ملی پیامک
18 روش رفع مشکل نشناختن یا کار نکردن موس و کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر

۱۸ روش رفع مشکل نشناختن یا کار نکردن موس و کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر

به دلایل مختلفی ممکن است کیبورد و موس شما از کار بیفتد. بهتر است قبل از جایگزینی صفحه کلید و موس روش های مختلفی که می تواند به حل مشکل عدم شناسایی و کار نکردن کیبورد و ماوس شما کمک کند را امتحان کنید و بعد از اینکه مطمئن شدید که این راه حل ها به شما کمکی نمی کنند برای خرید کیبورد و موس جدید اقدام نمایید. امروز در انزل وب ۱۸ روش کارساز را برای حل مشکل نشاختن کیبورد و موس در لپ تاپ و کامپیوتر به شما معرفی خواهیم کرد.

آموزش حل مشکل از کار افتادن و عدم شناسایی موس و کیبورد در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷

Troubleshooting The Problem Of Not Working And Not Recognizing The Keyboard And Mouse In Windows 10, 8, And 7

شاید این تجربه تلخ را داشته اید که دکمه های موس و یا صفحه کلید شما از کار بیفتد. شما باتری های موس یا کیبورد خود را عوض می کنید و هر کار می کنید فایده ندارد موس و کیبورد کار نمی کند. شاید هم برای اینکه کیبورد یا موس تان دوباره کار کند کامپیوتر را ریستارت کرده باشید. اما اگر شما تعداد زیادی پنجره را باز کرده باشید با ریستارت کردن تمام این پنجره ها را از دست خواهید داد و باید ۱۰ دقیقه زمان صرف کنید تا سیستم ریستارت و دوباره پنجره ها را باز کنید. اما روش های بهتری برای رفع مشکل کار نکردن موس و کیبورد وجود دارد که در ادامه با هم این روش ها را بررسی خواهیم کرد.

رفع مشکل کار نکردن موس در ویندوز ۱۰ ، ۸ و.. کامپیوتر و لپ تاپ

همانطور که می دانید مایکروسافت دکمه Start را به مرکزی برای باز کردن برنامه ها و مدیریت سیستم تبدیل کرده است. اگر نمی توانید روی دکمه Start ویندوز ۱۰ کلیک کنید شما باید یک پروفایل کاربری جدید ایجاد کنید تا مطمئن شوید که مشکل از اکانت محلی فعلی تان نیست. برای ساخت اکانت جدید به مسیر Start > Settings > Accounts > Family and Other People > Add Someone Else to This PC بروید. برنامه از شما نام و اطلاعات ورود به کاربری جدید را سوال خواهد کرد. همه اطلاعات درخواستی را وارد کنید.

رفع مشکل کار نکردن موس

بعد اینکه وارد پروفایل جدید شدید بررسی کنید ببینید آیا روی دکمه Start می توانید کلیک چپ کنید؟ اگر این روش برای شما کار کرد احتمالا اکانت کاربری اصلی تان خراب شده است. اما اگر کار نکرد برای حل مشکل کار نکردن موس در ویندوز راه حل بعدی را امتحان کنید. اگر قصد دارید از دو موس به طور همزمان استفاده کنید پیشنهاد می کنیم پست آموزش اتصال و استفاده همزمان از دو موس و کیبورد در کامپیوتر ، مزایا این کار چیست؟ را مطالعه بفرمایید.

حل مشکل کار نکردن موس در ویندوز ۱۰ با Folder Option

در مرحله قبل اشاره کردیم که اگر اکانت کاربری اصلی تان خراب شده باشد شما نمی توانید روی دکمه Start کلیک چپ کنید. برای حل این مشکل شما باید تمام اطلاعات کاربری خود را به پروفایل جدیدی که ساخته اید انتقال دهید. برای انجام این فرایند شما حداقل به سه پروفایل (یک پروفایل جدید، یک پروفایل خراب و یک پروفایل اضافه) در کامپیوتر خود احتیاج دارید.

وارد پروفایل اضافه شوید و تمام مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا File Explorer را باز کنید و مطمئن شوید گزینه های Show hidden files and folders و Hide protected operating system files برای شما فعال است. اگر این گزینه ها برای شما قابل مشاهده نیست به مسیر View > Options > View بروید و تنظیمات مورد نیاز را انجام دهید.

رفع مشکل کار نکردن موس

حالا به مسیر C:\Users\[Corrupted Username] بروید و تمام فایل ها (به جز Ntuser.dat, Ntuser.dat.log و Ntuser.ini) را انتخاب کنید. فایل ها را کپی کنید و آنها را در C:\Users\[New Username] پیست کنید. در آخر Log Off کنید و وارد اکانت جدیدتان شوید. بعد از اینکه مطمئن شدید همه چیزی به درستی کار می کند شما می توانید اکانت خراب و اضافی را پاک کنید.

مشکل کار نکردن و عدم شناسایی موس بی سیم

اگر هنوز کلید چپ موس در اکانت جدیدی که ساخته اید کار نمی کند این نشان می دهد که در داخل ویندوز چیزی خراب شده است. یکی از رایج ترین خطاها خراب شدن آپدیت ویندوز است. برای بررسی وجود فایل های ویندوز خراب شده شما باید PowerShell را اجرا کنید. اگر نمی توانید دکمه Start را باز کنید دکمه های Ctrl+Alt+Delete را فشار دهید تا پنجره Task Manager برایتان باز شود. بعد به مسیر File > Run New Task بروید و عبارت PowerShell را تایپ کنید بعد اینتر بزنید.

رفع مشکل کار نکردن موس

حالا شما باید ابزار System File Checker را اجرا کنید. Sfc /Scannow را تایپ کنید و اینتر کنید. حالا شما یکی از ۳ نتایج زیر را مشاهده خواهید کرد:

 • Windows did not find any integrity violations
 • Windows Resource Protection found corrupt files and repaired them
 • Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some (or all) of them

در صورتی که مورد آخر را مشاهده کردید عبارت DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth را تایپ کنید و اینتر بزنید. PowerShell دوباره فایل های خراب شده را دانلود می کند.

رفع مشکل از کار افتادن و نشناختن موس با پاک کردن برنامه ها و درایورهای اشتباه

سعی کنید سیستم را در حالت Safe Mode اجرا کنید. اگر در حالت Safe Mode موس به درستی کار می کند احتمالا نرم افزار و درایورها با هم تداخل دارند. اگر به تازگی برنامه های جدیدی از Windows Store نصب کرده باشید و یا نرم افزار جدیدی دانلود کرده باشید این مورد می تواند علت کار نکردن موس شما باشد. به طور مشابه بروزرسانی خودکار برنامه ها می تواند دلیل کار نکردن موس باشد. روی منوی Start راست کلیک کنید و Programs And Features را باز کنید. برنامه هایی که به تازگی نصب کرده اید، هر بروزرسانی خودکار اخیر و برنامه هایی که استفاده نمی کنید را پاک کنید. کامپیوتر را ریستارت کنید و بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا نه.

رفع مشکل کار نکردن موس

همچنین نصب درایورهای اشتباه مخصوصا درایورهای چاپگر می تواند علت کار نکردن موس باشد به مسیر Start > Settings > Devices > Printers And Scanners بروید.  و روی چاپگری که می خواهید پاک کنید کلیک کنید و Remove را انتخاب کنید.

آنتی ویروس نامناسب یکی از علل کار نکردن و عدم شناسایی موس توسط کامپیوتر

بعضی اوقات آنتی ویروس ها باعث کار نکردن موس می شوند. ساده ترین راه حل این است که آنتی ویروس را پاک کنید. آنتی ویروس را از سایت سازنده دانلود کنید و مجددا نصب کنید. این مشکل غالبا در سیستم هایی که آنتی ویروس پاندا در آنها نصب شده است رخ می دهد.

رفع مشکل کار نکردن موس

علت کار نکردن موس وایرلس

ریست هارد کامپیوتر روش خوبی نیست اما برخی از کاربران گزارش داده اند که مشکل کار نکردن موس شان با ریست هارد حل شده است. انجام ریست هارد ساده است. اگر کامپیوتر دسکتاپ شما باتری ندارد دو شاخه را از پریز بکشید. اگر از لپ تاپ استفاده می کنید کابل برق و باتری را بیرون بیاورید. در هر دو حالت قبل از ریست شما باید به یک حساب کاربری وارد شده باشید. از شما دعوت می کنیم پست جلوگیری از روشن شدن کامپیوتر با حرکت دادن موس را مطالعه بفرمایید.

آپدیت درایورهای موس برای رفع مشکل شناخته نشدن موس بی سیم و با سیم

برای حل مشکل کارنکردن موس درایورهای موس خود را بروزرسانی کنید. روی Computer راست کلیک کنید و Device Manager را انتخاب کنید. حالا درایو موس خود را پیدا کنید. روی آن راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید. در پنجره Properties روی سربرگ Driver کلیک کنید. بعد Update Drivers را انتخاب کنید.

رفع مشکل کار نکردن موس

علاوه بر این روش شما می توانید برای آپدیت کردن درایوهای خود از برنامه Driver Easy استفاده کنید. برنامه را اجرا کنید و روی دکمه Scan Now کلیک کنید. حالا برنامه Driver Easy شروع به اسکن درایورها می کند.

رفع مشکل کار نکردن موس

حالا برای بروزرسانی درایورهای موس روی دکمه Update کلیک کنید.

رفع مشکل کار نکردن موس

برای حل مشکل کار نکردن موس ویژگی ClickLock را فعال کنید

ClickLock به شما اجازه می دهد تا پوشه ها و فایل ها را با استفاده از یک کلیک موس دراگ – دراپ کنید و دیگر نیازی نیست که دکمه چپ موس را پایین نگه دارید. برای فعال کردن ClickLock به مسیر Start > Settings > Devices > Mouse and Touchpad > Related Settings > Additional Mouse Settings بروید.

رفع مشکل کار نکردن موس

در پنجره Mouse Properties روی سربرگ Buttons کلیک کنید تا گزینه ClickLock را مشاهده کنید. روی چک باکس ClickLock کلیک کنید تا انتخاب شود. بعد روی دکمه Settings کلیک کنید و تنظیمات ClickLock خود را سفارش سازی کنید.

رفع مشکل کار نکردن موس

اگر قصد دارید سرعت کار با مرورگرها را افزایش دهید پیشنهاد می کنیم پست افزایش سرعت کار با مرورگر ها از طریق حرکات موس را مطالعه بفرمایید.

علت کار نکردن موس سیم دار و راه حل آن

اگر از موس های سیم دار که به پورت USB وصل می شوند استفاده می کنید کابل را جدا کنید و آن را به پورت USB دیگر وصل کنید. اگر موس را به هاب USB وصل کرده اید کابل موس را از آن جدا کنید و مستقیما به پورت USB لپ تاپ یا پورت پشت کامپیوتر وصل کنید.

رفع مشکل کار نکردن موس

اگر موس شما به پورت PS/2 وصل می شود پشت کامپیوتر را بررسی کنید و ببینید که موس را به پورت PS/2 کیبورد وصل نکرده اید. اگر موس قبلا درست کار می کرد کامپیوتر را خاموش کنید بعد کابل را جدا کنید و مجدد موس را وصل کنید. توجه داشته باشید که موس PS/2 نباید در حالی که کامپیوتر روشن است جدا و وصل شود.

رفع مشکل کار نکردن موس

رفع مشکل کار نکردن و نشناختن موس بی سیم لپ تاپ و کامپیوتر

اگر از موس های بی سیم استفاده می کنید مطمئن شوید که دانگل ماوس را به پورت USB وصل کرده اید. یا باتری های ماوس بیسیم خود را عوض کنید بعضی از باتری های ماوس حداکثر تا ۱۲ ماه کار می کنند. مطمئن شوید که از برد رسیور خارج نشده اید به طور مثال اگر برد موس ۱۰ متر است اگر فاصله شما از ۱۰ متر بیشتر باشد موس به درستی کار نمی کند. دانگل را به پورت USB دیگری وصل کنید.

رفع مشکل کار نکردن موس

پیشنهاد می کنیم پست موس و کیبورد بی سیم چقدر قابل هک شدن است ؟ روش های جلوگیری از هک آنها را مطالعه بفرمایید.

علت کار نکردن کیبورد

مطمئن شوید که کلید Num Lock کیبورد را فشار نداده اید. وقتی که شما به طور مرتب کلید Num Lock را فشار می دهید چراغ LED که در کنار دکمه Num Lock است به شما نشان می دهد که این کلید روشن است یا خاموش. اگر این چراغ تغییری نمی کند کامپیوتر شما هنگ کرده است و این به معنای این است که سخت افزار کامپیوتر شما کار نمی کند. برای حل این مشکل کامپیوتر را ریستارت کنید. اگر با این کار چراغ LED روشن نشد مرحله بعد را پیش ببرید.

رفع مشکل کار نکردن موس

کلید Num Lock کامپیوتر کار نمی کند

اگر با کمک راه حل قبل کلید Num Lock روشن نشد کلید های Ctrl+Alt+Del را به طور همزمان فشار دهید. با این کار صفحه آبی ویندوز باید به شما نمایش داده شود ( که برای خارج شدن از این صفحه می توانید کلید Esc را فشار دهید ). اگر صفحه آبی ویندوز به شما نمایش داده نشد کامپیوتر شما هنگ کرده است. برای حل این مشکل سیستم خود را ریستارت کنید.

رفع مشکل کار نکردن موس

کیبورد شما کار نمی کند؟ Filter Keys ویندوز را غیرفعال کنید

اگر کیبورد شما کار نمی کند احتمال این وجود دارد که Filter Keys تان فعال شده باشد. به مسیر Settings >  Ease of Access > Keyboard بروید. قسمت Ignore or slow down brief or repeated keystrokes and adjust keyboard repeat rates را غیرفعال کنید.

رفع مشکل کار نکردن موس

صفحه کلید تان کار نمی کند؟ Hybrid shutdown را غیر فعال کنید

وارد کنترل پنل شوید. به Power Options بروید. روی Choose what the power buttons do و Change settings that are currently unavailable کلیک کنید. در اینجا علامت جلوی Turn on fast startup را بردارید. تغییرات را ذخیره کنید و خارج شوید.

رفع مشکل کار نکردن موس

حل مشکل کار نکردن تاچ پد موس لپ تاپ ویندوز ۱۰ ، ۸ ، ۷ و..

این احتمال وجود دارد که تاچ پد شما غیرفعال شده باشد. برای فعال کردن آن وارد Control Panel شوید. می توانید در پنجره Run عبارت Control را تایپ کنید تا پنجره Control Panel برای شما باز شود.

رفع مشکل کار نکردن موس

حالا مانند تصویر زیر در قسمت View it by گزینه Large icons را انتخاب کنید. بعد Mouse را انتخاب کنید.

رفع مشکل کار نکردن موس

در پنجره Mouse Properties روی آخرین سربرگ کلیک کنید. بعد روی دکمه Enable Device کلیک کنید. حالا تاچ پد لپ تاپ شما دوباره فعال می شود.

رفع مشکل کار نکردن موس

اگر قصد دارید با تاچ پد لپ تاپ تان کلیک راست و کلیک چپ کنید پیشنهاد می کنیم پست آموزش کلیک وسط و کلیک راست موس با تاچ پد لپ تاپ ویندوز و مک بوک را مطالعه بفرمایید.

سخت افزار جدید ، علت کار نکردن و نشناختن موس و کیبورد

اگر هر گونه سخت افزار جدید را به تازگی روی کامپیوتر خود نصب کرده اید آن را بردارید و مطمئن شوید که سخت افزار جدید باعث ایجاد اختلال در موس شما نمی شود.

رفع مشکل کار نکردن موس

کار نکردن موس به علت خرابی های سخت افزاری

اگر با راه حل های قبلی مشکل شما حل نشد احتمالا مشکلات سخت افزاری رخ داده است. شاید پورتی که کابل موس را به آن وصل کرده ای خراب شده است. یا اگر از پورت USB یا PS/2 پشت کامپیوتر استفاده می کنید احتمالا مادربرد نیاز به تعویض دارد. از این گذشته احتمال خراب شدن موس نیز جود دارد. بررسی کنید کابل موس پاره نشده باشد. در صورت خراب شدن موس مجبور به تعویض موس هستید.

رفع مشکل کار نکردن موس

تنظیمات بلوتوث کیبورد را بررسی کنید

وارد کنترل پنل شوید. روی Devices and Printers کلیک کنید. بعد روی گزینه Bluetooth Keyboard راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید. حالا به سربرگ Services بروید و مطمئن شوید که گزینه Drivers for keyboard, mice, etc. (HID) در حالت انتخاب است.

رفع مشکل کار نکردن موس

اگر راه حل های بالا به شما کمک نکرده است می توانید کیبورد و موس خود را در سیستم دیگر امتحان کنید و یا پست چگونه بدون موس با کامپیوتر و لپ تاپ کار کنیم ؟ دو روش کار با سیستم بدون موس را مطالعه بفرمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

وقتی که موس و کیبورد شما از کار می افتد شما چه روشی را برای حل مشکل خود استفاده می کنید؟ آیا به غیر از روش های متنوعی که امروز خدمت شما معرفی کردیم روش دیگری برای رفع مشکل عدم شناسایی سخت افزار توسط سیستم می شناسید؟ نظرات و پیشنهادات خود را می توانید در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

آگهی استخدام امروز

مطالب مرتبط

10 روش رفع مشکل کار نکردن بعضی از دکمه های کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر
۱۰ روش رفع مشکل کار نکردن بعضی از دکمه های کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر
بهترین و کاربردی ترین کلیدهای ترکیبی میانبر در ویندوز 10 ، 8.1 ، 7 و..
بهترین کلیدهای ترکیبی میانبر کیبورد در برنامه ها و محیط ویندوز ۱۰ ، ۸٫۱ و..
چگونه صدای دکمه های کیبورد مکانیکی را به هنگام تایپ کاهش دهیم؟
چگونه صدای دکمه های کیبورد مکانیکی را به هنگام تایپ کاهش دهیم؟
معرفی کلیدهای میانبر اکسل در کیبورد
۳۵ کلید میانبر کاربردی اکسل برای ویندوز و مک

نظرات

 • دنیا says:

  سلام . ویندوزم ۷ه .امروز کلا ویندوز بالا نیومد و کیبورد و موس م رو نمیشناسه. میشه راهنمایی کنید. ممنون از شما.

  0
 • Ali says:

  ببخشید زمانی که موس و کیبورد با هم کار نکنه و نشه وارد هیچ بخشی از ویندوز شد باید چیکار کرد؟

  0
 • سید حسن سخی says:

  درود.موس و صفحه کلید بیسیم راپو دارم.تا حدود هشت ماه پیش کار میکرده.مدتی ازش استفاده نکردم. الان کار نمیکنه. نشان دادم میگن ارتباط بین دانگل و موس و صفحه کلید از بین رفته.جایی هست بتونم نرم افزار مربوطه رو بگیرم.سپاس

  0
 • صفا says:

  ما میگیم موس کار نمیکنه شما ادرس میدی هی برین رو فلان چیز کلیک گنین بابا کار نمیکنه شما حالتون خوب نیست انگار

  0
 • zahra says:

  ممنون از مطالب مفیدتون

  0
 • حسین says:

  سلام، آقا خدا خیرتون بده، کار ما که راه افتاد، خدا کارتون رو راه بندازه، یا علی.

  0
 • سعید یزدان شناس says:

  ممنون.همیشه ازین مطالب کامل بزارین

  0
 • Somayeh says:

  سلام.بعضی از کلیدای کیبورد لپتاپم کار نمیکند. آیا مشکل از سخت افزار هست؟ چکار باید کرد؟

  0
 • مهران says:

  از طریق safe mode و حذف درایورهای اضافه usb3 در کنترل پنل مشکل من حل شد.
  تشکر خصوصا بابت یادآوری safe mode

  0
 • امید says:

  دمتون گرم مشکل حل شد

  0
 • ashkan says:

  سلام
  من divice on Divice manage رو پاک کردم بهم بگید چجوری میتونم دوباره نصبش کنم؟

  0
 • ftm says:

  سلام
  وقتی لپتاب روشن میکنم برا چند لحظه تاچپد کار میکنه بعد اون غیر فعال میشه
  مشکل سخت افزاری داره یانرم افزاری؟ممنون میشم جواب بدین

  0
 • مهدی نجفی says:

  مفت بدرد نخورد لاقل یه چیز برای ویندوز ۷ بزارید

  0
 • جمشید says:

  سلام ویندوز میشناسه کیبرد را خیلی هم خوب کار میکنه فقط تو بوت کار نمیکنه برای تنظیمات مادربرد هم کار میکنه فقط تو محیط بوت که سیف مود استارت نورمالی و موقع نصب ویندوز که یک کلید رو باید بزنم تا ویندوز بیاد بالا برای نصب کیبرد اصلا کار نمیکنه وقتی کلید هارو فشار میدم صدای بیب میاد هربار که فشار میدم دکمه هارو کیبردم یو اس بی هست قبلا پی اس تو بود یه روز خودبخود کار نکرد الان باتبدیل وصل میکنم کیبرد رو نمیشناسه با یو اس بی هم فقط تو بوت کار نمیکنه تنظیمات مین برد هم درسته ممنون میشم کمک کنید

  0
 • حسین سعده says:

  سلام متشکرم انصافا کلی سایت مراجعه نمودم و کلی بدبختی کشیدم همه سرکاری و بی مصرف و تکراری ….مردانه شما کوتاه اساسی و خوب توضیح دادید برخود دانستم تشکر کنم….سپاس

  0
 • امیر says:

  من نه موس کار میکنه نه کیبورد هر کاری میکنم وصل نمیشه اما لیزر موس روشنه

  0
 • محمد لطیفی says:

  سلام. چراغ موس لپ تاپم روشن نمیشه و در نتیجه کار هم نمیکنه. میشه راهنمایی کنید. ۰۹۳۶۲۲۹…

  0
 • شایان says:

  من بعد از ۱ ساعت کار کردن با موسم اروم اروم خاموش میشه موس یعنی اولش برای ۱ ثانیه هنگ میکنه بعدش زمان بیشتر میسه تا کامل هنگ کنه

  0
 • Sasan says:

  سلام بعد از نصب مجدد ویندوز ۱۰ قابلیت ژست حرکتی تاچ پد از کار افتاد و حتی در منوی موس اند تاچ پد هم اثری از این قابلیت نیست

  0
 • آذين says:

  سلام،ممنون از راهنمایی هاتون،سایتتون امروز به من کمک کرد تا مشکل رها شدن درگ موس رو با استفاده از روشclick lockحل کنم،واقعا ازتون ممنونم.

  0
 • پوریا دزفول says:

  سلام دوستان من یک موس گیمینگ دارم ۶ دکمه ای است ولی دکمه اخرش کار نمیکنه سالمه و هیج ایرادی نداره کسی میدونه مشکل چیه

  0
 • الیاس says:

  سلام اقا من کیبوردم از یه جایی حدود ده سانت افتاد بیسیمبود دکمه هاش اشتباه کار میکنه میخ استم ببینم تعمیر میشه یا ن لطفا زودتر جوابمو بدین ممنون

  0
 • بارزان says:

  ممنون از توضیحاتتون ولی آیا به این نکته توجه کردید من که موس و کیبوردم کار نمیکنه چطوری مراحل موجود در آموزش‌های شما رو دنبال کنم و انجام بدم.
  موس و کیبورد من تا قبل از صفحه لاگین ویندوز و در محیط بایوس به خوبی کار میکنه ولی در صفحه لاگین دیگه قفل میشه و عملا هیچ کاری نمیتونم انجام بدم.
  در این خصوص لطفا راهنمایی بفرمایید.

  0
 • مهدی says:

  سلام من وقتی دارم بازی نیکنم مثلا وقتی شلیک میکنم بعضی وقت ها کار نمیکنه یعنی خیلی وقت ها باید دو یا سه تا کلیک بزنم تا یک تیر بزنه میشه این مشکلم حل کنید با تشکر

  0
 • Mahmood says:

  آخه این کارا رو چجور انجام بدیم وقتی موس و کیبورد ندارم ، لمسی و تاچ که نیست سیستم . یکم فکر کنید اینم شد آموزش 😏

  0
 • علی اصغر says:

  سلام من کامپیوتر م ویندوز ۱۰ داشت یه بار که روشن کردم یه ارور داد و گفت که وایسم تا کمپلت بشه ۱۰_۱۵ دقیقه وایسادم عدد هنوز رو صفر بود ریستارت کردم و وسطای روشن شدن گفت ۱۰ ثانیه وقت داری نمیدونم چیکار کنی منم همینطوری دکمه های کیبورد رو زدم تا کامپیوتر روشن شد فکر کردم شاید مشکل از درایور هاست به خاطر همین ریست کردم ریست که شد موس و کیبوردم کار نمیکرد تو قسمت بایوس کار میکنه اما تو دسکتاپ نه توبایوس همه تنطیمات کیبورد و موس رو گذاستم رو خالت enable بازم کار نکرد لطفا راهنمایی کنید خواهش

  0

تبلیغات متنی