آموزش استفاده از قابلیت اسکرین میرورینگ آیفون (Screen Mirroring)

آموزش استفاده از قابلیت اسکرین میرورینگ آیفون (Screen Mirroring)

زمانی که شما میخواهید صفحه گوشی خود را روی تلویزیون 📺 پخش کنید ممکن است از خود بپرسید اسکرین میرورینگ آیفون کجاست و چگونه میتوان آن را فعال کرد؟ در این مطلب از انزل وب به آموزش استفاده از قابلیت اسکرین میرورینگ آیفون (Screen Mirroring ) میپردازیم.

فعال سازی اسکرین میرورینگ آیفون

?How to Enable Screen Mirroring from an iPhone to a TV

بسیاری از افراد حین فیلم دیدن به جای استفاده از  گوشی با پخش صفحه نمایش گوشی روی تلویزیون از صفحه نمایش تلوزیون که بزرگتر است برای دیدن فیلم خود استفاده میکنند. در صورتی که گوشی شما آیفون است با استفاده از قابلیت اسکرین میرورینگ آیفون میتوانید صفحه نمایش گوشی را در تلوزیون پخش کنید و فیلم دلخواه خود را مشاهده کنید. در ادامه نحوه اسکرین میرورینگ آیفون به تلویزیون سامسونگ، ال جی و… را بررسی خواهیم کرد.

اسکرین میرورینگ آیفون کجاست؟ نحوه فعالسازی و استفاده از Screen Mirroring

قبل از متصل کردن اسکرین میرورینگ آیفون به تلویزیون سامسونگ و… شما باید تلوزیون خود را به اینترنت متصل کنید. نحوه متصل کردن تلوزیون به اینترنت برای هر مدل تلوزیون متفاوت است. بنابراین میتوانید دفترچه راهنما تلوزیون خود را مشاهده کنید و تلوزیون را به یک شبکه وای فای متصل کنید. سپس گوشی آیفون خود را به همان اینترنتی که تلوزیون متصل شده است، متصل کنید. بعد از این کار برای فعال کردن اسکرین میرورینگ آیفون ۱۳، ۱۴ و… Control Center گوشی خود را باز کنید. بعد از باز شدن این منو روی آیکن Screen Mirroring ضربه بزنید. آیکن اسکرین میرورینگ آیفون ۱۴ و سایر مدل ها با دو مستطیل که روی هم قرار دارند مشخص شده است.

اسکرین میرورینگ آیفون کجاست

پس از فعال کردن برنامه میرورینگ آیفون، یک کادر برای شما باز میشود. در لیست باز شده دنبال نام تلوزیون خود بگردید و پس از پیدا کردن تلوزیون خود روی آن ضربه بزنید. در صورتی که برای اسکرین میرورینگ اپل به ال جی و سایر مدل های تلوزیون پسورد قرار دادین یک کادر برای شما باز میشود و شما باید پسورد را وارد کنید. پس از وارد کردن پسورد، اسکرین میرورینگ آیفون ۱۵، ۱۴ و… با موفقیت فعال میشود و شما میتوانید صفحه گوشی خود را در تلوزیون مشاهده کنید.

اسکرین میرورینگ آیفون 15

پس از اسکرین میرورینگ آیفون به تلویزیون سونی و… در صورتی که میخواهید این قابلیت را غیر فعال کنید، مجددا Control Center را باز کنید. روی آیکن Screen Mirroring ضربه بزنید. سپس در کادر باز شده Stop Mirroring را انتخاب کنید.

اسکرین میرورینگ اپل به ال جی

اسکرین میرورینگ آیفون ۱۵ و… با استفاده از قابلیت AirPlay به صورت دستی

شما به غیر از اسکرین میرورینگ آیفون به لپ تاپ، تلوزیون و… میتوانید از AirPlay حین پخش فیلم برای نشان دادن صفحه گوشی در تلوزیون و لپ تاپ استفاده کنید. برای این کار بعد از متصل کردن گوشی و تلوزیون به یک وای فای، فیلم خود را در گوشی پخش کنید. سپس در پایین صفحه روی آیکن AirPlay ضربه بزنید.

اسکرین میرورینگ آیفون به لپ تاپ

در مزحله بعد از لیست باز شده مک یا تلوزیون خود را انتخاب کنید.

اسکرین میرورینگ آیفون به مک

اسکرین میرورینگ اپل به ال جی و…. در برنامه های پخش فیلم مانند یوتیوب

در صورتی که میخواهید فیلم های یوتیوب را مشاهده کنید و از قابلیت AirPlay نیز استفاده کنید وارد برنامه مورد نظر مانند یوتیوب شوید. سپس فیلم مورد نظر را پخش کنید. در بالای صفحه روی آیکن AirPlay ضربه بزنید. با این کار یک کادر دیگر باز میشود و شما باید تلوزیون مورد نظر خود را از این لیست انتخاب کنید.

اسکرین میرورینگ آیفون چیست

همچنین اگر از برنامه Photos فیلم خود را پخش کردید روی آیکن Share یا اشتراک گذاری ضربه بزنید. در منو باز شده AirPlay را انتخاب کنید.

برنامه میرورینگ آیفون

حالا باید تلوزیون خود را انتخاب کنید تا این قابلیت برای شما فعال شود.

اتصال خودکار گوشی به تلوزیون با استفاده از AirPlay

شما با توجه به تنظیمات AirPlay و Handoff گوشی خود میتوانید گوشی را تنظیم کنید تا به صورت خودکار به تلویزیون اپل متصل شود. برای این کار ابتدا iOS خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید. سپس در Settings گوشی خود وارد بخش General شوید. بعد از آن AirPlay & Handoff را انتخاب کنید و در صفحه ای که برای شما باز خواهد شد روی Automatically AirPlay ضربه بزنید. اکنون یکی از حالت های زیر را باید انتخاب کنید.

  • Never: در این حالت، حالت خودکار غیر فعال میشود و باید به صورت دستی از AirPlay استفاده کنید.
  • Ask: در این حالت شما برای اتصال گوشی خود به تلویزیون نوتیفیکیشن دریافت میکنید و برای اتصال میتوانید روی نوتیفیکیشن ضربه بزنید.
  • Automatic: با انتخاب Automatic، میتوانید گوشی خود را تنظیم کنید تا به صورت خودکار به تلوزیون متصل شود.

برای استفاده از AirPlay به صورت خودکار تلویزیون و گوشی شما باید به یک اینترنت متصل باشند. همچنین باید تلویزیون اپل خود را به اکانت iCloud متصل کرده باشید که گوشی شما به آن متصل است.

اسکرین میرورینگ آیفون به تلویزیون سونی

Screen Mirroring App بهترین برنامه اسکرین میرورینگ برای آیفون

به غیر از روش های بالا برنامه هایی برای اسکرین میرورینگ ایفون به تلویزیون سونی و… وجود دارند که میتوانید از این برنامه ها استفاده کنید. همچنین اگر با قابلیت میرورینگ آیفون با مشکل مواجه هستید، میتوانید برای رفع مشکل Screen mirroring در آیفون از این برنامه ها استفاده کنید. Screen Mirroring App یکی از این برنامه ها است. شما از این برنامه میتوانید برای متصل کردن گوشی به تلویزیون های ال جی، سامسونگ و… استفاده کنید.

بهترین برنامه اسکرین میرورینگ برای آیفون

نظرات و پیشنهادات شما؟

در مطلب امروز به این سوال پاسخ دادیم که اسکرین میرورینگ آیفون چیست و چگونه میتوان این قابلیت را فعال کرد. آیا شما توانستید با اسکرین میرورینگ آیفون به تلویزیون سونی و… صفحه گوشی خود را روی تلوزیون مشاهده کنید؟ شما میتوانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در زمینه اسکرین میرورینگ آیفون به مک، تلوزیون و… در بخش دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

آموزش پخش صفحه نمایش گوشی روی تلویزیون با قابلیت Cast
آموزش پخش صفحه نمایش گوشی روی تلویزیون با قابلیت Cast

نظرات