مطالب جالب و خواندنی
چگونه گوشی یا تبلت گم یا دزیده شده خاموش / روشن خود را پیدا کنیم؟ How to Find Your Stolen or Missing Phone and Tablets

۴ روش ردیابی و یافتن گوشی گم شده خاموش و روشن

گم یا دزدیده شدن گوشی یکی از بدترین اتفاقاتی است که میتواند برای هر فردی رخ دهد و باعث شود اطلاعاتی حیاتی نظیر شماره تماس ها، عکس های شخصی و .. از دست بروند و حتی شخص در خطر سو استفاده از اطلاعات خود توسط دیگران قرار گیرد.این بار در انزل وب روش هایی برای پیدا کردن و ردیابی گوشی و تبلت گم یا دزدیده شده شما در حالت روشن یا خاموش را آموزش میدهیم.

چگونه گوشی یا تبلت گم یا دزیده شده خاموش / روشن خود را پیدا کنیم؟

How to Find Your Stolen or Missing Phone and Tablets

در زمینه آموزش گوشی های هوشمند قبلا روش هایی برای پیدا کردن مزاحم تلفنی و هکر را آموزش دادیم که پیشنهاد میکنیم حتما آنها را نیز مطالعه کنید.

توجه داشته باشید استفاده از روش های زیر به منزله پیدا شدن ۱۰۰% گوشی و دستگاه گم شده شما نیست اما احتمال ردیابی و پیگیری موقعیت گوشی نیز وجود دارد و همچنین این روش ها را میتوانید بر روی دستگاه های دگر نظیر تبلت ها نیز که دارای سیم کارت هستند نیز استفاده کنید.

پیدا کردن گوشی گم شده در حالت که خاموش است

How to find lost phone when its turned off

در صورتی که گوشی گم شده شما به هر دلیلی خاموش شده است و نمیتوانید با آن ارتباط برقرار کنید ،تنها راه ارتباط و پیگیری موقعیت سیم کارت گوشی از طریق اپرواتور تلفن همراه شما است.

برای اپراتور های تلفن همراه ایران فعلا ایرانسل و همراه اول امکان ردیابی و پیگیری گوشی گم شده را دارند .

برای سیم کارت های همراه اول میتوانید به بخش ردیابی گوشی این شرکت مراجعه و مراحل توضیح داده شده را طی کنید تا به درخواست شما رسیدگی شود.همراه اول فعلا این امکان را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است.

پیدا کردن گوشی گم شده در حالت که خاموش است How to find lost phone when its turned off

برای سیم کارت های ایرانسل نیز میتوانید به صفحه ردیابی گوشی مفقود شده  مراجعه و مراحل توضیح داده شده را طی کنید تا به درخواست شما رسیدگی شود.توجه داشته باشید ثبت هر درخواست ردیابی در ایرانسل ۱۰۰ تومان هزینه دارد.

پیدا کردن گوشی گم شده در حالت که خاموش است How to find lost phone when its turned off

متاسفانه هنوز بخشی برای ردیابی گوشی گم شده با سیم کارت های رایتل و تالیا توسط این شرکت ها ارائه نشده است و در صورت اضافه شدن این امکان حتما آن را در همین بخش معرفی میکنیم.


 ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی

قبلا در بخش پیدا کردن سریال نامبر و مدل گوشی،لپ تاپ،کامپیوتر و چک کردن اصل یا تقلبی بودن به طور مفصل در مورد کد IMEI در انزل وب صحبت کردیم و طریقه پیدا کردن آن را آموزش دادیم .شما با داشتن این کد و مراجعه به مراجع قضایی میتوانید گوشی خود را ردیابی کنید اما در صورتی که این کد را ندارید و دستگاه شما اندوریدی است و از قبل آن را به اکانت گوگل خود متصل نمودید میتوانید با مراجعه به تنظیمات گوگل از بخش Android و با کلیک بر روی مثلث کوچک کنار آن لیست دستگاه های متصل به اکانت را مشاهده کنید.

 ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی

در هر بخش از این لیست نام دستگاه و در رویروی آن کد IMEI‏ قرار دارد.این کد را یادداشت و به مراجع قضایی جهت پیگیری و ردیابی بیشتر تحویل دهید.

همچنین روش های پیدا کردن کد IMEI دستگاه های اپل (Apple) نظیر آیفون،مک بوک،آیپد و.. از طریق آیتونز و روش های دیگر نیز به صورت کامل و تصویری در سایت رسمی اپل توضیح داده شده است.

 ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی

کد IMEI دستگاه های با سیستم عامل ویندوز (Windows) و ویندوز فون (Windows Phone) نیز از بخش Devices مایکروسافت در دسترس شما قرار میگیرد.

 ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی


ردیابی گوشی دزدیده شده از طریق تاریخچه نقشه گوگل

How to Track Lost Phone Location with Google Maps

اگر بر روی گوشی یا تبلت شما اپ Google Maps نصب است و قابلیت Location History آن را از قبل فعال نموده باشید میتوانید با مراجعه به بخش تایم لاین تاریخچه نقشه گوگل مسیر و مکان هایی که گوشی شما در آنجا بوده است را مشاهد و بررسی کنید.

از سمت چپ میتوانید تاریخ گم شدن گوشی را تعیین نمایید یا آن را بر روی Today (امروز) تنظیم کنید و سپس مسیر و موقعیت هایی که گوشی شما بعد از تاریخ مورد نظر در آنجا حضور داشته است را ردیابی کنید.

ردیابی گوشی دزدیده شده از طریق تاریخچه نقشه گوگل How to Track Lost Phone Location with Google Maps

اگر موقعیت جدید گوشی را پیدا نموید حتما با مراجعه به پلیس و مراجع قانونی به پیگیری آن بپردازید.


پیدا کردن گوشی گم شده در حالتی که روشن است

How to find lost phone when its turned on

در صورتی که گوشی شما روشن است و با تماس گرفتن با خط خود نتوانستید آن را پیدا و ردیابی کنید احتمال دارد روش های زیر برای پیدا کردن گوشی گم شده شما موثر باشد

پیدا کردن گوشی گم شده اندروید

How to Find and Track Lost Android Devices

در این روش گوشی شما ابتدا باید از قبل به اکانت گوگل (جیمیل) و به اینترنت متصل باشد.این روش با استفاده از قابلیت Android Device Manger صورت میگیرد که قبلا در بخش روش های برداشتن پسورد و پترن اندروید انزل وب طریقه کار آن را کاملا آموزش دادیم.

ابتدا به Android Device Manger مراجعه کنید،اگر گوشی شما به اینترنت متصل باشد موقعیت دقیق گوشی بر روی نقشه نمایش داده میشود.سپس میتوانید از طریق گزینه Ring گوشی خود را از راه دور به صدا در بیاورید تا اگر در نزدیکی محل گم شدن گوشی قرار دارید راحت تر آن را بیابید و یا از طریق گزینه Lock گوشی خود را قفل کنید تا شخص دیگری به آن دسترسی نداشته باشد.

پیدا کردن گوشی گم شده اندروید How to Find and Track Lost Android Devices

ردیابی و پیدا کردن آیفون ، آیپد ، مک بوک  و.. گم شده

How to Find and Track Lost Apple Devices

برای دستگاه های اپل میتوانید با مراجعه به سرویس icloud و اپل آیدی خود وارد داشبورد اکانت اپل خود شوید و از بخش Find My iPhone اقدام به ردیابی گوشی گم شده خود کنید این بخش بسیار شبیه به Android Device Manager گوگل است.توجه داشته باشید برای استفاده از این سرویس دستگاه شما باید به اینترنت متصل یاشد و قابلیت location services نیز بر روی دستگاه اپل شما از قبل فعال باشد.

ردیابی و پیدا کردن آیفون ، آیپد ، مک بوک و.. گم شده How to Find and Track Lost Apple Devices

سپس منو بالا صفحه را از روی All Devices بر روی نام دستگاه خود تنظیم کنید تا ردیابی آن شروع و در نهایت موقعیت آن بر روی نقشه نمایش داده شود،در نهایت همانند گوگل گزینه هایی نظیر Play Sound برای به صدا در آوردن دستگاه ، Lock برای قفل کردن و Erase برای پاک کردن اطلاعات از راه دورد نمایش داده میشود.

پیگیری و یافتن گوشی و لپ تاپ گم شده ویندوز و ویندوز فون

How to Find and Track Lost Windows and Windows Phone Devices

برای دستگاه های با سیستم عامل ویندوز یا ویندوز فون نیز میتوانید به بخش Devices مایکروسافت مراجعه و وارد اکانت مایکروسافت خود شوید سپس با کلیک بر روی گزینه  Find my phone دستگاه مورد نظر خود شروع به ردیابی آن بر روی نقشه نمایید.

پیگیری و پیدا کردن گوشی و لپ تاپ گم شده ویندوز و ویندوز فون How to Find and Track Lost Windows and Windows Phone Devices

همانند گوگل و اپل گزینه هایی نظیر Ring برای به صدا در آوردن دستگاه ، Lock برای قفل کردن و Erase برای پاک کردن اطلاعات از راه دورد نمایش داده میشود.


اپ های پیشنهادی برای ردیابی و یافتن گوشی گم یا دزدیده شده

Best Apps for Tracking Lost Phones

علاوه بر روش های فوق که در انزل وب معرفی کردیم چند اپ بسیار کاربردی و خوب نیز برای پیگیری و پیدا کردن گوشی های گم شده و یا دزدیده شده وجود دارد که البته باید قبل از گم شدن گوشی بر روی دستگاه نصب شوند.پیشنهاد میکنیم بعد از پیدا کردن گوشی خود یا قبل از اینکه اتفاق ناگوار مشابه برای شما رخ دهد اپ هایی نظیر Find My iPhone آیفون که قابلیت آنلاین آن را در بخش بالا توضیح دادیم و اپ های بسیار خوب Find My Phone و Find My Lost Phone! اندروید که برای آیفون و ویندوز فون نیز در سایت اصلی آن در دسترس است بر گوشی یا تبلت خود حتما نصب کنید.

اپ های پیشنهادی برای ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده Best Apps for Tracking Lost Phones


تجربه و پیشنهاد شما؟

در صورتی که شما نیز روشی برای پیدا کردن گوشی یا تبلت گم شده سراغ دارید و یا اینکه تجربه استفاده از روش های بالا را دارید آنها را در بخش نظرات مطرح کنید

مطالب مرتبط

نظرات

 • زیبا says:

  سلام من گوشیم رو یه هفته پیش گم کردم و فوری هم خاموش کردن سیم کارتم هم ایرانسل بوده آیا میشه آخرین مکان گوشی رو ردیابی کنن؟

  0
 • pishva says:

  سلام من گوشیم نزدیک به۱۰ روزه دزدیده شده تو مدرسه مدلشs7edgeهست دقیقا بعد از سرقت سیم کارت رو در اوردن منم سوزوندمش جیمیل هم روش بود نزدیک به ۵ روز پیش انلاین شد ولی مکانشو نمیاره خواهشا راهنماییم کنید اگه کسی میتونه کمکم کنه بهم اس بده کم انلاین میشم برای جیمیلم ممنون۰۹۱۸۵۶۵۶۶۸۳

  0
 • نازیلا says:

  سلام چند روز پیش با تهدید به وسیله ی چاقو کیف من که گوشی هم داخلش بود دزدیده شد چند ساعت روشن بود و بعد خاموش شد امروز مدارک و سیم کارتم را انداختند داخل حیاط آیفون ۵s اپ جیمیل هم روی گوشی نصب شده و آپل آیدی هم دارم همینطور اکانت گوگل آیا کسی می تونه کمک کنه؟مژدگانی هم حتمی است البته شکایت هم کرده ام و در سامانه همیاب هم ثبت نام کردم

  0
 • اسما says:

  گوشی من ۳۰ فروردین ،در حالت سایلنت گم شد و یک هفته زنگ میزدیم زنگ میخورد.پلیس گفت این یعنی گوشی دست کسی نیست و یک جایی افتاده و مونده همونجا.متاسفانه مخابرات هیچ کمکی برای ردیابی نکرد و با گوگل هم چون گوشی انلاین نبود نتونستیم کاری کنیم و بعد از یک هفته باطری گوشی تموم شد و خاموش شد.و مجبور شدم برم سیم کارت رو بسوزونم.
  آیا برای ردیابی گوشی خاموش ازمخابرات راهی هست؟

  0
 • فائزه says:

  من گوشبمو توی به مکان عمومی گم کردم هنوز خطم روشنه و این یعنی کسی پیداش نکرده هنوز چه جوری میتونم زودتر پیداش کنم کلی عکس داخلش هست که مهمن برام گوشیم سایلنته

  0
  • فریا says:

   سلام
   بنظر من شب که شد بهتر میشه گوشیتو پیدا کنی …میشه وقتی خلوت شد از طریق نور گوشی خیلی زود متوجه بشی کجا افتاده.

   0
 • پگاه says:

  گوشی منو دیروز زدن هیچ قلی هم رو گوشی نبود رمم داخلش بود ینی از عکسام سو استفاده میکنن

  0
 • حمید says:

  سلام. کن گوشی iphone7 ولی هنوز هر چی زنگ میزنم گوشییم روشنه و سیمکارتم روشه و زنگ می خوره. احتمال پیداشدنش هست به نظرتون؟

  0
 • سیدفرزین says:

  دقیقا مراحل پیداشد گوشی چی هست؟ینی وقتی استعلام کنن فلان شماره روگوشی بوده ادرس ومشخصات کامل طرف رومیدن وپلیس خودش میره دنبال گوشی یاخود مالباخته باید بره دنبالش؟یه توضیح مختصر ممنون میشم

  0
 • امیرحسین says:

  سلام بیست روز پیش گوشیمو از دستم قاپیدن وبه ماشین سوارشدن و رفتن اما دوربین چهارراه گرفته اما میرم می گم پیگیری نمی کنند

  0
 • سید رضا هاشمی says:

  منم گوشیم رو امروز گم کردم

  0
 • رحمانی says:

  سلام و خسته نباشد خواهش میکنم کمکم کنید اگرنشانه ای پیدا کردید ممنونم با این شماره بهم خبر بدبد ممنونم ۰۹۱۸۸۷۵۱…
  شماره سریالم خواستید در خدمتم من گوشیم هواوی هست y6proدیروز عصر مورخ ۶ /۱ ۹۷گم شده خواهش میکنم در یافتن آن کمکم کنید هم هزینه هم مزدگانی هم دعای خیر من در پایان عمرم پشت شماست

  0
 • رحمانی says:

  سلام و خسته نباشد من گوشیم هواوی هست y6proدیروز عصر مورخ ۶ /۱ ۹۷گم شده خواهش میکنم در یافتن آن کمکم کنید هم هزینه هم مزدگانی هم دعای خیر من در پایان عمرم پشت شماست خواهش میکنم کمکم کنید اگرنشانه ای پیدا کردید ممنونم با این شماره بهم خبر بدبد ممنونم ۰۹۱۸۸۷۵۱…
  شماره سریالم خواستید در خدمتم

  0
 • محمدرضا says:

  سلام من گوشیم تازه چند روزه که گم شده اقا مهرداد اگه پیداش کنید برام به این شماره پیامک یمیتونیدپیامک بزنید هر چقدر هم هزینه اش بشه میدم بهتون ۰۹۱۹۴۱۹۶۰٫٫

  0
 • ارغوان says:

  سلام.اگه روی کارتن گوشی،چند عدد از اعداد سریال گوشی پاک شده باشه و سریال دقیق رو ندونیم و گوشی ما به سرقت رفته باشه چه راهی پیشنهاد میشه.سپاس

  0
 • احمد says:

  با سلام گوشی من چهار ماه دزدیدن ومن شماره سریالشو از طریق ایرانسل و همراه اول از طریق روش هایی که گفته بودین فرستادم و نتیجه ای نگرفتم میخواستم بدونم اگر روی گوشیم سیم کارت رایتل و تالیا بزارن بازم میشه پیداش کرد یا نه؟ممنون

  0
 • فرشید says:

  سلام روشی که گفتید در تنظیمات گوگل قسمت اندروید شماره سریال گوشیو میده ننوشته بود شماره سریال گوشی؟
  چیکار کنم به شماره سریال گوشی برسم ممنون

  0
 • سمانه says:

  سلام
  من گوشیمو ۵ ماه پیش گم کردم.گوگل اکانت هم داشتم ولی چون جی پی اس گوشیم خاموش بود نمیتونستم ردیابی کنم .هر روز نگاه میکردم اخرین بار هم که خودم انلاین بودم رو نشون میداد بعد از یه مدت گوکل اکانت دیگه جواب نداد که فکر کنم گوشیمو فلش زده بودن.
  از سامانه همیاب و شورای حل اختلاف هم اقدام کردم ولی جوابی نگرفتم.از روی شماره سریال گوشی نمیشه ردیابی کرداگه سیم کارت توش نباشه؟؟؟خواهش میکنم راهنماییم کنید…

  0
 • محمد says:

  سلام من یه گوشیmi maxداشتم گم شد چطورمیتونم پیگیر شم.ممنون

  0
 • رضا says:

  سلام اقا میثم گوشی توجیبم گزاشته بودم شلوارم کنار گزاشته بودم ولی دیدم گوشی دزدیدن ایفون ۷ ۱۲۸ رمز روش نداشتم فقط خطم رایتل میتونید برام پیدا کنید هزینه مژدگانی میدم اگه پیدا بشه شماره ۰۹۲۲۷۵۸۷۱۷۰پیامک بدبد من شماره سریال گوشی بدم خیلی داغونم خواهش می کنم راهنمایم کنید تشکر ازشما

  0
 • مهری says:

  من یه گوشی سرقتی داشتم که با ثبت کردن مشخصاتش تو سامانه همیاب۲۴ پیداش کردم.راحت پیدا شده.چون این سامانه ردیابی رو به صورت شبانه روزی انجام میده.که به محض اینکه سیم کارت بزارن روش ردیابی میشه.

  0
  • علی says:

   بنده از گوگل اکانت میبینم که با سیمکارت انلاین میشه و داره از گوشی استفاده میکنه . اما همیاب ۲۴ هنوز چیزی رد یابی نکرده

   0
 • سودابه says:

  سلام..حدود یک سال پیش گوشی سامسونگ پرایم جی ۷ من دزدیده شد ..تمام مراحل پیدا کردن گوشی رو طی کردم ولی فایده نداشت..گفتم شاید سارق محترم بخواد بعد از افتادن آبها از آسیاب از گوشی استفاده کنه..فکر میکنید اگه سریال رو بعد یک سال دوباره واسه اپراتور بفرستم فرجی بشه؟ یه هدیه بود و هنوز نتونستم باهاش کنار بیام..ممنون.

  0
 • حامدجمالی says:

  سلام گوشی منو چند روز پیش دزدیدن و من قبلا جی میل داشتم و ایمیل امرو گوشی فعال بود بنظرتون چکار باید بکنم.ممنونم.

  0
 • مهدی حبیبی says:

  من گوشیم دزدیده شده بود ولی قبلا جیمیلو داده بودم به گوشی و موقعیت مکانی هم توی گوگل فعال بودکه در صورت فرمت یا وصل شدن به کامپیوتر جیمیل و پسورد میخواست برای باز کردن گوشی. همین جیمیلو دادم به گوشی دیگه یه روز یه پیام اومد که ایمل شما به ویندوز وصل شده این رخداد برای شما آشنا هست. ایمیل باز کردم نوع مدل لپتاپ که گوشیو برای شکستن قفل از اون استفاده کرده بودنو همراه با موقعیت مکانی آورد حتی مختصات جغرافیایی هم نشون داده می‌شد همون مختصات رو دادم به جی پی اس گوشی جدید محل‌ رو دقیقا شناسایی کرد. شاید باورتون نشه گوشی رو داده بودن تعمیرات موبایل تا قفلش بشکنه هنوز داشت جلوی چشم با گوشیم ور میرفت تا قفل گشایی کنه. بالاخره با یکم تهدید گرفتمش ولی بیخیال آقا دزده شده چون مراحل قانونی خیلی پیچیده و وقت گیره. میخواستم اینو بگم اگه جیمیلو خوب مطالعه کنید و بشناسید خیلی کار برد های خوبی داره

  0
 • الهام says:

  سلام منم یه گوش سامسونگ جی ۲ داشتم گم کردم سیم کارت روش نبود ایا میشه ردیابیش کرد مثلا واتساب یا تلگرام نصب بشه روش مخابرات میتونه ردیابی بکنه.

  0
 • afshin says:

  سلام. ممنون از راهنماییتون. گوشیم گم شده بود ولی خوشبختانه جیمیل داشتم و اینرنت. با راهنمایی که شما کردین دقیقا رو نشقهش نشون داد و رفتم از تو تاکسی پیداش کردم. واقعا ممنون

  0
 • مهرداد عباسی says:

  سلام
  دیروز داخل brt گوشیم سرقت شد هیچ گونه قفل و یا پین رو سیم کارتام نیس به پلیس اطلاع دادم نگرانم

  0
 • m says:

  سلام من گوشیم ایفون ۷+ بوده در مسیر نجف به کربلا گوشیم رو دزدیدن و سیم کارت همراه اولم داخلش هست هرچه تماس گرفتم در کشور عراق میگفت در دسترس نیست الانم در ایران دایم بوق اشغال میزنه آیا قابل پیداشدن هست؟ ممنون میشم کمکم کنید.

  0
 • محمد says:

  نه ، وقتی میری قسمت تنظیمات گوگل از بخش Android و با کلیک بر روی مثلث کوچک کنار آن لیست دستگاه های متصل به اکانت را مشاهده کنی همه اطلاعات گفته شده در عکس میاد بجز کد imei اونا ، چاره چیست؟

  0
 • محسن says:

  سلام والا من ۶ ماه پیش گوشی سامسونگ S6 رو ازم دزدیدن قبلش تمام این آبشن ها رو فعال کرده بودم و یه جورایی به خودم وگوشی و امکاناتش مغرور شده بودم ولی متاسفانه از ۱۰ دقیقه بعد از سرقت گوشیم هیچکدام از این ابزار کارایی نداشت ونتونستیم گوشیم رو پیدا کنم وقتی که گوشی رو بعد از سرقت خاموش میکنند و سیم کارت رو در میارن دیگه کاری نمیشه و بعدش جدیدا شنیدم گوشی رو تیکه پاره میکنندو توی تعمیرات گوشی های دیگه مصرف میشه

  0
 • شقایق says:

  سلام من لبتامو ازم دزدین جمیل دارم امیدی ب پیدا کردنش هست؟

  0
صفحات 1 5 6 7

تبلیغات متنی