melipayamak
آموزش 2 روش انتقال حجم و بسته اینترنت ایرانسل و همراه اول به خط دیگر

آموزش ۲ روش انتقال حجم و بسته اینترنت ایرانسل و همراه اول به خط دیگر

اکثر افرادی که از اینترنت همراه استفاده می کنند، برای مقرون به صرفه تر شدن هزینه ها از بسته های اینترنت استفاده می کنند. حال ممکن است گاهی نیاز به انتقال بسته یا هدیه به خط دیگری داشته باشیم که اپراتور ها راهی هم برای این فرآیند ایجاد کرده اند. امروز در انزل وب روش انتقال بسته اینترنت ایرانسل و همراه اول به خط دیگر را آموزش خواهیم داد.

نحوه انتقال اینترنت ایرانسل به ایرانسل و همراه اول به همراه اول دیگر

How to Transfer Mobile Internet Package in Irancell and Hamrah Aval

قبلا در انزل وب روش فعال و لغو کردن دایورت خط در ایرانسل، همراه اول و.. را آموزش داده ایم. امروز هم قصد آموزش روش انتقال یا هدیه بسته اینرتنت را داریم. اپراتور های سیم کارت در ایران از تعرفه های مختلفی برای محاسبه هزینه اتصال به اینترنت همراه استفاده می کنند. هزینه مصرفی بر اساس دریافت یا ارسال هر کیلوبایت محاسبه می شود. اما اپراتور ها بسته هایی که دارای محدودیت های حجمی یا زمانی یا هردو هستند را هم تعریف کرده اند که جهت استفاده به صرفه تر هستند. در اپراتور های ایرانسل و همراه اول، شما می توانید برخی از بسته های اینترنت را برای خط دیگر در همان شبکه انتقال یا هدیه دهید که در ادامه روش انجام این کار را بررسی خواهیم کرد.

روش انتقال اینترنت ایرانسل به ایرانسل دیگر

برای انتقال اینترنت ایرانسل خط به خط شما می توانید بسته های اینترنت همراه روزانه ۱۵ مگابایتی، هفتگی ۱۰۰ مگابایتی و ۲۰۰ مگابایتی ۳۰ روزه را انتقال دهید. برای انتقال اینترنت ایرانسل بسته همراه روزانه ۱۵ مگابایت که هزینه ۵۰۰ تومانی دارد، شما باید کد زیر را در گوشی همراه خود (سیم کارت مبدا) شماره گیری کنید:

*۵۵۵*۵*۱*۱*شماره سیم کارت اعتباری مورد نظر#

روش انتقال اینترنت ایرانسل به ایرانسل دیگر

اگر هم قصد انتقال اینترنت ایرانسل به ایرانسل دیگر بسته هفتگی ۱۰۰ مگابایتی را دارید، باید ضمن پرداخت هزینه ۲۵۰۰ تومانی، کد زیر را شماره گیری کنید:

*۵۵۵*۵*۲*۲*شماره سیم کارت اعتباری مورد نظر#

روش انتقال اینترنت ایرانسل به ایرانسل دیگر

برای انتقال بسته اینترنت ایرانسل ۲۰۰ مگابایتی هم کد زیر را در گوشی خود شماره گیری کنید. هزینه این طرح هم ۵۰۰۰ تومان می باشد:

*۵۵۵*۵*۳*۱*شماره سیم کارت اعتباری مورد نظر#

روش انتقال اینترنت ایرانسل به ایرانسل دیگر

قابل ذکر است که در انتقال حجم اینترنت ایرانسل شماره مورد نظر خود را با فرمت ۰۹********* وارد کنید. در پایان پس از پرداخت هزینه، بسته مورد نظر در شماره سیم کارت وارد شده فعال می شود.

همچنین اگر پس از انتقال اینترنت ایرانسل به شماره دیگر قصد انتقال شارژ را هم دارید، پیشنهاد می کنیم مطلب ۵ روش انتقال شارژ همراه اول، ایرانسل و رایتل دائمی و اعتباری: کد دستوری، اینترنت و.. را هم مطالعه نمایید.

روش انتقال بسته اینترنت همراه اول به همراه اول دیگر

در سیم کارت های همراه اول، شما می توانید در هنگام خرید بسته های نوترینو از طریق سامانه *۱# اقدام به انتقال اینترنت همراه اول کنید. برای این کار کد *۱# را شماره گیری کرده و گزینه ۵ را انتخاب کنید. می توانید مستقیما *۱*۵# را هم شماره گیری کنید.

روش انتقال بسته اینترنت همراه اول به همراه اول دیگر

برای انتقال بسته اینترنت همراه اول به خط دیگر پس از ورود به منوی ۵، انواع بسته های آماده شده نشان داده می شود.

روش انتقال بسته اینترنت همراه اول به همراه اول دیگر

در مرحله بعدی، بسته های قابل خرید را خواهید دید که بسته به نیاز خود، یک مدل را انتخاب کنید.

روش انتقال بسته اینترنت همراه اول به همراه اول دیگر

اکنون در این مرحله انتقال حجم اینترنت همراه اول به همراه اول نوبت به وارد کردن شماره دریافت کننده بسته می رسد. با انتخاب گزینه ۱٫خودم می توانید بسته را برای خود بخرید. در غیر اینصورت شماره مقصد را وارد کنید.

توجه داشته باشید که شخص دریافت کننده نباید بسته فعال دیگری داشته باشد. در این صورت قادر به انتقال بسته نیستید و این موضوع قبل از پرداخت به شما اطلاع داده می شود.

پس از پرداخت هزینه، بسته انتقال و هدیه داده می شود. همچنین برای دسترسی سریع تر، شما می توانید از کد های مستقیم زیر هم جهت انتقال حجم بسته اینترنت همراه اول به خط دیگر استفاده کنید:

 • آلفا روزانه ۱۵۰ مگابایت ۱،۰۰۰ تومان: *۱*۵*۱*۱#
 • آلفا هفتگی ۸۰۰ مگابایت ۵،۰۰۰ تومان: *۱*۵*۱*۲#
 • آلفا+ یک روزه ۲۰۰ مگ (۱۰۰ مگابایت+۱۰۰ مگابایت هدیه شبانه) ۱،۵۰۰ تومان: *۱*۵*۲*۱#
 • آلفا+ هفت روزه ۶۰۰ مگ (۳۰۰ مگابایت+۳۰۰ مگابایت هدیه شبانه) ۵،۰۰۰ تومان: *۱*۵*۲*۲#
 • آلفا+ سی روزه ۶۰۰ مگ ( ۳۰۰ مگابایت +۳۰۰ مگابایت هدیه شبانه) ۷،۰۰۰ تومان: *۱*۵*۲*۳#
 • آلفا+ سی روزه ۲ گیگ ( ۱ گیگابایت+۱ گیگابایت هدیه شبانه) ۱۰،۰۰۰ تومان: *۱*۵*۲*۳#

در پایان پس از انتقال اینترنت همراه اول دائمی به اعتباری برای این که از میزان مانده بسته خود مطلع شوید، مطالعه مطلب آموزش ۱۲ روش استعلام مانده بسته اینترنت همراه اول ، ایرانسل و رایتل را فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز روش انتقال و هدیه بسته اینترنت همراه را از طریق خطوط ایرانسل به ایرانسل دیگر و همچنین همراه اول به همراه اول دیگر را آموزش دادیم. نظر شما راجب این ویژگی چیست و از نظر شما اپراتور ها چه ویژگی های دیگری را در این زمینه باید اضافه کنند؟ می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه طریقه انتقال اینترنت همراه را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

نظرات

 • F.s says:

  سلام….این حرفا چیه.یه کد بسازین بشه از نت همراه اول خودمون به دیگران هدیه بدیم…نه این روش بالا☝️

 • F says:

  سلام میشه یه کد بسازین که بشه از نت همراه خودمون به دیگران هدیه بدیم؟این توضیحات بالا به درد نخورد

 • F says:

  سلام…لطفا یه کد بسازید که بشه از نت سیمکارت همراه اول که فعاله به دیگران هدیه بدیم….این توضیحات به چه دردی میخوره

 • ناشناس says:

  سلام ، آره اپراتور ایرانسل بسته یک ماهه ۲ گیگ ۱۴۰۰۰ میده یعنی یک گیک ۷۰۰۰ هزار ،،،،
  من بسته همکار دارم و قیمتش هم خوبه ،،،
  از ۸ گیگ بگیر تا ۳۱٫۵ گیگ می فروشم ،،،
  هرکسی هم خواست به این شماره پیام بده ،
  شماره واتساپ = ۰۹۳۸۹۵۴…

 • علی says:

  اینا ابر دزد هستن):
  موندم چطور نت خونگی ۵۰ گیگ۳۵هزار
  اما نت گوشی ۲گیگ۱۴۰۰۰
  شما میدونید؟!

 • امیر says:

  خاک تو سر همه اپراتورها مخصوصا همراه اول دزد بزرگ
  اخه عوضی ها چرا مثل ادم اینترنت نمیدین
  اگه ادم باشین اینترنت رو باید اینطوری بدین هر کی هر چقدر حجم میتونه بر اساس هر چند روزی که میخواد استفاده کنه به عنوان مثال که بیشتر بفهمید نفهم ها
  مثلا من ۲۵ گیگ انت میخوام ۲۸ روزه یکی دیگه ۲ گیگ میخواد ۳۰ روزه هر کی روش مصرف خاص خودشو داره اجازه بدید ازادانه انتخاب کنه نه اینکه انتخاب خودتون رو تحمیل کنید به مشتری بسته های ۵ گیگ و ۱۰ گیگ و از این چرت و پرتا. بزارید مشتری خودش انتخاب کنه چه مقدار اینترنت چند روزه میخواد و قیمت هر گیگ هم ۱۰۰۰ تومنه دزد های کثیف.
  فک میکنید ما نمیدونیم از وقتی واتساپ و تلگرام اومد دیدین مردم مکالماتشون رفت اونجا و پولی به جیب نمیزنید اومدید پولی که قبلا از قبل مکالمات و پیامک های متنی میومد قطع شده پول همونو چند برابر کشیدین رو هزینه نت که جبران بشه
  خاااااااااااااااااک عالم بر سرتون
  حیف اون زوری که مادرتون برای شما زد بیاین این دنیا
  یه مقدار هم ادم شعور داشته باشه خوب چیزیه
  اگه مسئولیت قبول میکنید درست و حسابی خدمت کنید اگه بهتون فشار نیارن که اینکارو رو انجام بدین استعفا بدید خودتون رو از جنس مردم بدونید خودتون رو به جای مردم بزارید فشار اقتصادی رو درک کنید حرامزاده ها

  • فرهاد says:

   واقعا جای تاسف داره با این طرح های مضحکی که میدین
   مردم رو چی فرض کردین آخه
   کاش اینقدرکه فکر سرکیسه کردن مشترکینتون هستیدکمی هم خدمت صادقانه داشتین
   واقعا اسم این کارتون رو چی میشه گذاشت…..؟

 • reza says:

  سلام من تویکی از سیم های همراه اولم اینترنت هست میخام بفرستم روی ی خط همراه اول دیگه نتو میشه؟

  • علیرضا says:

   اینا ابر دزد هستن):
   موندم چطور نت خونگی ۵۰ گیگ۳۵هزار
   اما نت گوشی ۲گیگ۱۴۰۰۰
   شما میدونید؟!

 • احمدرضا says:

  واقعن متاسفم

 • Aj says:

  خاااااااااااااک تو سرتون چرت و پرت ….پاک کنید چیه اینا شرف خودتونو بردید

 • adib says:

  خاااک عالم تو سرتون با این انتقال تون مسخره ها

 • رز says:

  ۱۰ هزار تومن شارژ و ۴ گیگ اینترنت همراه اول به مبلغ ۲۰ هزار تومن انتقال دادم با #۱*به خط دیگه همراه اول هنوز نرسیده . از اپلیکیشن همراه قسمت پشتیبانی و ۹۹۹۰ بارها پیگیری کردم این چند روز پاسخ قانع کننده ای ندادند . درحالیکه برای من پیامک تایید ارسال اومده بود و از حساب بانکیم هم این مبالغ کسر گردید .

 • حمیده says:

  سلام خسته نباشیدبسته اینترنتی که قبلاخریداری شده روی سمکارت همراه اول ویکم ازش استفاده شده راباچه روشی میتوان به سمکارت همراه اول دیگه ای انتقال دادممنون که جواب بدین

 • سمیرا says:

  خاک تو سرتون با خدماتتون …. خااااک عالم تو سرتون
  دیگه ۱۰۰ مگ و ۲۰۰ مگ چیه …
  دزدین
  دلتون خوش خدمات میدین
  این چیزا رو اصلا منتشر هم نکنین
  بازم خاک تو کلاهبردارتون

 • شهاب says:

  من سی گیگ دارم، خواستم پنج گیگ اش رو بفرستم واسه ی خط دیگم، اینجوری که میگین باید پول بدم، مگه مغز خر خوردم که انتقال بدم، واسه ی اون یکی خطم یه بسته ی جدید بگیرم که واسم کمتر آب میخوره، متاسفم برای این سیستم آلوده و کلاهبردار

 • شهاب says:

  یعنی چی بگم که بتونم حال شمارو بگیرم، چون بدجوری حالمو گرفتید، دزدی و کلاهبرداری که شاخ و دم نداره که، واسه ی انتقال از حجم خودم به خط دیگمم باید پول بدم، شماها واقعا انسان هستین؟!!!!!!! خدا بداد این جامعه و قبل اون بداد اون خونوادت و بچه هاتون برسه که شما صاحبان اپراتورها پدراشون هستین، وای بر شما وای بر خانواده‌ هاتون

صفحات 1 2