didogram
چگونه گوشی یا تبلت گم یا دزیده شده خاموش / روشن خود را پیدا کنیم؟ How to Find Your Stolen or Missing Phone and Tablets

۴ روش ردیابی و یافتن گوشی گم شده خاموش و روشن

گم یا دزدیده شدن گوشی یکی از بدترین اتفاقاتی است که میتواند برای هر فردی رخ دهد و باعث شود اطلاعاتی حیاتی نظیر شماره تماس ها، عکس های شخصی و .. از دست بروند و حتی شخص در خطر سو استفاده از اطلاعات خود توسط دیگران قرار گیرد.این بار در انزل وب روش هایی برای پیدا کردن و ردیابی گوشی و تبلت گم یا دزدیده شده شما در حالت روشن یا خاموش را آموزش میدهیم.

چگونه گوشی یا تبلت گم یا دزیده شده خاموش / روشن خود را پیدا کنیم؟

How to Find Your Stolen or Missing Phone and Tablets

در زمینه آموزش گوشی های هوشمند قبلا روش هایی برای پیدا کردن مزاحم تلفنی و هکر را آموزش دادیم که پیشنهاد میکنیم حتما آنها را نیز مطالعه کنید.

توجه داشته باشید استفاده از روش های زیر به منزله پیدا شدن ۱۰۰% گوشی و دستگاه گم شده شما نیست اما احتمال ردیابی و پیگیری موقعیت گوشی نیز وجود دارد و همچنین این روش ها را میتوانید بر روی دستگاه های دگر نظیر تبلت ها نیز که دارای سیم کارت هستند نیز استفاده کنید.

پیدا کردن گوشی گم شده در حالت که خاموش است

How to find lost phone when its turned off

در صورتی که گوشی گم شده شما به هر دلیلی خاموش شده است و نمیتوانید با آن ارتباط برقرار کنید ،تنها راه ارتباط و پیگیری موقعیت سیم کارت گوشی از طریق اپرواتور تلفن همراه شما است.

برای اپراتور های تلفن همراه ایران فعلا ایرانسل و همراه اول امکان ردیابی و پیگیری گوشی گم شده را دارند .

برای سیم کارت های همراه اول میتوانید به بخش ردیابی گوشی این شرکت مراجعه و مراحل توضیح داده شده را طی کنید تا به درخواست شما رسیدگی شود.همراه اول فعلا این امکان را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است.

پیدا کردن گوشی گم شده در حالت که خاموش است How to find lost phone when its turned off

برای سیم کارت های ایرانسل نیز میتوانید به صفحه ردیابی گوشی مفقود شده  مراجعه و مراحل توضیح داده شده را طی کنید تا به درخواست شما رسیدگی شود.توجه داشته باشید ثبت هر درخواست ردیابی در ایرانسل ۱۰۰ تومان هزینه دارد.

پیدا کردن گوشی گم شده در حالت که خاموش است How to find lost phone when its turned off

متاسفانه هنوز بخشی برای ردیابی گوشی گم شده با سیم کارت های رایتل و تالیا توسط این شرکت ها ارائه نشده است و در صورت اضافه شدن این امکان حتما آن را در همین بخش معرفی میکنیم.


 ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی

قبلا در بخش پیدا کردن سریال نامبر و مدل گوشی،لپ تاپ،کامپیوتر و چک کردن اصل یا تقلبی بودن به طور مفصل در مورد کد IMEI در انزل وب صحبت کردیم و طریقه پیدا کردن آن را آموزش دادیم .شما با داشتن این کد و مراجعه به مراجع قضایی میتوانید گوشی خود را ردیابی کنید اما در صورتی که این کد را ندارید و دستگاه شما اندوریدی است و از قبل آن را به اکانت گوگل خود متصل نمودید میتوانید با مراجعه به تنظیمات گوگل از بخش Android و با کلیک بر روی مثلث کوچک کنار آن لیست دستگاه های متصل به اکانت را مشاهده کنید.

 ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی

در هر بخش از این لیست نام دستگاه و در رویروی آن کد IMEI‏ قرار دارد.این کد را یادداشت و به مراجع قضایی جهت پیگیری و ردیابی بیشتر تحویل دهید.

همچنین روش های پیدا کردن کد IMEI دستگاه های اپل (Apple) نظیر آیفون،مک بوک،آیپد و.. از طریق آیتونز و روش های دیگر نیز به صورت کامل و تصویری در سایت رسمی اپل توضیح داده شده است.

 ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی

کد IMEI دستگاه های با سیستم عامل ویندوز (Windows) و ویندوز فون (Windows Phone) نیز از بخش Devices مایکروسافت در دسترس شما قرار میگیرد.

 ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده از طریق کد IMEI و مراجع قضایی


ردیابی گوشی دزدیده شده از طریق تاریخچه نقشه گوگل

How to Track Lost Phone Location with Google Maps

اگر بر روی گوشی یا تبلت شما اپ Google Maps نصب است و قابلیت Location History آن را از قبل فعال نموده باشید میتوانید با مراجعه به بخش تایم لاین تاریخچه نقشه گوگل مسیر و مکان هایی که گوشی شما در آنجا بوده است را مشاهد و بررسی کنید.

از سمت چپ میتوانید تاریخ گم شدن گوشی را تعیین نمایید یا آن را بر روی Today (امروز) تنظیم کنید و سپس مسیر و موقعیت هایی که گوشی شما بعد از تاریخ مورد نظر در آنجا حضور داشته است را ردیابی کنید.

ردیابی گوشی دزدیده شده از طریق تاریخچه نقشه گوگل How to Track Lost Phone Location with Google Maps

اگر موقعیت جدید گوشی را پیدا نموید حتما با مراجعه به پلیس و مراجع قانونی به پیگیری آن بپردازید.


پیدا کردن گوشی گم شده در حالتی که روشن است

How to find lost phone when its turned on

در صورتی که گوشی شما روشن است و با تماس گرفتن با خط خود نتوانستید آن را پیدا و ردیابی کنید احتمال دارد روش های زیر برای پیدا کردن گوشی گم شده شما موثر باشد

پیدا کردن گوشی گم شده اندروید

How to Find and Track Lost Android Devices

در این روش گوشی شما ابتدا باید از قبل به اکانت گوگل (جیمیل) و به اینترنت متصل باشد.این روش با استفاده از قابلیت Android Device Manger صورت میگیرد که قبلا در بخش روش های برداشتن پسورد و پترن اندروید انزل وب طریقه کار آن را کاملا آموزش دادیم.

ابتدا به Android Device Manger مراجعه کنید،اگر گوشی شما به اینترنت متصل باشد موقعیت دقیق گوشی بر روی نقشه نمایش داده میشود.سپس میتوانید از طریق گزینه Ring گوشی خود را از راه دور به صدا در بیاورید تا اگر در نزدیکی محل گم شدن گوشی قرار دارید راحت تر آن را بیابید و یا از طریق گزینه Lock گوشی خود را قفل کنید تا شخص دیگری به آن دسترسی نداشته باشد.

پیدا کردن گوشی گم شده اندروید How to Find and Track Lost Android Devices

ردیابی و پیدا کردن آیفون ، آیپد ، مک بوک  و.. گم شده

How to Find and Track Lost Apple Devices

برای دستگاه های اپل میتوانید با مراجعه به سرویس icloud و اپل آیدی خود وارد داشبورد اکانت اپل خود شوید و از بخش Find My iPhone اقدام به ردیابی گوشی گم شده خود کنید این بخش بسیار شبیه به Android Device Manager گوگل است.توجه داشته باشید برای استفاده از این سرویس دستگاه شما باید به اینترنت متصل یاشد و قابلیت location services نیز بر روی دستگاه اپل شما از قبل فعال باشد.

ردیابی و پیدا کردن آیفون ، آیپد ، مک بوک و.. گم شده How to Find and Track Lost Apple Devices

سپس منو بالا صفحه را از روی All Devices بر روی نام دستگاه خود تنظیم کنید تا ردیابی آن شروع و در نهایت موقعیت آن بر روی نقشه نمایش داده شود،در نهایت همانند گوگل گزینه هایی نظیر Play Sound برای به صدا در آوردن دستگاه ، Lock برای قفل کردن و Erase برای پاک کردن اطلاعات از راه دورد نمایش داده میشود.

پیگیری و یافتن گوشی و لپ تاپ گم شده ویندوز و ویندوز فون

How to Find and Track Lost Windows and Windows Phone Devices

برای دستگاه های با سیستم عامل ویندوز یا ویندوز فون نیز میتوانید به بخش Devices مایکروسافت مراجعه و وارد اکانت مایکروسافت خود شوید سپس با کلیک بر روی گزینه  Find my phone دستگاه مورد نظر خود شروع به ردیابی آن بر روی نقشه نمایید.

پیگیری و پیدا کردن گوشی و لپ تاپ گم شده ویندوز و ویندوز فون How to Find and Track Lost Windows and Windows Phone Devices

همانند گوگل و اپل گزینه هایی نظیر Ring برای به صدا در آوردن دستگاه ، Lock برای قفل کردن و Erase برای پاک کردن اطلاعات از راه دورد نمایش داده میشود.


اپ های پیشنهادی برای ردیابی و یافتن گوشی گم یا دزدیده شده

Best Apps for Tracking Lost Phones

علاوه بر روش های فوق که در انزل وب معرفی کردیم چند اپ بسیار کاربردی و خوب نیز برای پیگیری و پیدا کردن گوشی های گم شده و یا دزدیده شده وجود دارد که البته باید قبل از گم شدن گوشی بر روی دستگاه نصب شوند.پیشنهاد میکنیم بعد از پیدا کردن گوشی خود یا قبل از اینکه اتفاق ناگوار مشابه برای شما رخ دهد اپ هایی نظیر Find My iPhone آیفون که قابلیت آنلاین آن را در بخش بالا توضیح دادیم و اپ های بسیار خوب Find My Phone و Find My Lost Phone! اندروید که برای آیفون و ویندوز فون نیز در سایت اصلی آن در دسترس است بر گوشی یا تبلت خود حتما نصب کنید.

اپ های پیشنهادی برای ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده Best Apps for Tracking Lost Phones


تجربه و پیشنهاد شما؟

در صورتی که شما نیز روشی برای پیدا کردن گوشی یا تبلت گم شده سراغ دارید و یا اینکه تجربه استفاده از روش های بالا را دارید آنها را در بخش نظرات مطرح کنید

ردیابی

مطالب مرتبط

نظرات

 • امیر says:

  من گوشیم گم شده بود رفتم دفتر پیشخوان که سیمکارتمو بسوزونم بهم گفتن سامانه همیاب ۲۴ جدیدا توی کار ردیابی موبایل موفقه سایتشم دادن رفتم اونجا ثبت نام کردم تا برام ردیابیش کنن بعد یک هفته پیداش کردن سراز یک شهر دیگه در اورده بود بقیشم با پیگیری پلیس پسش گرفتم

  0
 • فرشته says:

  سلام.شنبه بعدازظهر گوشیمو از کنارگوشم بی شرفای کثیف زدن.همونجا شکایت کردم و پیگیری کردم و منتظرم تا ۵ روز از مسدود کردن سیمکارتم بگذره.ولی دل تو دلم نیس .مدل هواای وای ۶٫گوشی شخصیمه اخه تازه گرفته بودمش .غیر اون سامانه ردیابی ایرانسل وهمرااول راه دیگه ای برای پیداشدنش نیس؟؟؟؟؟؟ قسمت های مختلف گوشیمم رمز داشت .دسترسی ب اطلاعاتم ممکنه؟خدا ازشون نگذره واقعا کلی برای گرفتنش سختی کشیدم.یکی راهنمایی کنه ممنون میشم

  0
 • @ says:

  سلام میخاستم بدونم چجوری گوشی گم شده رو میشه پیدا کرد.وقتی سیم کارت توش نباشه باوای فای وصل بشه میشه ردیابی کرد؟اگه گوشیو فلش بزنن چی؟بازم امکانش هست ردیابی بشه؟

  0
 • Saboor says:

  عزیز من من گوشیم گم شده خدا رو شکر پس گرفتم.‌من میگم که ایا یه چیز قبلا از قبل تو گوشی نصب شود مثلی یه رد یاب سخت افزار البته تو یه قسمت گوشی چسپانیده شود که کردنش اسان شود اینجور که شما گفتن ۵۰ در صد پیدا کردنش است چون میتواند سیمکارت خاموش کند یه دور بی اندازد یا گوشی خاموش بکند من میگم اگر کسی میفهمد اسم اون آله که تو گوشی مثلی سخت افزار نصب میشه خیلی کوچیکه میتونه بگه بهم تو ایمیل بگه و این که اونوآله بدون انترنت وباشد یا گوشی روشن باشد کار بده نه گوشی خاموش باشد اون چیزه کار بده و ثانیه در ثانیه گوشی مورد نظر را تو نقشه ببنید

  0
 • samaneh says:

  سلام من گوشی a5سامسونگ ۲۰۱۷دیروز گم کردم حالا زنگ میزنم بهش یا دسترس نیست یا اینکه ی بوق میخوره ومشغول میشه..نمیدونم چجوری پیداش کنم..ایا دست کسی هست یا نه؟کمکم کنید ممنون میشم.

  0
 • الهام says:

  من رفتم کلانتری منطقه ۲ برای اعلام سرقت گوشیم گفتش باید توی سامانه موبایل های گمشده ثبت کنید از طریق دفاتر پیشخوان براتون ردیابی بشه

  0
 • الهه says:

  لطفا یکم بیشتر درباره این همیاب ۲۴ توضیحات بزلرید روی سایت دقیقا چه جوری پیگیری میکنن گوشی گم شده رو

  0
 • محمدحسن قناعتگر says:

  سلام تورو خدا آگه کسی میتونه یا تجربه موفقی در ارتباط با ردیابی گوشی سرقت شده داره کمکم کنه چون گذشته از گوشی تمام مسایل مهم زندگی شخصی و کاریم داخل گوشی که سرقت شده بود تورو خدا آگه کسی میتونه کمکم کنه هرطورم شده اگه جسارت نباشه جبران میکنم چون خیلی خیلی برام مهمه..

  0
 • paria says:

  سلام
  برای مسافرت به کشور دیگه ایی رفته بودم و گوشیم درحالت پرواز بود.هنگام برگشتن متوجه نبود گوشیم شدم. ایا اپراتورهای تلفن همراه (سیمکارت ایرانسل) قادر به یافتن هستند. اکانت گوگل فعال هم روی گوشیم داشتم(مدلشsamsung galxaxy win بود.)

  0
 • Amir says:

  سلام ببخشید من أیفون ۶s plus داشتم و امروز دزدیدن کارتونش هم بردن سیمکارتم خاموشه و هنوز نسوزوندمش و إز طریق find my phone دیدم گوشیم افلاین هس حالا چجورى گوشیمو پیدا کنم لطفا کمکم کنین

  0
 • لیلا says:

  گوشیمو دیروز تو تاکسی جا گذاشتم تا امروز روشن بود الان خاموشه سیم کارتمو سوزوندم و از طریق همراه اول پیگیری کردم جور دیگه ای میشه پیدا کرد سریع تر؟

  0
 • النا says:

  گوشیم نوآوری هونر۴cهست که خاموشش کردن.
  عاجزانه خواهش میکنم کمکم کنید،وگرنه بیگناه میندازم زندان،فقط واسه اینکه جلو یه مشت نامرد وایسادم.

  0
 • النا says:

  سلام .چند روز پیش بخاطر اذیت و آزار ماموریت کلانتری ازشون فیلم رفتم،او نام گوشیم گرفتن و بعدشم حاشا کردن،خداروشکر چندین قفل داره که نتونست بازش کنن،حال ام رفتن واسم به انحا گوناگون پرونده درست کردن،میگن اصلا شما گوشی نداشتی.
  تورو خدا کمکم کنید هرطور شده محتوای گوشی یا امکانش پیدا کنم وگرنه معلوم نیست چه بالایی سرم میاد.داخل گوشیم دوتا جیمیل فعال دارم،که ردیابی گوشی هم فعل به،گوشیم نوآوری هو نور ۴cهستش.
  خواهش میکنم.

  0
  • شاهین says:

   دوست عزیز شما باید از دوربین ها نامحسوس مثله ساعت دوربین دار یا خودکار دوربین دار استفاده میکردی حالا ولش از ایمیل استفاده کن ببین میتونی گوشیتو پس بگیری

   0
 • دلسوز says:

  با سلام
  برای پیشگیری از این مشکل میتونید برنامه گوشیمو پیدا کن رو روی اسمارت فون های خودتون نصب کنید
  در صورت گم شدن یا دزدیده شدن گوشیتون میتونید از موقعیت جغرافیایی گوشیتون مطلع بشید فقط با یک پیامک به شماره سیم کارت خودتون
  http://myket.ir/app/ir.mohsennas.zagrosgs/

  0
 • رجایی says:

  سلام وقت بخیر شیشم ساعت ۵٫۱۵ بعدازظهر گوشیمو ی موتور سوار ازم دزدید.شکایتم کردم ولی بهم گفتن فعلا منتظر باش تا پیدا بشه.من توش کلی عکس و فایل شخصی داشتم .روش اکانت گوگلم داشتم میتونین کمکم کنین؟

  0
 • زهرا says:

  سلام،عذرمیخام یه شماره مزاحمم میشد،شکایت کردم،ولی از اونـسیمکارت های بدون سند و تقلبی بوده،و خاموش کرده،آیا میشه ردیابی و از طریق گوشیش بفهمیم فرد مزاحم کی بوده؟؟

  0
 • فرزاد says:

  سلام خسته نباشین من گوشیمو دزدیدن خطم ایرانسل بود سوزوندمش شکایتم کردم توگوشیم اطلاعات شخصی ومهم زیادی داشتم توروخدا کمکم کنین راه کار بگین گوشیم بتونم زودپیداکنم
  حساب گوگل ندارم فقط خوشبختانه گوشیم قفل داشته توروخداکمکم کنیم

  0
 • محمدرضا says:

  سلام خسته نباشید لطفا منو راهنمایی کنید
  من ایفون ۷ ۱۲۸گیگ ازم دزدیدن
  متاسفانه اپل ای دی نزدم و سیمکارتمم سوزوندم.خوب تنها راهش ایمیل گوشیه دادگاه گفت تا سیمکارت وارد گوشی نشه نمیشه پیداش کرد ؟چطوری؟میشه توضیح بدین.نمیدونم از طریق کانکت شدنش ب وایفایی چیزی هم نمیشه فهمید کجاست؟من کلی پول واسش دادم😪😢
  @mohammadreza.omarzahi ای دی تل
  ممنون میشم جوابمو به ایمیلم یا تلم بفرستین

  0
  • هانى says:

   سلام خسته نباشید من موبایل آیفون ٧توى فرودگاه گم کردم چطور میتونم رد یابى کنم گوشى خاموشه سیم کارتو نسوزوندم خط ایرانسل توشه

   0
   • babak says:

    سلام‌ اگه سوالی دارید در مورد ردیابی بپرسید

    0
    • سجاد says:

     سلام گوشی من جی ۷ پدریما ۲۱۱۷ هست که سرقت شده وقتی زنگ میزنم میگه در شبکه وجود ندارد چطور می تونم پیدا کنم کمکم کنید شماره تماسم ۰۸۱۳۵۵۴۲… ممنون

     0
    • بابک says:

     سلام بابک جان عزیز
     بزرگوار گوشیمو دیروز تو کوه گم کردم ولی چون آنتن نمیده دردسترس نیست ، نتونستم پیداش کنم میتونی راهنمایی کنی؟ محدوده رو دقیق میدونم ولی چون نمیدونم دقیق از کدوم راه و مسیر رفتم پیداش نکردم .ممنون میشم سریع کمکم کنی
     مدل گوشی هو آوی هستش

     0
 • سعیده says:

  گوشی A5 من رمزش یادم رفته ازطریق گوگل اکانت هم پیدا نمیشه خاموش هم نمیشه الان باید چیکارش کنم؟

  0
 • حسام بایمانی says:

  اتصال به یک سرور میتونه بهترین و سریعترین راه پیدا کردن گوشی های گمشده باشه.
  اگر اندروید استفاده میکنید حتما اکانت گوگل تعریف کنید..
  اگر ios استفاده میکنید حتما اپل ایدی فعال…
  همینها رو رعایت کنید هیچ احتیاجی به اپلیکیشنهای جانبی ندارید.

  0
 • Araz says:

  گوشی من A5 رمزش یادم رفته بود نه میتونستم خاموش کنم نه چیزه دیکه ولی از طریقه اکانتم فرمتش کردم حالا منظور از این حرفها اینه که همیشه مراحله امنیتی را طی کنید چون طرف گوشی که دزدیده شدرو حداقل ۱ ساعت وقت میخواد تا اون موقه هم شما پیدا کردید

  0
  • حسام بایمانی says:

   خوب چه کاریه؟؟
   تو که همه مراحل رو گذروندی..
   خوب لوکیشن میگرفتی…
   البته یکم بیشتر از ۱ ساعت وقت هست..
   حتی اگر گوشی رو فرمت کنه تا ۱سال بعد هم هنوز امید هست واسه پیدا کردنش

   0
   • آرش says:

    من گوشیم رو تو ماشینم دزدیدن الانم یکماه میگذره نه همراه اول نه ایرانسل نتونستن ردیابیش کنن آیا الان میشه جور دیگه ای پیداش کرد مدل گوشی هم s7 سامسونگ بهست

    0
 • Ailin says:

  سلام گوشی ٧پلاس رو دزدیدن گوشی هم خاموشه اگر سیم کارت رو خارج کنن چطور میتونیم ردیابی کنیم؟

  0
  • حسام بایمانی says:

   پیدا کردن گوشی هیچ ربطی به سیمکارت نداره
   البته اگر اپل آیدی فعال کرده باشی…
   سیمکارت رو در بیاره و خاموش هم بشه به محض روشن شدن سیگنالهای لوکیشنش رو از طریق بلوتوس یا وایفای برای سرور میفرسته

   0
 • علی says:

  سلام من گوشی پی۱۰ رو دزدیدن و همون موقع گوشی رو خاموش کردن و هم سیمکارتام و گوشیم رمز داشته.شما در بالا گفتید که شمارع سریال ببرید مراجع غضایی بدبد تا ردیایی کنند. من همین کار کردم ولی یه موشت شرو ور تعویلم دادن و گفتند شماره سریال گوشی رو بفرستید به یه شماره تا وقتی خط رفت پشتش ردیابی بشه. اکاتت گوگل هن ردش دارم ایا میشه ردیابیش کرد؟

  0
 • رضا says:

  سلام من گوشیم أیفون ٧ بوده که گم کردم سیم کارتم رو هم فعلا مسدود نکردم و گاهی اوقات طرف گوشیرو روشن میکنه بغیر از گوگل مپ و فایند مای ایفون، راه دیگه ای هست که بشه ردیابی کرد، ممنون میشم اگه تجربتون رو بمن بدین،

  0
 • محمدرضا says:

  سلام
  لطفا برنامه ای طراحی کنید که با همراه اندرویدم خیلی راحت بتونم گوشی گمشده را پیدا کنم

  0
 • هلیا says:

  من ی گوشی اپل گم کردم میدونم دست کیه نمیتونم ثابت کنم. اکانت تلگرامم فعاله داخلش سیمکارت نمیذاره اما با وای فای وصل میشه.میخوام ببینم میتونم از طریق وای فای ک بهش وصل میشه ردیابیش کنم؟

  0
 • مجید says:

  سلام وعرض ادب،خسته نباشید.من گوشی نوکیاسادمو الان یه هفته است گم کردم و هنوزهم روشنه،ولی هرچی زنگ زدم،دیگران زنگ زدن،هیچکی جواب نمیدی!!من چندتا شماره رمز و پیام خیلی مهم ذخیره کرده بودم!!لطفابهم بگین آیا میشه پیگیری کرد؟؟واینکه چیکارکنم؟؟لطفا،خواهشا شمارو به هرکی دوست دارید کمکم کنید.خیلی قضیه حیاتی ومهمه

  0
 • مانی says:

  سلام من برای گوشیم که دزدیده شده رفتم قسمت تایم لاین این Error رو داد و وارد نشد ، چیکار کنم؟

  ۴۰۰٫ That’s an error.

  Your client has issued a malformed or illegal request. That’s all we know.

  0
 • وحیده says:

  گوشی ساده نوکیا که سریال هم داره وجعبه شودارم وسیم کارت که به نام همسرمه چطور پیداش کنم وخاموشه

  0
صفحات 1 4 5 6