آموزش مخفی کردن محتوا و متن پیام در آیفون

آموزش مخفی کردن محتوا و متن پیام در آیفون

زمانی که پیام برای گوشی آیفون شما 📱 ارسال می شود یک نوتیفیکیشن روی صفحه پیام را نشان میدهد و افراد دیگر با نگاه کردن به صفحه گوشی شما میتوانند پیام را مشاهده کنند. در این مطلب از انزل وب به آموزش مخفی کردن محتوا و متن پیام در آیفون می پردازیم.

عدم نمایش متن پیام در صفحه قفل آیفون

How to Turn Off Message Previews on your iPhone

گوشی های آیفون طوری طراحی شده اند که به صورت پیش فرض اگر پیامی برای شما ارسال شود و گوشی شما در حالت قفل باشد پیام در صفحه، نمایش داده شود و اسم مخاطب و متن را نیز نمایش میدهد. اگر شما جز افرادی هستید که حریم خصوصی برایتان اهمیت دارد و می خواهید زمانی که پیام برای شما می آید کسی نتواند متن آن را بخواند می توانید این قابلیت را غیرفعال کنید و از حریم خصوصی خود محافظت کنید. مخفی کردن محتوای پیام در آیفون با چند روش مختلف انجام میشود که در ادامه تک‌ تک روش ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

مخفی کردن متن پیام در آیفون با غیر فعال کردن نوتیفیکیشن

شما میتوانید تنظیمات آیفون را طوری تنظیم کنید که نوتیفیکشین صفحه در حالت قفل غیر فعال باشد. با این کار متن پیام نشان داده نمیشود. برای این کار ابتدا وارد Settings گوشی خود شوید. در تنظیمات گوشی خود Notifications را باز کنید و در بخش Notifications به دنبال Messages بگردید و روی آن ضربه بزنید. در صفحه باز شده در بخش Alerts گزینه Lock Screen را انتخاب کنید. با این کار تیک آبی به سفید تغییر میکند و نوتیفیکیشن صفحه در حالت قفل غیر فعال میشود. در iOS 11 و قبل از آن روی دکمه سبز رنگ کناری آن بزنید تا به سفید تغییر کند. حالا میتوانید از تنظیمات گوشی آیفون خود خارج شوید. شما از این روش برای نشان ندادن اسم مخاطب در نوتیفیکیشن آیفون نیز میتوانید استفاده کنید.

عدم نمایش متن پیام در صفحه قفل آیفون

مخفی کردن محتوا پیام در ایفون از طریق تنظیمات

در روش قبلی گفتیم ما میتوانیم نوتیفیکیشن را برای صفحه خود در حالت قفل غیر فعال کنیم تا به این نحوه متن پیام هم نشان داده نشود. ممکن است شما بخواهید نوتیفیکیشن را مشاهده کنید اما متن پیام نشان داده نشود. برای مخفی کردن محتوا اس ام اس در آیفون Settings گوشی خود را باز کنید. به قسمت Notifications بروید و Messages را باز کنید. گزینه Show Previews را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. در صفحه Message previews روی گزینه Never یا Off ضربه بزنید. اگر میخواهید در زمان استفاده از گوشی وقتی پسورد وارد شده است پیام را مشاهده کنید روی گزینه When Unlocked ضربه بزنید. الان میتوانید از برنامه تنظیمات گوشی آیفون خود خارج شوید.

مخفی کردن متن پیام در آیفون

مخفی کردن پیام واتساپ روی صفحه آیفون با برنامه واتساپ

برای نشان ندادن پیام واتساپ روی صفحه آیفون شما میتوانید از خود برنامه واتساپ اقدام کنید. دقت داشته باشید که این روش نوتیفیکیشن برنامه های دیگر را غیر فعال نمیکند و فقط برای اپلیکیشن واتساپ است. برای مخفی کردن پیام واتساپ در آیفون ابتدا اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی خود باز کنید. در پایین صفحه روی تب Settings ضربه بزنید تا تنظیمات واتساپ برای شما باز شود.

مخفی کردن پیام واتساپ روی صفحه ایفون

گزینه Notifications را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید

مخفی کردن پیام واتساپ در آیفون

در مرحله آخر برای مخفی کردن پیام واتساپ روی صفحه آیفون گزینه Show Preview را غیر فعال کنید. با این کار زمانی که مخاطبی برای شما پیام ارسال کند نوتیفیکیشن آن به شکل زیر در صفحه قفل نمایش داده میشود.

مخفی کردن محتوای پیام در آیفون

مخفی کردن پیام در تلگرام آیفون از طریق تنظیمات

شما میتوانید از طریق تنظیمات گوشی آیفون خود نوتیفیکیشن تلگرام را غیر فعال کنید. با این کار اسم و پیام مخاطب زمانی که به شما پیام میدهد نشان داده نمیشود. برای این کار ابتدا Setting گوشی خود را باز کنید. از قسمت Apps برنامه تلگرام را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید. گزینه Notification را انتخاب کنید. گزینه Allow Notification را غیر فعال کنید تا نوتیفیکیشن های تلگرام دیگر به شما نمایش داده نشود.

مخفی کردن پیام واتساپ روی صفحه آیفون

مطلب آموزش ۳ روش ارسال پیام مخفی در تلگرام نیز میتوانید برای شما مفید باشد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز راجع به مخفی کردن محتوا پیام تلگرام ، واتساپ ، اینستاگرام ، SMS و… در آیفون صحبت کریم. شما چه روش های دیگری برای مخفی کردن متن پیام در آیفون میشناسید؟ شما میتوانید نظرات، پیشنهادات، سایر روش ها و تجربیات خود را در زمینه مخفی کردن محتوای پیام ایفون در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

مطالب مرتبط

آموزش 8 روش حل مشکل Is No Longer Available در آیفون
آموزش ۸ روش حل مشکل Is No Longer Available در آیفون
آموزش 13 روش رفع مشکل ای مسیج iMessage در آیفون
آموزش ۱۳ روش رفع مشکل ای مسیج iMessage در آیفون
آموزش 6 روش مخفی کردن برنامه در آیفون
آموزش ۶ روش مخفی کردن برنامه در آیفون
آموزش کامل کار و استفاده از برنامه Move to iOS برای انتقال اطلاعات
آموزش کار و استفاده از برنامه Move to iOS برای انتقال اطلاعات

نظرات