هر فلش را که میزنم می سوزونه ؟ چهار فلش را تا الان از خودم و دیگر ان سوخته.
  کسی هست راهنمایی کنه ممنون میشم

  • رئیسی says:

   سلام . من هم دقیقا همین مشکل رو دارم . به نظرم مشکل از ویندوز ۷ باشه . چند فلش و یه بلوتوث ازم سوخته

   • امير says:

    سلام من یک فلش نو داشتم که پس مدتى موقع وصل کردن به کامپیوتر کلا هیچ ایکونى نمى اورد و حتى مطمئن بودم که پورتى که زده بودم بهش سالم بود و همین جورى خراب شد و به نظرم سوخته.
    ایا راه حلى وجود دارد که تعمییر شود یا باید قطع امید کنم از فلشم؟
    ممنون مى شم که جواب بدین?

صفحات 1 2