آموزش و راهنما کامل مبتدی تا حرفه ای عکاسی از ملک برای بازخورد بهتر

آموزش و راهنما کامل مبتدی تا حرفه ای عکاسی از ملک برای بازخورد بهتر

عکاسی از املاک و مستغلات 🏘️ نکات ریزی دارد که با رعایت آنها میتوانید یکسری عکس خوب و با کیفیت از خانه ، آپارتمان ، مغازه ، ویلا و.. مدنظر تهیه کنید. در این مطلب انزل وب آموزش و راهنما کامل مبتدی تا حرفه ای شدن عکاسی از ملک برای بازخورد بهتر را به شما آموزش می دهیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

آموزش عکاسی از املاک

How to Take Real Estate Photos

عکاسی از املاک یک نوع عکاسی تجاری محسوب می شود که در آن عکاس از خانه یا ملکی که برای فروش است عکس های حرفه ای می گیرد. آژانس های املاک یا صاحبان املاک عکاسان حرفه ای را استخدام می کنند تا از خانه های آنها عکس بگیرند تا خریداران را به خود جذب کنند. این عکس ها در شبکه های آنلاین آژانس های املاک و کاتالوگ های آنها ذخیره می شوند. وظیفه عکاسان املاک این است که عکس های بیرون و داخل خانه را جذاب جلوه دهند تا خریداران برای خرید خانه ها ترغیب شوند. در حالی که در عکاسی پرتره سوژه شما خود خریدار است اما در عکاسی از ویلا شما برای اشخاص خاص دیگری عکاسی می کنید.

آموزش عکاسی از خانه

طریقه گرفتن عکس از خانه و ویلا

دوربین دیجیتال، لنز زاویه باز (Wide) و تله، سه پایه و هم چنین پروژکتور تجهیزات اولیه ای هستند که هر عکاس حرفه ای برای عکاسی از املاک به آنها نیاز دارد. قبل از اینکه شروع به عکاسی کنید لازم است نکاتی را رعایت کنید.

لیست شات

یک لیست شات تهیه کنید. با مشاور املاک  یا صاحب خانه و ویلا مشورت کنید و لیستی از عکس های بیرون و داخل خانه تهیه کنید. با عکس های بیرون خانه شروع کنید و هر ویژگی جذابی مثل استخر، گلخانه و باغ را برجسته کنید و حداقل از ۵ زاویه مختلف عکس بگیرید. با هماهنگی مشاور املاک و صاحب خانه بهترین اتاق خوابها را انتخاب کنید و حداقل از۳ زاویه مختلف عکاسی کنید.

آماده کردن تجهیزات

چند روز قبل از عکاسی لیستی از تجهیزاتی که نیاز دارید تهیه کنید. اگر دوربین جدیدی دارید مطمئن شوید که تنظیمات آن را یاد گرفتید و می توانید از آن استفاده کنید. از شارژ باتری دوربین و پروژکتور خود مطمئن شوید. حتما قبل از عکاسی کارت حافظه دوربین خود را چک کنید که فضای کافی برای ذخیره عکس داشته باشد.

فضای تمیز

اگر قرار است از خانه ای عکاسی کنید که هنوز در آن ساکن هستند از صاحب خانه بخواهید که وسایل غیر ضروری را به خارج از کادر عکاسی انتقال دهد و یک فضای تمیز برای عکاسی آماده کند. قبل از شروع عکاسی در خانه قدم بزنید. به این ترتیب شما زوایای مورد نظر خود را پیدا خواهید کرد.

عکاسی از خانه

انتخاب روز مناسب برای عکاسی

زمان بندی خود برای عکاسی را زمانی از روز انتخاب کنید که نور بیرون فضای خانه مایل و ملایم باشد چرا که نور شدید آفتاب چشم بیننده را خیره می کند. اما توجه کنید که به اندازه کافی روشن باشد. شما می توانید صبح زود و یا اواخر بعدازظهر که اشباع نوری کمتر است عکاسی خود را شروع کنید. توجه کنید از عکاسی در روزهای ابری خودداری کنید چرا که نور کافی برای شفافیت عکس های شما وجود ندارد.

۹ نکته برای عکاسی از خانه

اگر شما روابط عمومی بالایی دارید و قصد دارید از املاک عکاسی کنید. اگر شما به فکر یک منبع درآمد ثابت و مشتاق یادگیری هستید به آموزش عکاسی از املاک برای بهبود کیفیت عکس هایی که می گیرید توجه کنید. در واقع بی نظمی یکی از عواملی است که ما به آن عادت کرده ایم. قبل از عکاسی محیط داخل خانه را مرتب کنید. به هم ریختگی باعث کوچکتر نشان دادن فضاها در عکاسی از املاک می شود.

دور کردن عوامل مزاحم

عکس آگهی املاک باید فاقد هر گونه عنصر مزاحم مثل کابل تلفن، سطل زباله و هم چنین رهگذران باشد. یک عکس تمیز و عاری از هر گونه عوامل مزاحم این امکان را به مخاطب می دهد که خانه را در ذهن خود تصور کند. بنابراین عوامل متغیر و مزاحم را دور کنید. بیشتر عکاسان مبتدی فکر می کنند قرار دادن وسایل بیشتر در عکس باعث جذب مخاطب بیشتر می شود. زمینه شلوغ باعث سردرگمی خریدار خواهد شد. با ساده نگه داشتن فضا بلافاصله بیننده متوجه منظور و هدف عکاس خواهد شد. توصیه می کنیم تصاویر خود را برای بیننده آسان کنید تا موضوع را راحت تر درک کند.

عکاسی دقیق و تمیز

یکی از نکته های مهم در آموزش عکاسی از املاک این است که مطمئن شوید سه پایه دوربین را درست تنظیم کرده اید تا خطوط عمودی عکس های داخل خانه دقیق و به صورت مستقیم از بالا به پایین باشند. گاهی لازم است فضا را خودتان جذاب کنید. به وسیله وسایل تزیینی می توانید جلوه خاصی به فضا دهید. ترجیحا عکاسی را با یک لنز پرایم (Prime) 50 میلی متری شروع کنید. زیرا عکس ها را صاف تر از یک لنز ۸۵ میلی متری نشان می دهد. سعی کنید عکاسی خلاقانه داشته باشید. عکس های تکراری و تقلیدی فقط به درد زباله می خورد.

ارتفاع سه پایه

ارتفاع سه پایه را طوری تنظیم کنید که از چشم بیننده ۵.۵ فوت باشد که ظاهر اتاق را متناسب نمایش دهد و خطوط را صاف و عمودی نگه دارد. شما باید از یک سه پایه محکم برای این کار استفاده کنید. این نکته بسیار مهم در آموزش عکاسی از واحد آپارتمان است. سه پایه دوربین را بدون حرکت نگه می دارد و از تار شدن عکس که ممکن است بر در اثر لرزش دست های شما اتفاق بیفتد، جلوگیری می کند. تنظیم ارتفاع یکسان عکس ها را یک دست و صاف نشان خواهد داد. توجه کنید که ثبات در عکاسی از خانه بسیار مهم است. اگر شما با سرعت پایین شاتر عکاسی می کنید توجه کنید که حتی فشار دادن شاتر ممکن است باعث لرزش دوربین شود. بنابراین بهتر است از ریموت استفاده کنید. برای رفع مشکل تاری عکس ها حتما موارد فوق را رعایت کنید.

عکاسی از املاک

استفاده از نور طبیعی

برای عکاسی از فضای بیرونی نور صبح زود و یا اواخر عصر استفاده کنید که شدت نور ملایم تر است. برای فضای داخلی با نور و چراغ های روشن عکس بگیرید. عکس آگهی ملک با چراغ های روشن دلپذیرتر خواهد بود. در زمان عکاسی پرده ها را باز کنید تا نور طبیعی وارد فضای داخلی شود. از فلاش برای از بین بردن سایه ها استفاده کنید.

عکس آگهی املاک

ویترین های خانه

برای داشتن عکس با کیفیت نقطه خاص خانه را پیدا کنید مثل استخر، کابینت های مدرن و جدید، شومینه در اتاق نشیمن و یا پنجره های سرتاسری و آنها را در عکس های خود بگنجانید. از فضای داخل کمدها عکاسی نکنید. اگر کمدها سفارشی یا دارای جذابیت خاصی هستند می توانید کار خود را با عکاسی از آنها تمام کنید. اگر آشپزخانه یا کانتر دارای سنگ های مرمری یا کوارتز هستند از آنها از نزدیک عکس بگیرید. از لوازم جانبی موجود در خانه مثل آسانسور، لاندری و شوتیگ زباله عکس بگیرید. لوازم جانبی قیمت خانه را به طور چشم گیری افزایش می دهند.

عکاسی از گوشه ها

اگر شما مستقیم در یک اتاق عکاسی کنید، عکس ممکن است اعوجاج داشته باشد. بهترین کار این است که در گوشه اتاق بایستید. در این صورت دید کامل تری خواهید داشت. این یک نکته مهم در آموزش عکاسی از املاک است. در واقع این منظره ای است که در هنگام ورود به اتاق مشاهده می کنید. برای عکاسی از آشپزخانه هایی که به صورت L هستند و یا جزیره ای هستند این نوع عکاسی مناسب است.

استفاده از ویژگی های تکنیک HDR

محدوده دینامیکی چشم ما بسیار گسترده تر از دوربین عکاسی است. بنابراین در نور طبیعی تکنیک HDR به شما برای گرفتن عکس با کیفیت مناسب کمک خواهد کرد. این تکنیک کمی زمان بر است اما تسلط بر آن سخت نیست. شما می توانید با استفاده از این تکنیک چند عکس کم نور و پر نور بگیرید. سپس آنها را در نرم افزار مناسب ادغام کنید.

استفاده از نورپردازی اشباع شده

تکنیک HDR در اکثر مواقع راهکاری کاربردی است. اما بهتر است برای نتیجه بهتر نورپردازی اشباع شده را هم یاد بگیرید. در این تکنیک شما به طور همزمان از نور طبیعی و نور فلاش برای گرفتن عکس ها در نور طبیعی استفاده می کنید. این نوع عکاسی برای عکاسی از املاک بسیار مناسب است. محیط را روشن و با نور طبیعی نشان خواهد داد.

تعداد زیاد عکس ها

هر چه تعداد زیادتری عکس بگیرید دست شما برای انتخاب آنها بازتر است. از هر اتاق در زوایای مختلف و با نور دهی های متنوع عکس بگیرید. داشتن تعداد زیادی عکس بهتر از نداشتن آن است. سپس با نرم افزارهای ادیت می توانید کمی آنها را ویرایش کنید تا عکس های با جلوه مناسب داشته باشید. سعی کنید از آشپزخانه و اتاق ها از زوایای مختلف عکس بگیرید. همچنین عکس برداری مستقیم حس بهتری را در بیننده ایجاد می کند.

نظرات و پیشنهادهای شما؟

اگر می خواهید به یک عکاس حرفه ای در زمینه املاک شوید و یا می خواهید عکاسی از املاک را به شغل ثابت خود انتخاب کنید، رعایت نکات بالا را به شما توصیه می کنیم. در مطلب آموزش و راهنما کامل مبتدی تا حرفه ای عکاسی از ملک برای بازخورد بهتر نکات اولیه و حرفه ای را برای شروع کار عکاسی بیان کردیم. پیشنهاد شما برای آموزش عکاسی از ویلا چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب مرتبط

آموزش 7 روش کاهش و جلوگیری از صدای تردمیل در آپارتمان و خانه
آموزش ۷ روش کاهش و جلوگیری از صدای تردمیل در آپارتمان و خانه

نظرات