melipayamak
علت ارسال نشدن و روش حل مشکل نیامدن کد امنیتی فعال سازی واتس اپ

علت ارسال نشدن و روش حل مشکل نیامدن کد امنیتی فعال سازی واتس اپ

یکی از روش های اعتبارسنجی و تایید هویت در برنامه های مختلف، ارسال کد فعال سازی به شماره همراه است. در واتس اپ (WhatsApp) هم برای ساخت اکانت (حساب کاربری) و ورود مجدد و.. نیاز به وارد کردن کد تایید شش رقمی دارید که از طریق پیامک برای شما ارسال می شود. اما اگر این کد دریافت نشود، چه باید کرد؟ امروز در انزل وب علت ارسال نشدن و روش حل مشکل نیامدن کد امنیتی فعال سازی واتس اپ را بررسی و مرور خواهیم کرد.

رفع مشکل عدم دریافت کد فعال سازی تایید واتس اپ

How to Fix WhatsApp Verification Code Not Receive Problem

زمانی که شما قصد لاگین شدن و ساخت اکانت دارید، واتس اپ برای شما یک کد امنیتی را اس ام اس می کند. اگر این پیامک به دست شما نمی رسد، نمی توانید از این برنامه استفاده کنید. در ادامه مطلب علت نفرستادن کد شش رقمی واتس اپ و روش رفع این مشکل را مرور خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چرا پیامک کد فعال سازی واتساپ نمیاد؟ دلایل عدم دریافت کل فعالسازی واتس اپ

دلیل نیامدن و ارسال نشدن کد واتس اپ و یا اینکه شما کد را دریافت نمی کنید، ممکن است وجود اشتباه در شماره تلفن، کد کشور و.. باشد. ممکن است به طور سهوی یک عدد را اشتباه بزنید و این کد برای شخص دیگری ارسال شود. اینترنت ضعیف هم می تواند عامل این مشکل باشد. همچنین اگر با شماره شما در تلفن همراه دیگری واتس اپ نصب و اجرا شده باشد، دچار مشکل می شوید زیرا واتس اپ روی یک دستگاه اجرا می شود و همین موضوع باعث علت نفرستادن کد شش رقمی واتس اپ خواهد شد.

دلایل عدم دریافت کل فعالسازی واتس اپ

در همین رابطه پیشنهاد می کنیم مطلب روش های رفع مشکل اختلال در دسترسی به اینترنت و اتصال به واتس اپ را هم مطالعه نمایید.

شرایط لازم برای دریافت SMS کد فعالسازی واتس اپ

برای دریافت کد فعالسازی واتس اپ باید شرایطی را داشته باشید و آن ها را رعایت کنید تا بتوانید کد را دریافت کنید. این شرایط به شکل زیر می باشند:

 • شما نمی توانید شماره ای را که به شما تعلق ندارد تایید کنید.
 • باید روی شماره شما امکان دریافت پیامک و یا تماس آن هم از نوع بین الملل وجود داشته و خط شما مسدود نباشد.
 • هیچ برنامه ای که مانع دریافت اس ام اس یا انجام تماس تلفنی باشد را روی گوشی خود نداشته باشید یا آن ها را غیر فعال کنید.
 • باید اینترنت با سیگنال مناسب (داده سیم کارت یا وای فای) داشته باشید. اگر در حالت رومینگ بوده و یا اینترنت ضعیفی داشته باشید، ممکن است نتوانید کد را دریافت کنید.

شرایط لازم برای دریافت کد فعالسازی واتس اپ

روش وارد شدن به واتس اپ و دریافت کد فعالسازی

برای این که مراحل را به درستی انجام دهید، یک بار فرآیند را تا قبل عدم دریافت کد واتس اپ مرور می کنیم. ابتدا پس از نصب و باز کردن برنامه، در صفحه که از شما خواسته می شود، شماره تلفن خود را وارد کنید. در این صفحه باید از لیست کشور خود را انتخاب کنید تا کد کشور به صورت خودکار وارد شود. سپس بدون وارد کردن صفر اول شماره، شماره خود را بزنید. روی آیکن فلش Next یا بعدی تاچ کنید.

روش وارد شدن به واتس اپ و دریافت کد فعالسازی

حال باید کد را دریافت کنید و آن را در برنامه وارد کنید. در غیر این صورت راه حل ها را برای رفع مشکل عدم دریافت کد فعال سازی واتس اپ در اندروید و.. دنبال کنید.

اگر پس از رفع این مشکل، با نسخه وب واتس اپ هم مشکل داشتید، مطلب روش رفع اشکالات اتصال واتس اپ وب را هم مطالعه نمایید.

چرا کد واتساپ برام نمیاد؟ چک کردن اطلاعات برای رفع مشکل عدم دریافت کد فعالسازی واتس اپ

باید توجه داشته باشید که ممکن است یک مشکل کوچک وجود داشته باشد که باعث عدم دریافت پیامک کد فعال سازی واتس اپ شود. برای چک کردن باید به موارد زیر توجه کنید. همچنین توجه داشته باشید که واتس اپ را حتما از اپ استور های معتبر دانلود و نصب کرده باشید و از آخرین نسخه این برنامه استفاده شود.

چک کردن اطلاعات برای رفع مشکل عدم دریافت کد فعالسازی واتس اپ

 • باید توجه کنید که کد بین المللی کشور را درست وارد کرده باشید. کد ایران ۰۰۹۸ (+۹۸) است و در صورت انتخاب اشتباه کد و کشور، پیامکی به دست شما نمی رسد. همچنین درست بودن شماره را هم بررسی کنید.
 • بعد کد بین الملل و قبل از وارد کردن شماره، نیازی به وارد کردن صفر نیست و آن را پاک کنید و شماره باید به صورت ۹۱۲۱۲۱۳۱۴۵ وارد شود.
 • از دسترسی تلفن به اینترنت مطمئن شوید. می توانید آن را با باز کردن یک سایت در مرورگر تست کنید.
 • تلفن شما نباید در حالت رومینگ (Roaming) باشد.
 • آیفون شما جیلبریک (Jailbreak) نباشد.

نحوه رفع مشکل عدم دانلود کد فعالسازی واتس اپ

ابتدا با توجه به شرایط ذکر شده و چک کردن مواردی که گفته شده است، مراحل زیر را برای گرفتن کد واتس اپ انجام دهید.

 • اگر اینترنت شما ضعیف است، باید کمی صبر کنید و مجدد بعد از چند دقیقه (به طور مثال ۱۰ دقیقه) دوباره تلاش کنید. در صورت امکان و کمبود آنتن، سیگنال را تقویت کرده و یا مکان خود را عوض کنید.
 • برای اطمینان می توانید یک پیامک تست به همان شماره ای که در واتس اپ وارد کرده اید، بفرستید تا از سلامت شماره و خط مطمئن شوید.
 • اگر باز هم نشد و زمان نشان داده شده برای دریافت کد در برنامه تمام شود، گزینه درخواست تماس در صفحه فعال می شود. با تاچ روی این دکمه، با شما تماس گرفته می شود و صدای اتوماتیک، یک کد ۶ رقمی را می گویید تا در برنامه وارد کنید.

نحوه رفع مشکل عدم دانلود کد فعالسازی واتس اپ

توجه داشته باشید که کد را به صورت تصادفی و رندوم وارد نکنید. این کار می تواند مرحله تایید شماره را برای مدت زمانی قفل کند.

اگر قصد استفاده از تلگرام را هم داشتید و مشکل مشابهی برای شما پیش آمد، مطالعه مطلب دلیل و حل مشکل عدم دریافت کد فعال سازی ثبت نام و ورود تلگرام را فراموش نکنید.

سایر روش های رفع مشکل دریافت پیامک فعالسازی واتس اپ

گوشی خود را خاموش کنید و پس از گذشت ۳۰ ثانیه مجدد روشن و تست کنید. سپس در صورت ادامه مشکل، واتس اپ را حذف کرده و آخرین نسخه را مجدد از اپ استور دانلود و نصب کنید. اگر مشکل همچنان باقی بود، در نهایت باید به پشتیبانی واتس اپ ایمیل بزنید. برای این کار می توانید  در بخش پشتیبانی سایت واتس اپ، درخواست خود را ایمیل کنید. به دلایل امنیتی کد برای شما ایمیل نمی شود و امکان نصب واتساپ بدون کد هم وجود ندارد ولی تیم واتس اپ برای رفع مشکل به شما کمک می کنند. در این ایمیل باید اقداماتی که برای رفع مشکل انجام داده اید را هم ذکر کنید.

در پایان برای آشنایی بیشتر با روش های ذکر شده و بررسی ویدیویی حل مشکل عدم دریافت کد فعالسازی در واتس، ویدیو زیر که مراحل را نشان می دهد را ببینید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز روش های رفع مشکل عدم دریافت کد فعالسازی واتس اپ را آموزش دادیم. مشکل کد ندادن واتس اپ شما مربوط به چه موردی بود و با کدام روش آن را حل کردید؟ می توانید نظرات، پیشنهادات و سایر تجربیات خود در این زمینه را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

بهترین برنامه مشابه و جایگزین واتس اپ (WhatsApp)
۱۴ تا از بهترین برنامه مشابه و جایگزین واتس اپ (WhatsApp)
جلوگیری از دانلود خودکار واتساپ اندروید و آیفون
آموزش تصویری جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ اندروید و آیفون
آموزش فعال کردن تم تاریک و حالت شب در واتس اپ اندروید و آیفون
آموزش فعال کردن تم تاریک و حالت شب در واتس اپ اندروید و آیفون
قفل واتس اپ با اثر انگشت در اندروید و آیفون
۲ روش قفل واتس اپ با اثر انگشت در اندروید و آیفون

نظرات

 • elmira says:

  سلام من چن بار وات ساپم رو حذف کردم الان چن روزه اصلا کد برام نمیاد چیکار کنم

 • داراب صالحی says:

  سلام من چندبار واتساپ رو حذف ونصب کردم .الان ک نصب میکنم کد نمیفرسته

 • داراب صالحی says:

  سلام من چندبار

 • مصی says:

  کد امنیتی وات ساپ چیست، کسی کد رمز شو تغییر داده یعنی مسدود کروه ننیشه پیام داد

 • Askani Sarbazi says:

  با عرض سلام واتساپ روى تلفن ایفون ۴ فعال بود من اشتباهى با همین شماره واتساپ تلفن سونى را فعال کردم بعد روى ایفون کار نمیکند؟ حالاواتساپ سونى را غیر فعال کردم و برنامه را حذف کردم باز هم روى ایفون کار نمیکند

 • Paria says:

  من چن روزه واتساپم موقع نصب کد نمیده هی میزنه ۲۵ ساعت و هر روز بیشتر میشه گزینه تماس هم ک نداره لطفا بگید چیکاااااار کنم؟؟؟

 • sara says:

  کد من نمیاد من واتساپی که داشتمو پاک کردم و بازم باوهمون شمارم میخوام بیام نمیاد کد چیکارکنم؟

 • مرتضی کیانی says:

  بالاخره کد را میدهند یا بازم ادامه بدم؟

 • پوریا says:

  سلام هر کاری میکنم کد برتم نمیاد گوشیمم قدیمیه اندروید شم ۲٫۶

 • Amir says:

  شماره من اولش با۰۹۹۲شروع میشه هر چی بالا پایینش میکنم بازم میگه یا کوتاهه یا بلنده یا اصلا متعلق به ایران نیست بقیه کشور ها رو امتحان کردم لیبی جواب داد ولی پیام ارسال نشد شایدم شماره یکی دیگه بوده چیکار کنم؟

  • hxn says:

   دقیقا منم همین مشکلو دارم شماره‌م با ۹۹۲ شروع میشه میگه واسه ایران معتبر نیس
   مشکلش چیه توروخداااااا کمک کنین

 • نفس says:

  چرا کد نمیاد نوشته۴۷ساعت

 • حامد احمدی says:

  کد واتساپ میگه ۴۲ ساعت بعد میشه کمک کنید

 • حامد احمدی says:

  واتساپ پاک کردم چند بار الان میگه ۴۲ ساعت بعد میشه کمک کنید

 • 😜 says:

  چند باره واتساپو حذف و نصب کردم،الان باز میخام نصبش کنم میگه ۴۸ ساعت دیگه کد میاد،راهی هس ک زودتر کد رو برام بفرسه؟؟خیلی واجبه اگ کسی میدونه بهم بگه

 • فاطمه says:

  کد واسم نمیاد میگه یکساعت دیگع میاد ولی نمیاد کمک کنید

 • فاطمه says:

  سلام.من چندبار واتساپ پاک وباز نصب کردم الان بعد چند روز هرچه میخام نصب کنم نمیشه از طریق پیامک ک میزنم میگه یکساعت صبرکنید ولی کدنمیاد واز طریق تماس هم هرچه میزنم نمیشه ..چکارکنم لطفا راهنمایی کنید خواهش میکنمممم

 • حسین تنها says:

  سلام من طریقه حذف کردن رابلدم ولی در وات ساپ جدید یه گزینه داره که بقیه هم اگر این وات ساپ راداشته باشن از حذف پیام جلوگیری میکنن وپیام حذف نمیشه وفقط یه علامت ضربدر بالای صفحه به نشانه حذف نمایان میشه آیا میشه در این مورد توضیح بدید ممنون میشم

 • اعظم says:

  سلام.من خطمو امروز عوض کردم. و ابتدا تلگرام نصب کردم.ولی واتساپ ک میخام نصب کنم.ارور میاد که این شماره در کشور ایران موجود نیست. چرا؟؟؟؟؟