10 اقدام اساسی برای حل مشکل کار نکردن سافاری آیفون (تست شده)

۱۰ اقدام اساسی برای حل مشکل کار نکردن سافاری آیفون (تست شده)

چرا سافاری آیفون کار نمیکند؟ ❌ سافاری از مرورگرهای پیش فرض آیفون، آیپد و مک بوک است که ویژگی های جالبی به همراه دارد. اما در بعضی موارد از کار می افتد و کرش (Crash) می‌کند. خوشبختانه ما امروز در انزل وب ۱۰ اقدام اساسی برای حل مشکل کار نکردن سافاری آیفون تهیه کردیم که به شما ارائه دهیم.

دلیل کار نکردن سافاری آیفون

?Why is Safari Not Working On iPhone Or iPad

کار نکردن سافاری، ممکن است دلایل زیادی داشته باشد که در این مطلب آن ها را با هم بررسی می کنیم. اما می توان گفت که رایج ترین آن وصل نشدن برنامه به اینترنت است که احتمالا مشکل از کیفیت اینترنت یا تنظیمات اینترنت اشتباه شما است که از وصل شدن سافاری به اینترنت خودداری می کند.

خوشبختانه، چند راهکار اساسی برای رفع این ارور وجود دارد که در ادامه آن ها را با هم بررسی میکنیم.

رفع ارور Safari Cannot Open The Page

خب در مرحله اول باید گفت که دی ان اس، برنامه های تغییر آی پی (VPN)، پروکسی و… که روی آیفون یا دستگاه های دیگر، ست کرده اید را موقتا برای تست غیرفعال کنید و بررسی کنید اگر مرورگر سافاری بدون مشکل کار کرد، به معنای این است مشکل از همین موارد و برنامه های تغییر آی پی است، که باید به دنبال یک روش مطمئن دیگر برای تغییر آی پی آیفون یا دستگاه خود باشید.

دستگاه خود را مجددا راه‌اندازی (Restart) کنید

شاید این جمله را همیشه می شنوید و به نظر راهکار بسیار ساده ای است ولی ریستارت کردن دستگاه باعث می شود حافظه رم خالی شود و دستگاه شما سریع تر برنامه هایی نظیر سافاری و… را باز کند.

همینطور اگر سافاری شما کار نمی کند و صفحه سفید نشان می دهد، ریستارت کردن آیفون یا آیپد باز هم می تواند به مشکل مرورگر سافاری آیفون شما کمک کند پس قبل از اینکه بیشتر پیش برویم مطمئن شوید که این موارد ابتدایی را بررسی کرده اید.

اگر بعد از ریستارت شدن آیفون، درصد باتری به طور غیر معمولی کم شد، حتما این مشکل را در مطلب حل مشکل مصرف زیاد باتری آیفون بررسی کنید.

تنظیم مجدد تنظیمات مرورگر سافاری

پاک کردن تمامی داده های سافاری

اگر سافاری از مرورگرهای پیشفرض شما برای وبگردی است، احتمالا باید داده های زیادی در آن ذخیر کرده باشید که باعث کند شدن برنامه و در نهایت لود نشدن آن می شود. به‌خصوص اگر از آیفون یا آیپد با حافظه ذخیره‌سازی پایین استفاده می کنید، این مشکل به شدت صدق می کند.

برای حذف داده های ذخیره شده در برنامه سافاری به مسیر Settings < Safari < Clear History and Website Data بروید. با این کار تمامی داده های اضافی برنامه را پاک می کنید.

پاک کردن داده ها و تاریخچه سافاری آیفونپاک کردن داده ها و تاریخچه سافاری در iOS

غیرفعال کردن پیشنهادات جستجوی سافاری

خاموش کردن پیشنهادهای جستجوی سافاری یکی از رایج ترین و ساده‌ترین راه حل ها برای مشکل کار نکردن سافاری در iOS است.

می توان گفت که کاربران زیادی این مشکل را داشتند و با خاموش کردن این مورد مشکل آن ها برطرف شده است.

غیرفعال کردن پیشنهاد جستجوی سافاری در آیفون

برای خاموش کردن پیشنهادهای جستجوی سافاری به مسیر Settings < Safari < Safari Suggestions بروید و آن را به همراه Search Engine Suggestions غیرفعال کنید.

فعال سازی داده همراه (Cellular Data) برای سافاری

اگر که اکثرا برای استفاده از اینترنت به مودم منزل خود وصل می شوید، می توان گفت که از داده های همراه دستگاه کمتر استفاده می کنید بنابراین حتما این مورد را در تنظیمات آیفون خود بررسی کنید و آن را فعال کنید.

برای انجام این کار به مسیر Settings < Cellular < Safari بروید، اگر غیرفعال هست به احتمال زیاد مشکل از همین مورد بوده است. اگر بعد از فعال کردن آن سافاری شما بدون ارور کار کرد به معنای وجود اشکال در اینترنت خانگی یا مودم شما است.

فعال کردن اینترنت همراه سافاری


تنظیمات سافاری در iOS

سیستم عامل iOS خود را اپدیت کنید

برخی کاربران خبر داده اند که با آپدیت کردن iOS به اخرین ورژن خود مشکل کار نکردن سافاری آیفون برطرف می شود. اگر سافاری کار نمی کند، کرش می کند یا اصلا باز نمی شود حتما اپدیت iOS را امتحان کنید.

اپل با آپدیت های متوالی معمولا انواع زیادی از مشکلات و ارورها را پوشش میدهد و آن ها را در هر آپدیت برطرف می کند.

ریست کردن تنظیمات شبکه (Network Reset)

اگر در هنگام جستجو در اینترنت با مشکلاتی مانند لود نشدن وبسایت یا تایم اوت مواجه شدید، ریست کردن اینترنت یا شبکه می تواند به رفع این مشکل کمک کند.

برای ریست کردن Network در آیفون یا آیپد خود به این مسیر Settings < General < Transfer or Reset iPhone (iPad) < Reset < Reset Network Settings بروید. این عمل فقط تنظیمات اینترنت شما را ریست میکند و در بقیه تنظیمات تغییری ایجاد نمی کند، پس جای نگرانی نیست! بعد از انجام این کار سافاری را باز کنید و بررسی کنید که آیا این مشکل رفع شده است یا خیر.

ریست کردن تنظیمات نتورک (Network) آیفون

فعال کردن جاوا اسکریپت (JavaScript)

معمولا این گزینه به طور پیشفرض در تمامی iOS ها فعال است. اگرچه بررسی کردن این مورد ضرری ندارد. در بعضی موارد خاموش بودن این گزینه باعث می شود که وبسایت ها به درستی بارگزاری نشوند. برای فعال کردن این مورد به مسیر Settings < Safari < Advanced بروید و وضعیت آن را بررسی کنید.

تنظیم مجدد تنظیمات مرورگر سافاری آیفون

میزان مصرف برنامه ها را بررسی کنید

با وجود ویژگی جالبی به نام Screen Time در iOS، شما می توانید میزان مصرف هر برنامه ای که میخواهید را محدود کنید. بنابراین اگر این محدودیت را برای سافاری اعمال شده وقتی که این برنامه به حد مصرف از پیش تعیین شده برسد، متوقف می شود و شما نمی توانید به درستی از آن استفاده کنید.

تنظیمات میزان مصرف برنامه ها در آیفون

حالا برای اعمال این عملیات به مسیر Settings < Screen Time بروید و بعد App Limits را انتخاب کنید. در اینجا اعمال محدودیت برای سافاری را حذف کنید.

حذف محدودیت سافاری در تنظیمات آیفون

بازگشت به حالت کارخانه

اگر مشکل شما همچنان پا برجاست، می توانید آیفون خود را به حالت کارخانه بازگردانی کنید. دقت کنید که تمامی داده ها، تنظیمات و محتوای شما از حافظه گوشی پاک می شود و شما باید مجددا تنظیمات گوشی را راه‌اندازی کنید.

میتوان گفت این کار بسیار تاثیر گذار است و مشکلات برنامه های دیگر شما هم برطرف می شود.

خب حالا به این مسیر Settings < General < Transfer or Reset iPhone (iPad) < Erase All Content and Settings بروید و منتظر بمانید تا عملیات تکمیل شود.

جمع‌بندی

عمده ترین دلیل کار نکردن سافاری آیفون مشکل اینترنت و تنظیمات مرورگر است که ما ۱۰ اقدام اساسی برای حل مشکل کار نکردن آن را ارائه دادیم. توجه کنید کارهایی مثل ریست تنظیمات شبکه و بازگشت به تنظیمات کارخانه ممکن است دردسر تنظیمات مجدد را به همراه داشته باشند پس حتما ابتدا روش های ساده تر را برای رفع مشکل امتحان کنید.

سوالات متداول

چرا سافاری آیفون باز نمیشود؟

این مشکلات معمولا با آپدیت کردن iOS، ایجاد تغییرات در تنظیمات از جمله Network Reset و ریست کردن دستگاه برطرف می شود.

چرا گوگل در سافاری آیفون باز نمیشود؟

در مرحله اول باید گفت که  دی ان اس، برنامه های تغییر آی پی (VPN)، پروکسی و... که روی آیفون یا دستگاه های دیگر خود، ست کرده اید را موقتا برای تست غیرفعال کنید.

چرا سافاری روی آیفون یا آیپد کار نمی کند؟ آیا مشکل نرم افزاری است؟

شکستگی صفحه یا خراب شدن دکمه های گوشی، واضح و قابل پیدا کردن است ولی وقتی که برنامه هایی مانند سافاری و... روی آیفون یا ایپد شما کار نمیکند، معمولا مشکل نرم افزاری است.

نظرات و پیشنهادات شما؟

امیدوارم توانسته باشید با استفاده از ۱۰ اقدام اساسی برای حل مشکل کار نکردن سافاری آیفون امروز انزل وب، مشکل سافاری خود را حل کنید. آیا این راهکار ها مشکل شما را برطرف کرد؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

آموزش 5 روش بستن همه تب های سافاری آیفون و آیپد
آموزش ۵ روش بستن همه تب های سافاری آیفون و آیپد
آموزش تنظیم گوگل به عنوان صفحه اصلی در کروم ، فایرفاکس ، سافاری و..
فعال سازی جاوا اسکریپت در مرورگر کروم ، فایرفاکس و کامپیوتر و گوشی اندروید و..
آموزش فعال سازی جاوا اسکریپت مرورگر کروم ، فایرفاکس و.. کامپیوتر ، گوشی اندروید و آیفون
حذف کش مرورگر کروم فایرفاکس ادج
آموزش ۱۰ روش حذف کش مرورگر کروم ، فایرفاکس ، اج و.. کامپیوتر و گوشی

نظرات