ساخت تقویت کننده آنتن موبایل دست ساز ارزان خانه

آموزش ۲ روش ساخت تقویت کننده آنتن موبایل دست ساز ارزان در خانه

اگر شما در یک منطقه زندگی می کنید که سیگنال موبایل به خوبی دریافت نمی شود می توانید شروع به ساخت تقویت کننده آنتن موبایل در خانه کنید. در برخی از مناطق روستایی آنتن موبایل نهایتا تا ۲ خط پر می شود، بعد از تحقیقات زیادی که انجام دادیم ما موفق به پیدا کردن راه حلی شدیم که می توانید بدون خریدن تقویت کننده آنتن موبایل ۲G/3G/4G و با استفاده از وسایل ارزان اقدام به ساخت تقویت کننده آنتن موبایل خانگی کنید، با ما همراه باشید.

آموزش ساخت تقویت کننده سیگنال آنتن گوشی خانگی

DIY 2G/3G/4G Wireless Cell Phone Signal Booster

تقویت کننده سیگنال موبایل بیسیم ۲G/3G/4G یکی از وسایلی است که به طور معمول در خانه ها استفاده می شود. این تقویت کننده موبایل خانگی  می تواند سیگنال موبایل سلولی شما را از ۱ خط به آنتن کامل بهبود دهد. شما باید دو تا از این آنتن ها بسازید که یکی را در خانه و دیگری را در بیرون خانه باید قرار دهید و هر دو آنتن شبیه هم هستند و نحوه ساختشان ساده است. سازنده این تقویت کننده نام آن را آنتن LauC2 گذاشته است. قبل از شروع از وسایل ایمنی عینک و دستکش برای محافظت چشم و دستهایتان استفاده کنید.

آموزش ساخت تقویت کننده آنتن گوشی خانگی

اگر با مشکل پریدن آنتن موبایل مواجه هستید می توانید از ۱۲ روش حل مشکل No Service و پریدن آنتن آیفون استفاده کنید.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ۳G ، ۴G و..

برای ساخت این تقویت کننده آنتن موبایل ما به لوازم و ابزارهایی مثل سیم آهنی که می توانید از سیم های آویز لباس ۲ تا ۴ میلی متری استفاده کنید (شما می توانید با استفاده از آهنربا آهنی بودن این آویزها را تست کنید)، دو عدد کانکتور یا ترمینال کابل الکتریکی (در صورت امکان ۲۰ آمپری)، ۳۰ متر کابل تلویزیون یا کابل کواکسیال با کیفیت خوب و بدون بریدگی، سیم چین، انبر، پیچ گوشتی ۳ تا ۶ میلی آمپری نیاز داریم. به تصویر زیر نگاه کنید ما باید آنتن ۳G را با استفاده از آویز لباس بسازیم، لازم نیست پوشش آن را بردارید.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل 3G

حدود ۴ سانتی متر از ابتدای سیم آهنی را ۴۵ درجه خم کنید. بعد به اندازه ۸ سانتی متر از سیم را نگه دارید و ۹۰ درجه بچرخانید. الان ۹ سانتی متر از سیم را نگه دارید و ۹۰ درجه سیم را خم کنید. بازه هم ۹ سانتی متر از سیم را نگه دارید و سیم را ۹۰ درجه خم کنید. در نهایت ۸ سانتی متر از سیم را بگذارید و آن را ۹۰ درجه خم کنید. بعد مانند مرحله ابتدایی ۴ سانتی متر از سیم را به صورت ۴۵ درجه خم کنید. کانکتور را به ابتدا و انتهای سیم وصل کنید و آن را کاملا سفت کنید. طرف دیگر کانکتورها را با استفاده از شیلد یا سیم های خارجی کابل کواکسیال به هم وصل کنید.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل 3G

مرحله بعدی این است که مقداری از روکش کابل کواکسیال را بردارید، مقداری از آن را بگذارید و شروع به پیچیدن سیم در جهت عقربه های ساعت کنید تا یک کوبل یا سیم پیچ ساخته شود. مانند تصویر ابتدای کابل را به کانکتور وصل کنید و طرف دیگر کابل را هم به همین صورت بپیچانید و به کانکتور آنتن خارجی وصل کنید. هر چقدر تعداد پیچ های شما بیشتر باشید تقویت کننده قوی تری خواهید داشت. شما می توانید برای آنتن خارجی ۷ دور و برای آنتن داخلی ۵ دور سیم را بپیچانید. اگر به نظرتان سیگنال هنوز ضعیف است می توانید با استفاده از آزمایش و خطا تعداد دورها را بیشتر کنید.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل 3G

حالا آنتنی که ساخته اید را به سقف وصل کنید و آنتن دیگر را بیرون از خانه قرار دهید. آنتن را طوری تنظیم کنید که بیشترین سیگنال را دریافت کنید. به آنتن موبایل خود نگاه کنید و آنتن را جابجا کنید تا بهترین نقطه برای آنتن را پیدا کنید. پنجره و دیوارها می توانند مانع از دریافت سیگنال شوند.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل 3G

اگر قصد دارید مقدار DB گوشی خود را مشاهده کنید کاربران گوشی های ویندوز و نوکیا کد مربع مربع ۳۲۸۲ مربع را شماره گیری کنند، کاربران آیفون کد ستاره ۳۰۰۱ مربع ۱۲۳۴۵ مربع ستاره را شماره گیری کنند و کاربرام اندروید به تنظیمات گوشی خود بروند و به قسمت درباره تلفن بروند و وضعیت را تپ کنید بعد اگر گوشی شما دو سیم کارته است برای مثال روی وضعیت سیم ۱ تپ کنید و به فیلد قدرت سیگنال توجه کنید. مقادیر نزدیک به منفی ۵۰dB بهترین قدرت سیگنال هستند.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل 3G

شما می توانید برای تقویت سیگنال های دریافتی گوشی خود از فویل نیز استفاده کنید.

نحوه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل 3G

اگر مراحل بالا برای شما گویا نبوده است می توانیم فیلم ساخت تقویت کننده آنتن گوشی زیر را مشاهده بفرمایید.

شما می توانید افزایش قدرت آنتن دهی مودم خود از ۵ روش افزایش برد آنتن دهی مودم وایرلس با ابزار موجود در خانه استفاده کنید.

ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ارزان کوچک

اگر نمی خواهید که آنتن تقویت کننده سیگنال را به دیوار وصل کنید می توانید مانند مرحله قبل سیم را به صورت زیر خم کنید.

ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ارزان

کانکتور را به انتهای سیم ها وصل کنید.

ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ارزان

و آن را به لوله وصل کنید تا ثابت بماند این کار را می توانید با چسب حرارتی انجام دهید و لوله را در جایی که اطراف آن آزاد است وصل کنید.

ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ارزان

سیم های داخلی و خارجی کابل کواکسیال را جدا کنید. سیم های داخلی را به یک طرف کانکتور و سیم های خارجی را به طرف دیگر کانکتور وصل کنید.

ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ارزان

کابل را به داخل خانه بکشید و طرف دیگر کابل کواکسیال را ببرید و سیم های داخلی و خارجی را جدا کنید و در این مرحله شما به سیم های خارجی نیاز ندارید. یک قطعه پلاستیکی را بردارید و به هر شکلی که می خواهید در بیاورید در یک طرف آن یک سوراخ کوچک ایجاد کنید و سیم های داخلی کابل کواکسیال را از آن رد کنید. حالا شما می توانید این قطعه را روی پشت گوشی خود بگذارید تا سیگنال گوشی شما تقویت شود.

ساخت تقویت کننده آنتن موبایل ارزان

در آخر شما می توانید از ۹ راه ساده و کاربردی برای افزایش و تقویت آنتن دهی موبایل نیز استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در انزل وب سعی کردیم پروژه ساخت تقویت کننده آنتن موبایل خانگی را به شما آموزش دهیم، اگر شما قبلا این تقویت کننده آنتن سلولی را ساخته اید و در این زمینه تجربه ای دارید و یا اینکه روش دیگری می شناسید می توانید در بخش دیدگاه این پست نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

بهترین اجناس و ایده خلاقانه برای فروش اینترنتی در وب ، اینستاگرام و..
بهترین اجناس و ایده خلاقانه برای فروش اینترنتی در وب ، اینستاگرام و..
13 روش خلاقانه و کاربردی ساخت وسایل با جعبه میوه
۱۳ روش خلاقانه و کاربردی ساخت وسایل با جعبه میوه
آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی
آموزش تصویری حل مشکل و تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی
12 ترفند کاربردی و استفاده جالب از باتری های قلمی
۱۲ ترفند کاربردی و استفاده جالب از باتری های قلمی و..

نظرات

 • Bba says:

  عجب خر استن این مردم

 • 皮尔字v安乐 says:

  دوستان ببخشیدا چرا … بازی در میارید
  این کار برای اینه شما مثلا طبقه همکف انتن متاسبی داری ولی زیر زمین نداری یکی نوشته من میدونم الکیه مگه اهن از خودش سینگنال تولیدمیکنه😑…یه وری این کار مثل پمپ میمونه تو وقتی اب نداری پمپ چه گهی بخوره😁😁مشنگ 🤣🤣نظرات از طنز هم خنده دار تره

 • نعمت says:

  الکیییییییییییه

 • mehdi says:

  دادا مطمنی جواب گرفتی؟!

 • مرتضی علیجانی says:

  سلام به همه کسانی که مشکل انتن دارن
  من طرح بالا رو اجرا کردم اما جواب نداد و به ابتکار خودم یک تقویت انتن اتوبوسی مابینش گذاشتم اون سر انتن که از پشت بام امد رو به قسمت انتن تقویت زدم و سر دیگه رو به قسمت tv
  تو خونه من که انتن واسه حرف زدن نبود الان اینترنت فورجی دارم اگر مشکلی بود واتس اپ ۰۹۱۱۵۳۲… پیام بدید راهنمایی میکنم

  • محسن says:

   داداش با من تماس بگیر ۰۹۳۰۲۴۷…

  • مهدی says:

   متاسفانه شماره ی واتس اپتونو کامل ندیدم این شماره ی واتس اپ منه لطفا راهنماییم کنید ۰۹۰۳۸۳۷..

  • مصطفی says:

   سلام استاد وقت بخیر
   در مورد توضیحاتتون شمارتون کامل نیست امکانش هست به شماره من پیام بدید تا سوالاتمو بپرسم ازتون؟
   اگر در مورد راهنماییاتون مبلغی میشه پرداخت کنم حتما بهم بگین چون کارم خیلی گیره در مورد همین تقویت انتن
   خیلی ممنون میشم ازتون اگر راهنماییم کنید🙏❤️❤️❤️

  • محسن شهرابادی says:

   سلام میشه یه راه برای تماس بزارین باهاتون تماس بگیرم خیلی مشکل دارم هزینه هم اگر داشت پرداخت میکنم ممنون میشم

 • علی رضا says:

  باسلام داداش توی همون کلیپ اگر آخرش دقت کنید سیگنالش تغییر نکرد و خندید (lol) یعنی این آموزشی که گذاشتید کار ساز نیست.

 • ایمان امیریان says:

  چجوری کابل رو به گوشی وصل کنیم

  • علی says:

   داداش این وصل شدنی به گوشی نیس دو سر داره باید یه سرسو بزاری تو خونه یه سر دیگه شو هم بزاری بیرون از خونه جایی گه خوب انتن میده کارشم اینطوریه کهاون امواج بیرون رو انتقال میده به داخل بیرون دو تا خط انتن داشته باشی داخلم میشه دوتا

 • حسسن says:

  چرا کار نمیکنه

 • فرزاد says:

  ببینید دوستان ، این ترفند برای مکانهایی هست که بیرون فضای مورد نظر آنتن میده ، ولی داخل فضای مورد نظر نه .. و با این ترفند همون فرکانس بیرون بعد از برخورد به آنتن ، با همون قدرت و کیفیت به داخل منتقل میشه همین ! قطعا جایی که بیرونش هم آنتن خوب نیست ، شما قاعدتا نیاز به یه آنتن گیرنده خاص ، بعلاوه ی بوستر و آنتن انتشار دهنده ی فرکانس تقویت شده از بوستر ، به فضای مورد نظر داخلی دارید .. در کل این ترفند به درد من خورد و ممنون بابت انتشار این روش خوب

  • Husseyn.karimi says:

   من هنوز درست نکردم، نمیدونم درست کنم یا نه ؟!
   میشه یکی کمکم کنه…
   ولی فکر کنم جواب نده، اخه اکثر این ویدیو ها فیک از اب در میان…
   ولی امتحانش ضرر نداره، هزینه ای که نداره … هم فال هم تماشا ..

   • م says:

    اگه درست کردید و عمل کرد خبر بدید

    • محسن صالحی says:

     سلام دوستان من دوسال پیش یه همچین ایده ای به نظرم رسیده بود از مدل آنتن تلوزیون الگو گرفته بوده بودم من حتی سیم مسی رو به صورت آنتن پرشاخک قدیمی تلوزیون درست کرده بودم منتهی دراندازه یه یه کف دست بسیار عالی جواب داد ولی اگه سیم مسی آهنی باشه بهتر عمل میکنه

 • سلیم ذوالقدر says:

  باسلام
  من متخصص آنتن هستم این آنتن های دست ساز وقتی جواب می دن که سیگنال بیرون از محل مسقف قوی تر از داخل باشه درکل اگر می خواهید آنتن بسازید بهتره یک آنتن تی وی ازآن قدیمی ها که پر شاخک هستند بخرید وبیرون وصل کنید ویک آنتن از این جدیدا که ارزان هستند وفقط یک میله صاف هستند بخرید وداخل وصل کنید ودوآنان را با کابل بهم وصل کنید وبا آنتن بیرونی جهت یابی کنید تا سیگنال را پیدا کنید ودرجهت دکل قرار بگیرید

 • حسن says:

  اقا کاملا چرت و پرت درست کردم اصلا جواب نداد حیف وقتی که گزاشتم

 • حسین says:

  برای دوستانی که حوصله دنگ و فنگ درست کردن این جور چیزا رو ندارن دوتا انتن رو تهشو قطع کنین بعد بهم وصل شون کنیین همین نتیجه رو میده. به نظر من اگه ته یک انتنو به انتن رسیور وصل کنیین بهتر جواب میده

 • سامی says:

  خوبه کار میکنه
  ولی باید بادقت درست بشه

 • معین says:

  سلام من دو تا انتن دیجیتال دارم یکی بزرگ یکی کوچک انتن ی که به یواسپی dvbtv وصل میشه که میخوام برای تقویت سیگنال استفاده کنم که واقعا تقویت کنه اگه میشه بگید چکار کنم یا لینکی بدید ممنون

 • یونس says:

  با سلام این سیستم رو قبل از اینکه امتحان کنم میدونستم که جواب نمیده مگه اهن و سیم از خودش سیگنال و فرکانس تولید میکنه
  با این حال امتحان کردم در قسمت status موبایل قدرت انتن و تعداد انتن های روی موبایل تغییر نکرد

 • رضا says:

  با سلام خدمت دوستان عزیز و تشکر از این ترفند بسیار خوبتون دوستان حتما جواب میده اگه تو ساختنش دقت کنید و طرف بیرونی رو تو یه جای ثابت تو بلند ترین جای ساختمون که طرف نزدیکترین دکل مورد نظرتون باشه ثابت کنید حتما جواب میگیرید من تو زیر زمین مودم ثابت td-lte by620 موبینت رو دارم که تو حالت رومینگ از همراه اول انتن میگیره و یک چراغ انتن روشن میشد وقتی این تقویت کننده رو درست پیش مودم میزارم همه چراغهاش روشن میشه و سرعتش تا۴۰ مگ میره.منم اولش فکر میکردم جواب نده ولی عااللللی بود.

  • داداشی علی says:

   داداش انصافن راست میگی ؟!!!
   میشه برام توضیح بدی
   جیمیلم پیام بده yktas830@gmail
   یا تلگرام …@

 • وحیدد says:

  منم دقیقا همینشکلی درست کردم و همه کارهارو انجام دادم مو به مو ولی هیییییییییچ تاثیری نداشت حتی یه ذره ولی فکنم برا انتن تلوزیون خوب جواب بده

 • علی قمی says:

  آقا من اینو درست کردم و خب قبل نصب فرکانسم -۹۳dbm و ۱۰asu بود بعد اینکه نصب کردم و همونجای قبلی نشستم تست کردم شد -۱۱۳dbm 12asu و ۴جی شدم با ۲خط انتن بنظرمن جواب میده

 • مصطفی says:

  با سلام آقا من ساختم جواب نداد خیلی هم روش کار کردم بسیار کم تقویت میکنه و نت اصلا جواب نمیده برا تماس بد نیست

 • میلاد says:

  سپاس بابت این مطلب. بنده دقیقاً درست کردم و خیلی هم خوب کار میکنه.اگه کسی راهنمایی خواست تماس بگیره بگم چکار کنه.عالیه.۰۹۱۲۱۰۲۲…

 • یاسین says:

  من با دقت درست کردم ولی هیچ تاًثیری نداشت و هیچ تغییری توی قدرت سیگنال رخ نداد

 • یاسین says:

  دوستان میخواستم بدونم واقعا این کار دستی جواب میده یا نه ؟ و اگه بخوایم یه تقویت کننده بخرم چقدر باید هزینه کنم.

 • سیا says:

  اتفاقا خیلی خوب جواب داد من که شدیدا و قویا راضی ام. و نهایت امتنان رو از منتشر کننده های محترم دارم‌. سپاس و خسته نباشید.
  اونایی ک جواب نگرفتن احتمالا؛ ۱، محل و مکان کاربردش درست نیست، ۲، درست نساختن.

 • مهدی says:

  من این رو امتخان کردم ، روشهای دیگه زو هم امتحان کردم ، فقط وقتم تلف شد ، آخرش تقویت کننده آنتن موبایل خریدم ، الان راضی ام راحت شدم ، مارکش Engi هستش ، قیمتشم از همه بهتر بود ، خیلی سریع هم نصبکردن

 • عبدال مراد says:

  سلام الان سایت گوگل پرشده از افراد غیر متخصص برای درامد زای فیلم های الکی منتشر می کنند الکی وبلاگ نویسان مطالب هیچ مفهومی ندارد یک مطلب کوچک ۳۰ توضیح می دهند

 • وحید says:

  کار نمیکنه

 • مرتضی جعفری says:

  اقا انجام ندین جواب نمیده به قران