رفع مشکل نمایش مخاطبین در واتس اپ اندروید و آیفون

۶ روش رفع مشکل نمایش مخاطبین در واتس اپ اندروید و آیفون

این روزها نقش پر رنگ اپلیکیشن ها و نرم افزارهای پیام رسان در زندگی ما کاملا مشهود است و شاید بتوان گفت که بدون استفاده از آن ها در طول روز ارتباط ها کمی مشکل می شود. به همین جهت امروز در این مطلب انزل وب قصد داریم تا یکی از مشکلاتی که ممکن است با یکی از محبوب ترین نرم افزارهای پیام رسان یعنی واتس اپ برایتان پیش بیاید را بررسی و راه حل هایی برای آن ارائه دهیم. مبحثی که به آن خواهیم پرداخت حل مشکل نمایش مخاطبین در واتس اپ اندروید و آیفون می باشد. اگر این مشکل برای شما پیش آمده و یا حتی پیش نیامده اما یکی از کاربران همیشگی واتس اپ هستید با ما همراه باشید.

حل مشکل بالا نیامدن مخاطبین در واتس اپ

How to Fix WhatsApp Contacts Not Showing on iPhone/Android

از طریق واتس اپ میلیاردها نفر در سراسر جهان با خانواده و دوستان خود به راحتی در تماس هستند اما ممکن است این راحتی گاهی با مشکلاتی همراه شود. مشکل عدم نمایش مخاطبین در واتس اپ شاید یکی از رایج ترین مشکلاتی باشد که برای کاربران واتس اپ رخ می دهد، این مشکل دو حالت دارد:

۱- زمانی که کانتکت های واتس اپ شما بر روی گوشی اندرویدی یا آیفون نمایش داده نمی شود.

۲- زمانی که شماره ها بدون نام مخاطب در واتس اپ نمایش داده می شوند.

در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد که چگونه مشکل نیامدن مخاطبین در واتساپ را حل کنید.

در این وضعیت نخستین چیزی که به ذهن کاربر خطور می کند احتمال حذف مخاطبان در واتس اپ است، پیش از اینکه به سراغ احتمالات و روش های حل این مشکل بروید از موارد زیر که علت بالا نیامدن مخاطبین در واتساپ هستند مطمئن شوید:

 • شماره دوست یا مخاطب شما در دفترچه تماس تلفن موجود است و واتس اپ امکان دسترسی به آن را دارد.
 • مخاطبین شما از واتس اپ استفاده می کنند و بر روی واتس اپ حساب کاربری دارند، در غیر اینصورت نباید انتظار نمایش شماره آن ها در واتس اپ را داشته باشید.
 • واتس اپ شما در آخرین نسخه بروزرسانی شده است زیرا نسخه های قدیمی ممکن است قطعی ها و مشکلاتی داشته باشند.

حل مشکل مخاطبین واتس اپ با بررسی امکان دسترسی به مخاطبان

کاربران اندرویدی باید از اینکه مشخصات مخاطبان برای واتس اپ قابل دسترسی است اطمینان حاصل کنند. بدین منظور دفترچه تلفن گوشی خود را باز کنید و Settings را انتخاب کنید و مطمئن شوید که تمامی حساب های (SIM, Google, YAHOO و …) و گروه ها به عنوان گزینه قابل نمایش تیک خورده اند. اگر تیک خورده اند بد نیست که تیک را برداشته و مجدد آن ها را تیک بزنید. سپس واتس اپ را باز کرده به بخش کانتکت ها می رویم و از طریق دکمه منو یا سه نقطه در سمت راست و بالای صفحه گزینه Refresh را انتخاب می کنیم تا بررسی کنیم که آیا مشکل رفع شده است یا نه.

مشکل عدم نمایش مخاطبین در واتس اپ

رفع مشکل عدم مشاهده مخاطبین در واتساپ با اجازه دسترسی

زمانی که واتس اپ اجازه خواندن اطلاعات دفترچه تلفن را طبق تنظیمات گوشی ندارد نمی تواند اطلاعات را نمایش دهد. کاربران iOS می توانند از مسیر Settings > WhatsApp گزینه Contacts را جهت اجازه دسترسی به مخاطبین در واتساپ آیفون فعال کنند. برخی کاربران اندروید نیز می توانند برای اجازه دسترسی به مخاطبین در واتساپ اندروید از مسیر Settings > Apps/Manage Apps/All Apps > WhatsApp و برخی دیگر از مسیر Security > Permission > Application > WhatsApp می توانند گزینه Contacts را فعال کرده و دسترسی به دفترچه تلفن را به واتس اپ بدهند. بر اساس برند یا مدل گوشی ممکن است مسیرهای مختلفی برای فعال کردن این دسترسی وجود داشته باشد. فقط به یاد داشته باشید شما باید دسترسی خواندن اطلاعات دفترچه تلفن یا Contacts را به واتس اپ بدهید و سپس مخاطبان (Contacts) واتس اپ را Refresh کنید.

به عنوان روشی جایگزین شما می توانید تمامی مخاطبین را به جای مخاطبین قابل نمایش انتخاب کنید. بدوین منظور از طریق دکمه منو به مسیر Settings > Contacts رفته و گزینه Show all contacts را تیک می زنیم.

اجازه دسترسی به مخاطبین در واتساپ

رفع مشکل مشکل نشان ندادن مخاطبین در واتساپ با رفرش کردن

اگر به تازگی مخاطبانی را به دفترچه تلفن خود اضافه نموده اید اما آن ها را در داخل واتس اپ مشاهده نمی کنید، دفترچه مخاطبان واتس اپ را از طریق دکمه منو یا سه نقطه Refresh کنید .

گام نخست : کاربران اندروید می توانند از مسیر Run Settings > Account > WhatsApp > WhatsApp و سپس دکمه منو یا بیشتر در سمت راست و بالای صفحه گزینه Remove Account را انتخاب کنند.

گام دوم : حساب کاربری خود را در Settings > Account اضافه کنید.

گام سوم : به مسیر WhatsApp > Contacts بروید و از طریق دکمه منو و سه نقطه در سمت راست و بالای صفحه گزینه Refresh را انتخاب کرده و سپس نمایش مخاطبان را در واتس اپ بررسی می کنیم.

مشاهده مخاطبین در واتس اپ با ری استارت گوشی و یا لاگین مجدد

فرض کنید تمام مراحل بالا را طی کرده ایم و هنوز مشکل به قوت خود باقیست یا شماره را بدون نام اشخاص نمایش می دهد. شاید مشکل از خود واتس اپ بوده و نیازمند راه اندازی مجدد باشد. در این حالت برای حل مشکل نشان ندادن مخاطبین در واتساپ باید نام کاربری و رمز عبور خود را برای ورود مجدد وارد نمایید.

کاربرانی که با سیستم عامل iOS کار می کنند نمی توانند Clear Data Cache را اجرا کنند. بنابراین برای خارج شدن از حساب واتس اپ به دانلود مجدد اپلیکیشن نیازمندند. زمانی که از Clear Data استفاده می کنیم یا برنامه را حذف می کنیم، داده ها پاک یا حذف خواهند شد. پس به خاطر داشته باشید که قبل از این فرآیند از داده هایی که به آن ها نیاز دارید نسخه پیشتیبان بیگیرید. شیوه پشتیبان گیری از داده ها در بخش بعدی توضیح داده شده است.

چرا مخاطبین تو واتس اپ نمیاد

حل مشکل مخاطبین واتس اپ با توقف اضطراری و پاک کردن Cache (فقط اندروید)

Cache مجموعه ای از فایل های کوچک است که که ممکن است به سرعت اجرای برنامه ها کمک کند، در حالی که وقتی فایل ها آسیب دیده باشند موجب کند شدن اپلیکیشن می شوند. بنابراین ممکن است عدم نمایش مخاطبین یا نمایش بدون نام آن ها به همین دلیل باشد. پس بد نیست این راه حل را امتحان کنیم بدین منظور اگر کاربر اندرودی هستید به مسیر Settings > Apps > WhatsApp گزینه Force Stop و سپس Clear Cache را در همان صفحه انتخاب می کنیم.

حل مشکل بالا نیامدن مخاطبین در واتس اپ

مشاهده مخاطبین در واتس اپ با دانلود مجدد

همانطور که در روش های قبلی مشاهده کردید. ممکن است مشکل درست نشان ندادن لیست مخاطبین در واتس اپ ناشی از برخی مشکلات خود برنامه واتس اپ باشد، بنابراین می توانید این اپلیکیشن را حذف کرده و مجدد از طریق Google Play (کاربران اندرویدی) یا App Store (کاربران iOS) نصب کنید. همچنین برای پاک کردن کش در iOS می بایست اپلیکیشن را حذف و مجدد نصب کنیم. پیش از حذف واتس اپ ایجاد یک نسخه پشتیبان برای داده های خود را فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این آموزش، مراحل و روش های حل مشکل بالا نیامدن مخاطبین در واتس اپ آسان و قابل درک بود؟ در کدام مرحله دچار ابهام شدید؟ در صورتی که نکته ای برای تکمیل این مطلب در راستای حل این مشکل مد نظر دارید حتما نظرات و پیشنهادات خود در بخش دیدگاه پست با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

آموزش 12 روش جلوگیری و عدم نمایش نوتیفیکیشن واتساپ اندروید و آیفون
آموزش ۱۲ روش جلوگیری و عدم نمایش نوتیفیکیشن واتساپ اندروید و آیفون
آموزش 4 روش حل مشکل زوم شدن دوربین در واتساپ
آموزش ۴ روش حل مشکل زوم شدن دوربین در واتساپ
آموزش تصویری ارسال پیام ، ویدیو و عکس محو شونده در واتساپ
آموزش تصویری ارسال پیام ویدیو و عکس محو شونده در واتساپ
آموزش تنظیم جدید برای ارسال عکس با کیفیت در واتساپ
آموزش تنظیم جدید برای ارسال عکس با کیفیت در واتساپ

نظرات

 • Mr says:

  سلام.چرا استاتوس بعضی مخاطبین تاریخ نداره؟؟چجوری بفهمیم مخاطبمون استاتوسش مال چ تاریخیه قبلا میزد ک چ تاریخی گذاشته شده اما الان نه.فقط بعضی مخاطبین داره.مخصوصا وقتی استاتوس این باشه:‏Hey there! I am using WhatsApp. تاریخش نمیزنه.لطفا راهنمایی کنید

 • Mah3a says:

  سلام
  من تو واتساپ تو گروهی هستم و شماره چند نفر رو سیو نکردم اولا روبه روی شمارشون اسم و بیوگرافیشون میمد الان چند روز نمی یاد میشه بگید چیکار کنم

 • زهرا says:

  ممنونم. راهنمایی شما به من کمک کرد

  • علی says:

   سلام من شماره همراه مخاطب رو وارد کردم ولی نه نمایه و نه آخرین بازدید رو نمیاره مشکل چیه

 • سید علی says:

  سلام من برای کسب و کارم مقدار زیادی مخاطب فعال واتس آپ دارم(حدد ۶۰ هزار تا) و برای کارم باید مخاطبینی که قبلا در واتس آپ بودند را پاک کنم و مخاطبان جدیدی که اضافه میشود را ببینم.قبلا همه چیز طبق روال بود و مخاطبین جدیدی که وارد واتس آپ میشدند برای من با رفرش مخاطبان در واتس آپ مخاطبین جدید بالا میآمدند اما الان نه رفرش کار میکند نه چیزی.لطفا کمکم کنید به شدت به این نیازمندم

 • شبنم آهنگ says:

  راهنماییتون برای من بسیار کاربردی و قابل فهم بود. به راحتی تونستم مشکلم رو برطرف کنم. خیلی ممنون.

 • آکشین says:

  سلام
  میشه لطفا‌ یک راهنمایی کلی، کوتاه و مختصر به من بکنید؟؟؟؟… آخه من هیچکدوم از نوشته هایی که در بالا نوشته بودید رو متجه نشدم
  ببینید…من اول واتساپ داشتم و بعد به اتفاق یکی از دوستان واتساپ جی بی رو نصب کردم و وقتی که نصب کردم همه مخاطبینم اومده بود اما چند روز بعد وقتی که رفتم سرش دیدم توی صفحه تماسم زده بود هیچ یک از مخاطبین شما از واتساپ استفاده نمیکنند…منم متعجب رفتم توی لیست مخاطبینم و دیدم که همه مخاطبینم پاک شده و حتی توی صفحه چتم هم نام ها پاک شده و فقط شماره هاشون هست و بالاش افزودن و کنارش هم مسدود کردن هست
  هیچی دیگه… من الان دارم اینطوری باهاشون چت میکنم و اگر هم که بخوام کسایی که الان توی صفحه چتم هستند و یا اون هایی که هستند رو بیارم نمیشه
  ممنون میشم راه حلش رو بهم بگید

 • omran saeedi says:

  سلام مخاطبین من در واتساپ دوم نمایش داده نمیشه میشه راهنمایی کنید که بتونم به مخاطبینم در واتساپ دسترسی داشته باشم

 • طاهره says:

  منم همینطور

 • طاهره says:

  منم همینطور

 • حسین says:

  بعد دلیت اکانت چون ایران تحریم هست فکنم این طوری میشه و منم دلیت اکانت کردم دیگه هیچ کسی رو نمیاره

 • ۱۲۳ says:

  سلام
  واتساپ من لست سین های همه مخاطب ها رو میزنه ۱۹۸۷/۷/۱۳ و استاتوس رو نداره
  و امروز این مشکل برای من پیش آمد. چی کار کنم؟؟
  چی کار کنم و مشکل از کجاست؟؟

 • سمانه says:

  سلام نام مخاطبم دردفترچه ی تلفنم ذخیره کردم اماداخل واتساپ نشونش نمیده مشکل چیه

 • امیرمحمد says:

  سلام.من واتس اپ بیزینس را نصب کردم اما متاسفانه مخاطبین برای من نمایش داده نمیشود هنگام وارد شدن تمام دسترسی ها را هم دادم ولی باز موفق به دیدن مخاطبین نشدم روش های شما را هم اجرا کردم اما متاسفانه امکان دیدن مخاطبین نیست.راهی برای حل این مشکل وجود دارد یا خیر؟

 • فاطی says:

  سلام من واتس اپم روی ی گوشی بود ولی حذف کردم الان هر مخاطبی رو ک توی گوشیم سیو میکنم روی واتس اپ قبلی هم سیو میشه چیکار کنم این اتفاق نیوفته؟

 • ماری says:

  من شماره یکیو سیو دارم اون هم منو سیو داره فقط استاتوس اون برای من میاد و اون نمیتونه استاتوس منو ببینه هایدش هم نکردم . مشکل چیه؟

 • هدیه شمس says:

  سلام مخاطبین رو نمایش میداد اما یهو همه پریدن ، واتس رو به روز کردم دسترسیش به مخاطبین هم چک کردم تیک رو برداشتم و گذاشتم و همگام سازی مخاطبین هم انجام دادم اما درست نشد

  • آزاده says:

   سلام
   برا من در مخاطبین واتساپم کسایی نمایش داده میشن که اصلا واتساپ ندارن چطور میشه این مشکل رو حل کرد ممنون میشم

 • آزاده says:

  سلام
  برا من در مخاطبین واتساپم کسایی نمایش داده میشن که اصلا واتساپ ندارن چطور میشه این مشکل رو حل کرد ممنون میشم

  • Nafasi says:

   منم کسایی رو توی مخاطبین واتساپم نشون میده که اصلا واتساپ ندارن چطوری حلش کنم

  • آزاده says:

   سلام
   برا من در مخاطبین واتساپم کسایی نمایش داده میشن که اصلا واتساپ ندارن چطور میشه این مشکل و حل کرد ممنون میشم

  • آزاده says:

   سلام
   برا من تو مخاطبین واتساپم کسایی نمایش داده میشن که اصلا واتساپ ندارن چطوری میشه این مشکل و حل کرد ممنون میشم

 • Paria says:

  متشکرمممممممم♡♡♡♡♡♡♡

 • مانا says:

  چرا بااینکه شماره در مخاطبین وجود دارد وشماره منم در مخاطبین طرف مقابل وجود دارد نمیتوان وضعیت هم‌را دید؟؟؟

 • نفس says:

  سلام میشه راهنمایی کنید چه جوری شماره از روی تلگرام و واتس اپ از گوشی ایفون پاک کنم که دیگه هیچ وقت نیاد رو گوشی چون هر بار پاک میکنم حتی بلاک میکنم دوباره میاد

 • ریهام says:

  سلام خسته نباشد
  چرا لیست مخاطبین تو واتساپم بالا نمیاد هر چی توضیحات هس هم انجام دادم بازم نشد یا یه مشکل دیگه هم هس که مخاطبینی که واسم پیام میفرستن فقط شمارشون در میاد در حالی که من همه رو سیو کردم

 • محمد says:

  سلام همچیش خوبه ولی مخاطبین انلاین رو نشون نمیده حتما باید بری داخل تا ببینی کی انلاین شده

 • چکار کنم کانالی که ساختم شماره مخاطبین نیفته says:

  فعلا نظری ندارم

 • زلیخا says:

  آخرین بازدید مخاطبین نمیان اصلا
  آخرین بازدید خودمم روشنه
  دلیلش چیه

 • سحر says:

  سلام ، وقتی در واتس اپ استاتوس میزنیم وگزینه مخاطبین را برای نمایش انتخاب میکنیم منظور از مخاطبین چه کسانی هستند؟؟؟ کسانی که ماشماره اونارو در دفترچه تلفن گوشیمان داریم و یا هر آن کسی که شماره مارو دارند میتونن استاتوس مارو ببیند؟؟؟