روش حذف ویروس FBI در گوشی های اندروید

آموزش ۴ روش حذف ویروس FBI در گوشی های اندروید

اگر دستگاه اندرویدیتان قفل شده است و در نوار اعلانات پیامی مشابه “توجه! دستگاه شما به دلایل امنیتی قفل شده است” مشاهده می کنید که از شما می خواهد پولی پرداخت کنید، دستگاه شما به ویروس FBI moneypak آلوده شده است! در ادامه این مطلب انزل وب روش های از بین بردن و حذف ویروس FBI در گوشی های اندروید را آموزش میدهیم.

آموزش نحوه حل مشکل و از بین بردن ویروس FBI گوشی اندروید

How to Remove FBI Virus from Android Smartphones

قبلاً در انزل وب با خطرناک ترین ویروس های اندروید و روش خلاص شدن از آن ها آشنا شدیم. این نوع از برنامه های مخرب معمولاً از طریق سایت های معتبری که هک شده اند منتشر می شوند و پس از دانلود، با حیله و فریب قربانی را به نصب نرم افزاری که در واقع ویروس مخرب FBI است هدایت می کنند. هنگامی که ویروس نصب می شود، باج افزار FBI پیامی جعلی نشان می دهد و تظاهر می کند از طرف مراجع قانونی ارسال شده است و ادعا می کند دستگاه اندرویدی شما بخاطر نقض کپی رایت، اسپم کردن و غیره بلاک شده است.

باج افزار FBI دسترسی شما را از دستگاهتان میگیرد و هر بار که بخواهید قفل گوشی را باز کنید پیامی به شما نشان می دهد و از شما می خواهد که بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار واریز کنید تا گوشیتان آزاد شود. سپس ویروس FBI ادعا می کند که تمام فایل های شما را رمزنگاری کرده است که ادعایی واهی بیش نیست.

fbi virus screenshot

طریقه پاکسازی ویروس FBI اندروید بدون آنتی ویروس

در صورتی که دستگاه اندرویدی شما به باج افزار مخرب FBI آلوده شده است با انزل وب همراه باشید تا طریقه پاکسازی آن را بدون نیاز به آنتی ویروس در اختیار شما قرار دهیم. لطفاً تمام مراحل را به ترتیب انجام دهید.

نحوه حذف ویروس مخرب FBI از دستگاه اندروید

ویروس FBI از یک پنجره ی pop-over استفاده می کند که اگر سعی کنید آن را کنار بزنید دوباره ظاهر می شود و به شما اجازه نمی دهد که وارد بخش تنظیمات تلفن شوید و نرم افزار ویروسی را حذف کنید. حتی با ری استارت کردن دستگاه هم این مشکل حل نمی شود چرا که ویروس FBI پس از راه اندازی مجدد دستگاه به سرعت اجرا می شود و کار خود را از سر می گیرد. برای دور زدن این صفحه، باید دستگاه را در حالت Safe mode روشن کنیم.

روشن کردن دستگاه های مختلف در حالت Safe mode

۱- روش اول حذف ویروس fbi از گوشی که روی بیشتر دستگاه های اندرویدی که به اندروید خالص نزدیکتر هستند کار میکند

 • دکمه خاموش کردن دستگاه را فشار داده و نگه دارید.
 • فهرستی روی دستگاهتان ظاهر خواهد شد. گزینه ی خاموش کردن (Power off) را لمس کرده و نگه دارید.
 • اگر اتفاقی نیافتاد به جای خاموش کردن (Power off)، راه اندازی مجدد (Reboot) را لمس کرده و نگه دارید.

fbi virus power off

پنجره ای باید ظاهر شود و از شما بپرسد که آیا می خواهید وارد Safe mode شوید یا خیر. روی OK کلیک کنید.

fbi virus reboot

اگر موفق شده باشید که وارد حالت Safe mode شوید، در قسمت پایین و چپ صفحه می توانید نوشته ی Safe mode را مشاهده کنید.

fbi virus safe mode

روش دوم مخصوص گوشی های سامسونگ گلکسی

 • دستگاه تلفن همراهتان را خاموش کنید.
 • دستگاه را روشن کرده و پشت سر هم دکمه ی “خانه” را فشار دهید.
 • اگر با موفقیت وارد Safe mode شده باشید نوشته ی Safe mode را در قسمت پایین و سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد.

روش سوم مخصوص گوشی گلکسی S3 و سایر دستگاه ها

 • دستگاه تلفن همراهتان را خاموش کنید.
 • دستگاه را روشن کرده و دکمه ی کم کردن صدا، زیاد کردن صدا یا هردو را (در گوشی های مختلف متفاوت است) نگه دارید.
 • اگر با موفقیت وارد Safe mode شده باشید نوشته ی Safe mode را در قسمت پایین و سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد.

حذف ویروس مخرب از گوشی اندروید پس بوت به Safe Mode

ویروس FBI در اندروید تحت عناوین مختلفی در دستگاه اندرویدی نصب می شود. در این مرحله، ما برای شناسایی و حذف ویروس FBI یا پلیس اقدام میکنیم.

۱- برای حذف ویروس FBI از دستگاه اندرویدیتان ابتدا به فهرست تنظیمات بروید و سپس برنامه ها (Apps) یا مدیر برنامه (Application manager) را انتخاب کنید.

fbi virus setting

۲- با این کار فهرستی از برنامه های نصب شده به شما نمایش داده حواهد شد که ویروس FBI اندروید نیز تحت یکی از عناوین BaDoink Video Player, Network Driver System, Video Render System Security 1.0 or Adobe Flash Update در آن جا موجود است.

fbi virus app

۳- برنامه مربوطه را لمس کرده و سپس گزینه ی لغو نصب (Uninstall) را بزنید.

fbi virus uninstall

اگر دکمه لغو و نصب خاکستری شده است به مسیر: تنظیمات>امنیت>سرپرست های دستگاه بروید. برنامه ی ویروسی را لمس کرده و غیرفعال کردن و سپس OK را بزنید. دستگاه را مجدداً راه اندازی کرده و ویروس FBI را حذف کنید.

۴- پس از حذف برنامه ای که به ویروس FBI آلوده بود، دستگاه خود را ری استارت کنید. سپس می توانید جهت اطمینان با استفاده از یک نرم افزار آنتی ویروس معتبر دستگاه خود را اسکن کنید.

روش دوم : حذف ویروس FBI اندروید با آنتی ویروس و ابزار امنیتی

اگر از طبق روش های بالا موفق به رفع مشکل ویروس FBI در اندروید نشدید و یا اینکه هنوز احتمال ویروسی بودن دستگاه خود را میدهید بهتر است گوشی خود را توسط ابزار امنیتی و آنتی ویروس ها اسکن و پاکسازی کنید ، برای اینکار مادو برنامه خوب جهت از بین بردن ویروس FBI به صورت کامل در انزل وب به شما معرفی میکنیم. همچنین برای فهمیدن علائم وجود برنامه های مخرب پیش از این در انزل وب ۱۴ نشانه که زنگ خطر ویروسی شدن گوشی های اندروید است را با شما در میان گذاشتیم.

حذف ویروس FBI از گوشی اندروید با آنتی ویروس Zemana Mobile Antivirus

Zemana Mobile Antivirus یک برنامه رایگان آنتی ویروس برای شناسایی و حذف برنامه های مخرب گوشی میباشد که شما از طریق آن میتوانید دستگاه خود را اسکن و برای حذف ویروس fbi در اندروید اقدام کنید.

حذف ویروس FBI

پس از نصب، برنامه را اجرا و بر روی Full Scan تپ کنید.

حذف ویروس FBI از گوشی اندروید

اسکن برنامه ها شروع خواهد شد که بسته به برنامه های نصب شده بر روی گوشی ممکن است زمان بر باشد.

 ویروس FBI در اندروید

پس از شناسایی برنامه های مخرب که احتمالا ویروس fbi moneypak هم جزو آنهاست بر روی دکمه Delete All برای حذف آنها تپ کنید.

آموزش حل مشکل ویروس FBI در اندروید توسط  Avast! Ransomware Removal

علاوه بر برنامه بالا شما میتوانید از برنامه حذف ابزار مخرب و باج افزار اندروید avast! Ransomware Removal نیز استفاده کنید. قبلا در مورد باج افزار ها و نحوه پاک کردن آنها به صورت کامل در انزل وب صحبت کردیم که برای اطلاع بیشتر حتما مطلب مورد نظر را بخوانید.

پس از نصب برنامه آن را اجرا کنید ، اگر دسترسی مستقیم به گوشی خود ندارید میتوانید با وارد شدن به حساب گوگل پلی (جیمیل) خود از روی کامپیوتر و مرورگر به صورت ریموت برنامه را نصب کنید.

آموزش حل مشکل ویروس FBI در اندروید توسط Avast! Ransomware Removal

پس از اجرا، برنامه راهنما و دستور العمل کار را نمایش و سپس به صورت خودکار شروع به اسکن گوشی میکند.

حذف ویروس FBI از گوشی های اندروید

پس از اتمام کار حذف ویروس FBI از گوشی به صورت کامل انجام میشود که در صورتی که این مورد موفقیت آمیز بود میتوانید برنامه را از روی گوشی خود پاک کنید.

حذف ویروس FBI از گوشی های اندروید با بازگشت به تنظیمات کارخانه

اگر با استفاده از تمامی روش های بالا همچنان موفق به پاکسازی کامل ویروس های جدید اندروید مثل ویروس FBI نشدید تنها راه حل بازگشت به تنظیمات کارخانه (Reset Factory) است.

AndroidPIT-google-play-not-working

اینکار باعث از دست رفتن اطلاعات گوشی یا تبلت شما میشود پس قبلا از آن از داده های خود حتما بکاپ بگیرید ، برای آشنایی با انجام ریست فکتوری در اندروید میتوانید مطلب قبلی ما در مورد رفع مشکل فعال سازی ، وصل شدن و نصب Google play service اندروید بخوانید.

نظر و پیشنهاد شما چیست؟

تجربه خود را از مواجه با ویروس FBI و استفاده از این آموزش انزل وب برای پاک کردن ویروس FBI moneypak با ما در میان بگذارید. اگر روش دیگری برای حذف ویروس FBI می شناسید لطفاً آن را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

باج افزار چیست ؟ روش های حذف و مقابله با باج افزار و آشنایی با انواع آن
باج افزار چیست ؟ روش های حذف و مقابله با باج افزار و آشنایی با انواع آن

نظرات

 • Sajad says:

  Aaaaaaaaali bud vaghean fk kardam bayad gushimo dur bendazam merc

  0
 • امیر محمد says:

  خدا خیرتون بده واقعا نجاتم دادید یه دنیا ممنون
  گوشی من اس ۵ هست با روشن کردن و نگه داشتن دکمه صدا کم به safemod رسیدم و با حدف اپلیکشن ویروسی مشکلم حل شد
  ترخدا مراقب باشید مخصوصا صفحه های تبلیغاتی سایت های پورن که ناخاسته باز میشن و ناخاسته اپلیکشن رو واستون دانلود میکنن رو به هیج عنوان نصب و باز نکنین کلا هیچ اپلیکشن که به جز از گوگل پلی و بازار دانلود نکردید رو نصب و باز نکین سریع اطلاعات که ناخاسته دانلود یا نصب میشن رو بدون باز کردن حدف کنین

  0
 • یاس says:

  دمتون گرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررم واقعا اعصابم ریخته بود بهم

  0
 • mohsen says:

  سلام خدا خیرتون بده گوشی من g5 سامسونگ بود با فشار دادن کلید کم کردن صدا و روشن کردن همزمان تونستم به تنظیمات برسم

  0
 • سلام says:

  سلام
  من امشب گرفتار باج افزار FBI شدم و به هیچ وجه نمیتوانستم وارد گوشی ام که LG-G6 است بشوم داشتم سکته میکردم. ولی با روش هایی که گفتید بالاخره موفق شدم به حالت safe mode گوشی وارد شوم و آنرا حذف کنم
  ممنون از راهنمایی مفیدتان

  0
 • یاسین says:

  آقا من امروز ظهر گرفتارش شدم ، هرکاری کردم نتونستم تبلتو خاموش کنم ، رفتم فلشش کردم درست شد ، به نظره من یه کارت اس دی کارت بخرید و هرچی اطلاعات دارید بریزید تو اون یا هارد اکسترنال ، چون اگه این ویروس بیاد تو دستگاهتون مثه من همه چیزه دستگاهتون از کار بیوفته ، راهی جز فلش کردن ندارید که اطلاعاتتونم میپره

  0
 • safa ghezel says:

  سلام مال اچ تی سی چطور انجام داده میشه. لطفا کمک کنید

  0
 • امیر says:

  سلام دوستان منم گرفتاراین بدافزارfbianشدم باتمام روشاتون امتحان کردم نشد گرفتارشدم اطلاعاتم بافلش کردن نمیخوام حذف شه لطفاکمکم کنیدممنون

  0
 • رضا says:

  اقا دمتون گرم برای گوشیه یکی از اطرافیان از طریق نصب برنامه ی سایت پ.ور.ن هاب ک تو اینستا تبلیغ کرده بودن ویروس وارد گوشیش شده بود ک با سیف مود تونستم پاکش کنم

  0
 • حبیب says:

  زبان تشکر برای این راهنمایی ندارم
  تشکر از بابت ازبین بردن ویروس FBI
  برای شما آرزوی موفیت روزافزون دارم

  0
 • مهدی says:

  سلام
  گوشی J7 PRIME من با این مشکل مواجه شده ولی به هیچ وجه نمیتوانم گوشی را خاموش کنم و دکمه ها کار نمیکند. لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  0
 • ارمان says:

  دوستان من یک نمونه از این باج افزار گوشیم گرفت تونستم بدون فلش و سیف مود پاک کنم ، باج افزار های فیک اف بی ای نیاز به اینترنت برای صفحه لاگین کد دارن ، گوشی رو خاموش کنید نت رو قطع کنید وای فای اگر دیتا موبایل هستش سیم رو خارج کنید ، روشن کنید صفحش ناقص بالا میاد ، برید تب ۳ از پایین سمت چپ قسمت دریافت اطلاعاتش ، صفحش بارگزاری نمیشه علامت میاد روش بزنید ازش خارج میشه و میتونید پاکش کنید ، اگر گوشیتون اندرویدش ۵ به بالا باشه ۱۰۰٪ سیف مود داره که راحت ترین راه هستش و کد پین سیف مود هم خودتون تعریف کردید ، فلش زدن راحته اما اطلاعاتتون پاک میشه که واسه من مهم بود ، ۳ مدل مختلف از این باج افزار رو فایلشو تونستم استخراج کنم اگر جایی نیاز بود بگید بفرستم که معرفی کنید مدل هاشو .
  مدل گوشی هایی که تست کردم :
  گلکسی s8 ، اولا OALE X3 و LG G4 و سونی Z5 کامپکت بود گوشی دیگ نداشتم روش رو تست کنم همشون یا از روش خودم درست شد یا از روش سیف مود نیاز به فلش نداشتن هزینه نکنید

  0
 • عرفان says:

  اقا دستت درد نکنه واقعا ممنون خدا خیرت بده

  0
 • امیرپاشا حسینی says:

  با تشکر از سایت خوبتون واقعا توضیحات خوب و کاملی بود…

  0
 • Rezadeist says:

  سلام و خسته نباشید. من دیشب گوشیم همین ویروس رو گرفت و حالا اصلا با گوشی هیچ کاری نمیتونم بکنم حتی توی تنظیمات هم نمیره خاموش هم نمیشه که بزارمش روی حالت safe mode نمیدونم چیکار باید بکنم. گوشی من A7 2016 هستش و اندرویدش ۶ هست. خیلی خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنید.

  0
 • علی حسینی says:

  عالی بود .دم هر چی ایرانیه بامعرفته گرم.ممنونم

  0
 • علی says:

  بسیار سپاسگزارم. واقعا مطالبتون فوق العادس

  0
 • امین says:

  سلام .
  رو اندروید ۲.۳ حتی وارد ریکاوری و safe mode گوشی هم نمیشد…تنها راهش فقط فلش بود
  ایا راهی جز فلش وجود داره ؟؟؟

  0
 • Khald says:

  سلام گوشی HTC desire 728دو سیم کارت ویروس boost گرفته و از روشهای زیادی پاک نشد و روش safe mode هم نداره لطفا راهنمایی کنید ممنون

  0
 • Hossein says:

  در حالتsafe mode
  هستم ولی پین کد میخواد، هر کدی میزنم میگه اشتباه
  خواهشا کمک

  0
 • علی محمدی says:

  سلام
  گوشی تو حالت safe mode ازم پین کد میخواد. تو رو خدا کمکم کنید.

  0
 • AmirAli says:

  سلام من الان گوشیم روحالت safe mode هستش و ولی هرچی رمز گوشیمو میزنم میگه رمزم اشتباهه

  0
 • mahnaZ says:

  تا همیشه دعاتون میکنم .داشتم سکته میکردم از ترس.گوشیم هییییچ کاری نمیکرد رفتم با گوشی مامانم تو گوگل سرچ زدم ک دیدم شما اینارو نوشتین انجام دادم درست شد.الهی خیر ببینید

  0
 • Alireza says:

  سلام کسی این ویروس نداره؟ واقعن به این ویروس نیاز دارم.

  0
  • ارمان says:

   دوستان من یک نمونه از این باج افزار گوشیم گرفت تونستم بدون فلش و سیف مود پاک کنم ، باج افزار های فیک اف بی ای نیاز به اینترنت برای صفحه لاگین کد دارن ، گوشی رو خاموش کنید نت رو قطع کنید وای فای اگر دیتا موبایل هستش سیم رو خارج کنید ، روشن کنید صفحش ناقص بالا میاد ، برید تب ۳ از پایین سمت چپ قسمت دریافت اطلاعاتش ، صفحش بارگزاری نمیشه علامت میاد روش بزنید ازش خارج میشه و میتونید پاکش کنید ، اگر گوشیتون اندرویدش ۵ به بالا باشه ۱۰۰٪ سیف مود داره که راحت ترین راه هستش و کد پین سیف مود هم خودتون تعریف کردید ، فلش زدن راحته اما اطلاعاتتون پاک میشه که واسه من مهم بود ، ۳ مدل مختلف از این باج افزار رو فایلشو تونستم استخراج کنم اگر جایی نیاز بود بگید بفرستم که معرفی کنید مدل هاشو .
   مدل گوشی هایی که تست کردم :
   گلکسی s8 ، اولا OALE X3 و LG G4 و سونی Z5 کامپکت بود گوشی دیگ نداشتم روش رو تست کنم همشون یا از روش خودم درست شد یا از روش سیف مود نیاز به فلش نداشتن هزینه نکنید

   0
 • رضا says:

  باسلام متاسفانه موقعی که دستگاه رو روشن مینکنم ودر حالت safemode یک پین کد روی صفحه گوشی پدیدار میشه هرچی رمز پین کد سیم کارت و خود گوشی رو میزنم عمل نمیکنه کمک کنید لطفا
  باتشکر

  0

تبلیغات متنی