melipayamak
آموزش نحوه محدود کردن فالوور در اینستاگرام ، بلاک مخفی دنبال کنندگان!

آموزش نحوه محدود کردن فالوور در اینستاگرام ، بلاک مخفی دنبال کنندگان!

شما که در حال مطالعه این مطلب هستید، به احتمال بسیار زیاد برای شما پیش آمده که بخواهید یکی از دنبال کننده هایتان را به صورت مخفی بلاک کنید. اینکار محدود کردن فالوور در اینستاگرام یا به اصطلاح شادوبن (Shadowban) نامیده میشود. شما در صورت بن کردن افراد در اینستاگرام به روش بلاک مخفی یا Shadowban کاربر بلاک شده متوجه این موضوع نمیشود و این یعنی به طور مخفی محدود شده است.

نحوه بلاک فالوور با قابلیت دیدن پست ها بدون کامنت

How To Block (Shadowban) The Follower Able To See The Posts Without Comment

در صورتی که شما بلاک مخفی بشوید محتوای پست های شما در خوراک اینستاگرام نمایش داده نمیشود و به همین خاطر، کمتر شدن لایک ها و کامنت های پست های شما را در پی دارد. در این حالت فقط اشخاصی میتوانند پست های شما را لایک کنند و اقدام به کامنت گذاری کنند که شما را دنبال میکنند و جزو Follower های شما هستند. زمانی که شما یا دیگران توسط اینستاگرام بلاک شوید، در اکثر موارد صفحه شما دیگر قابل دسترس نیست و اشخاصی که میخواهند از صفحه شما دیدن کنند با پیغام User Not Found مواجه میشوند. البته همیشه این پیغام به معنی بلاک شدن نیست پس پیشنهاد میکنیم بررسی: دلیل نمایش و معنی ارور User Not Found در اینستاگرام چیست؟ را مطالعه بفرمایید.

بلاک مخفی یا Shadowban چیست؟

در واقع بلاک مخفی یا Shadowban حالتی است که کاربر بلاک شده، قادر به دیدن پست ها و مطالب صفحه اینستاگرام شما هست ولی تمامی فعالیت های آن از جمله کامنت هایی که ممکن است برای شما بذارد، برای شما و کسانی که شما را دنبال میکنند و برای تمام کسانی که ممکن است پیچ شخص محدود شده را داشته باشند، مخفی است. با محدود کردن شخص یا پیج از کامنت گذاشتن در پست اینستاگرام شما خیالتان راحت است که بخش زیادی از وقتتان را صرف حذف کردن کامنت های بیخود و بی معنی شخصِ خطا کار زیر پست هایتان نمیکنید و در پی آن قطعا با سردرد کمتری مواجه خواهید شد!

چرا و چطور اشخاص دچار بلاک مخفی میشوند؟

استفاده از ربات های افزایش لایک و کامنت

اگر شما به دنبال تسهیل افزایش لایک و کامنت و حتی دنبال کننده های صفجه اینستاگرامتان هستید حتما به ذهنتان رسیده است یا به شما پیشنهاد شده است که از ربات ها و برنامه های مشابه برای افزایش لایک و و فالوور استفاده کنید. استفاده از این ربات ها و برنامه ها در ظاهر آسان و کار ساز است ولی یکی از دلایل مهم در محدود شدن از طرف اینستاگرام است.

استفاده از هشتگ های خراب شده

گاهی اوقات، یک هشتگ نامناسب یا مخرب در فضای اینستاگرام بسیار شایع میشود. در این مواقع اینستاگرام میتواند این هشتگ ها را ببندد یا استفاده از آن را برای کاربران محدود بکند. انتشار پست در این هشتگ های از بین رفته و مخرب و در عین حال نامناسب، میتواند باعث بلاک لایک و کامنت فرد در اینستاگرام شود.

شما توسط چند نفر ریپورت (Report) شده اید

زمانی که کاربران، حسابی را مکررا ریپورت کنند، این موضوع به اینستاگرام اطلاع داده میشود و آن را بررسی میکند. وقتی صفحه‌ای به طور پیاپی گزارش شود این به این معنی است که آن صفحه دارای محتوای نامناسب و زننده است و اینستاگرام هم همین موضوع را در نظر میگیرد و به احتمال خیلی قوی آن حساب را به طور مخفی بلاک میکند. پس ریپورت های پیاپی هم یکی از عوامل قفل کردن فالوورهای اینستاگرام است.

فعالیت بیش از حد در یک مقطع زمانی

اینستاگرام محدودیت های زمانی برای فعالیت شما مشخص کرده است؛ یعنی شما نمیتوانید در ساعت یا در روز از میزان این محدودیت ها تجاوز کنید. مثلا شما نمیتوانید در یک ساعت، بیش از انداره پست های دیگران را لایک کنید یا کامنت بگذارید. حتی این محدودیت درباره کسانی که دنبال میکنید هم وجود دارد. شما در طول روز مجاز نیستید از یک حدی بیشتر دیگران را فالو کنید. اگر چنین رفتاری را از خودتان نشون دهید اینستاگرام احتمال میدهد که شما از یک ربات استفاده میکنید.

بلاک مخفی یا Shadowban

چرا محدود کردن فالوور در اینستاگرام به صورت مخفی؟

اگر شما در حال سر و کله زدن با کاربر مخربی هستید که کامنت های توهین کننده و بی محتوای آن اذیتتان مکیند، بلاک مخفی یا شادوبن کردن آن شخص میتواند بسیار کارساز تر از Block کردن آن باشد. چرا که وقتی شما شخصی را مستقیما بلاک میکنید، آن شخص متوجه این موضوع میشود و میتواند خیلی راحت با ایجاد کردن یک حساب کاربری جدید در اینستاگرام، به انتشار محتوای زننده ادامه داده و مجددا مایه سردرد شما شود.

در صورت Shadowban کردن، شخص مورد نظر متوجه این موضوع نمیشود که فعالیت هایش، برای مثال کامنت هایی که میگذارد