مدیر شدن در گروه واتس اپ

با استفاده از این ۶ ترفند مخفی گروه واتساپ پادشاه گروه خود باشید!

کنترل کردن گروه همیشه کار سختی است مخصوصا وقتی تعداد اعضای گروه بسیار زیاد باشد. گاهی اوقات اعضاء بخاطر ارسال بیش از حد پیام های دیگران از گروه لفت می دهند و یا اینکه به طور مداوم اطلاعات گروه مانند نام، عکس و توضیحات گروه را تغییر می دهند و این باعث شاکی شدن اعضای گروه می شود. شما به عنوان ادمین یا مدیر گروه واتساپ می توانید با استفاده از ۶ ترفندی که در ادامه آموزش خواهیم داد از این اتفاقات جلوگیری و گروه واتس اپ خود را بهتر مدیریت کنید.

مدیر شدن در گروه واتس اپ (Whatsapp) و نحوه مدیریت آن

۶ Rights and Powers Whatsapp Group Admins Enjoy

با استفاده از گروه واتس اپ شما می توانید با تعداد بیشتری از افراد ارتباط برقرار کنید و به جای اینکه یک پیغام را به یک نفر ارسال کنید اطلاعات و پیام مورد نظر خود را به یک گروه ارسال کنید، همه اعضای گروه این پیغام را دریافت می کنند. اما متاسفانه بعضی اوقات یک گروه از کنترل خارج می شود و تعداد زیادی از اعضای گروه از تعداد بیش از حد پیام ها رنج می برند. این اتفاق فقط در برنامه های پیام رسان و برنامه هایی که قابلیت ایجاد گروه در آنها وجود دارد رخ می دهد.

واتساپ برای مقابله با این مشکل یک قابلیت جدید را معرفی کرده است که ادمین ها می توانند برای غیرفعال کردن پیام ها برای اعضای گروه از آن استفاده کنند. این قابلیت به هر فردی که در گروه است اجازه می دهد تا پیغام های ارسال شده را بخوانند اما این پیغام ها فقط پیام هایی است که ادمین گروه ارسال کرده است. در ادامه علاوه بر توضیح و آموزش این قابلیت ما نحوه اضافه و حذف کردن اعضاء و مدیران به گروه، نحوه محدود کردن تغییر اطلاعات گروه توسط کاربران دیگر و نحوه ساخت و لغو لینک گروه واتساپ را به شما آموزش خواهیم داد.

اد کردن افراد در گروه واتس اپ

ویژگی Add member یا اضافه کردن اعضاء یکی از قدیمی ترین قابلیت هایی است که ادمین های گروه واتساپ می توانند از آن برای افزایش تعداد اعضای گروه خود استفاده کنند. به غیر از مدیر گروه هیچکس دیگری نمی تواند یک عضو جدید اضافه کند. برای اد کردن اعضاء شما باید شماره مخاطب مورد نظرتان را در لیست مخاطبین گوشی همراه خود ذخیره کرده باشید. برای اضافه کردن یک عضو به گروه شما بای گروه را باز کنید و روی نام گروه در بالای صفحه کلیک کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شود. اسکرول را پایین بکشید و روی گزینه Add participants تپ کنید.

اد کردن در گروه واتساپ

حالا افرادی را که می خواهید به گروه اضافه کنید را انتخاب کنید و روی علامت تیکی که در دایره سبز رنگ است تپ کنید.

اد کردن در گروه واتساپ

حذف اعضای گروه واتس اپ

هر چند اعضای گروه می توانند از گروه شما لفت دهد اما گاهی اوقات ادمین گروه می توانند به علت رفتارهای ناشایست یک نفر یا به دلایل دیگر او را از گروه حذف کند. برای حذف یک عضو از گروه روی نام گروه تپ کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه واتساپ شوید اسکرول را پایین بکشید و کاربر مورد نظر خود را پیدا کنید. روی نام آیکن کاربر عضو تپ کنید و دست خود را نگه دارید حالا گزینه حذف یا Remove را انتخاب کنید.

حذف اعضای گروه واتساپ

نحوه لغو لینک یا ساخت لینک دعوت گروه واتساپ

روش دیگری که شما برای اضافه کردن اعضاء به گروه می توانید از آن استفاده کنید لینک دعوت گروه واتساپ است. هنگام استفاده از این روش دیگر لازم نیست که ادمین شماره اعضای گروه را در لیست مخاطبین خود ذخیره کند. هر کسی با کلیک کردن این لینک می تواند به گروه ملحق شود و ادمین تنها این لینک را ایجاد می کند. بعد از ایجاد لینک ادمین می تواند این لینک را به اشتراک بگذارد. ادمین همچنین می تواند این لینک را قفل کند. این به این معناست که اگر شما نمی خواهید افراد به طور تصادفی وارد گروه شما شوند می توانید لینک را لغو کنید. پس از لغو اگر فردی روی لینک کلیک کند دیگر قادر نخواهد بود وارد گروه شود.

برای ایجاد لینک گروه روی نام گروه تپ کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه شوید، گزینه Invite via link را انتخاب کنید. در این قسمت شما گزینه هایی همچون Send link via WhatsApp, Copy link, Share link و Revoke link را خواهید داشت. با انتخاب  Invite via link می توانید لینک دعوت بسازید، با انتخب Send link via WhatsApp شما می توانید لینک را از طریق واتساپ ارسال کنید، با انتخاب Copy link لینک را کپی کنید، با انتخاب Share link لینک را به اشتراک بگذارید و با انتخاب Revoke link لینک را لغو کنید.

نحوه ساخت و لغو لینک گروه واتساپ

یکی دیگر از ترفندهایی که می توانید با آن با دوستانتان شوخی کنید ارسال پیام با کاراکترهای ویژه است که موجب هنگ شدن واتساپ می شود آموزش هنگ واتس اپ دوستان با ارسال پیام و کارکتر ویژه در پیام را مطالعه بفرمایید.

محدود کردن پیام دادن در گروه واتساپ

قابلیت محدود کردن پیغام های واتس اپ به آپدیت این برنامه اضافه شده است، پس قبل از اینکه این قابلیت را فعال کنید شما باید برنامه واتساپ خود را به آخرین ورژن ارتقاء دهید. این آپدیت برای دستگاه های اندروید و آیفون در دسترس است. بعد از اینکه برنامه واتساپ خود را آپدیت کردید برنامه را باز کنید و گروهی که در آن ادمین هستید را انتخاب کنید. اسم گروه واتس اپ که در بالای صفحه است را تپ کنید تا به صفحه اطلاعات گروه هدایت شوید. اسکرول را پایین بکشید و Group Settings (تنظیمات گروه) را انتخاب کنید. در صفحه Group Settings گزینه Send Messages (پیام های ارسالی) را انتخاب کنید.

محدود کردن پیام دادن در گروه واتساپ

بعد از انجام این کار یک منو با دو گزینه برای شما باز خواهد شد: ۱) All Participants – تمام شرکت کنندگان ۲) Only Admins – تنها ادمین ها. روی گزینه Only Admins تپ کنید. از اینجا به بعد فقط ادمین های گروه قادر به ارسال پیام در گروه هستند. در مورد این تغییر به همه گروه اطلاع داده خواهد شد.

محدود کردن پیام دادن در گروه واتساپ

این کار به طور قابل توجهی میزان پیام های اسپمی که به گروه ارسال می شود را کاهش می دهد. این کار باعث می شود که ارتباط دو طرفه ای که در گروه های واتساپ وجود دارد به یک ارتباط یک طرفه تبدیل شود. با این حال ادمین های گروه می توانند هر موقع که می خواهند این تنظیمات را تغییر دهند. در مواقعی که لازم است همه گروه در یک بحث مشارکت داشته باشند می توانید تغییراتی که ایجاد کرده اید را کنسل کنید. توصیه می کنیم ترفند پاسخ دهی خودکار به پیام های دریافت شده در واتس اپ اندروید را مطالعه بفرمایید.

نحوه اضافه یا حذف کردن ادمین های گروه

اگر کار گروه شما زیاد است شما می توانید از افراد دیگر برای مدیریت گروه خود استفاده کنید. همانطور که مستحضر هستید یک گروه می تواند بیش از یک نفر ادمین داشته باشد. این ادمین ها می توانند اعضاء و مدیران جدید را اضافه و حذف کنند. برای اضافه کردن یک یا چند نفر به عنوان ادمین باید روی اسم گروه واتس اپ تپ کنید تا وارد صفحه اطلاعات گروه واتساپ شوید. حالا نام فردی که می خواهید ادمین شود را انتخاب کنید و دست خود را نگه دارید از منوی ظاهر شده Make group admin را انتخاب کنید. بعد از ادمین شدن این فرد یا افراد شما عبارت Group Admin را کنار نام کاربر خواهید دید.

نحوه اضافه یا حذف کردن ادمین های گروه

اگر زمانی احساس کردید که اشتباه کردید که یک فرد یا افراد را ادمین کرده اید مجددا روی نام کاربر تپ کنید و دستتان را چند ثانیه نگه دارید و از منوی ظاهر شده Dismiss as admin را انتخاب کنید.

نحوه اضافه یا حذف کردن ادمین های گروه

ترفند دیگر واتساپ این است که دسته ای و تکی مخاطب در واتس اپ اندروید و آیفون حذف کنید که قبلا در انزل وب راجع به آن توضیح دادیم.

محدود کردن اطلاعات گروه واتس اپ

همانطور که می دانید از اعضای واتساپ هر کسی می تواند اطلاعات پروفایل اعم از نام، عکس و اطلاعات گروه را تغییر دهند. با این حال ادمین می تواند نحوه دسترسی اعضاء را محدود کند. این بدان معناست که کاربران دیگر نمی توانند این اطلاعات را تغییر دهند. برای انجام این کار صفحه اطلاعات پروفایل را باز کنید و روی گزینه Group settings تپ کنید.

محدود کردن اطلاعات گروه واتساپ

Edit group info را انتخاب کنید و از منوی پاپ آپ ظاهر شده گزینه Only admins را انتخاب کنید.

محدود کردن اطلاعات گروه واتساپ

اگر به ترفندهای مخفی واتساپ علاقمند هستید از شما دعوت می کنیم پست ۷ ترفند مخفی واتس اپ وب (Whatsapp web) که باید آنها را بدانید! را مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در انزل وب ۶ ترفند مخفی گروه واتساپ را برای کاربران ادمین توضیح دادیم، اگر شما برای کنترل و مدیریت اعضای گروه ترفند دیگری می شناسید می توانید آن را همراه با نظرات و پیشنهادات خود در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

آموزش روش ارسال عکس، فیلم و پیام حذف شونده در واتساپ
آموزش روش ارسال عکس ، فیلم و پیام حذف شونده در واتساپ
آموزش جامع 9 روش تغییر رنگ و فونت متن در واتساپ
آموزش کامل ۹ روش تغییر رنگ و فونت متن در واتساپ
آموزش 8 روش حل مشکل رایج واتساپ کامپیوتر
آموزش ۸ روش حل مشکل رایج واتساپ کامپیوتر
چه اتفاقی بعد از تغییر شماره واتساپ برای شما و دیگران رخ می‌دهد؟
چه اتفاقی بعد از تغییر شماره واتساپ برای شما و دیگران رخ می‌دهد؟

نظرات

 • علی says:

  سلام وقت بخیر

  من ادمین یک گروه واتساپ هست میخواستم بپرسم آیا امکان مخفی کردن اطلاعات پروفایل مثل نام و عکس و شماره تلفن اعضای گروه وجود داره؟
  چون نمیخوام اعضای یک گروه بتونن به اطلاعات هم دسترسی داشته باشن.

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 • م م says:

  آفرین واقعا 😂😂

 • پارسا says:

  عالی بود ممنونم

 • مسعود says:

  در ایجاد گروه در واتس اپ راهی هست که دیگر اعضا گروه تلفن و اسامی اعضا رو مثل تلگرام نبینند؟

 • محمدرضا says:

  چجوری در گروه واتساپ که عضو شدم پیام های قبل از عضویت خودم رو هم ببینم

  • سمیرا says:

   سلام. وقتی که عضو جدیدی به گروه واتساپ اضافه میکنیم اون نمیتونه پیام های قبلی رو مشاهده کنه. راهی یا تنظیمی وجود داره که اعضایی که تازه به گروه اضافه میشند بتونند فایلهایی که قبلا در گروه قرار داده شده رو ببینند؟

 • علی says:

  ۱چطور میتونم وقتی کسی و اد میکنم پیام های قبلی براش قابل روییت باشه
  ۲چطور لیست اعضا گروه برای همه قابل روییت نباشه

 • زهرا says:

  سلام ببخشید امکانش هست مدیر گروه رو طوری تنظیم کنه کع من بتونم پیامهای قبلیو ببینم ؟؟

 • محمد۱۲۰۰ says:

  اگه قابلیت ضد لینک وضد تبلیغ اضاف شه محشره

  • مهرداد کریمی says:

   سلام چطوری باید لیست اعضای گروه را مخفی کرد ک بقیه نبینن
   این امکان داره اصلا
   لطفا جواب بدین

 • بهزاد says:

  من یک گروه واتساپ ایجاد کردم، اما نمیخوام اعضائ گروه به نام و اکانت های همدیگر دسترسی داشته باشن، چون بالاخره جوان هستن و کنجکاو میشن که برن پی وی همدیگه و مخ همدیگه را بزنن… اونوقت دیگه گروه از رسالت و هدف اصلیش باز میمونه، فقط میخوام بدونم چه ترفندی اجرا کنم که اکانت های اعضا برای دیگر اعضا قابل رویت نباشه که برن چت خصوصی همدیگه، لطفا در ایمیل پاسخش را برام بفرستید

  • نرگس says:

   احمد
   ۱۳۹۹-۰۱-۰۴ در ۱۱:۱۹ ب.ظ

   سلام.من گروهی میخوام که اعضای گروه بتوانند پیام دهند ولی فقط مدیرها بتوانند بخوانند نه دیگر اعضا و اگر مدیر صلاح بداند پیام شخص رو نمایان کند.اینو میشه درست کرد فقط زودتر جوابم و بدید.
   با تشکر فراوان

   منم این راه حل رو می خوام. اگه کسی بلده خبر بده.
   ممنون

  • Mahdavi says:

   سلام وقت شما بخیر
   این سوال منم هست اگر راهکاری پیدا کردید ممنون میشم در اختیار من هم بگذارید 🙏

 • آریا says:

  سلام. چطور میشه در یک گروه ، وقتی که در قسمت ارسال پیام جمله(فقط مدیران می توانند پیام ارسال کنند)نوشته شده، من هم بتوانم پیام بفرستم.لطفا اگر راه داره به من بگویید. متشکرم…

  • Mina says:

   سلام من یه گروه کاری دارم که یکی از اعضا رو از گروه حذف کردم ، چطورمیتونم پیام های قبلی رو از دسترس اون فرد خارج کنم، تاکیدمیکنم پیام های قبلی فقط از دسترس فرد حذف شده خارج بشه ،ممنونم

 • Sana says:

  سلام چه جوری میشه از گروه لفت داد ،پیغام لفت مخفی باشه وکسی ندونه از گروه خارج شدی ؟؟؟

  • پریسا says:

   سلام لطفا راهنمایی کنید چه کاری انجام بدم که اعضای گروه نتونن شماره های همدیگر رو ببین

 • امیرحسین says:

  شما میتونید بعد از اینکه اون فرد عوض گروه شد، لینک گروه رو reset کنید.

 • نا شناس says:

  سلام من یه گروه ساختم که می خوام وقتی کسی میاد می خوام پیامای قبلی رو ببینه ممنون میشم سریع بهم یه راه حل بدین که چی کار کنم

 • سپهر says:

  سلام من یک گروه ساختم اما گاهی وقت ها بعضی دوبار لفت میدهند و من نمیتوانم عضوشان کنم برای همین برای انها لینک میفرستم تا انها دوباره جوین شوند ولی برای ان کسی که لینک را برایش فرستادم ان کس هم ان لینک را برای دوستانش یا کسانی که میشناسد میفرستد و ان ها تو ی گروه اد میشوند چه کار باید کرد که ان کس این کار را نکند؟

 • رزیتا says:

  من میخوام اعضای گروهم و مخفی کنم با راه حلی که شما گفتین نمیشه چیکار کنم ؟ لطفا از طریق تلفن بهم بگید چون رمز ایمیلم و ندارم ۰۹۰۱۷۴۸۲…

 • لیلی says:

  یه گروه واتس اپ دارم نمیخوام هرکسی به شماره اعضا گروهم دسترسی پیدا کنه راهی هس بشه شماره اعضا رو مخفی کنم

 • لیلا says:

  واتساپ خیلی امکانات کم و ضعیفی برای تشکیل گروه داره ، تلگرام هم که فیلتره ، الان بنظرم بهترین گزینه بله هست که مدیر می تونه گروه رو ویرایش کنه

 • احمد says:

  سلام.من گروهی میخوام که اعضای گروه بتوانند پیام دهند ولی فقط مدیرها بتوانند بخوانند نه دیگر اعضا و اگر مدیر صلاح بداند پیام شخص رو نمایان کند.اینو میشه درست کرد فقط زودتر جوابم و بدید.
  با تشکر فراوان

 • یاسمن says:

  سلام من یه گروه واتس اپ دارم وقتی که عضو جدید وارد گروه میشه نمیتونه پیام های قبلی رو ببینه مجبور میسم پیامها رو مجدد بزارم .این مدضوع هم واسه خودم سخته و هم برای بقیه چون مجبورن مطالب تکراری ببینن.چه کار کنم؟
  قبلا اینجوری نبود وقتی گروه تشکیل میدادم بهم پیغام میداد میخواین پیام های قبلی برای اعضا جدیدنمایش داده بشه.اما الان اینجور نیست

  • لیلا says:

   واتساپ خیلی امکانات کم چ ضعیفی برای تشکیل گروه داره ، واتساپ هم که فیلتره ، الان بنظرم بهترین گزینه بله هست که مدیر می تونه گروه رو ویرایش کنه

 • سلیمی says:

  سلام با تشکر از مطالب مفیدی که ارسال می کنید در خصوص آدمین در واتساپ آیا امکان پنهان کردن شماره تماس آدمین وجود دارد چون با توجه به تعداد اعضا دونستن شماره تماس آدمین مشکلاتی بوجود می آورد با تشکر

  • احمد says:

   سلام.من گروهی میخوام که اعضای گروه بتوانند پیام دهند ولی فقط مدیرها بتوانند بخوانند نه دیگر اعضا و اگر مدیر صلاح بداند پیام شخص رو نمایان کند.اینو میشه درست کرد فقط زودتر جوابم و بدید.
   با تشکر فراوان

  • یاسمن says:

   چرا مدیر سایت جوابگوی هیچکدوم از سوالات نیست؟؟؟

 • Hojat says:

  ببخشید ها … شعر نگید، به اینا میگید ترفند!!!؟

 • رامين says:

  بیلگیتز روزى که ویندوزو نوشت اندازه وقتى ذوق نکرد که شما مبتدى ترین مسائلى که تو واستساپ همه بلدن رو به عنوان ۶ راهکار مخفى طورى معرفى کردید که انگار واتساپ این امکانات رو ارائه نداده و شما به زحمت کشفش کردید البته می دونم همینم از یه سایت دیگه کپى کردین به هر حال موفق باشید

 • Bahar says:

  من گروهی در. واتساپ دارم که عکسایی که قبلا در گروه داشتم برای مخاطبای جدید نیست چکار. باید. کرد که عکسا رو از اول تشکیل گروه ببینن

  • سحر says:

   منم همین مشکلو دارم لطفا راهنمایی کنین. اعضای جدید گروه پیامهای قبلی رو چه جوری میبینن؟

 • سجاد says:

  یه گروه واتس اپ دارم نمیخوام هرکسی به شماره اعضا گروهم دسترسی پیدا کنه راهی هس بشه شماره اعضا رو مخفی کنم؟

 • کیان says:

  ما سوال کردیم مدیر گروه میتونه پیامی که اعضا فرستادن رو حذف کنه که باقی دیگه نبینن یعنی یک نفر اشتباه یا به هر شکل پیامی فرستاده و متوجه شده باید حذف شه و پیش خودش حذف کنه ولی هنوز تو گروه موجود هست آیا امکانش هست مدیر پیام رو حذف کنه که باقی گروه نبینن

 • جواد سیاح says:

  سلام‌. آیا در گروه واتس آپ امکان دارد شماره اعضا را فقط مدیر گروه داشته باشد و دیگر اعضا نتوانند شماره سایرین را مشاهده کنند.

 • امید says:

  شما مغلطه کردید ک میخوای ۶ ترفند مخفی رو یاد بدید فک کردم ترفندهایی رو خودتون اختراع کردید ,این مباحث خیلی مبتدی بود

  • یاسمن says:

   سلام من یه گروه واتس اپ دارم وقتی که عضو جدید وارد گروه میشه نمیتونه پیام های قبلی رو ببینه مجبور میسم پیامها رو مجدد بزارم .این مدضوع هم واسه خودم سخته و هم برای بقیه چون مجبورن مطالب تکراری ببینن.چه کار کنم؟
   قبلا اینجوری نبود وقتی گروه تشکیل میدادم بهم پیغام میداد میخواین پیام های قبلی برای اعضا جدیدنمایش داده بشه.اما الان اینجور نیست
   لطفا راهنماییم کنید

   • نیما says:

    منم دقیقااین مشکلو دارم کسی نیس راهکار بده لطفا؟

   • مهدی says:

    سلام وقت بخیر
    خواهش میکنم اگر راهکاری دارید که بتونه شماره اعضا گروه رو از دید سایر افراد مخفی کنه وفقط در دسترس ادمین گروه باشه ممنون میشم به این شماره در وات ارائه فرمایید با تشکر فراوان
    ۰۹۳۵۰۶…

 • علی says:

  با سلام
  آیا امکان ساخت گروه واتساپ بدون اینکه اعضای گروه شماره تلفن همدیگر را نبینند وجود دارد؟یعنی شماره تلفن اعضای گروه فقط برای ایجاد کننده گروه قابل رویت باشد و سایر اعضا امکان دیدن شماره تلفن همدیگر را نداشته باشند.
  با تشکر-علی

 • فرشید says:

  سلام
  وقت بخیر
  واتس اپ امکانی نداره که بتونی مشخصات اعضای یک گروه رو پنهون کنی؟؟ اخه خیلی به خاطر این که شمارشون همه میرینن از گروه ها لفت میدن

  • حسینی says:

   سلام.اول ابنکه چکنم که هر کسی از گروه لفت داد در گروه کسی متوجه لفت دا ن کسی نشود و دوم اینکه شماره دوستان در گروه مشخص نشود.ممنون

  • Mahdavi says:

   سلام وقت بخیر
   خواهش میکنم اگر راهکاری دارید که بتونه شماره اعضا گروه رو از دید سایر افراد مخفی کنه وفقط در دسترس ادمین گروه باشه ممنون میشم به این شماره در وات ارائه فرمایید با تشکر فراوان
   ۰۹۳۳۴۳….