متن ها را بهتر ببینید و بخوانید

اگر با خواندن متن ها در صفحه نمایش خود مشکل دارید ،و میخواهید متن و نوشته ها را واضح تر و خوانا تر ببینید و بخوانید ، در ادامه یک ترفند کاربردی برای اینکار معرفی میکنیم.

انزل وب

ClearType ابزاری در ویندوز۷ است که به شما کمک میکند تا بتوانید نحوه نمایش متن ها را در ویندوز تنظیم نمایید،تاثیر این ترفند بر روی مانیتور های LCD و LED ببیشتر است ،اما میتوانید برای بهبود بخشیدن نمایش مانیتور های CRT نیز از این ترفند استفاده کنید.

ابتدا بر روی Start کلیک کنید و عبارت ClearType را تایپ و Enter کنید.یا پس از نگه داشتن کلید ترکیبی Win+R و باز شدن Run عبارت cttune.exe تایپ و Enter کنید.

انزل وب

پس از باز شدن پنجره ClearType Text Tuner ،بر روی Next کلیک کنید.

انزل وب

ویندوز resolution سیستم را بررسی میکند و در صورت موجود بودن resolution متفاوت بر سیستم شما میتوانید یکی را به دلخواه کنید،در صورت موجود یک resolution بر روی سیستم ویندوز همان را به صورت پیش فرض انتخاب میکند.پس انتخاب بر روی Next کلیک کنید.

resolution یا رزولوشن یا تفکیک پذیری، معیاری برای اندازه گیری کیفیت تصاویر چاپ شده بر نمایشگر یا روی کاغذ است.

انزل وب

سپس پنجره ای را مشاهده میکنید که دارای دو کادر متفاوت برای نمایش متن است ،گزینه مناسب نمایش متن را به دلخواه انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید.

انزل وب

در ۳ پنجره دیگر نیز گزینه مناسب را به دلخواه انتخاب و بر روی Next کلیک کنید.

انزل وب

انزل وب

انزل وب

پس از انتخاب در مرحله آخر بر روی Finish کلیک کنید.

انزل وب

حال شما میتوانید به بینایی خود کمک کنید و متن ها را خوانا تر و بهتر مشاهده کنید،اگر تغییری در نمایش متن ها احساس نکردید مطمئن شوید که کارت گرافیک شما رنگ های ۲۵۶ bit را پشتبانی میکند یا اینکه قبلا از cleartype استفاده نکرده باشید.

همچنین برای ویندوز XP و Vista میتوانید از سرویس آنلاین ClearType Tuner مایکروسافت استفاده کنید.

انزل وب

منبع آموزش:انزل وب

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

نظرات