Project Glass:عینک جدید گوگل که دنیای مجازی و حقیقی با یکدیگر ادغام میکند

چندی پیش در مورد ساخت نمونه اولیه لنز با نمایشگر بیسیم توسط آقای بابک پرویز مطلبی را منتشر کردیم،حال امروز کمپانی گوگل از پروژه جدید خود به نام Project Glass که یک عینک با استفاده از تکنولوژی حقیقت افزوده (Augmented reality) میباشد به طور رسمی پرده برادی کرد.

انزل وب

در ابتدا باید بگوییم که آقای بابک پرویز در این پروژه به طور رسمی حضور دارد و شاید این عینک گوگل گامهای اولیه برای تولید نمایشگرهای در لنز بی سیم وی میباشد.

انزل وب

در ویدیوی منتشر شده از این عینک، شخص میتواند از طریق آن براحتی ایمیل های خود را مشاهد و چک کند،به وسیله صدا به عینک فرمانهای صوتی دهد (چیزی شبیه به نرم افزار Siri اپل)،پروفایل گوگل پلاس خود را مشاهده و با دستان خود چت کند،از وضعیت آب و هوا اطراف خود مطلع گردد،از محیط فیلمبرداری و عکسبرداری کند و به طور خلاصه  کارهای شگفت انگیزی که بیشتر عادت آنها را در فیلم های تخیلی ببینیم را انجام دهد.

انزل وب

قابلیت های این عینک به عنوان یک نمونه اولیه بسیار فوق العاده و کاربردی میباشد اما گوگل اعلام کرده که هنوز تا مرحله تولید انبوه به یک یا چند سال زمان نیاز است.

انزل وب

این عینک از سیستم عامل موبایل اندورید،یک نمایشگر کوچک و سیستمی که بر روی فریم عینک قرار گرفته و توانایی تشخیص حرکات چشم،فرمانهای صوتی،عکس و فیلمبرداری را داراست استفاده میکند.نکته جالب دیگر Project Glass این است که در این عینک از وجود شیشه خبری نیست و بیشتر این محصول شبیه به یک فریم خالی عینک میباشد!

انزل وب

ویدیو مربط به Project Glass را از اینجا مشاهده کنید.

منابع خارجی:+،+،+

ویرایش و ترجمه:انزل وب

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

تفاوت ها و تشخیص تاچ با ال سی دی و گلس گوشی
بررسی کامل : تفاوت ها و تشخیص تاچ با ال سی دی و گلس گوشی
شیشه نامرئی

نظرات