آموزش 6 روش حل مشکل آنتن دهی گوشی سامسونگ ، هواوی ، شیائومی و..

آموزش ۶ روش حل مشکل آنتن دهی گوشی سامسونگ ، هواوی ، شیائومی و..

یکی از ارورهای رایج گوشی‌ها خطای No service یا No signal است.

وقتی با این ارور مواجه می‌شوید دیگر آنتنی 📶 وجود ندارد. در نتیجه، نمی‌توانید زنگ بزنید یا از اینترنت دیتای گوشی خود استفاده کنید. این ارور دلایل مختلفی دارد. در این مطلب از انزل وب به آموزش ۶ روش حل مشکل آنتن دهی گوشی سامسونگ ، هواوی ، شیائومی و.. می‌پردازیم.

چگونه مشکل آنتن دهی گوشی اندروید را رفع کنیم؟

?How to Fix “No Service and Signal” on Android Phone

نداشتن آنتن در گوشی به معنای عدم امکان برقراری تماس، ارسال و دریافت پیامک و استفاده از اینترنت دیتا است. دلایل مختلفی می‌توانند موجب بروز این مشکل شوند. برخی از این دلایل به گوشی، برخی دیگر به سیم کارت و اپراتور مربوط می‌شوند. با چند راه حل می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. در این مطلب از انزل وب نحوه رفع مشکل آنتن دهی گوشی اندروید را آموزش می‌دهیم. با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

رفع مشکل No service در اندروید با روش‌های ساده

برای رفع مشکل آنتن دهی ایرانسل و… پیش از هر کاری گوشی خود را ری‌استارت کنید. اکثر مشکلات با این کار برطرف می‌شوند.

در مرحله بعد گوشی را خاموش کنید. سپس سیم‌کارت خود را خارج کنید. آن را با دستمالی نرم تمیز کنید و دوباره وارد گوشی کنید. همچنین بهتر است سیم کارت خود را درون گوشی دیگری بگذارید و آنتن آن را چک کنید. می‌توانید سیم کارتی دیگر از اپراتور خود را در گوشی خودتان هم امتحان کنید. اگر سیم کارت شما در گوشی دیگر هم آنتن ندارد، می‌توانید برای تعویض آن اقدام کنید.

در برخی موارد گفته می‌شود که کاور مغناطیسی موجب مشکل آنتن دهی گوشی می‌شود. اگر چنین کاور یا هولدری دارید، آن را از گوشی جدا کنید.

در بیشتر مواقع، نبود آنتن به علت مکانی است که در آن قرار گرفتید و جا به جایی چند متری می‌تواند این مشکل را برطرف کند. در برخی از مناطق روستایی دور افتاده، کوهستان، جنگل و مکان‌های این چنینی اصولا آنتن خوبی وجود ندارد. حتی در برخی از بخش‌های منزل نیز این مورد وجود دارد و ممکن است در اتاق شما آنتن‌دهی بد باشد. در صورتی که در آشپزخانه این مشکل وجود نداشته باشد.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم حالت پرواز را فعال کنید. چند دقیقه صبر کنید و Airplane mode را دوباره غیرفعال کنید. برای فعال کردن حالت پرواز صفحه گوشی را از بالا به پایین بکشید و از بخش نوار اعلانات، روی علامت هواپیما بزنید تا روشن شود. سپس پس از چند دقیقه آن را خاموش کنید.

رفع مشکل No service در اندروید

علاوه بر این، می‌توانید به Settings بروید. وارد بخش Network and internet شوید. علامت Airplane mode را روشن کنید.

رفع مشکل آنتن دهی گوشی سامسونگ و اندروید ۱۰ با خاموش کردن رومینگ و انتخاب دستی اپراتور

برای حل مشکل آنتن دهی همراه اول و… Roaming را خاموش کنید. برای این کار به مسیر زیر بروید:

Settings>Connections>Mobile networks>Data roaming

علامت ضربدر روی آنتن گوشی شیائومی

همچنین می‌توانید اپراتور را به صورت دستی انتخاب کنید. به Settings بروید. وارد بخش Mobile networks شوید. روی Network operators بزنید و صبر کنید تا جستجو انجام شود. هر زمان که اپراتور سیم کارت شما نمایان شد، آن را انتخاب کنید.

مشکل آنتن دهی گوشی هواوی

علاوه بر این، می‌توانید تنظیمات شبکه را ریست کنید. وارد Settings شوید. از بخش سرچ، Reset network را جستجو کنید. سپس روی Reset بزنید. با این کار تمامی تنظیمات بلوتوث، وای فای و… حذف می‌شود. به عنوان مثال، وقتی می‌خواهید گوشی را به وای فای خانه خود وصل کنید، باید دوباره مودم را پیدا کنید و رمز را وارد کنید.

همچنین می‌توانید وارد Settings شوید. سپس General management یا System را پیدا کنید.

مشکل آنتن دهی گوشی سامسونگ

Reset یا Reset options را پیدا کنید. روی Reset network settings بزنید.

مشکل آنتن دهی گوشی سامسونگ

حل مشکل آنتن دهی گوشی هواوی و… با آپدیت اندروید و برنامه‌ها

برای حل مشکل آنتن دهی گوشی هواوی و… می‌توانید نسخه اندروید گوشی را آپدیت کنید. برای این کار به Settings و سپس About phone بروید. در این بخش می‌توانید از نسخه اندروید گوشی خود مطلع شوید و در صورت امکان آن را به روزرسانی کنید.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم تمامی برنامه‌های گوشی خود را آپدیت کنید. برای این کار به Google play بروید. سپس وارد بخش My apps and games شوید. از آنجا می‌توانید با انتخاب دکمه Update all تمامی برنامه‌ها را به روزرسانی کنید.

البته به این نکته توجه کنید که ممکن است مشکل از برنامه دیگری باشد. برای این که از این مورد مطمئن شوید، گوشی خود را در حالت Safe mode اجرا کنید. در این حالت تنها برنامه‌های اولیه و ضروری گوشی که از ابتدا روی آن نصب بودند، وجود دارند. چک کنید که آیا همچنان مشکل وجود دارد یا نه. اگر مشکلی وجود نداشت، احتمالا آخرین برنامه‌ای که نصب کرده‌اید، موجب بروز این خطا شده است.

کد تست آنتن دهی گوشی چیست؟

کد تست آنتن دهی گوشی زیر را شماره‌گیری کنید:

*#*#۴۶۳۶#*#*

کد تست آنتن دهی گوشی

وارد صفحه جدیدی خواهید شد. روی Device information یا Phone information بزنید.

کد تست آنتن دهی گوشی

سپس روی Run Ping test بزنید.

کد تست آنتن دهی گوشی

صبر کنید تا تست انجام شود. سپس در پایین صفحه می‌توانید اطلاعات رادیویی موجود را مشاهده کنید. گزینه Radio option یا Radio data باید روشن باشد. اگر نیست، علامت جلوی آن را فشار دهید تا روشن شود. در نهایت، گوشی را ری استارت کنید. در برخی موارد از شما خواسته می‌شود گوشی را Reboot کنید. پس در صورت دیدن این سوال روی گزینه Reboot بزنید.

اگر گوشی آیفون دارید، برای حل این مشکل مطلب آموزش رفع مشکل عدم آنتن دهی در iPhone را مطالعه کنید.

حل مشکل علامت ضربدر روی آنتن گوشی شیائومی و… با تنظیم APN

برای حل مشکل علامت ضربدر روی آنتن گوشی شیائومی و… به Settings بروید و APN را جستجو کنید. روی Access Point Names بزنید.

مشکل آنتن دهی گوشی

حال وارد Mobile data interface می‌شوید. روی Access Point Names (APNs) بزنید. از بالا و سمت راست صفحه روی منوی سه نقطه‌ای بزنید و گزینه Reset to default بزنید.

مشکل آنتن دهی گوشی

رفع مشکل آنتن دهی گوشی با تصحیح شماره IMEI

گاهی این مشکل به دلیل شماره اشتباه یا ناشناس IMEI اتفاق می‌افتد. ابتدا کد #۰۶#* را شماره‌گیری کنید. سپس صفحه‌ای برایتان نمایش داده می‌شود و در آن شماره‌های IMEI وجود دارد. اگر به جای شماره‌ها پیام Null را دریافت کردید یعنی شماره IMEI شما خراب شده است و باید آن را تصحیح کنید.

مشکل آنتن دهی گوشی

برای رفع این مشکل شماره *#۱۹۷۳۲۸۶۴۰# یا *#*#۱۹۷۳۲۸۶۴۰#*#* را شماره‌گیری کنید. حال وارد Command mode خواهید شد. گزینه Common را انتخاب کنید.

حال گزینه Field Test Mode (FTM) را انتخاب کنید. اگر ON بود، آن را خاموش کنید.

این کار موجب تغییر شماره IMEI می‌شود. پیش از خارج شدن از صفحه Command، حتما دکمه منو را فشار دهید. Key input را بزنید و گزینه ۲ را انتخاب کنید. با این کار FTM خاموش می‌شود.

حال گوشی را خاموش کنید. باتری و سیم کارت را خارج کنید. دو دقیقه صبر کنید. کمی صبر کنید و دوباره آن‌ها را وارد کنید. گوشی را روش کنید و دوباره *#۱۹۷۳۲۸۶۴۰# را شماره‌گیری کنید.

حال به مسیر Debug screen> phone control> Nas control> RRC بروید.

مشکل علامت ضربدر روی آنتن گوشی شیائومی

مشکل آنتن دهی گوشی

مشکل آنتن دهی گوشی

در بخش RRC revision می‌توانید Null IMEI یا عدم ثبت شبکه را تصحیح کنید. حال روی Released your phone که اصولا گزینه ۵ است، بزنید. در نهایت، گوشی را خاموش کنید. سیم کارت را وارد کنید و مشکل را چک کنید.

رفع مشکل آنتن دهی گوشی با خاموش و روشن کردن وای فای و اینترنت دیتا

یک بار اینترنت وای فای را روشن کنید. کمی صبر کنید و آن را خاموش کنید. این کار را برای اینترنت دیتا هم انجام دهید. ممکن است مشکل برطرف شود.

همچنین می‌توانید برای روشن کردن Cellular Data می‌توانید وارد Settings شوید. Data usage را انتخاب کنید.

حال Cellular data را روشن کنید.

مشکل آنتن دهی گوشی

اگر با این روش مشکل حل نشد، بهتر است کش و دیتای برنامه SIM toolkit را پاک کنید. در برخی مدل‌ها این برنامه SIMMobilityKit نام دارد.

علامت ضربدر روی آنتن گوشی شیائومی

به Settings و سپس بخش Apps بروید. در آنجا این برنامه را پیدا کنید. روی آن بزنید. سپس روی Storage بزنید. Clear cache و سپس Clear data را بزنید.

پیشنهاد می شود Cache partition را هم پاک کنید. با این روش کش سیستمی گوشی پاک می‌شود.

مشکل آنتن دهی گوشی

در آخر، اگر هیچ کدام از موارد بالا جواب داد، بهتر است گوشی خود را فکتوری ریست کنید. با این کار تمامی اطلاعات شما پاک خواهد شد. در نتیجه، پیش از بازگشت به کارخانه گوشی، از اطلاعات آن بکاپ بگیرید.

نکته: مراحل آموزش داده شده ممکن است در مدل‌های مختلف گوشی‌های اندروید کمی متفاوت باشد. در مجموع، مراحل گوشی‌های مختلف اندروید مشابه هستند اما امکان این امر وجود دارد که نام برخی مراحل متفاوت باشد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب از انزل وب روش‌های رفع مشکل آنتن دهی گوشی شیائومی و… را آموزش دادیم. شما با کدام روش این مشکل را برطرف کردید؟ لطفا نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید

بیشتر بخوانید

بررسی دلایل مهم سیگنال ضعیف ماهواره و ارتباطات رادیویی
بررسی دلایل مهم سیگنال ضعیف ماهواره و ارتباطات رادیویی
آموزش 21 روش حل مشکل پرش آنتن در گوشی اندروید
آموزش ۲۱ روش حل مشکل پرش آنتن در گوشی اندروید
آنتن مرکزی ساختمان چیست و چه کاربردی دارد؟
راهنما: آنتن مرکزی ساختمان چیست و چه کاربردی دارد؟
رفع مشکل روشن شدن خودکار و قطع شدن وای فای آیفون
۱۳ روش کارساز برای حل مشکل وای فای آیفون : قطع شدن ، وصل نشدن و..

نظرات

  • s. nader_izi says:

    سلام.
    سپاس از آموزش دقیق وباحوصله ای که بدون هیچ چشمداشتی رو قبول زحمت نمودید.
    توفیقات روزافزون تون، آرزوست.

×