انزل وب

ترفندهای جالب موتور جستجو گوگل

موتور جستجو گوگل امروزه به عضوی جدایی ناپذیر وب تبدیل شده است،اما ما اینبار میخواهیم به جای معرفی ویژگی یا خدمات موتور جستجو گوگل،شما را با برخی از ترفندهای سرگرم کننده و جالب این موتور جستجو محبوب آشنا کنیم.

انزل وب

Chak Noris را پیدا کنید

وارد گوگل شوید و عبارت find Chak Noris را تایپ و بر روی دکمه i’m feeling lucky (در صورتی که نمیتوانید بر روی این دکمه کلیک کنید به اول لینک در نتایج جستجو مراجعه کنید)کلیک کنید. سپس شما عبارت زیر مشاهد خواهید:

Google won’t search for Chuck Norris because it knows you don’t find Chuck Norris, he finds you.

گوگل نمیتواند Chuck Norris را جستجو کند،زیرا میداند که شما Chuck Norris را پیدا نمیکنید بلکه او شما را پیدا میکند.

انزل وب

اگر به آدرس بار مرورگر خود نگاه کنید مشاهد میکنید که به دامنه http://www.nochucknorris.com منتقل شده اید،این دامنه در اصل یک شوخی و صفحه ساختگی شبیه به گوگل است.

بارش برف در گوگل

وارد گوگل شوید و عبارت let it snow را تایپ و اینتر کنید،اگر کمی صبر کنید مشاهده میکنید که بارش برف در صفحه آغاز میشود و صفحه کمک کم شورع به یخ زدن میکند!

انزل وب

گوگل بر عکس

وارد گوگل شوید و عبارت elgoog را تایپ و بر روی دکمه i’m feeling lucky کلیک کنید.مشاهده میکنید که همه چیز بر عکس شده است،در اصل اینکار توسط طراحی برعکس دامنه http://elgoog.rb-hosting.de انجام میشود.

انزل وب

گوگل را به دور خود بچرخانید

وارد گوگل شوید و عبارت DO A BARREL ROLE را تایپ و اینتر کنید،مشاهد میکنید گوگل کل صفحه را یک دور کامل میچرخاند.

انزل وب

وقتی که گوگل به هم می ریزد

وارد گوگل شوید و عبارت Google Gravity را تایپ و بر روی دکمه i’m feeling lucky کلیک کنید.حالا فقط کافیست یک عبارت را برای جستجو وارد کنید تا ببینید همه چیز چگونه به هم میریزد.

انزل وب

گوگل را مانند برج پیزا کج کنید

وارد گوگل شوید و عبارت askew را تایپ و اینتر کنید،مشاهد میکنید که  صفحه جستجو  همانند برج پیزا کج میشود.

انزل وب

هنر ascii گوگل

وارد گوگل شوید و عبارت ascii art را تایپ و اینتر کنید،مشاهده میکنید که لگو گوگل به حالت ascii art (نوعی هنر جالب برای نمایش تصاویر توسط حروف و اعداد) تبدیل میشود.(در صورتی که تغییری مشاهده نمیکنید به این آدرس https://www.google.com/search?q=ascii+art مراجعه کنید)

انزل وب

گاف گوگل

وارد گوگل شوید و عبارت recursion را تایپ و اینتر کنید،مشاهده میکنید که گوگل با نمایش ?Did you mean recursion دوباره همان عبارت را به شما پیشنهاد میکند.

انزل وب

شوخی اول ماه اپریل گوگل

اگر به آدرس http://www.google.com/onceuponatime/mentalplex مراجعه کنید،یکی از شوخی ها اول ماه اپریل سال ۲۰۰۰ گوگل به نام MentalPlex را مشاهده میکیند.

انزل وب

بازی Pacman گوگل

بازی خاطره انگیز Pacman چندی پیش در لیست Google doodle قرار گرفت،اگر شما میخواهد این بازی زیبا را در لگوی گوگل تجربه کنید کافیست به آدرس www.google.com/pacman مراجعه کنید.

انزل وب

هک گوگل

اگر میخواهید بدانید گوگل زمانی که هک میشود به چه شکلی در می آید به http://www.google.com/webhp?hl=xx-hacker مراجعه کنید.

انزل وب

معرفی و گردآوری:انزل وب

حمایت مالی

اگر از مطلب منتشر شده رضایت دارید، می توانید جهت حمایت انزل وب و ادامه روند انتشار محتوا در صفحه حمایت مالی ما در زرین پال یا ریمیت مبلغ دلخواه مد نظر خود را پرداخت و ارسال کنید. از همراهی شما صمیمانه سپاسگزاریم.

مطالب مرتبط

مشاهده سایز اصلی عکس و تبدیل آن به نوشته در اینستاگرام
آموزش مشاهده سایز اصلی عکس و تبدیل آن به نوشته در اینستاگرام

نظرات