6 تا از بهترین کد تست گوشی دست دوم قبل از خرید

۶ تا از بهترین کد تست گوشی دست دوم قبل از خرید

گوشی های دست دوم، 📱 گاهی دارای قطعات معیوب هستند که ممکن است در بررسی اولیه قابل تشخیص نباشد.

خوشبختانه تلفن های اندروید، دارای کدهای مخفی برای انجام تست قطعات هستند. در این مطلب از انزل وب، ۶ تا از بهترین کد تست گوشی دست دوم قبل از خرید را بررسی می کنیم.

لیست کد تست قطعات گوشی

Secret Codes to Test Used Android Phones Before Buying

به طور خلاصه برای تست گوشی قبل خرید کدهای زیر را استفاده کنید:

در ادامه جزییات کدهای بالا و چند کد دیگر را ارائه می کنیم.

۱- کد تست گوشی

یکی از نکات مهم هنگام خرید گوشی دست دوم، اطمینان از کارکرد قطعات آن است. برای اینکار باید کد تست گوشی را در بخش شماره گیری تایپ کنید.

شما می توانید  کد تست قطعات گوشی سامسونگ و دیگر دستگاه ها را با جستجوی عبارت “secret Android codes + the device brand name” پیدا کنید. به دنبال کدهایی باشید که Diagnosis Mode، Engineering Mode و یا CIT Tools را راه اندازی می کنند. پس از پیدا کردن کد میتوانید تست هایی روی سخت افزار گوشی دست دوم انجام دهید.

 تست سخت افزار

اولین چیزی که باید بررسی کنید، برچسب های سخت افزاری است. به دنبال شماره IMEI باشید. هر تلفن یک شماره شناسایی منحصر به فرد به نام IMEI دارد. تلفن های دارای شماره IMEI در لیست سیاه، غیرقابل استفاده می شوند.

برای ورود به CIT شما باید با توجه به برند گوشی خود، کد تست گوشی دست دوم سامسونگ و دیگر برندها را در بخش شماره گیری تایپ کنید تا به صورت خودکار به ابزارهای تست سخت افزار منتقل شوید.

گوگل پیکسل: *#*#۷۲۸۷#*#*

موتورولا: *#*#۲۴۸۶#*#*

شیائومی، پوکو و ردمی: *#*#۶۴۶۶۳#*#*

برخی از گوشی های شیائومی: *#*#۶۴۸۴#*#*

برخی از گوشی های سامسونگ: #۰# یا *#۲۶۶۳#

سامسونگ:  #*۰#*

بر روی Check Version Info تب بزنید تا شماره IMEI مشخص شود.

کد تست گوشی دست دوم

شماره را یادداشت کنید و آن را در یک ابزار تست مانند Swappa و یا Impeipro.info وارد کنید اگر مشکلی نداشت، به بررسی بعدی بروید.

از کد مقابل نیز برای دسترسی به شماره IMEI استفاده کنید: #۰۶#*

تست گوشی دست دوم

تست دکمه ها و موتور ویبره

در منوی اصلی بر روی Keyboard Test تب بزنید تا دکمه های فیزیکی گوشی را تست کنید.

کد تست گوشی

وقتی دکمه ای را فشار می دهید باید سبز روشن شود. برای دکمه های معیوب، قرمز نمایش داده می شود.

کد تست ال سی دی

پس از این کار، بر روی Pass تب بزنید تا به صورت خودکار به مرحله تست موتور ویبره منتقل شوید. بر روی No Vibration، Vibration Interval و Continuous Vibration تب بزنید تا مطمئن شوید که موتور در حالت های مختلف کار می کند. سپس Pass را انتخاب کنید.

کد تست گوشی دست دوم

تست صفحه نمایش

کد تست قطعات گوشی شیائومی و دیگر برند ها، باید شما را به صورت خودکار پس از آخرین مرحله به تست نور پس زمینه ببرد.

تست گوشی دست دوم

در این مرحله از کد تست ال سی دی، می توانید حداقل و حداکثر روشنایی نمایشگر را تست کنید. چراغ قوه را هم روشن و خاموش کنید.

کد تست صدای گوشی دست دوم

پس از آن در کد تست تاچ گوشی شیائومی و دیگر برندها، روی تست حسگر لمسی قرار می گیرید که شامل یک صفحه بلوک است که با لمس آن ها، پر می شود.

کد تست تاچ گوشی

مرحله بعد تست رنگ است که شما باید صفحه را لمس و حرکت کنید. شما باید به دنبال هر نقطه تاریک و یا روشن در صفحه باشید. پس از اینکه مطمئن شدید که رنگها به صورت مداوم نمایش داده می شوند بر روی Pass تب بزنید.

کد تست قطعات گوشی

شبیه سازی یک تماس جعلی

بهترین راه برای آزمایش گیرنده و میکروفن فقط برقراری تماس واقعی است. اما اگر سیم کارت در دسترس ندارید، کد تست صدای گوشی سامسونگ و سایر اندرویدی ها و شبیه سازی تماس، بهترین کار است. روی Receiver تب بزنید.

تست گوشی دست دوم

تلفن را نزدیک گوش خود نگه دارید و روی اعدادی که با صدای بلند برای شما خوانده می شوند تب بزنید. برای تست بلندگو، Pass را انتخاب کنید.

کد تست صدای گوشی سامسونگ

یک بار دیگر، با کد تست میکروفون گوشی سامسونگ و دیگر اندرویدی ها، اعدادی که با صدای بلند برای شما خوانده می شوند را فشار دهید. آن را با Pass علامت بزنید و پس از آن تست میکروفون را دریافت خواهید کرد. چیزی نزدیک به میکروفون بگویید و ببینید آیا تلفن صدا را می گیرد یا خیر.

تست پورت شارژ و هدست

روی Headset Test تب بزنید و یک هدست سیمی را وصل کنید. برنامه به طور خودکار صدای محیط را با استفاده از میکروفون هدست ضبط می کند و آن را از طریق هدست پخش می کند.

تست صدای گوشی شیائومی

حال به منوی اصلی برگردید و روی Charger Test تب بزنید.

کد تست قطعات گوشی دست دوم

یک شارژر را به برق وصل کنید. خروجی باید نزدیک و یا بیشتر از ۱ باشد.

تست گوشی دست دوم

تست سنسورها

تست اسکنر اثر انگشت بسیار ساده است. فقط روی Fingerprint Sensor Check تب بزنید و بررسی کنید که آیا سبز شده است.

تست گوشی دست دوم

مرحله بعدی سنسور مجاورت است. روی Proximity Sensor تب بزنید، جلوی تلفن را با دست خود بپوشانید و تغییر مقدار را تماشا کنید. اگر تغییر نکند، سنسور خراب است و هنگام برقراری تماس، صفحه نمایش شما را خاموش نمی کند.

برای تست سنسور مجاورت می توانید از کد مقابل هم استفاده کنید: *#*#۰۵۸۸#*#*

تست گوشی قبل خرید

سنسور نور به طور خودکار روشنایی صفحه نمایش شما را کنترل می کند. برای آزمایش آن، روی Light Sensor تب بزنید، تلفن را به منبع نور نزدیک کنید و منتظر بمانید تا مقدار DAC تغییر کند.

برای تست سنسور نور می توانید از کد مقابل هم استفاده کنید:  #۰۵۸۹#*

تست گوشی دست دوم سامسونگ

جهت آزمایش Wi-Fi و بلوتوث، کافی است روی Wi-Fi AP Scan تب بزنید تا به طور خودکار سخت افزار Wi-Fi و بلوتوث را بررسی کند.

کد تست گوشی دست دوم

اطمینان حاصل کنید که چهار تگ Pass را در بخش های Wi-Fi و Bluetooth مشاهده می کنید.

تست گوشی دست دوم

۲- تست سلامت باتری

برای بررسی سلامت باتری به یک کد جداگانه نیاز دارید. در دستگاه‌ های شیائومی، ردمی و پوکو، برنامه شماره‌گیری را باز کنید و *#*#۶۴۸۵#*#* را تایپ کنید.  یک بار دیگر، می‌توانید battery health secret code + the phone’s brand name را جستجو کنید تا کد مناسب دستگاهی را که در حال آزمایش هستید بیابید.

در مقابل برچسب MB_06  سلامت باتری نشان داده می شود. سلامت باتری ضعیف به این معنی است که باتری تلفن در پایان چرخه عمر خود است و نیاز به تعویض دارد.

تست گوشی دست دوم شیائومی

۳- تست GPS

*#*#۱۴۷۲۳۶۵#*#*

کد بالا برای تست GPS تلفن است که می توانید عملکرد آن را بررسی کنید و سیگنال و داده های مکان را دریافت نمایید.

۴- فعال کردن حالت تست عمومی

 *#۰*#

کد بالا برای فعال کردن تست عمومی مواردی چون رنگ، لمس و ال ای دی می باشد. از ورژن دستگاه گرفته تا دوربین جلو را می توان به صورت مجزا آزمایش کرد.

کد تست گوشی

۵- بررسی نرم افزار و سخت افزار

*#۱۲۵۸۰*۳۶۹#

می‌توانید اطلاعات مربوط به نرم‌افزار و سخت‌افزار گوشی خود مانند نسخه سیستم عامل یا ساخت مدل را بررسی کنید.

تست گوشی قبل خرید

۶- بررسی اطلاعات سیستم عامل

*#*#۴۹۸۶*۲۶۵۰۴۶۸#*#*

این یک کد امنیتی مهم است زیرا می توانید از آن برای بررسی اینکه آیا سیستم عامل دستگاه شما دستکاری شده است یا خیر استفاده کنید. در بسیاری از موارد، روت کردن یک دستگاه، سیستم عامل را تغییر می‌دهد، بنابراین به شما کمک می‌کند بفهمید که آیا گوشی از سیستم عامل اصلی استفاده می‌کند یا خیر.

سوالات متداول

هنگام خرید گوشی چه چیزهایی را چک کنیم؟

مشخصات فنی مانند رم، دوربین، حافظه و صفحه نمایش را بررسی کنید. عمر باتری، قابلیت اتصالات، کیفیت صفحه نمایش و قیمت و برند را ارزیابی کنید.

جمع بندی

برای تست سخت افزار یک گوشی اندروید دست دوم قبل از خرید، می توانید از کدهای مخفی استفاده کنید. این کدها کارکردهای مختلفی دارند و به شما اطلاعاتی در مورد وضعیت سخت افزاری گوشی می دهند. شما باید با توجه به برند گوشی خود از کد مخصوص به آن استفاده نمایید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

۶ تا از بهترین کد تست گوشی دست دوم قبل از خرید را بررسی کردیم. با استفاده از این کدها می توانید از کارکرد صحیح گوشی قبل خرید مطمئن شوید. اگر شما از کد دیگری جهت تست قطعات گوشی دست دوم استفاده کرده اید، آن را به ما و دیگران در بخش نظرات این پست معرفی کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
ممنونیم، امتیاز شما ثبت شد 🙂

بیشتر بخوانید

چگونه یک گوشی کارکرده بخریم؟ راهنما و نکات مهم خرید گوشی دست دوم
روش های فهمیدن دست دوم بودن گوشی ، راهنما و نکات مهم خرید گوشی کارکرده

نظرات

×