نحوه فهمیدن آنلاین بودن شخص در حالت Last Seen واتس اپ

۴ روش نحوه فهمیدن آنلاین بودن شخص در حالت Last Seen واتس اپ

واتس اپ (WhatsApp) یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی پیام رسان در دنیا و ایران است. اگر شما هم از این پیام رسان استفاده می کنید، ممکن است گاهی نیاز داشته باشید آنلاین بودن اشخاص یا Last Seen را در حالت معمولی، زمانی که بلاک شده اید و یا هنگامی که زمان بازدید خود را مخفی کرده اند ببینید. امروز در انزل نحوه فهمیدن آنلاین بودن شخص در حالت Last Seen واتساپ را آموزش می دهیم.

تشخیص آنلاین بودن فرد در واتساپ (Whatsapp)

How to Check Last Seen on Whatsapp Even If It’s Hidden

واتش اپ به شما اجازه می دهد تا ببینید که مخاطبین شما آنلاین هستند یا نه و همچنین آخرین زمان آنلاین بودن آن ها را هم می توانید ببینید. اما اگر مخاطب وضعیت خود را در حالت مخفی یا Last Seen باشد این کار میسر نیست. در ادامه مطلب روش هایی را آموزش می دهیم تا بتوانید این کار را انجام دهید.

روش چک کردن آنلاین بودن شخص یا Last Seen واتس اپ اندروید

روش معمول برای دیدن آخرین بازدید در واتس اپ این است که ابتدا برنامه واتس اپ را در گوشی اندرویدی خود باز کنید. سپس به قسمت چت (Chats) بروید. سپس مکالمه شخص را باز کنید. اگر تا کنون مکالمه ای نداشته اید، روی نماد چت در گوشه سمت راست و بالا تپ کرده و او را از لیست انتخاب کنید.

روش چک کردن آنلاین شخص در واتس اپ اندروید

حال در زیر نام شخص وضعیت او را مشاهده می کنید.

 • Online: به این معنی است که مخاطب اکنون آنلاین است.
 • Last seen at…: شخص آنلاین نیست و تاریخ و یا ساعت آخرین بازدید شخص را خواهید دید.
 • typing یا recording audio: در زمان تایپ کردن پیام و یا ضبط ویس (صدا) این گزینه نشان داده می شود.

روش چک کردن آنلاین شخص در واتس اپ اندروید

همینطور اگر در اجرای نسخه وب مشکل دارید، مطالعه مطلب روش های رفع مشکل اتصال واتس اپ وب برای شما مفید خواهد بود.

روش چک کردن آنلاین شخص یا Last Seen واتس اپ آیفون

در واتس اپ روی آیفون هم کار مشابهی در پیش دارید. واتس اپ را باز کنید و به قسمت چت ها بروید و چت یا مکالمه شخص مورد نظر را انتخاب کنید. (وضعیت آنلاینی در گروه ها قابل مشاهده نبست. همچنین اگر چتی با شخص مورد نظر ندارید، یک چت جدید ایجاد کرده و نام شخص را انتخاب کنید.)

روش چک کردن آنلاین شخص در واتس اپ آیفون

حال در زیر نام شخص می توانید وضعیت را ببینید.

 • Online: به این معنی است که مخاطب اکنون آنلاین است.
 • Last seen at…: شخص آنلاین نیست و تاریخ و یا ساعت آخرین بازدید شخص را خواهید دید.
 • typing یا recording audio: در زمان تایپ کردن پیام و یا ضبط ویس (صدا) این گزینه نشان داده می شود.

روش چک کردن آنلاین شخص در واتس اپ آیفون

روش چک کردن Last Seen واتس اپ در صورت مخفی بودن وضعیت

اما واتس اپ برای کسانی که مایل به اشتراک گذاری زمان بازدید خود نیستند هم تنظیماتی قرار داده است. البته هستند برنامه هایی هم که این زمان را تغیر می دهند! اما شما می توانید با استفاده از روش هایی که گفته می شود، مشاهده Last Seen واتس اپ را به صورت دقیق انجام دهید.

توجه داشته باشید که در برنامه های ردیاب واتس اپ که جهت نصب شماره تلفن شما را می خواهند، سعی کنید از شماره خود استفاده نکنید و به طور مثال از شماره های مجازی و.. استفاده کنید یا به کل از برنامه های دیگر که به دسترسی های کمتری نیاز دارند استفاده کنید. امنیت خیلی از برنامه های این چنینی تضمین شده نیست و تیم انزل وب مسئولیتی در قبال نصب نرم افزار های فیک و مخرب و آسیب دیدن از آن ها را ندارد.

همچنین پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش دیدن استوری، استاتوس و وضعیت واتس اپ شخص بدون فهمیدن فرد مقابل را هم مطالعه نمایید.

بررسی آخرین بازدید Last Seen واتس اپ اشخاص با دانلود برنامه WhatsClock

ابتدا برنامه WhatsClock را در گوشی اندرویدی خود نصب کنید. سپس برنامه را باز کنید و شماره شخصی که می خواهید وضعیت آن در واتس اپ را ببینید را وارد کنید. سپس روی مخاطبی که توسط شما اضافه شده است تپ کنید. حال روی GET MORE TIME تاچ کنید. اکنون باید یک تبلیغ ویدیویی تماشا کنید یا هزینه ای را پرداخت کنید تا بتوانید آخرین بازدید شخص مورد نظر را مشاهده کنید.

بررسی آخرین بازدید در واتس اپ اشخاص در صورت hidden یا بلاک شده با برنامه WhatsClock

حال برای اولین بار زمان آنلاین بودن شخص نشان داده می شود و تا ۳ ساعت می توانید این ردیابی را ادامه دهید. در زمان هایی که شخص آنلاین می شود و همچنین در زمان هایی که شخص آفلاین می شود، شما یک نوتیفیکشن دریافت می کنید.

بررسی آخرین بازدید در واتس اپ اشخاص در صورت hidden یا بلاک شده با برنامه WhatsClock

همچنین شما می توانید چندین مخاطب را اضافه کنید اما برای ردیابی باید هزینه ای را برای یک هفته و یا ۳۰ روز با توجه به نیاز خود پرداخت کنید. گزینه تبلیغ ویدیویی فقط برای یک شخص در روز کار می کند. برای ردیابی یک شخص در ساعت های بیشتر هم باید پرداخت داشته باشید اما اگر قصد هزینه کردن ندارید، باید تمام داده های این برنامه (App Data) را در تنظیمات گوشی خود پاک کنید. با این کار باید مجدد شماره و.. را وارد کنید.

فهمیدن آخرین بازدید واتساپ فرد در حالت Hidden یا بلاک با برنامه Wossip

در این روش هم باید ابتدا برنامه ردیاب واتس اپ Wossip را نصب کنید و آن را باز کنید. برای استفاده از این برنامه باید در آن ایمیل خود را وارد کنید. سپس گزینه Monitor Contact را بزنید. اکنون باید شخص مورد نظر را از مخاطبان خود در گوشی انتخاب کنید. برای اولین ردیابی جهت اولین مخاطب، مدت ۲۴ ساعت رایگان قادر به استفاده از برنامه خواهید بود.

بررسی آخرین بازدید در واتس اپ اشخاص در صورت hidden یا بلاک شده با برنامه Wossip

اگر زمان بیشتری می خواهید باید هزینه ای را پرداخت کنید. در این برنامه هم قابلیت اضافه کردن همزمان چند مخاطب وجود دارد.

سایر برنامه های مشاهده آخرین بازدید و Last Seen واتس اپ

برنامه های دیگری هم مانند برنامه WhatsDog وجود دارد که می توانید از آن برای فهمیدن آنلاین بودن در Whatsapp استفاده کنید. این برنامه امکاناتی مانند بررسی آنلاین بودن در ۲۴ ساعت، هفته گذشته و یک ماه را به همراه نمایش زمان آنلاین بودن بر اساس تاریخ را دارد. در کل برنامه های مختلفی برای این کار در اپ استور ها قرار دارد که بعضی از آن ها ایمن نیستند. در هنگام انتخاب برنامه مورد نظر خود دقت داشته باشید.

سایر برنامه های مشاهده آخرین بازدید واتس اپ

در پایان اگر از پیام رسان تلگرام هم استفاده می کنید و قصد انجام این کار در تلگرام و موبوگرام و.. را هم دارید، مطالعه مطلب روش فهمیدن آنلاین بودن شخص در حالت Last Recently را فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز روش فهمیدن زمان آنلاین بودن در واتس اپ حتی در شرایط مخفی و یا بلاک بودن را آموزش دادیم. شما از کدام برنامه استفاده کردید و آیا از آن راضی هستید؟ می توانید نظرات، تجربیات و پیشنهادات خود در این زمینه در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

ثابت نگه داشتن آخرین بازدید در واتس اپ
آموزش ۲ روش ثابت نگه داشتن آخرین بازدید در واتس اپ

نظرات

 • نگین says:

  با سلام
  این برنامه رو من نصب کردم ولی فقط حالت آفلاین طرف مقابلم‌ رو اطلاع میده اصلا” حالت آنلاینش رو نشون نمیده….نمیدونم چرا؟

 • Zahra says:

  واسه اینک انلاین بودن طرف رو بفهمم هزار تا اپلیکیشن این مدلی نصب کردم ولی هیچ کدوم جواب نداد!!

 • لیلا says:

  فقط اولی برای من کار کرد که اونم یه ۵-۶ تایی برنامه مشابه باید هی نصب کنی تا بتونی یه ۱۲ ساعت استفاده کنی. بعدش هم با عوض کردن جیمیل و گوشی و ….. کلا همون یبار فقط کار میده اونم کلی بیخودی میزد انلاین

 • علی says:

  هیچ یک از برنامه که گفتی یا نیست یا پولی کار نمیکنه ?

 • حامد says:

  سلام من نویسنده سایت نیستم فقط یه بازدید کنندم دیدم نظرتو جواب سوالتو نمیدونم ولی ممکنه من اشتباه حس خطر کرده باشم و چیز مهمی نباشه برات و بسته به شرایطت به نظرم رو افکارت مدیریت کن و فکر کن که مهم شدن این موضوع به خاطر قضاوت نادرست نباشه و فکر منفی و بی دلیل درست رو از خودت دور کن اگه صلاح میدونی که در واقع بهتر میشه اوضاع با خودشون صحبت کن یا با یه مشاور زبده مشورت کن. شاید چیزایی که گفتم درست نباشه خودت تصمیم بگیر ولی فقط نظرمو گفتم جهت کمک امیدوارم به کارت بیاد برات دعا میکنم.

 • پویا says:

  با سلام و تشکر از راهنمایی شما
  میخواستم بدونم اگر بخواهم شماره همسرم را چک کنم که در حالت انلاین بودن درحال چت هست یا فقط انلاین مانده چکار کنم ایا نرم افزاری هست؟
  خواهش میکنم راهنمایی کنید خیلی برام مهمه

 • سعید says:

  سلام برای تشخیص آنلاین بودن افراد باید طرف مقابل هم شماره ی ما را داشته باشد تا در جی بی واتس آپ زمان آنلاین شدن آن خودکار نمایش داده شود یا خیر

  • هانیه says:

   سلام خدمت مدیران سایت عزیز
   من میخوام فقط برا یه نفر زمان انلاینیم بخوره میشه؟؟؟ اگر میشود چگونه

 • ماهور says:

  سلام کسیکه واتساپ رو در لپ تاپش نصب کرده باشد چطور؟! اونطوری همیشه آنلاینه حتی اگه توو صفحه واتساپ نباشه یا بازش نکرده باشه؟؟؟؟

 • Habib says:

  پولیه یک روز بیشتر کار نمیده بعد به دلار باید پرداخت بشه که برای ایران کار نمیده چون نمیشه پرداخت کرد

 • Bahar says:

  Az koja befahmim ke ki last seene maro dare moshahede mikone bain barnamea ru gushie iphone?

 • ندا says:

  اگرکسی شماره ی فردی رو پاک کنه بازم میتونه زمان انلاینشو ببینه؟

 • sh says:

  اولی فقط میزد دربررسی حال بررسی ک شما ربات نیستید دومی و سومیم ک اصلا کار نمکیرد اصلا ب دردم نخورد?

 • مهدی says:

  سلام ما هر کاری میکنیم اصلا نصب نمیشه چکار باید کنیم

  • مهرشاد says:

   ممنون از توضیحات و آموزشتون ولی هرسه برنامه رو نصب کردم به قول برخی دوستان جواب نداد هرکدوم نیمه کاره گذاشتن کارو . چی کار کنیم

   • پویا says:

    با سلام و تشکر از راهنمایی شما
    میخواستم بدونم اگر بخواهم شماره همسرم را چک کنم که در حالت انلاین بودن درحال چت هست یا فقط انلاین مانده چکار کنم ایا نرم افزاری هست؟
    خواهش میکنم راهنمایی کنید خیلی برام مهمه

    • هاله says:

     سلام میخواستم بدونم از کجا بفهمم طرف مقابلم با کسی چت میکنه که انلاینه یا فقط صفحه واتس اپش رو داره نگاه میکنه یا مثلا صفحه منو داره میبینه میشه فهمید؟

 • سحر says:

  من هر ۳تا از این برنامه هارو دانلود کردم اولی کاملا پولی بود و دومی و سومی اصلا کار نمیکرد میگفت ارتباط با سرور برقرار نمیشهه چیکار باید بکنم؟