melipayamak
رفع مشکل ارور NTLDR Is Missing ویندوز 10 ، 8 و 7

آموزش ۱۱ روش رفع مشکل ارور NTLDR Is Missing ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷

بوت نشدن کامپیوتر و مشاهده ارور NTLDR Is Missing ⚠️ ترسناک به نظر می رسد و کاربران نگران از دست دادن اطلاعاتشان می شوند. رخ دادن این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. امروز در انزل وب قصد داریم تا راه های رفع مشکل ارور NTLDR Is Missing را در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ به شما آموزش دهیم.

حل مشکل پیغام خطای NTLDR Is Missing ویندوز ۱۰ ، ۸ و ۷

How to Fix NTLDR Is Missing Errors 

شایع ترین دلیل رخ دادن خطای NTLDR Is Missing در کامپیوتر، زمانی است که کامپیوتر شما سعی در بوت شدن از هارد یا فلش مموری را دارد که به درستی پیکر بندی نشده است. به عبارت دگر سیستم سعی به بوت شدن از یک منبع غیر قابل بوت شدن دارد. در ادامه این مشکل و راه های رفع آن را بیشتر بررسی می کنیم.

ارور NTLDR Is Missing چیست؟ مشکل NTLDR Is Missing در ویندوز ۷ و..

NTLDR مخفف NT Loader می باشد. NT Loader یک بوت لودر تعیین شده در تمام سیستم های Windows می باشد. در واقع NTLDR همان بخش از هارد دیسک شما که ویندوز روی آن نصب شده است قرار دارد و می توان آن را از یک پارتیشن یا رسانه خارجی مانند فلش USB بارگیری کرد.

ارور NTLDR Is Missing چیست؟ مشکل NTLDR Is Missing در ویندوز 7 و..

دلایل بروز ارور NTLDR Is Missing را می توان به موارد زیر دسته بندی کرد.

  • معیوب شدن فایل boot(dot)ini
  • داشتن یک بخش معیوب در فرایند بوت
  • آسیب دیدن کابل IDE هارد دیسک
  • معیوب شدن ویندوز

همینطور برای رفع مشکل No Bootable Device نیز پیشنهاد می کنیم مطلب ۸ روش حل مشکل ارور No Bootable Device در لپ تاپ و کامپیوتر را مطالعه نمایید.

ریستارت کردن برای حل مشکل NTLDR Is Missing در ویندوز ۱۰ و..

ریستارت کردن سیستم عامل می تواند مشکل Ntldr Is Missing را به سادگی رفع کند. زیرا گاهی ارور NTLDR Is Missing می تواند فقط یک اشتباه باشد. بنابراین ویندوز خود را ابتدا ریستات کنید.

تعمیر ارور Ntldr Is Missing با جدا کردن درایو های جانبی

در مرحله بعدی تمامی درایور های متصل مانند فلاپی، دیسک CD/DVD/BD، فلش، مموری، هارد اکسترنال و هر رسانه دیگری را جدا کنید. در برخی از موارد هنگامی که سیستم سعی به بوت کردن یک رسانه می کند، این ارور نمایش داده می شود.

تعمیر ارور Ntldr Is Missing با جدا کردن درایو های جانبی

بررسی اولویت های بوت برای حل مشکل پیغام NTLDR Is Missing در ویندوز ۱۰ و..

وارد تنظیمات BIOS شده و اولویت های بوت را بررسی کنید. شما باید اولویت بوت شدن را روی هارد دیسک خود تنظیم کنید. نحوه وارد شدن به تنظیمات بایوس را قبلا در انزل وب آموزش داده ایم. وارد قسمت Boot شده و Boot order را روی Hard Disk Drive (HDD) قرار دهید.

بررسی اولویت های بوت برای حل مشکل پیغام NTLDR Is Missing در ویندوز 10 و..

مشکل NTLDR Is Missing در ویندوز XP

در این راه حل مشکل NTLDR Is Missing باید فایل های NTLDR و ntdetect.com را مجدد وارد سیستم کنید. برای این کار سی دی ویندوز را وارد سیستم کرده و آن را بوت کنید. سپس در منوی ویندوز دکمه R را فشار دهید تا وارد قسمت Recovery Console شوید. سپس دستورات زیر را وارد و اینتر کنید.

  • copy D:\i386\ntldr C:\
  • copy D:\i386\ntdetect.com C:\

توجه داشته باشید که در دستور فوق حرف D نشان دهنده درایو سی دی شما است که متناسب با سیستم خود آن را تعیین کنید.

بررسی کابل برای حل مشکل NTLDR Is Missing در ویندوز ۱۰ و..

شما نیاز به بررسی فیزیکی سخت افزار نیز خواهید داشت. مطمئن شوید که کابل های متصل به هارد دیسک سالم و محکم در جای خود فیکس شده باشند. شل شدن یا آسیب دیدن کابل IDE می تواند باعث بروز این خطا شود.

از بین بردن خطای NTLDR با آپدیت کردن BIOS

در برخی از موارد نیز مشکل می تواند از BIOS باشد. برای رفع این مشکل باید بایوس خود را آپدیت کنید.

همینطور مطالعه مطلب ۴ روش رفع مشکل ویندوز بوت منیجر و ارور بوت نشدن ویندوز ۱۰ ، ۸ ، ۷ و.. نیز می تواند برای شما کاربردی و مفید باشد.

تعمیر ویندوز برای رفع مشکل ارور NTLDR Is Missing

با کمک فایل ویندوز، اقدام به تعمیر سیستم عامل خود کنید. به عنوان یک راه حل می توانید پس از بوت کردن دیسک، دکمه R را فشار دهید.