بهترین سایت استخدام دورکاری و فریلنسر فارسی و خارجی

بررسی ۱۴ سایت استخدام دورکاری و فریلنسر فارسی و خارجی

امروزه با رشد فناوری اطلاعات شما می توانید حتی در خانه بنشینید و به کسب درآمد بپردازید. یک راه برای این کار استفاده از کسب و کار فریلنسینگ است. فریلنسر یا آزادکار به کسی گفته می‌شود که برای خود و بصورت پروژه‌ای کار می‌کند. این کار می تواند در حوزه های مختلف و بر اساس توانایی هایی که در خود می بینید انجام شود. از این رو در این مطلب انزل وب می خواهیم به معرفی بهترین سایت های استخدام دورکار و فریلنسری فارسی و خارجی بپردازیم.

معرفی سایت انجام پروژه دورکاری و فریلنسری فارسی و انگلیسی

Best English and Persian Sites for Freelance Services

پیش از این در انزل وب به بررسی بهترین سایت های استخدام و کاریابی در ایران پرداخته ایم. اما در این مطلب می خواهیم به معرفی بهترین سایت های دورکاری و فریلنسری موجود در وب بپردازیم. به خاطر داشته باشید که برای استفاده از سایت های آزاد کاری خارجی که در ادامه معرفی می شوند جهت معامله باید اکانت پی پال و البته یک شخص سوم در خارج داشته باشید یا می توانید در صورت وجود امکان تسویه حساب با پول های مجازی از سایت مبدا از سرویس هایی مثل اکانت وب مانی برای دریافت هزینه خود در داخل ایران استفاده کنید.

سایت Dice برای استخدام فریلنسر و دورکار

سایت های فریلنسر خارجی

سایت استخدام Dice خود را یک مرکز شغلی برای متخصصان فناوری معرفی می کند. در حالی که این سایت اغلب شغل هایی تمام وقت را معرفی می کند ولی گاهی شغل هایی برای افراد علاقمند به دورکاری نیز در آن ارائه می شود. بنابراین اگر فردی فعال در حوزه فناوری هستید فرستادن رزومه در این سایت می تواند ایده خوبی باشد.

سایت Evanto Studio برای استخدام فریلنسر

سایت فریلنسینگ

خواه هنرمند باشید یا بازیگر و حتی طراح؛ بهرحال در سایت Evanto Studio کاری مناسب خود پیدا خواهید کرد. البته این وبسایت فریلنسرهای خود را به ضصورت گزینشی انتخاب می کند و این اجازه را نمی دهد که هر کسی به صورت آزادانه در آن به تبلیغ توانایی های خود بپردازد. پروفایل مربوط به فریلنسرهای این سایت شامل قیمت، نمونه های کاری و مروری بر کارهای قبلی فریلنسر می شود. به اینکه نکته توجه کنید که این سرویس برای کاربران ایرانی تحریم شده است و باید از نرم افزارهای تغییردهنده آی پی جهت ورود به آن استفاده نمایید.

سایت دور و آزاد کاری Fiverr

سایت فریلنسینگ

در سایت فریلنسری Fiverr با پرداخت ۵ دلار می توانید متخصصان حوزه های مختلف را برای انجام کارهای خود در اختیار بگیرید. در این سایت دورکاری می توانید فریلنسرهایی در حوزه برنامه نویسی، وردپرس و حتی دوبله پیدا کنید.به اینکه نکته توجه کنید که این سرویس برای کاربران ایرانی تحریم شده است و باید از نرم افزارهای تغییردهنده آی پی جهت ورود به آن استفاده نمایید.

سایت برون سپاری Freelancer

سایت های فریلنسر خارجی

در این سایت Freelancer می توانید برای پروژه های آنلاین خود با قیمتی معقول یک فریلنسر پیدا کنید. فریلنسرها می توانند پیشنهادات خود را برای پروژه شما ارائه دهند و شما با مرور رزومه ها و نیز نظرات کاربران می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. تمرکز اصلی این سایت بر روی پروژه هایی نظیر توسعه وبسایت، بازاریابی SEO، توسعه اپلیکیشن موبایل و دیگر پروژه های اینچنینی است.

سایت فریلنسینگ Guru

استخدام دورکاری

ماموریت این وبسایت استخدام فریلنسر و متصل کردن آن ها به استخدام کنندگان بصورت محلی و حتی بین المللی است. در این سایت Guru می توانید پروفایل خود را به دقت ایجاد کنید، یک نوع عضویت انتخاب کنید، از خدمات پرداخت امن آن استفاده کنید و در نهایت ا سرویس های رتبه بندی آن بهره مند شوید. همچنین می توانید در بین پروژه های موجود به جستجو بپردازید.

سایت استخدام دورکار HireMyMom

سایت انجام پروژه دورکاری کاری و فریلنسری فارسی و انگلیسی

این سایت HireMyMom بیشتر مناسب مادرانی است که دنبال یک کار مناسب در زمانی که در خانه هستند می گردند. در این سایت فریلنسینگ می توانید هم دنبال کارهای موقتی بگردید و هم کارهای دائمی. پست کردن کارها در این سایت کاملا رایگان است و هیچ کمیسیونی بابت تبلیغ خودتان از شما دریافت نمی کند.

سایت فریلنسر خارجی MediaBistro

استخدام دورکار

اگر در صنعت رسانه مشغول فریلنسری هستید (نویسنده محتوا، طراح، ویرایشگر، بازاریاب و دیگر موقعیت های شغلی) یا به دنبال افرادی در این حوزه هستید سایت MediaBistro گزینه ای مناسب برای شما حواهد بود. با عضویت در این وبسایت می توانید به لیست تمام کارها و پروژه هایی که در آن در حال انجام است دست پیدا کنید. نکته جالبی که در این سایت وجود دارد پلتفرم آموزشی آن است که با استفاده از آن می توانید مربیانی برای آموزش در حوزه هایی مثل نوشتن، بازاریابی و کسب و کار استخدام کنید.

سایت استخدام دورکاری People per Hour

سایت های فریلنسر خارجی

سایت People per Hour شامل یک پلتفرم ساده است که با استفاده از آن می توانید به جستجو میان پروژه ها و استعدادهای مختلف بپردازید. البته محدیدت های کمی نظیر نوع کاری که می توانید برای درخواست فریلنسر در سایت پست کنید وجود دارد و تنها می توانید در حوزه هایی خاص دست به این کار بزنید. همچنین می توانید با دیدن پروفایل فریلنسرها رتبه بندی آن ها را مشاهده کنید.

سایت Sologig برای فریلنسینگ

استخدام دورکار

این سایت آزادکاری Sologig کمک می کند پیمانکاران، فریلنسرها و مشاوران با کسب و کار به دنبال حرفه ای مستقل باشند. عضویت در آن رایگان است و هیچ کمیسیونی هم دریافت نمی کند. همچنین هیچ دخالتی در قیمت گذاری روژه ها ندارد و این کار به صورت مستقیم با مذاکره بین کارفرما و فریلنسر صورت می گیرد. می توانید در این سایت رزومه اختصاصی خود را داشته باشید. در این سایت برای هر کسی کاری موجود است. چه یک تازه کار باشید و چه حرفه ای.

می توانید مطلب معرفی سرویس های ساخت رزومه آنلاین فارسی و انگلیسی رایگان را در انزل وب مطالعه کنید.

سایت Upwork برای برون سپاری

سایت های فریلنسر خارجی

سایت Upwork شامل صدها بخش دسته بندی شده است که میتوانید با کمک آن ها به جستجو و انتخاب حوزه های موردنظر خود بپردازید. یکی از معدود وب سایت های فربلنسری است که می توانید در آن کمک های تخصصی از مهندسان عمران، وکلا و مشاوران مالی دریافت کنید. در این سایت بر اساس ساعات کاری و دیگر موارد به فریلنسرها رتبه هایی اختصاص داده می شود. عضویت در Upwork رایگان است ولی ۲۰ درصد سود هر کاری را به عنوان کمیسیون دریافت می کند.


تا اینجا به معرفی سایت های فریلنسر خارجی پرداختیم. اما همه می دانیم که با وجود محدودیت ها استفاده از این گزینه ها برای ما چندان راحت نخواهد بود. اما خوشبختانه در ایران هم چنین سایت هایی وجود دارند که اتفاقا بسیار معتبر و حرفه ای هستند. از این رو در ادامه این مطلب به معرفی بهترین سایت های فریلنسر ایرانی پرداخته ایم. 

سایت فریلنسر ایرانی پونیشا

سایت های فریلنسر ایرانی

شاید معروف ترین و بهترین سایت فریلنسری ایرانی سایت پونیشا باشد. در این سایت امکاناتی فراهم شده است تا همه بتوانند با اطمینان و بدون حضور فیزیکی با یکدیگر کار کنند، پروژه ها را انجام دهند، محصولات جدید خلق کنند، و یا کیفیت محصولات فعلی را بهبود بخشند. با استفاده از این امکانات بهره وری افزایش یافته و ساعات مفید کاری بیشتر می شود. در این سایت بیش از هشتاد هزار پروژه را در هر حوزه ای می توانید بیابید و با هزاران فریلنسر در ارتباط مستمر باشید. عضویت در این وبسایت رایگان است و تنها در ازای انجام هر پروزه مبلغی به عنوان کمیسیون دریافت می کند.

سایت استخدام فریلنسر پارسکدرز

سایت فریلنسر ایرانی

وبسایت پارسکدرز نیز نیز یک بازار کار آنلاین و یک رابط تقاضا و اجرا است. پروژه های سفارشی به هیچ وجه توسط خود تیم اجرایی پارسکدرز انجام نمی شود. در سایت عده ای با عنوان مجری یا پیمانکار عضو هستند که پروژه ها توسط ایشان انجام می گیرد. مجریان پس از دیدن درخواست شما برای شما پیشنهاد ارسال کرده و شما بهترین پیشنهاد را انتخاب و همکاری را شروع می کنید. جالب است که بستگی به نوع فعالیت شما دفعات اول ثبت درخواست مشمول پرداخت هزینه اولیه برای ثبت نخواهد بود. چنانچه همواره تعداد پروژه های موفق شما بیش از ۳۰ درصد کل درخواست های ثبت شده شما باشد نیازی به پرداخت هزینه‌ی ثبت اولیه ندارید. اگر قصد داشته باشید از سرویس های ویژه ای بهره گیرید لازم است تا هزینه آن را بپردازید، سرویس هایی مثل شاخص جلوه دادن درخواست یا پروژه های فوری. این وبسایت هم بسته به خدماتی که به مجریان ارائه می دهد از آن ها مبلغ ناچیزی را به عنوان پورسانت دریافت می نماید.

سایت برون سپاری دورکار

استخدام فریلنسر

دورکار با هدف فراهم کردن بستری امن و مطمئن جهت برون سپاری پروژه ها برای فارسی زبانان سراسر دنیا راه اندازی شد. در این سایت سعی شده است بستری فراهم شود تا دارندگان مشاغل بزرگ و کوچک، کارآفرینان و عموم مردم بتوانند به راحتی از نیروی کار متخصص در سرار کشور جهت انجام تمام پروژه هایی که امکان انجام آنها از راه دور وجود دارد استفاده کنند. در حال حاضر در این سایت حدود ۱۵ هزار پروژه و حدود سه هزار کارفرما وجود دارد. برخی از پروژه هایی که از طریق «دورکار» امکان انجام آنها وجود دارد عبارتند از: طراحی وبسایت، طراحی برنامه موبایلی اندروید و آی.اُ.اس طراحی گرافیک، نگارش و ترجمه متن و ارائه کارهای تحقیقاتی و پژوهشی.

سایت استخدام دورکار ایرانی انجام میدم

سایت برون سپاری

انجام میدم به عنوان یک مجموعه دانش بنیان، بستری را فراهم کرده است تا همه‌ی افراد در هر نقطه از ایران، بتوانند تخصص ها، استعداد ها، مهارت ها و توانمندی های خود را شناسایی و تقویت کنند و آن ها را در قالب مجموعه‌ای از خدمات برای فروش ارائه دهند. در حقیقت انجام میدم ویترینی است برای ارائه‌ی این بسته‌های خدماتی. هزینه های عضویت و ثبت پیشنهاد برای فریلنسرها رایگان است و تنها در قبال انجام پروژه ها ۱۰ درصد به عنوان کمیسیون دریافت می گردد.

برای حرفه ای تر شدن قراداد دیجیتالی خود در این سرویس ها می توانید از بهترین سایت های ساخت و طراحی امضا آنلاین رایگان استفاده نمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در انزل وب بهترین سایت های استخدام دورکاری و فریلنسر فارسی و خارجی را به شما معرفی کردیم. شما می توانید با این سایت ها کار کنید و نظرات خود را در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید. اگر سرویس آنلاین دیگری را در این خصوص می شناسید برای کامل شدن این لیست، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

آموزش ثبت نام و کار با سایت Upwork
آموزش ثبت نام و کار با سایت Upwork
کامل کار و ثبت نام در سایت Freelancer (فریلنسر)
آموزش کامل کار و ثبت نام در سایت Freelancer (فریلنسر)

نظرات

 • سید حامد says:

  با تشکر از محتوای کاملتون، اما بخش معرفی سایت های فریلنسری ایرانی خیلی ناقص هست، مثلا سایت فریلنسری حامی ورکس بسیار سایت خوبی هست که بدون کمیسیون کار میکنه، پشتیبانی خوبی داره، فعلا یکم پروژه هاش تو بعضی حوزه ها کم هست.

 • سعید says:

  پلتفرم کارینت هم خیلی خوبه هم پشتیبانیش و هم کارمزد کمش.

 • بومران says:

  در پلتفرم فریلنسری دیجیتال مارکتینگ بومران هم میشه پروژه برون سپاری کرد و فریلنسری کار کرد.

 • رضا says:

  با تشکر
  لطفا راه دور زدن تحریم‌ها را نیز اشاره فرمایید.

 • محمد مدنی says:

  بهترین سایت فریلنسینگ ایران الان با اختلاف فارسی فریلنسر هست، یک آژانس کامل برای فریلنسرها و کارفرمایان با امکان فریلنسینگ قراردادی و … به نظر من این بهترین راه حل برای فرار از مشکلات فریلنسینگ هست.