melipayamak
حل مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز 10

۱۲ روش حل مشکل و علت نمایش صفحه آبی مرگ در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

صفحه آبی مرگ ویندوز! در هنگام کار با ویندوز و رخ دادن دلایلی مختلف ممکن است ناگهان با این صفحه رو به رو شده و نگران شوید. اما نمایش مداوم صفحه آبی مرگ در ویندوز ۱۰، ۸ یا ۷ قابل حل شدن است که امروز در انزل وب ابتدا علت های این اتفاق و روش حل  نمایش ارور و مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز را آموزش می دهیم.

نحوه رفع مشکل خطای Blue Death Screen ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

How to Fix the Blue Screen of Death on Windows

صفحه آبی مرگ یا Blue Screen of Death (BSOD) معمولا در نتیجه نصب نادرست نرم افزار ها، بهم ریختن تنظیمات سیستم یا مشکلات سخت افزاری می باشد. در بعضی موارد هم سیستم عامل معیوب می شود که در نتیجه شما در دفعات متعدد با این صفحه مواجه می شوید که جای نگرانی نیست. در ادامه دلایل اصلی ایجاد این صفحه را مرور خواهیم کرد.

راه حل رفع خطای صفحه آبی در ویندوز ۱۰

به عنوان اولین اقدام بعد از دیدن صفحه آبی مرگ ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ اقدامات اخیری که روی رایانه انجام داده اید را به نظر بیاورید. آیا برنامه جدیدی نصب کرده اید؟ سخت افزاری جدید به سیستم اضافه نموده اید؟ درایور های سیستم خود را ارتقا یا تغییر داده اید و یا شاید هم تنظیمات سیستم را عوض کرده اید؟ اگر یکی از این فعالیت ها را انجام داده باشید احتمالاً همان دلیل رخ دادن صفحه آبی مرگ ویندوز است و برای رفع مشکل بر اساس دلیل آن اقدام کرد.

مطلب ۸ روش تعمیر و رفع بدسکتور هارد دیسک لپ تاپ و کامپیوتر در این زمینه نیز می توند مفید باشد.

صفحه آبی مرگ بر اثر داغ شدن

روش حل مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز 10، 8 و 7

اگر چندین ساعت است که کامپیوتر شما روشن است و در محیطی گرم مشغول بکار هستید ممکن است دچار این مشکل شوید. سیستم کامپیوتر برای جلوگیری از آسیب دیدن سخت افزار بر اثر گرمای زیاد، در مواقع ضروری خود را خاموش می کند و یا صفحه آبی را نشان می دهد. در این مواقع بهتر است کامپیوتر را چند ساعتی خاموش نگه دارید تا کامل خنک شود و سیستم خنک کنندگی آن را بهبود ببخشید. مسدود شدن راه های عبور هوا و گرد و خاک گرفتن فن می تواند از دلایل نقص در خنک کنندگی باشد.

خطایابی صفحه مرگ

معمولاً کد خطایی که در هنگام رخ دادن صفحه مرگ اتفاق می افتد نشانگر مشکل بوده و در سیستم ثبت می شود. به تنظیمات ویندوز بروید و قسمت Update and Security را انتخاب نمایید. سپس روی گزینه Troubleshoot کلیک نمایید. در لیست کزینه Blue Screen را در زیر گزینه Find and Fix Other Problems انتخاب کنید. حال خود ویندوز به بررسی می پردازد تا مشکل را یافته و آن را رفع نمایید یا به شما نشان دهد که چه مشکلی وجود دارد.

جداکردن سخت افزار های جانبی در هنگام مشکل صفحه آبی مرگ ویندوز

پیش تر گفتیم که صفحه آبی ممکن است بر اثر نا هماهنگی سخت افزار یا درایور آن اتفاق بیفتد. برای تست کردن این مسئله سخت افزار های غیر ضروری مانند فلش USB، کابلهای Ethernet یا HDMI، کنترل های بازی و..، کابل چاپگر ها و مموری کارت و خلاصه هر چیز اضافی را از کامپیوتر جدا کنید. سپس به استفاده عادی از سیستم بپردازید تا ببینید که باز هم با این مشکل رو به رو می شوید یا خیر. در این صورت باید قطعه معیوب را شناسایی کنید و مشکل آن را حل کنید یا آن را تعویض نمایید.

در هنگام دیدن صفحه خطای آبی ویندوز صبر کنید!

روش حل مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز 10، 8 و 7

هنگامی که صفحه آبی مرگ رخ می دهد و آبی شدن صفحه کامپیوتر را می بینید، ویندوز خودکار سعی می کند مشکل را تشخیص دهد و تلاش می کند آن را حل کند. بعد از اتمام این کار ویندوز راه اندازی مجدد یا ریستارت می شود پس لازم است در این لحظات کمی صبر کنید. اگر رایانه شما مجدد بعد از راه اندازی دچار این مشکل شود، باید تغییراتی در دسکتاپ خود به وجود آورید.

ویروس کشی سیستم برای رفع ارور صفحه آبی مرگ

در اتفاقاتی کم تعداد، ویروس هایی می توانند سیستم شما را معیوب کنند و ویندوز را فریب دهند تا این اتفاق رخ بدهد. پس سعی کنید یک آنتی ویروس خوب نصب کنید و سیستم خود را اسکن کنید تا اگر ویروسی در سیستم شما وجود دارد شناسایی و حذف شود.

با استفاده از مطلب ۱۰ روش تشخیص و علائم ویروسی شدن کامپیوتر و لپ تاپ در ویندوز ۱۰، ۸، ۷ می توانید ویروس های رایانه خود را به راحتی از بین ببرید.

راه اندازی مجدد در حالت ایمن

اگر سیستم شما بعد از راه انداری دوباره بعد از لحظاتی ریستارت شود و به شما امکان عیب یابی ندهد، سعی کنید ویندوز را در حالت امن بوت کنید. در اینجا می توانید ریشه مشکل را پیدا کنید زیرا برنامه های اضافی و همینطور سخت افزار های غیر کاربردی اجرا نمی شوند. برای رفتن به حالت سیف مود، دکمه شیفت را نگه دارید و در منوی استارت گزینه ریستارت را انتخاب نمایید.

با مطالعه مطلب آموزش ۶ روش رفتن به حالت Safe Mode ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ می توانید از راه های مختلفی به حالت امن ویندوز بروید.

جلوگیری از آبی شدن صفحه کامپیوتر حذف فایل های موقت ویندوز

از راه های رفع مشکل صفحه آبی مرگ ویندوز ۱۰ و.. می توان به این مورد اشاره کرد. ویندوز فایل هایی تحت عنوان کش (Cache) و.. می سازد که برای اجرای برنامه ها لازم است. گاهی زیاد شدن تعداد این فایل یا سازگار نبودن برخی از آن ها با دیگر برنامه ها باعث ایجاد این مشکل می شود. پس باید آن ها را پاک نمایید که تاثیر محسوسی هم در سبک شدن سیستم دارد. ویندوز مجدد فایل های مورد نظر خود را از نو خواهد ساخت. استارت را باز کنید و disk cleanup را سرچ کنید. برنامه Disk Cleanup را انتخاب نمایید و باز کنید. این برنامه پیش فرض در ویندوز نصب شده و وجود دارد.

روش حل مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز 10، 8 و 7

سپس در قسمت سمت چپ پنجره گزینه ای به نام Clean up system files می بینید که باید آن را انتخاب کنید. این کار را برای همه درایو ها انجام دهید و همه گزینه ها را نیز جهت پاک شدن انتخاب نمایید. در نهایت فایل های موقت و اضافی ویندوز شم حذف می شود.

روش حل مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز 10، 8 و 7

این فرآیند ممکن است چند دقیقه طول بکشد و اگر اولین برای اولین بار این فرآیند را انجام دهید، ممکن است مقداری طولانی شود و اگر دلیل ایجاد صفحه آبی در این قسمت باشد، حل خواهد شد.

همچنین خرابی رم کامپیوتر میتواند یک عامل پنهان این اتفاق باشد که حتما از روش تست سلامت یا خرابی رم کامپیوتر و لپ تاپ از این مورد مطمئن شوید.

آپدیت کردن ویندوز در هنگام آبی شدن صفحه ویندوز

روش حل مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز 10، 8 و 7

ممکن است باگی در ویندوز باشد که عامل ایجاد این مشکل شود یا اختلاتی توسط برنامه هایی ایجاد شوند که با آپدیت های جدید رفع شوند. پس به عنوان یک اقدام جهت رفع این مشکل صفحه آبی ویندوز خود را آپدیت کنید. با رفتن به تنظیمات و انتخاب گزینه آپدیت، می توانید با سرچ کردن آپدیت های جدید موجود را ببینید و اقدام به بروزرسانی سیستم خود کنید.

حذف برنامه های تازه نصب شده

ممکن است برنامه ای معیوب باشد و یا با سیستم شما سازگاری نداشته باشد. پس سعی کنید کنید در صورت تداوم در وجود مشکل و دیدن صفحه خطای آبی در ویندوز، در کنترل پنل روی گزینه Apps and features کلیک کنید و برنامه هایی را که اخیرا نصب کرده اید را حذف نمایید. این کار را در تنظیمات ویندوز نیز قابل به شکل مشابه در دسترس است.

روش حل مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز 10، 8 و 7

آپدیت کردن درایور

آپدیت کردن درایور ها، طیف وسیعی از مشکلات را حل می کند. سعی کنید با برنامه هایی که قبل در انزل وب معرفی شده اند، اقدام به آپدیت کردن درایور های خود بکنید تا شاید مشکل شما حل بشود. ممکن است نیاز باشد تا درایور های خود را حذف و مجدد نصب نمایید.

با مطالعه مطلب ۱۱ ابزار برتر آپدیت ، نصب و دانلود درایور های لپ تاپ و کامپیوتر می توانید به راحتی درایور های خود را آپدیت کنید.

روش حل مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز 10، 8 و 7

بازگردانی ویندوز به نسخه قبل در هنگام رخ دادن صفحه آبی مرگ

اگر قبلاً از ویندوز خود نسخه پشتیبان یا بکاپ تهیه کرده اید، می توانی آن را ریستور کنید. اگر شما به دسکتاپ دسترسی ندارید و ویندوز قبل از لود شدن ریستارت می شود هم می توانید از این روش استفاده نمایید. بعد از سه مرتبه ریستارت شدن شدن ویندوز صفحه ای جدید را مشاهده می کنید.

روش حل مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز 10، 8 و 7

سپس بر روی گزینه Troubleshoot در این حالت کلیک نمایید. حال گزینه Advanced options را انتخاب کنید. System Restore گزینه ای است که در می توانید با انتخاب آن ویندوز را به نسخه قبلی برگردانید.

روش حل مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز 10، 8 و 7

سپس بکاپ مورد نظر را انتخاب نمایید و مدتی منتظر بمانید تا عملیات انجام و کامل شود.

روش حل مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز 10، 8 و 7

اگر قبلا از سیستم خود نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید، احتمالا نیاز به ریست کردن ویندوز یا نصب مجدد آن دارید.

روش حل مشکل صفحه آبی مرگ در ویندوز 10، 8 و 7

در این گونه موارد با مطالعه وقتی که کامپیوتر ناگهانی و پی در پی ریستارت میشود چکار کنیم؟ مشکل خود را رفع کنید.

ریست کردن ویندوز

در نهایت اگر با هیچ کدام از روش های مورد نظر مشکل شما حل نشد، باید ویندوز را به نسخه ابتدایی برگردانید و به اصطلاح ریست کنید. این کار مشابه نصب ویندوز است و تمامی تنظیمات و تغییرات ویندوز را حذف و آن را به نسخه اولیه تبدیل می کند. تنظیمات را باز کنید و به قسمت Update & security بروید. حال به تب Recovery رفته و در قسمت Reset this PC گزینه Get started را انتخاب نمایید. گزینه های مختلفی برای این کار دارید که با آن می توانید فایل های خود را نگهدارید، اگر از فایل های پشتیبان دارید، می توانید کل فایل ها را حذف کنید و در غیر صورت گزینه Keep my files را بزنید تا فایل های شما حذف نشود. بعد از طی کردن مراحل و تکمیل آن، مدتی رمانی بین چند دقیقه تا چند ساعت بسته به سیستم خود باید صبر کنید تا عملیات تمام شود.

اگر با این روش هم باز صفحه مرگ آبی ویندوز رخ می دهد و آن را میبینید، باید سیستم خود را به یک تعمیرکار مجاز نشان دهید تا سیستم شما را بررسی نماید. ممکن است مشکلی سخت افزاری داشته باشید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز به معرفی راه های رفع مشکل ایجاد صفحه خطای آبی در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ پرداختیم. شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را به همراه تجربیات در زمینه رفع مشکل Blue Screen of Death در قسمت دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

کیهان سرور

مطالب مرتبط

حل مشکل ویندوز ارور ریکاوری (Windows Error Recovery)
۸ روش حل مشکل ویندوز ارور ریکاوری (Windows Error Recovery) ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷

نظرات

 • danyal says:

  با سلام
  من این کاری ک گفتین ۳ بار بزار تا خودش خاجوش روشن بشه بعد تنظیمات رو بالا میاره رو انجام دادم ولی خب بازم همون صفحه ابی میاد لطفا کسی ک میدونه جواب بده
  با تشکر

  0
 • رسول says:

  سلام من ویندوز ۱۰ پرو ابدیت این ماهم هست وقتی که تعداد هاردم ۳ تا بشه با این صفحه روبرو میشم ولی وقتی یک اهاردامو خاموش کنم دیگه اینطوی نمیشه درایوهارو هم ابدیت کردم حل نشد دو هارد ۷۵۰ و ۲۰۰۰ دارم و یک ssd 250 که ویندوز نصبه راه حلی هست که بشه بدون خاموش کردن یه هارد مشکلو برطرف کرد بایوس مادربردم ابدیت کردم ولی مورد داره هنوز مرسی

  0
  • رسول says:

   یه چیز عجیب که الان فهمیدم کیس وقتی خوابیده هست به مشکل نمیخوره ولی تا کیسو روی پایها رو حالت ایستاده میزارم قاط میزنه و صفحه ابی میاد این ارور win32kfull.sys را میده

   0
 • رضا says:

  سلام به همه.
  چند روز بود گرفتار صفحه آبی شده بودم. مطالب فوق خیلی مفید بود. اول دو تا رم داشتم یکی شون رو استفاده کردم، مشکل حل نشد. اون یکی رو تکی استفاده کردم مشکل حل نشد. سخت افزارهای دیگه (اسکنر و پرینتر) قطع کردم، مشکل حل نشد. تقریبا نیم ساعت یکبار اتفاق میافتاد. سیستم رو بطور کامل با آنتی ویروس چک کردم، مشکل حل نشد. گفتم شاید cpu داغ میشه. بازش کردم و تمیز کاری هیت سینک و فن و با دقت خمیر سیلیکون مجدد و نصب، مشکل حل نشد. چند تا کار دیگه میخواستم بکنم. فرمت درایوهای دیگه و defrag درایو سی، uninstall کردن آنتی ویروس، نصب مجدد ویندوز. آنتی ویروس رو پاک کردم درست شد!

  0
 • حمید رضا says:

  میشه توضیح بدید وقتی بلواسکرین میاد و دسترسی به ویندوز نیست چجوری مراحل بالا رو که اینهمه توضیح دادید انجام بدیم؟ مثل اینه که بگیم ماشین روشن نمیشه و متخصص بگه ماشین رو روشن کنید و برید تعمیرگاه!!! حالتون خوبه شما؟

  0
 • mohammad says:

  سلام ببخشید من واسه کارت گرافیکم اپدیت ۳۴۴ رو نصب کردم سیستم ریستارت شد و این خطا اومد میشه بگیم چیکار کنم؟

  0
 • سعید says:

  سلام . زیر صفحه آبی من نوشته stop code : Driver overan STACK BUFFER

  0
 • کامپیوتر توپ says:

  سلام کامپیوتر من این صفحه ابی نمیاد چکار کنم جواب بدید لطفا

  0
 • سها says:

  سلام کامپیوترن این صفحه آبیو نشون میده و هی ریست میشه اصا هیچ جوره هم درست نمیشه CD ویندوزو هم میزارم بالا نمیاد هی این صفحه ی آبی میاد و ریست میشه
  کمکم کنید کلی اطلاعات روش دارم که برای این هفته کارش دارم

  0
 • Komeyn says:

  سلام دادش الان که دارم مینویسم،تا همین لان برای بار ۹ هست ویندوزو عوض میکنم هربار بعد از نصب کامل درایورها وقتی سیستمو ری استارت میکنم این صفحه آبی میاد (نسخه ویندوزم win 10-64bit interprice) هست حتی نسخه پرو هم نصب کردم ولی بازم این صفحه آبی بعد نصب درایور ها میاد حالو بنظرت چه کارش کنم؟

  0
  • فرشاد says:

   سلام دوست عزیز
   همیشه بخاطر ویندوز یا دلایل دیگه نیست شما وقتی Blue Screen میاد . ارور رو بخون و ببین مشکلش چیه ولی وقتی شما میگی صفحه آبی پشت سر هم میاد مشکل از یکی از قطعات سخت افزاریتون هستش ! مثلا رم یا گرافیک یا شاید هم دماییه سیستمون خیلی بالا رفته که با برنامه میتوانید دماش رو چک کنید و بررسی کنید مشکل از کجاست !

   0
 • علیرضا احمدی says:

  اگه ویندوز رو کامل تغییر بدیم مشکل درست میشیود

  0
 • محمد says:

  سلام ممنون از مطلبتون من وقتی بازیsekiro رو دانلود و نصب کردم با این مشکل مواجه شدم وقتی بازی رو نصب کردم و رفتم تو بازی مشکلی اینجاد نشد یکم هم بازی رو رفتم بعد سیستم رو خاموش کردم دفعه بعد که رفتم تو بازی با ارور not responding مواجه شدمو گزینه close رو زدم بعد با صفحه ابی مواجه شدم وقتی ویندوز ریستارت شد باز رفتم تو بازی اینبار وقتی زبان بازی رو به ژاپنی تغییر دادم صفحه ابی اومد اما قبلش بازی هیچ اروری نداد وباز ویندوز ریستارت شد و دفعه سوم هم مثل دفعه اول اما اینبار ویندوز ریستارت نمیشه حتی اون درصد تو صفحه ابی هم ۱۰۰ درصد شده خواهش میکنم هرچه سریع تر جواب بدیم ممنون🙏

  0
  • فرشاد says:

   سلام دوست عزیز

   به احتمال زیاد اون بازی برایه سیستم شما سنگین میباشد بخاطر همین خیلی فشار به رم و cpu میاره . شاید بخاطر همین باشه که سیستم شما بخاطر محافظت از رم یا cpu سیستم رو خاموش و ارور blue screen میده . دمای قطعات خود را بسنجید اگر بالا بود خنک کننده (Power) رو ارتقاء بدین

   موفق باشید

   0
 • مهندس کامپیوتر says:

  بازگرداندن ویندوز به نسخه قبل میتواند راه حل مناسبی باشد.که در بالا توضیح کامل داده شده

  1
 • متین says:

  سلام من برنامه bluestacks را همین که نصب کردم صفحه ابی اومد و لپ تاپ ریستارت شد ولی هر چقدر ریستارت میشد درست نمیشد در ضمن من نمیتونسنم به صفحه اصلی دسترسی داشته باشم …….خودشم نمیخوام فایل های لپ تاپ پاک بشه …….فایل های کاری مهم توش هست ………خواهش میکنم کمکم کنید ……….چیکار کنم درست شه

  0
 • الهه says:

  سلام، من ویندوزم ۷ بعد ویندوز ۱۰ نصب کردم بعده نصب ارور صفحه آبی اومد و ریستارت هم نمیشه و همه این کارهارو کردم ولی ارور همیجور موندهمیشه راهنماییم کنید؟

  0
 • mahshid says:

  سلام لپ تاپ من hp دو روز پیش این صفحه آبی اومد ولی هرکاری کردم ریستارت نشد یکی بهم گفت باید ویندوزش عوض بشه الان ویندوز رو عوض که میکنم تا مرحله نصب اولیه و ریستارت میره ولی بعد یه صفحه آبی دیگه میاره که اخطارای زیادی داره میشه بگید چیکار کنم؟

  0
 • fff says:

  سلام لپ تاپ من بعد از هر جابه جایی یا تکون کوچک دچار این ارور با کد irql میشه. مشکل چیه؟ ممنون

  0
 • محمد says:

  سلام کامپیوترمن بیشترموقع هایهوریستارت میشه صفحه ابی میادکه بعدازریستارت شدن شروع شمردن درصدمیکنه یعنی مینیویسه۱درصدبعدچن دقیقه میشه۴درصدویندورمم۱۰چی کاربایدکنم

  0
 • Aliakbar says:

  سلام خیلی ممنون من بعد دو روز کامپیوتر رو روشن کردم صفحه ابی اومد ری استارتش کردم دوباره صفحه ابی اومد باکمی تغییر بعد هرچی ری استارت کردمش دوباره همون صفحه هنگام نشون دادن نشان ویندوز ظاهر شد لطفا بگید چی کار کنم

  0
 • Aliakbar says:

  سلام خیلی ممنون من بعد دو روز کامپیوتر رو روشن کردم بعد صفحه ابی اومد ریستارتش کردم دوباره صفحه ابی اومد با کمی تغیرات بعد هرچی ریستارتش کردم همون صفحه هنگام نشون دادن ویندوز اومد لطفا پاسخ بدید

  0
 • محدمهدی says:

  سلام من دیروز سیستم که ویندوز ۱۰ باشه صفحه ابی مرگ اومد دلیلش میتونه چی باشه چون اون روز سیستمم زیاد روشن بود میتونه دلیلش این باشه؟

  0
 • k.m says:

  ﺳﻼﻡ,ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ, ﻣﻤﻨﻮﻥ اﺯ ﺗﻮﺿﻴﺤﺎﺕ ﺧﻮﺑﺘﻮﻥ…اﻳﻦ ﺻﻔﺤﻪ ﺁﺑﻲ. ﺭﻭﻱ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻟﭗ ﺗﺎﭘﻢ اﻭﻣﺪﻩ و ﺭﻱ اﺳﺘﺎﺭﺕ ﻫﻢ ﻧﻤﻴﺸﻪ و ﻓﻘﻄ ﺗﻮﻱ ﺻﻔﺤﻪ ﺁﺑﻲ ﻣﻮﻧﺪﻩ …ﭼﻲ ﻛﺎﺭ ﻛﻨﻢ ک اﺯ اﻳﻦ ﺣﺎﻟﺖ ﺧﺎﺭﺝ ﺑﺸﻪ…اﮔﺮ اﻣﻜﺎﻧﺶ ﻫﺴﺖ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﻛﻨﻴﺪ..ﻣﺘﺸﻜﺮﻡ

  0
 • zinab says:

  سلام خسته نباشید،ممنون بابت مطالب و اطلاعاتی که در دسترس قرار میدین…من خرداد ماه دادم ویندوز سیستم رو عوض کردن و ویندوز ۱۰واسم ریختن از اون موقع با این ارور ری استارت شدن مواجه میشدم حالا امروز یه انتی ویروس دانلود کردم و وقتی نصب کردم دوباره همین ارور اومد و ری استارت شد چند باری این اتفاق افتاد و سیستم بالا نیومد بعد این گزینه های choose and optinاومد که نمیدونم الان باید چیکار کنم از سیستم هم پشتیبان گیری نکردم و فاجعه اینجاست که کارای پایان نامه ام روشه لطفا کمکم کنید ممنونم🙏

  0
 • کامران says:

  توی ویندوز ۱۰ تنها راه حل پاک کردن این ویندوز و برگشت به ویندوز عزیز ۷
  مخصوصا بعد از آپدیت بهاره که دیگه واقعا غیر قابل تحمل شد ویندوز ۱۰

  -1
 • پرتو says:

  من قبلاً آنتی ویروس نسخه رایگان Avira روی سیستم دسکتاپ نصب کردم و دچار باگ مربوط به صفحه آبی مرگ شدم که سیستم من را در حین کار ری‌استارت می‌کرد. در بعضی از سیستم کاربران نیز این باگ مشاهده شده است و راه حل آن حذف خود آنتی ویروس است! نام ارور در صفحه آبی مرگ avipbb.sys است که دقیقاً مربوط به این آنتی ویروس می‌باشد.

  1

تبلیغات متنی