18 قدم برای حل مشکل دانلود نشدن پادکست در اپ های رایج

۱۸ قدم برای حل مشکل دانلود نشدن پادکست در اپ های رایج

آیا برای شما هم پیش آمده که بعضی از پادکست ها برای شما دانلود نمی شوند؟ 🎙️ برنامه پادکست ها اپ های ساده ای هستند اما بی عیب و نقص نیستند. در این مطلب از انزل وب ۱۸ قدم برای حل مشکل دانلود نشدن پادکست در اپ های رایج را بررسی می کنیم.

📖 در این مطلب می‌خوانید: نمایش

علت دانلود نشدن پادکست چیست؟

What Is the Reason for Not Downloading the Podcast

اگر شما به یک پادکست خاص علاقه مند باشید و بی صبرانه منتظر قسمت بعدی آن باشید. اما زمانی که آپلود می شود متوجه می شوید نمی توانید آن را دانلود کنید. حسابی کلافه می شوید و هر راهی را امتحان می کنید تا بتوانید قسمت جدید را دانلود کنید اما موفق نمی شوید! دانلود نشدن پادکست دلایل مختلفی دارد. اما در حالت کلی ضعیف بودن سیگنال اینترنت یکی از دلایل آن است.

دلیل دانلود نشدن پادکست چیست؟

همانطورکه می دانید بسیاری از اپ ها در ایران محدود از جمله هستند اپ هایی مثل Castbox و Spotify و گوگل پادکست نیز از این جمله برنامه های دانلود پادکست هستند. کاربران ایرانی برای اتصال به این برنامه نیاز است از برنامه های تغییر آی پی استفاده کنند. اما چه برنامه هایی بدون هیچ مشکلی می تواند دانلود ساعت ها پادکست را برای شما فراهم کند. سعی کنید از وی پی ان هایی که DNS Leak ندارند استفاده کنید. نشتی DNS در واقع همان غیر ایمن بودن وی پی ان است. یا می توانید از سایت های تست DNS استفاده کنید. سرویس هایی مثل Server.ir و بگذر و هاست ایران بهترین تحریم شکن ها هستند.

مشکل دانلود از Castbox

اگر نمی توانید هیچ قسمتی را دانلود کنید ابتدا فضای کافی گوشی اندروید خود را بررسی کنید. برای حل این مشکل می توانید مکان ذخیره سازی پادکست ها را تغییر دهید. مثلا از فضای داخلی گوشی به کارت حافظه SD انتقال دهید. برای این کار می توانید به قسمت Settings/apps/storge بروید. حالا محل ذخیره را به SD کارت تغییر دهید.

همچنین می توانید کش برنامه Castbox را پاک کنید. البته قبل از این کار از پادکست هایی که قبلا دانلود کردید پشتیبان تهیه کنید. چون با این کار همه اطلاعات برنامه پاک می شود.

مشکل دانلود نشدن پادکست در گوگل پادکست برای اندروید

اگر برای ورود به گوگل پادکست مشکل دانلود شدن را داشتید مراحل زیر را انجام دهید. به طور پیش فرض گوگل قسمت های دانلود شده را حذف می کند. این کار ۲۴ ساعت بعد از تمام شدن آنها و یا ۳۰ روز بعد از دانلود پادکست ها آنها را حذف می کند. شما برای تغییر این این تنظیمات در گوشی یا تبلت اندرویدی خود Google Podcasts را باز کنید. حالا روی صفحه اصلی بزنید. در سمت راست بالا روی عکس پروفایل بزنید و Settings برنامه را انتخاب کنید. حالا بر روی حذف قسمت های تکمیل شده بزنید و یک دوره زمانی دیگری را وارد کنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست در گوگل پادکست از طریق وب

اگر به هر دلیلی نتوانستید گوگل پادکست را از طریق وب باز کنید مراحل زیر را برای حل مشکل انجام دهید.

۱-کامپیوتر خود را ری استارت کنید.

۲-بررسی کنید آیا می توانید وب سایت های دیگر را باز کنید.

۳-مرورگر خودتان را یک بار ببندید و دوباره باز کنید.

۴-کوکی های مرورگرتان را پاک کنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست در گوگل پادکست در iPhone

اگر از گوگل پادکست برای شنیدن پادکست ها استفاده می کنید اما با دانلود کردن آن مشکل دارید مراحل زیر را انجام دهید. گوگل پادکست به طور پیش فرض بعد از ۲۴ ساعت بعد اتمام پادکست ها و همچنین ۳۰ روز بعد از دانلود پادکست ها آنها را حذف می کند. برای تغییر این تنظیمات در iPhone یا iPad برنامه Google Podcasts را باز کنید. در پایین صفحه روی صفحه اصلی بزنید. سپس روی عکس پروفایل در سمت راست بالای صفحه بزنید و Settings Podcasts را انتخاب کنید. روی Remove completed episodes بزنید و یک دوره جدید را وارد کنید. حالا روی Remove unfinished episodes بزنید و یک دوره جدید را معرفی کنید.

دانلود نشدن پادکست اسپاتیفای

اگر برای دانلود پادکست از Spotify مشکل دارید در زیر چند راه حل برای حل این مشکل آوردیم. به طور خلاصه شما باید اجازه دهید اسپاتیفای در پس زمینه اجرا شود. بنابراین باید ویژگی صرفه جویی در باتری را غیر فعال کنید.

۱- اینترنت ناپایدار مشکل دانلود نشدن پادکست

اگر پادکست دانلود نمی شود ممکن است از اتصال اینترنت باشد. زمان دانلود بررسی کنید آیا اینترنت پایدار دارید یا خیر؟ برخلاف آهنگ ها، پادکست ها طولانی تر هستند و به زمان بیشتری برای دانلود نیاز دارند. بنابراین اینترنت در طول دانلود باید متصل باشد. ابتدا روتر خود را بررسی کنید. می توانید پایداری اتصال اینترنت را در دستگاه دیگری بررسی کنید.

۲- فضای ذخیره سازی کافی ندارید

متوسط طول یک پادکست ۳۰ دقیقه است پس فضای زیادی برای ذخیره آن نیاز دارید. Spotify توصیه می کند دستگاه شما ۱ گیگ فضای خالی داشته باشد. تا برای دانلود و پخش پادکست ها تاخیری پیش نیاید.

۳- به محدودیت مجاز دانلود رسیدید

اسپاتیفای برای دانلود پادکست ها محدودیتی قرار داده. حداکثر ۱۰۰۰۰ پادکست برای ۵ دستگاه مختلف یعنی با یک اکانت شما فقط تا ۵۰۰۰۰ پادکست می توانید دانلود کنید. ممکن است شما به این محدودیت رسیده باشید و دیگر امکان دانلود پادکست را ندارید.

۴- Spotify را در پس زمینه اجرا کنید

برنامه های پخش برای اجرا در پس زمینه به مجوز نیاز دارند. اگر به اسپاتیفای اجازه اجرا در پس زمینه را ندادید پس زمانی که صفحه را ببندید پادکست دانلود نمی شود. اگر نمی خواهید مجوز اجرای پس زمینه به Spotify بدهید باید صفحه را در طول دانلود روشن نگه دارید. برنامه Spotify نیز باید روشن باشد.

نحوه مجوز دادن به Spotify برای اجرا در پس زمینه برای اندروید و iOS

به قسمت Settings دستگاه اندرویدی خودتان بروید. Apps را انتخاب کنید و از لیست برنامه های Spotify را انتخاب کنید. در قسمت Usage روی باتری بزنید. حالا روی Allow background activity بزنید و به اسپاتیفای اجازه اجرا شدن در پس زمینه را بدهید.

برای مجوز اجرا در پس زمینه در آِفون مراحل زیر را دنبال کنید. ابتدا وارد Settings شوید. General را انتخاب کنید. قسمت Background App Refresh را انتخاب کنید و دوباره Background App Refresh را انتخاب و سپس On را بزنید.

۵- حالت صرفه جویی باتری را غیر فعال کنید

حالت کم مصرفی باتری به طور موقت فعالیت پس زمینه را کم می کند تا شارژ گوشی تمام نشود. اگر این گزینه فعال باشد اسپاتیفای پادکست ها را دانلود نمی کند. در آیفون می توانید با رفتن به آدرس Settings > Battery > Low Power Mode حالت کم مصرفی باتری را خاموش کنید. در دستگاه های اندرویدی موضوع کمی متفاوت است. ابتدا وارد Settings شوید و Battery saver را غیر فعال کنید. بعد از غیر فعال کردن حالت کم مصرف باتری برنامه Spotify  را ببندید و دوباره باز کنید. حالا دانلود باید به راحتی انجام شود.

۶- برنامه های cache-clearing را غیر فعال کنید

یک برنامه Cache -Clearing فایل های موقت شما را پاک می کند. این به آزاد کردن فضای ذخیره سازی کمک می کند. اما یک برنامه پادکست را متوقف می کند. این برنامه از فایل های در حال دانلود جلوگیری می کند.

۷- صفحه گوشی را روشن نگه دارید

اگر در توضیحات برنامه اسپاتیفای بخوانید در مورد روشن گذاشتن صفحه توضیح داده است. با خاموش شدن و قفل شدن صفحه پادکست دانلود نمی شود. اگر از آیفون استفاده می کنید قفل صفحه را روی هرگز قرار دهید. در مورد دستگاه های اندرویدی می توانید به بخش تنظیمات بروید و قفل صفحه را غیر فعال کنید. در طول دانلود پادکست صفحه را روشن نگه دارید.

۸-پادکست را علامت پخش نشده بزنید و دوباره دانلود کنید

پادکست مورد نظرتان را به عنوان پخش نشده علامت بزنید و دوباره آن را دانلود کنید. ابتدا روی دکمه دانلود بزنید تا به episodes های شما اضافه می شود اما هرگز دانلود نمی شود. حالا دوباره روی دکمه دانلود کلیک کنید.

دانلود نشدن پادکست از اپل پادکست

از دلایل دانلود نشدن پادکست از اپل پادکست ممکن است خرابی شبکه و اشکالات جزیی، پاک شدن محتوا و یا حتی مجوزهای ناکافی برای دانلود پادکست ها باشد. در اینجا ۱۱ روش برای حل مشکل دانلود نشدن پادکست از اپل پادکست آوردیم.

۱- بررسی فضای ذخیره سازی

ابتدا از داشتن فضای کافی برای ذخیره پادکست مطمئن شوید. ابتدا Settings  را باز کنید و وارد General شوید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

روی iPhone Storage بزنید و بررسی کنید آیا فضای کافی برای ذخیره پادکست دارید یا خیر؟ اگر فضای کافی ندارید بهتر است کمی فضا را خالی کنید. از قسمت Others شروع کنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

۲- Force-Quit و Re-Open برنامه اپل پادکست

ایرادات جزیی در آِفون مانع دانلود پادکست ها می شود. بنابراین بستن برنامه و دوباره باز کردن آن به رفع ایرادات جزیی کمک می کند. ابتدا وارد iPhone’s App Switcher شوید. اگر از Face ID استفاده می کنید کافی است صفحه را از پایین به بالا بکشید و کمی منتظر بمانید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

در غیر این صورت از کلید Home را دوبار فشار دهید. حالا صفحه پادکست را به سمت بالا بکشید تا از برنامه خارج شوید. حالا می توانید دوباره وارد برنامه شوید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

۳- بررسی اتصال شبکه و مشکل دانلود نشدن پادکست

دانلود پادکست ها نیاز به یک اتصال پایدار اینترنتی دارد. بنابراین برای دانلود پادکست از اپل پادکست به یک وای فای خوب متصل شوید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

۴- مجوز Cellular Data

اگر در حین اتصال با ۴G/5G نمی توانید پادکست ها را دانلود کنید پس مجوزهای لازم به برنامه داده نشده. ابتدا Settings  را باز کنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

Podcasts را انتخاب کنید و روی Settings برنامه بزنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

حالا روی Podcasts بزنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

حالا بررسی کنید Cellular Data یا شبکه تلفن همراه را روشن کردید.

۵- وضعیت Apple System را بررسی کنید

اگر در سیستم سرور مشکل به وجود بیاید اپل پادکست هم دچار مشکل می شود. اگر چنین مشکلاتی در Apple ID، Apple Music یا App Store داشته باشید دانلود برنامه پادکست هم دچار مشکل می شود.

مشکل دانلود نشدن پادکست

۶- آیفون خود را ری استارت کنید

زمانی که آِیفون خود را خاموش می کنید تمام باگ و عناصر مخرب بسته می شود. وقتی دوباره آن را راه اندازی می کنید احتمالا مشکل از بین رفته است. برای خاموش کردن آیفون X و بالاتر دکمه کناری همراه با ولوم پایین را نگه دارید. آیفون های سری ۸ و ۷ و همچنین iPhone SE 2nd و ۳rd gen دکمه کناری را فشار دهید و نگه دارید. سری iPhone SE نسل اول ، ۵c و ۵s و ۵دکمه بالا را نگه دارید. در آیفون های ۱۲، ۱۳، ۱۴ و ۱۵ دکمه کناری با ولوم پایین یا ولوم بالا صفحه پاور ظاهر می شود. حالا نوار لغزنده را بکشید تا آیفون خاموش شود.

مشکل دانلود نشدن پادکست

۷- بررسی تنظیمات شبکه برای حل مشکل دانلود نشدن پادکست

Settings برنامه ها را باز کنید و Podcasts را انتخاب کنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

مشکل دانلود نشدن پادکست

حالا روی تنظیمات برنامه پادکست بزنید. در قسمت دانلود بررسی کنید که همه گزینه ها را انتخاب کرده باشید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

۸- Content and Privacy Restrictions را بررسی کنید

اول باید مطمئن شوید هیچ گونه محدودیتی برای دانلود را فعال نکردید. پس Settings را باز کنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

روی Screen Time بزنید و تنظیمات مربوط به آن را باز کنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

اگر Screen Time روشن است روی Content and Privacy بزنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

حالا روی Allowed Apps بزنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

در قسمت Content and Privacy Restrictions برنامه پادکست را مجاز بزنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

۹- برنامه Background App Refresh مجوز بدهید

باید به برنامه پادکست اجازه اجرا در پس زمینه را بدهید. برای این کار ابتدا Settings را باز کنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

برنامه Podcasts را انتخاب کنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

در قسمت تنظیمات پادکست ها کلید Background App Refresh را روشن کنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

۱۰- برنامه پادکست را دوباره نصب کنید

روی آیکون برنامه پادکست بزنید و نگه دارید. شما این کار را در app library آیفون خودتان انجام دهید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

روی Delete App بزنید تا برنامه حذف شود. در نهایت در App Store دوباره برنامه پادکست اپل را دانلود کنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

۱۱- تنظیمات شبکه را بررسی کنید

ابتدا Settings را باز کنید و روی General بزنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

حالا روی تنظیمات عمومی بزنید. Transfer or Reset iPhone را انتخاب کنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

روی Reset بزنید. حالا می توانید تنظیمات Wi-Fi را دوباره وارد کنید.

مشکل دانلود نشدن پادکست

جمع بندی

در دنیای امروزی پادکست ها به یکی ار تفریحات و سرگرمی های ما اضافه شده است. اما کار کردن با اکثر برنامه های پادکست در داخل کشور با محدودیت های بسیار مواجه است. برای حل مشکل دانلود نشدن پیشنهاد میکنم حتما از یک روش تغییر آی پی مطمئن استفاده کنید.

نظرات و پیشنهاد های شما؟

در این مطلب از انزل وب ۱۸ روش برای حل مشکل دانلود نشدن پادکست در اپ های رایج را بررسی کردیم. آیا بعد از اینکه مراحل بالا را دنبال کردید هنوز هم برای دانلود پادکست ها دچار مشکل هستید؟ لطفا نظرات و پیشنهاد های خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

آموزش ساخت پادکست با Castbox
آموزش ساخت پادکست با Castbox

نظرات