تحولی بزرگ در تولید محصولات ضد آب

کمپانی Ross Technology Corp که مختصص در تولید محصولات فلزی میباشد،فلزی تولید کرده است که اگر مایعات مانند آب بر روی آن ریخته میشود،پوشش مخصوص این فلز از برخورد مایعات با آن جلوگیری میکند. با توسعه این پوشش،آنها توانستد اسپری سیلیکونی تولید کنند که نه تنها از برخورد مایعات با فلز جلوگیری کند بلکه از برخورد مایعات با وسایل و هر سطح متفاوت دیگری نیز جلوگیری خواهد کرد.

انزل وب

این کمپانی به جای تولید فلزات بروی تولید این اسپری که با نام NeverWet شناخته میشود تمرکز کرده است.این اسپری در واقع  از نانو ذرات استفاده میکند که باعث میشود فوق هیدروفوبیک (مولکول غیر قطبی که در آب نامحلول است) باشد،این محصول میتواند علاوه بر خشک نگه داشتن وسایل به تمیزی و جلوگیری از یخ زدن آنها نیز کمک کند.این شرکت همچنین ادعا میکند توسط این اسپری آیفون شما کاملا به یک گوشی ضد آب تبدیل میشود.

انزل وب

NeverWet قرار است یک سال دیگر به صورت عمومی عرضه شود و در اختیار همگان قرار گیرد،تاز زمان انتشار باید منتظر ماند و دید که آیا این محصول میتواند تحول بزرگی برای تمیزی و تولید محصولات ضد آب باشد یا خیر.

از اینجا ویدیو عملکرد این اسپری را مشاهده کنید.

منبع خارجی:Lancaster Online

ویرایش و ترجمه:انزل وب

حمایت مالی

اگر از مطلب منتشر شده رضایت دارید، می توانید جهت حمایت انزل وب و ادامه روند انتشار محتوا در صفحه حمایت مالی ما در زرین پال یا ریمیت مبلغ دلخواه مد نظر خود را پرداخت و ارسال کنید. از همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم.

مطالب مرتبط

نظرات