melipayamak
آموزش 3 روش رفع ارور 401 ، 417 ، 403 برنامه شاد

آموزش ۳ روش رفع ارور ۴۰۱ ، ۴۱۷ ، ۴۰۳ برنامه شاد

با بروز وضعیت کنونی و تعطیلی مدارس ، آموزش مجازی 🎓 تبدیل به موضوع مهمی شده است. برنامه شاد نیز برای برقراری ارتباط و تعامل بیشتر در این زمینه توسعه داده شده است. اما برخی از کاربران برنامه شاد، در هنگام استفاده از این ابزار دچار بروز مشکل و ارور می شوند. امروز در انزل وب راه های رفع ارور ۴۰۱، ۴۱۷ و ۴۰۳ برنامه شاد را به شما آموزش خواهیم داد.

حل مشکل پیغام خطای ۴۱۷ ، ۴۰۱ و ۴۰۳ برنامه شاد

How to Fix 417, 401 and 403 Error in SHAD Application

از جمله ارور های نسبتا شایعی که در برنامه شاد و یا نسخه وب با آن ها رو به رو خواهید شد، خطای ۴۰۱، ۴۱۷ و ۴۰۳ می باشد. هر کدام از این خطا ها بیانگر مشکل خاصی است که با انجام برخی از راه حل ها رفع خواهد شد.

علت ارور ۴۰۱ در برنامه شاد چیست؟ رفع ارور ۴۰۱ برنامه شاد

ارور ۴۰۱ برنامه شاد نشان دهنده وجود مشکل فنی در سامانه می باشد. در نتیجه مشکل خاصی از سمت شما نخواهد بود. برای رفع ارور ۴۰۱ برنامه شاد کافیست تا یک مرحله به عقب رفته و سپس مراحل را مجدد انجام دهید. البته اگر پس از احراز هویت با این خطا مواجه شدید، به بخش پیام های برنامه شاد بروید. سپس روی ورود مدیر / معلم / دانش آموز تاچ کنید.

علت ارور 401 در برنامه شاد چیست؟ رفع ارور 401 برنامه شاد

حال روی دانش آموز تپ کنید.

علت ارور 401 در برنامه شاد چیست؟ رفع ارور 401 برنامه شاد

در منوی باز شده روی لیست دانش آموزان تپ کرده و نام دانش آموز را انتخاب کنید.

علت ارور 401 در برنامه شاد چیست؟ رفع ارور 401 برنامه شاد

اکنون باید احراز هویت به درستی صورت بگیرد.

همچنین اگر قصد استفاده از سایت همگام را نیز دارید، پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش تصویری ثبت نام و کار با سایت همگام آموزش پرورش را هم مطالعه نمایید.

ارور ۴۰۳ در برنامه شاد

ارور ۴۰۳ در نصب برنامه شاد نیز معمولا در هنگام احراز هویت ممکن است نمایش داده شود و نتوانید اطلاعات شناسنامه ای خود را وارد کنید. این خطا ممکن است به دلیل مشکلات برنامه و سرور بوده و یا سرعت اینترنت شما در آن دخیل باشد. بنابراین بهتر است برای رفع خطای ۴۰۳ برنامه شاد در زمان دیگری مشکل را تست کنید. فراموش نکنید که مرورگر و سیستم عامل شما باید به روز باشد. قابل ذکر است که برای رفع اخطار ۴۰۳ برنامه شاد باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

  • اگر از تغییر دهنده های آی پی استفاده کنید، باید آن ها را در هنگام استفاده از شاد غیر فعال کنید.
  • برای وارد کردن اعداد، زبان کیبورد را به انگلیسی تغییر دهید.

در غیر اینصورت اقدام به کپی کردن لینک صفحه احراز هویت کرده و با استفاده از مرورگر یا گوشی دیگر به آن وارد شوید. همچنین می توانید به جای آن از یک گوشی دیگر استفاده کنید. سیم کارت اولیه خود را در یک گوشی دیگر وارد کرده و مراحل را انجام دهید. با این کار اطلاعات در برنامه موجود در گوشی قبلی نیز اعمال خواهد شد.

در صورتی که باز هم مشکل مشکل کد ۴۰۳ برنامه شاد رفع نشد، مشکل را به مدیر مدسه اطلاع دهید تا درستی اطلاعات شناسنامه ای را در سامانه سناد بررسی کند. البته توجه داشته باشید که ویرایش اطلاعات در سامانه سناد، بعد از ۲۴ ساعت در سامانه شاد بروزرسانی خواهد شد.

همینطور برای ثبت نام کتاب درسی نیز مطالعه مطلب آموزش کامل ثبت نام کتاب درسی ابتدایی ، دبیرستان و.. در سامانه اینترنتی برای شما کاربردی و مفید خواهد بود.

ارور ۴۱۷ در برنامه شاد

برنامه شاد به گونه ای طراحی شده است که فقط کاربران در داخل کشور بتوانند از آن استفاده کنند. راه شناسایی مکان تقریبی کاربران از طریق آدرس آی پی آن ها می باشد. بنابراین اگر شما از برنامه های تغییر دهنده آیپی استفاده کنید و آیپی شما به کشور های دیگری تغییر یافته باشد، در استفاده از برنامه دچار مشکل شده و با ارور ۴۱۷ در برنامه شاد مواجه می شوید.

با غیر فعال کردن تغییر دهنده آی پی باید خطای ۴۱۷ در برنامه شاد رفع شود اما در غیر اینصورت، گوشی خود را یکبار ریستارت کرده و یا در صورت تداوم مودم را نیز یکبار خاموش روشن کرده تا آیپی شما تغییر پیدا کنید.

در پایان برای آشنایی با سایر ابزار های تدریس، مطالعه مطلب ۱۲ تا از بهترین ابزار و نرم افزار های تدریس آنلاین برای معلم ها را هم فراموش نکنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز راه های رفع خطای ۴۱۷، ۴۰۱ و ۴۰۳ در برنامه شاد را به شما آموزش دادیم. نظر شما راجع به برنامه شاد چیست؟ می توانید سایر نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در زمینه مشکلات برنامه شاد (مشکل احراز هویت شاد و..) را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

نظرات