راهنمای مبل شویی و قالیشویی در منزل

نظافت برخی از وسایل خانه مانند قالی، فرش، گلیم، تشک و مبلمان به دلیل ضخامت رویه و الیاف کار دشواری است، و استفاده از خدمات قالیشویی برای انجام این کارها، یکی از بهترین گزینه های پیش رو می باشد. سبک زندگی، نوع خانه های جدید و فراگیری آپارتمان نشینی از طرف دیگر موجب می شود برخی افراد توانایی انجام این کارها را در خانه نداشته باشند.

📖 در این مطلب می‌خوانید: نمایش

برخی از مردم که امکان انجام این کار را در خانه دارند، برای شست و شوی دستی فرش از روش ها و مواد شوینده غیر استاندارد استفاده می کند، که این کار نهایتا به خرابی خواب و بافت فرش منجر می شود. نظافت مبلمان با استفاده مستقیم از آب نیز می تواند به بافت های داخلی آن آسیب رسانده و موجب خرابی این وسایل شود. ضمن اینکه این کار به دلیل دشوار بودن فرایند خشک کردن، امکان دارد موجب رشد قارچ و باکتری ها در بافت های الیافی آنها شود.

استفاده از خدمات یک قالیشویی و مبل شویی در اصفهان که این سرویس ها را به صورت کامل و مکانیزه ارائه می دهد یک راه اصولی در جهت نظافت همراه با حفظ سلامت این وسایل است. خدماتی که از سوی یک قالیشویی مجاز در اصفهان ارائه می شود و معرفی بهترین قالیشویی در اصفهان موضوعاتی است که در ادامه این مطلب به توضیح بیشتری در رابطه با آنها خواهیم پرداخت.

مبل شویی

بعضی از انواع لکه های غذا، جوهر و چربی در صورتی که موجب کثیفی مبلمان شوند با استفاده از لکه بر های مخصوص مبل شویی برطرف شده و پاک می شوند. اما بسیاری از لکه ها، خصوصا لکه های چربی ماندگاری بالایی دارند و اصطلاحا به خورد پارچه و بافت الیافی می روند. این لکه ها با یک شست و شوی ساده به صورت کامل برطرف نمی شوند. از طرف دیگر شناخت نوع پارچه مبل و یا خوشخواب و انتخاب یک روش و ماده شوینده برای پاکسازی لکه های آن، نیاز به تخصص دارد.

یکی دیگر از سوالاتی که برای مشتریان خدمات مبل شویی پیش می آید، این است که در صورت نجس شدن بافت پارچه ای و الیافی مبلمان آیا امکان آبکشی این قسمت ها در مبلمان، تشک و یا خوشخواب وجود دارد. در پاسخ به این سوال باید گفت متاسفانه این امکان وجود ندارد. زیرا با این کار بافت مبلمان از بین رفته و این کار باعث پوسیدگی آن می شود. در هیچ کدام از مراکز ارائه دهنده خدمات مبل شویی آبکشی مبلمان انجام نمی شود. سوال دیگری که برای متقاضیان این خدمات پیش می آید این است که پس از انجام شستشو، تا چه مدت برای خشک شدن آنها و استفاده مجدد باید صبر کرد.

قالیشویی در اصفهان مبل شویی در اصفهان

گفتنی است، در صورت استفاده از دستگاه های وکیوم برای نظافت مبلمان، بسته به میزان دما و رطوبت محیط، این زمان چیزی بین حداقل ۳ تا حداکثر ۵ ساعت طول می کشد. یکی از حساسیت هایی که در شستشوی انواع مبلمان وجود دارد، نگرانی برای کدر شدن رنگ انواع روشن آن است. در رابطه با این مسئله بهتر است بدانید، در ساخت دستگاه ها و مواد شوینده ای که برای این کار در مبل شویی های مجاز مورد استفاده قرار می گیرند، این نکته در نظر گرفته شده است تا مبلمان از این گونه آسیب ها نیز در امان باشد. نکته قابل توجه این است که همه فرایندهای خشکشویی و خدماتی که در این راستا به مشتریان ارائه می شود، در محل است. به عبارت دیگر نیازی به انتقال اینگونه وسایل به کارخانه نمی باشد.

قالیشویی

قیمت خدمات قالیشویی، مدت زمان انجام کار، استفاده از مواد شوینده مناسب و در پایان کیفیت نهایی کار، موضوعاتی هستند که برای سنجش میزان سطح کیفی یک مرکز قالیشویی، مورد بررسی قرار می گیرند. قالیشویی در واحدهای صنفی مربوطه، به صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک انجام می گیرد. برای شست و شوی فرش و قالیچه های دستباف و ابریشم از روش نیمه اتوماتیک استفاده می شود. این روش ابتدا با بررسی نوع بافت و الیاف فرش، شروع می شود. پس از انتخاب نوع شوینده متناسب با فرش، همزمان با استفاده از وسایل و ابزار مخصوص، نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده نیز به نظافت مقاطع حساس آن می پردازد. به دلیل حساسیت برخی از انواع قالی و فرش مانند نمونه های بیان شده و انواع عتیقه، نمیتوان در تنظیف آنها از روش های کاملا اتوماتیک استفاده کرد. به همین منظور روش شستشوی نیمه اتوماتیک و دستی، برای نظافت این نوع فرش و قالی بهترین گزینه می باشد. در روش تمام اتوماتیک، که برای فرش، موکت، گلیم و قالیچه های معمولی استفاده می شود، بر خلاف روش اول، همه کارهای نظافت و خشک سازی، با دستگاه ها و تجهیزات مربوطه انجام می گیرد. کار نیروی انسانی در این روش، غالبا برای جابجایی و نقل و انتقال فرش ها می باشد. فرچه زنی، شلاق زنی، آبگیری و خشک کردن، مراحل مختلف انجام کار است که در قالیشویی تمام اتوماتیک به وسیله ماشین آلات طراحی شده برای این کار انجام می شود. خدماتی مانند ترمیم و تعمیر انواع قالی یکی دیگر از خدماتی است که در بسیاری از مراکز قالیشویی ارائه می شود. گفتنی است برای انجام این کار، حتما به نیروی متخصص نیاز می باشد. پوشش دهی همه خدمات در تمام مناطق شهر یکی دیگر از فاکتورهایی است که در استفاده از سرویس های مجموعه های قالیشویی اهمیت دارد.

بهترین قالیشویی و مبلشویی در اصفهان

متاسفانه برخی از قالیشویی ها، با استفاده از عبارت های تبلیغی وسوسه کننده مثل قالیشویی ارزان و … خدماتی با سطح کیفی پایین تر عرضه کرده و برای شستشوی بهتر تعرفه های بیشتری قرار داده اند. باید توجه داشت که در بیان شعارهای تبلیغاتی، مجموعه های منصف با مراکز ارزان قیمت تفاوت های زیادی دارند. قالیشویی حکیم در شهر اصفهان با سابقه بالا در زمینه ترمیم و تنظیف انواع فرش و قالی را میتوان به عنوان بهترین قالیشویی در اصفهان معرفی نمود. این مرکز با ارائه بهترین خدمات در زمینه شستشو و تعمیر فرش و قالی، همچنین برخورداری از خدمات خشک شویی برای تنظیف مبلمان، خوشخواب و انواع موکت های چسبیده، همه سرویس های خود را با ضمانت کیفیت ارائه می دهد. خدمات این واحد صنفی تمام مناطق شهر اصفهان را پوشش می دهد، همه سرویس های قالیشویی در خیابان امام خمینی و کاوه که شمالی ترین مناطق اصفهان هستند تا نقاطی مانند، خیابان هزارجریب و کوی امام جعفر صادق، با یک تعرفه قیمتی و کیفیتی ارائه می شود. همشهریان محترم در صورت نیاز به هر کدام از خدمات عنوان شده می توانند با همکاران ما تماس برقرار نمایند.

/ پایان رپرتاژ

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و انزل وب هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

اشتراک گذاری
لینک کوتاه
برچسب ها

مطالب مرتبط

نظرات