آموزش کار با پنجره شناور در شیائومی : فعال سازی ، حذف ، مشکل کار نکردن و..

آموزش کار با پنجره شناور در شیائومی : فعال سازی ، حذف ، مشکل کار نکردن و..

اگر شما جزو کاربران شیائومی هستید لازم نیست برای کار کردن با دو برنامه، آن ها را به صورت جداگانه باز کنید و بین برنامه ها جابه جا شوید. شما میتوانید با پنجره شناور شایئومی دو برنامه را به صورت همزمان باز کرده و از آن ها استفاده کنید. 📱 در این مطلب از انزل وب به آموزش کار با پنجره شناور در شیائومی : فعال سازی ، حذف ، مشکل کار نکردن و.. میپردازیم.

چگونه پنجره شناور گوشی شیائومی را فعال و غیرفعال کنیم؟

?What Is Floating Window in MIUI Xiaomi 

یکی از ویژگی های جذاب شیائومی پنجره شناور آن است. این قابلیت بسیار کار کاربران را راحت میکند و آن ها را از جا به جا شدن و کار کردن با چند برنامه مختلف نجات میدهد. در ادامه به آموزش پنجره شناور در شیائومی و نحوه کار با آن میپردازیم.

پنجره شناور شیائومی Miui 13 و… چیست؟

همانطور که گفته شد این پنجره در گوشی های شیائومی به کاربران اجازه میدهد تا بدون نیاز به ترک برنامه فعلی یک برنامه دیگر را باز کنند و محتویات برنامه دوم را مشاهده کنند. شما با کشیدن برنامه آن را در هر جای صفحه میتوانید قرار دهید. همچنین میتوانید آن را بزرگ یا کوچک کنید.

آموزش پنجره شناور در شیائومی

این قابلیت برای طیف وسیعی از برنامه های پیشفرض گوشی مانند پخش کننده ویدیو، مرورگر ها و… پشتیبانی میشود. همچنین از برخی برنامه های غیر پیشفرض مانند اینستاگرام، یوتیوب، تلگرام، واتساپ و… نیز پشتیبانی میکند و میتوانید آن را به پنجره های کوچک تبدیل کنید.

مزایای پنجره شناور شیائومی

پنجره شناور شیائومی مزایای مختلفی دارد. به عنوان مثال به شما اجازه میدهد به صورت همزمان دو برنامه را باز کنید و به صورت همزمان بتوانید با هر دو برنامه کار کنید. بدون این ویژگی شما باید بین برنامه ها جا به جا شوید و این میتواند وقت گیر و آزار دهنده باشد. همچنین شما میتوانید صفحه اصلی گوشی خود را خالی تر کنید. به این دلیل که برنامه ها، در لیست برنامه های اخیر ذخیره میشود و برای دسترسی به برنامه میتوانید از این لیست استفاده کنید.

چگونه پنجره شناور گوشی شیائومی را فعال کنیم؟ نحوه فعال کردن و استفاده از پنجره شناور

این قابلیت به صورت پیشفرض روی گوشی های شیائومی فعال است و کافیست شما از آن استفاده کنید. برای استفاده از این قابلیت ابتدا وارد برنامه ای که میخواهید شوید. به عنوان مثال شما حین فیلم دیدن میخواهید پیام های خود را نیز چک کنید. برای این کار فیلم را در گوشی خود پخش کنید. سپس انگشت خود را از بالای صفحه به سمت پایین بکشید تا تنظیمات سریع گوشی برای شما باز شود. در تنظمیات گوشی به دنبال گزینه Floating window بگردید و آن را فعال کنید.

چگونه پنجره شناور گوشی شیائومی را فعال و غیرفعال کنیم؟

اکنون پنجره شناور فعال شده و صفحه گوشی خود را مشاهده میکنید. روی برنامه دوم ضربه بزنید.

چگونه پنجره شناور گوشی شیائومی را فعال کنیم

برنامه دوم نیز باز میشود و میتوانید از هر دو برنامه به صورت همزمان استفاده کنید.

حل مشکل Floating window

حل مشکل کار نکردن پنجره شناور اینستاگرام شیائومی

در صورتی که این قابلیت برای شما کار نمیکند میتوانید برای رفع مشکل پنجره شناور در شیائومی وارد Settings شوید. سپس وارد بخش About phone شوید.

تنظیمات پنجره شناور شیائومی

۷ الی ۸ بار روی گزینه MIUI Version ضربه بزنید. با این کار Developer options فعال میشود.

پنجره شناور شیائومی Miui 13

بعد از آن به صفحه اصلی تنظمیات بازگردید و وارد بخش Additional settings شوید.

دلیل کار نکردن پنجره شناور

روی Developer options ضربه بزنید. در صفحه ای که برای شما باز خواهد شد در بخش Force Activity آن را فعال کنید تا مشکل شما حل شود.

رفع مشکل پنجره شناور در شیائومی

دانلود برنامه پنجره شناور شیائومی Mi-Freeform

نرم افزار Mi-Freeform جایگزینی برای قابلیت پنجره شناور است. در صورتی که مشکل این پنجره حل نشد و نمیتوانید از آن استفاده کنید میتوانید از نرم افزار Mi-Freeform استفاده کنید. برای این کار ابتدا آن را دانلود و نصب کنید. سپس وارد برنامه شوید و آن را فعال کنید. اکنون گوشی خود را ریستارت کنید.

آموزش پنجره شناور در شیائومی

بعد از روشن شدن گوشی Shizuku را نصب و باز کنید. مطمئن شوید که Mi-Freeform میتواند از طریق Shizuku اجرا شود. برای همین روی Allow all the time ضربه بزنید.

چگونه پنجره شناور گوشی شیائومی را فعال و غیرفعال کنیم؟

در صفحه بعد باید یکسری مجوز ها را باید به برنامه بدهید. تک تک روی گزینه ها ضربه بزنید و مجوز های لازم را فعال کنید.

چگونه پنجره شناور گوشی شیائومی را فعال کنیم

بعد از فعال کردن تمام مجوز ها روی Next step ضربه بزنید.

دانلود برنامه پنجره شناور شیائومی

Mi-Freeform را باز کنید و روی Settings ضربه بزنید. سپس صفحه را به سمت پایین بکشید و Global sidebar را فعال کنید.

تنظیمات پنجره شناور شیائومی

اکنون این برنامه برای شما فعال میشود. شما میتوانید یک نوار کنار گوشی خود مشاهده کنید. روی All apps ضربه بزنید تا لیستی از برنامه های خود مشاهده کنید. اکنون کافیست برنامه ای که میخواهید به صورت پنجره شناور باشد انتخاب کنید.

رفع مشکل پنجره شناور در شیائومی

نحوه غیر فعال کردن و حذف پنجره شناور شیائومی

برای غیر فعال کردن پنجره شناور Settings گوشی خود را باز کنید.

پنجره شناور اینستاگرام شیائومی

در تنظمیات گوشی گزینه Advanced Settings یا Special features بگردید و روی آن ضربه بزنید.

دلیل کار نکردن پنجره شناور

سپس برای دسترسی به تنظیمات پنجره شناور شیائومی Floating Window را انتخاب کنید. در صفحه بعد روی Floating Window ضربه بزنید تا غیر فعال شود. در همان صفحه آموزش استفاده از این قابلیت را نیز میتوانید مشاهده کنید.

حذف پنجره شناور شیائومی

در صورتی که میخواهید نوتیفیکیشن های شناور را غیر فعال کنید میتوانید به صفحه اصلی تنظیات بازگردید. روی Notifications and Control Center ضربه بزنید.

چگونه پنجره شناور گوشی شیائومی را فعال و غیرفعال کنیم؟

وارد بخش Floating Notifications شوید.

چگونه پنجره شناور گوشی شیائومی را فعال کنیم

حالا برنامه هایی که میخواهید نوتیفیکیشن شناور نداشته باشند را غیر فعال کنید.

دانلود برنامه پنجره شناور شیائومی

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز راجع به نحوه فعال، غیر فعال کردن و دلیل کار نکردن پنجره شناور شیائومی صحبت کردیم. آیا شما توانستید با استفاده از این قابلیت از دو برنامه به صورت همزمان استفاده کنید؟ شما میتوانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه فعال، غیر فعال کردن یا حل مشکل Floating window در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

نظرات

  • سینا says:

    دمت گرم درست شد
    ولی ناموسن از شاتای فارسی استفاده کن دیگه کی زبان گوشیشو انگلیسی میذاره