پرسنتا
ذخیره و پست مجدد استوری ها با استفاده از آرشیو استوری و استوری هایلایت اینستاگرام

آموزش کامل استفاده از قابلیت آرشیو استوری و استوری هایلایت اینستاگرام

همانطور که می دانید استوری هایی که در اینستاگرام قرار می دهیم بعد از اینکه زمان انقضای آنها به سر رسید ( ۲۴ ساعت) از پروفایل ما پاک خواهند شد. با انتشار نسخه جدید اینستاگرام دو قابلیت بسیار جالب به نام های آرشیو استوری اینستاگرام (Archive Instagram Story) و استوری هایلایت (Story Highlights) به آن اضافه شده است که به وسیله آنها می توانید استوری هایتان را ذخیره، آرشیو و پست مجدد کنید. امروز در انزل وب قصد داریم نحوه ذخیره و آرشیو کردن استوری های منتشر شده و همچنین منتشر کردن دوباره استوری ذخیره شده اینستاگرام در پروفایل خود را به شما آموزش دهیم.

ذخیره و پست مجدد استوری توسط آرشیو استوری و استوری هایلایت اینستاگرام

How To Archive Instagram Story And Create Story Highlights On Instagram

در دوم آگوست سال گذشته بود که اینستاگرام قابلیت استوریز یا استوری را برای اولین بار معرفی کرد. استوریز به کاربران اجازه می دهد تعداد زیادی عکس را با قابلیت های بیش تری برای ویرایش و افزودن استیکر به آن ها در طول روز منتشر کنند. این قابلیت دقیقا مشابه با My Story اسنپ چت است و عکس هایی که به این روش آپلود می شوند در ۲۴ ساعت آینده حذف خواهند شد. بعد از آن بود که اینستاگرام قابلیت لایو استوری خود را معرفی کرد.

این قابلیت یکی از ویژگی های محبوب این سرویس به حساب می آید که از مردم عادی تا برندهای شناخته شده از آن برای اهداف مختلف استفاده می کنند. نحوه فعال کردن این ویژگی را قبلا در پست آموزش ایجاد لایو استوری دو نفره با دوستان و تقسیم صفحه لایو استوری در اینستاگرام آموزش دادیم. اما امروز می خواهیم در مورد دو قابلیت (آرشیو استوری اینستاگرام و استوری هایلایت) که جدیدا به اینستاگرام اضافه شده است صحبت کنیم. آموزش امروز انزل وب از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول در مورد ویژگی آرشیو استوری اینستاگرام و روش های غیرفعال کردن این ویژگی است. بخش دوم در مورد نحوه فعال کردن استوری هایلایت و پست مجدد استوری اینستاگرام، نحوه ویرایش و حذف استوری هایلایت است.

آرشیو استوری اینستاگرام برای دخیره کردن استوری در پروفایل شما

قبل از اینکه ادامه پست امروز انزل وب را مطالعه بفرمایید توصیه می کنیم پست آموزش و ترفند های قابلیت استوری (Story) و لایو استوری (Live Story) اینستاگرام را مطالعه بفرمایید. آرشیو استوری (Stories Archive) یکی از ویژگی های جدیدی است که به اینستاگرام اضافه شده است. با استفاده از آرشیو استوری شما می توانید تمام استوری های اینستاگرام تان را ذخیره کنید. این بدان معنا است که شما می توانید تمام استوری هایی که قبلا منتشر کرده اید را دوباره مشاهده کنید.

برای فعال کردن آرشیو استوری نیازی نیست شما کاری کنید چونکه به صورت پیش فرض فعال شده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید اضافه کردن عکس به استوری است. اینستاگرام استوری را به صورت اتوماتیک آرشیو می کند. برای مشاهده استوری های آرشیو شده شما روی آیکن Archive در پروفایلتان تپ کنید. در اینجا شما می توانید هم استوری ها و هم پست های آرشیو شده را مشاهده کنید. خیلی راحت مابین آرشیو پست ها و آرشیو استوری های جدید سویچ کنید.

آرشیو استوری اینستاگرام

اگر احساس می کنید که این ویژگی را جای دیگری دیده اید کاملا درست است. اسنپ چت سال گذشته یک ویژگی مشابه را به نام Memories منتشر کرد. بله اینستاگرام دوباره از اسنپ چت ایده گرفته است. تفاوتی که آرشیو استوری با Memories دارد این است که شما می توانید یک استوری آرشیو شده را یا با پست کردن آن و اضافه کردن آن به استوری فعلی و یا با استفاده از استوری هایلایت به اشتراک بگذارید که در بخش بعدی توضیح خواهیم داد. برای اضافه کردن نظر سنجی به استوری ها می توانید از پست آموزش ساخت نظرسنجی و رای گیری در ویدیو و عکس استوری اینستاگرام استفاده کنید.

جلوگیری از ذخیره استوری ها اینستاگرام

ویژگی آرشیو استوری در نسخه ۲۵ اینستاگرام در اندروید و iOS ظار شد. این به این معنا است که دیگر لازم نیست استوری های مورد علاقه خود را روی گوشی ذخیره کنید. تمام استوری ها در آرشیو استوری اینستاگرام شما ذخیره خواهند شد. اما اگر دوست ندارید این ویژگی را داشته باشید روش هایی برای غیرفعال کردن آرشیو استوری وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

روش ۱ – غیر فعال کردن آرشیو استوری ایسنتاگرام

برای غیر فعال کردن آرشیو استوری، روی پروفایل خود تپ کنید. روی آیکن فلشی که در جهت عقربه ساهت است  تپ کنید تا آرشیو ها را مشاهده کنید. اگر در یک صفحه خالی پیغام Add To Your Story را مشاهده می کنید روی Change Archive Controls in Settings ضربه بزنید. بعد Save to Archive را خاموش کنید.

غیر فعال کردن آرشیو استوری

اما اگر قبلا استوری ذخیره شده ای دارید باید به این صورت عمل کنید. اگر در یک صفحه خالی پیغام No Archived Posts را مشاهده می کنید روی Posts Archive (در اندروید) یا Archive (iOS) تپ کنید. به Stories Archive (در اندروید) یا Stories (در iOS) سویچ کنید و سعی کنید تنظیماتی که در بالا توضیح دادیم را برای غیرفعال کردن استوری آرشیو انجام دهید.

غیر فعال کردن آرشیو استوری

روش ۲ – غیرفعال کردن در تنظیمات آرشیو یا نگهداری استوری

برای غیرفعال کردن ذخیره خودکار استوری در آرشیو روی پروفایلتان تپ کنید. روی آیکن فلشی که در جهت عقربه ساعت است ضربه بزنید. روی آیکن … تپ کنید. بعد Settings را انتخاب کنید. حالا Save to Archive را خاموش کنید.

غیر فعال کردن آرشیو استوری

روش ۳- غیرفعال کردن ذخیره خودکار استوری اینستاگرام

روی پروفایل تان تپ کنید. روی آیکن … (در اندروید) یا آیکن چرخ دنده (در iOS) کلیک کنید تا options اینستاگرام را مشاهده کنید. از این لیست گزینه Story Settings را انتخاب کنید و بعد در زیر بخش Saving گزینه Save to Archive را خاموش کنید.

غیر فعال کردن آرشیو استوری

روش ۴ – آموزش غیر فعال کردن آرشیو استوری اینستاگرام

به جای تغییر تنظیمات اینستاگرام شما می توانید روی عکس پروفایل تان تپ کنید و و یک استوری جدید را شروع کنید. بعد از انجام این کار روی آیکن چرخ دنده تپ کنید و Save to Archive را که زیر بخش Saving است را خاموش کنید.

غیر فعال کردن آرشیو استوری


پست مجدد استوری اینستاگرام

ما بتازگی به شما آموزش اشتراک گذاری عکس و فیلم اینستاگرام بدون استفاده از برنامه جانبی توسط گزینه Regram معرفی کردیم اما همانطور که در بالا ذکر شد Stories Highlights یکی از روش های اینستاگرام است که به شما اجازه پست مجدد استوری های آرشیو شده اینستاگرام را می دهد. تفاوتی که بین استوری های عادی و استوری های هایلات شده وجود دارد این است که استوری های هایلایت بعد از ۲۴ ساعت ناپدید نمی شوند و در پروفایل شما تا زمانی که آن را پاک نکرده باشید باقی خواهند ماند.

این هایلایت ها در زیر عکس پروفایل شما نمایش داده می شوند. در این قسمت شما می توانید به استوری های نرمال خود دسترسی پیدا کنید. در اینجا شما ( و هر کس دیگری) می توانید تمام استوری هایلایت هایی که ایجاد کرده اید را مشاهده کنید. تا هروقت که بخواهید این استوری هایلایت ها در اینجا باقی خواهند ماند و هر وقت که بخواهید می توانید آنها را حذف کنید. اگر دوست دارید از استوری های شخص خاصی دیدن فرمایید پیشنهاد می کنیم پست چگونه بدون فهمیدن شخص مقابل استوری های اینستاگرام را مشاهده و دانلود کنیم ؟ را مطالعه بفرمایید.

آموزش منتشر کردن دوباره استوری ذخیره شده اینستاگرام

برای منتشر کردن دوباره استوری ذخیره شده اینستاگرام شما باید استوری هایلایت را از آرشیو استوری ایجاد کنید. برای ایجاد یک هایلایت از آرشیو استوری خیلی ساده بخش Archive را از پروفایلتان باز کنید. بعد روی آیکن … تپ کنید. این آیکن در گوشه راست – بالای صفحه است. بعد از منوی پاپ آپ گزینه Create Highlight را انتخاب کنید.

منتشر کردن دوباره استوری ذخیره شده اینستاگرام

حالا شما می توانید از میان عکس ها و ویدیوهایی که می خواهید بخشی و یا تمام استوری تان باشد را انتخاب کنید. همانطور که دوست دارید عکس ها و ویدیوها و استوری ها را از آرشیو انتخاب کنید. وقتی تمام شد روی Next تپ کنید. حالا به صفحه Title هدایت خواهید شد.

منتشر کردن دوباره استوری ذخیره شده اینستاگرام

در اینجا برای انتخاب یک کاور جدید روی Edit Cover تپ کنید. برای اضافه کردن عنوان به هایلایت روی Highlights تپ کنید. حالا روی Add تپ کنید. هایلایت در صفحه پروفایل اینستاگرام برای فالورهایتان منتشر خواهد شد.

منتشر کردن دوباره استوری ذخیره شده اینستاگرام

پست مجدد و ثابت کردن استوری ذخیره شده در پروفایل اینستاگرام با استوری هایلایت

علاوه بر هایلایت کردن استوری های آرشیو ما می توانیم استوری فعلی را هایلایت و منتشر کنیم. شما می توانید استوری فعلی تان را به یکی از هایلایت هایتان اضافه کنید. با تپ کردن روی عکس پروفایل استوری خود را مشاهده کنید. حالا روی Highlight در گوشه پایین – سمت راست تپ کنید. در اینجا برای ایجاد یک هایلایت جدید روی New تپ کنید. اگر با انتخاب New شما نمی توانیدعکس یا ویدیویی را در این بخش اضافه کنید به این معنا است که هایلایت با عکس یا ویدیویی که در حال حاضر با آن کار می کنید منتشر خواهد شد. اگر این چیزی اسا که می خواهید فقط نام هایلایت جدید را با انتخاب Add اضافه کنید.

پست مجدد استوری ذخیره شده به کمک استوری های هایلایت

 آموزش پاک کردن استوری هایلایت ها پروفایل اینستاگرام

اگر شما می خواهید هایلایت ها را از صفحه پروفایل خود پاک کنید خیلی ساده  دستتان را روی هایلایتی که در پروفایلتان دارید نگه دارید. روی Delete Highlight تپ کنید و بعد برای تایید روی Delete تپ کنید.

پاک کردن هایلایت استوری ها

ویرایش استوری هایلایت یا استوری ویژه اینستاگرام

برای ویرایش استوری هایلایت ها روی آن دستتان را نگه دارید تا گزینه ها ظاهر شوند. بعد روی Edit Highlight تپ کنید. در اینجا شما می توانید عکس ها و ویدیوها را با ضربه زدن روی هر کدام که می خواهید حذف کنید.اگر شما روی عکس یا ویدیو در هایلایتتان تپ کرده باشید یک گزینه برای پاک کردن هایلایت تان ظاهر خواهد شد. اگر دوست دارید آن را پاک کنید روی Delete تپ کنید. اگر قصد دارید به استوری هایتان آهنگ اضافه کنید پیشنهاد می کنیم پست ۴ روش کاربردی اضافه کردن آهنگ به استوری اینستاگرام را مطالعه بفرمایید.

ویرایش هایلایت استوری ها

برای اضافه کردن آیتم های بیشتر به هایلایت، تنها کافی است Archive را تپ کنید تا به آرشیو استوری خود وارد شوید. عکس ها و ویدیوهایی که می خواهید انتخاب کنید. وقتی که تمام شد روی Done تپ کنید. شما می توانید با ضربه زدن روی Edit Cover عکس کاور را ویرایش کنید. با ضربه زدن روی Name شما می توانید نام هایلایت تان را تغییر دهید. اگر قصد دارید به استوری هایتان لینک اضافه کنید پیشنهاد می کنیم پست آموزش گذاشتن لینک در استوری ، بیو و پست های اینستاگرام را مطالعه بفرمایید.

ویرایش هایلایت استوری ها

نظرات و پیشنهاد شما؟

امروز در انزل وب ما در مورد آموزش ذخیره و آرشیو کردن استوری های منتشر شده و پست مجدد استوری ها به کمک دو ویژگی که جدیدا به اینستاگرام اضافه شده است صحبت کردیم. در صورتی که نظر و یا پیشنهادی دارید در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

نظرات

 • ستایش says:

  سلام و وقت بخیر من به سوال دارم لطفا اگر ممکنه پاسخ بدین🙏
  من چندتا استوری رو که خیلی براش زحمت کشیده بودم پاک کردم و جایی سیو ندارمش آیا میشه ازش بک آپ گرفت؟

  0
 • Fatemeh says:

  سلام من نسخه اخراینستا دان کردم ولی گزینه ارشیو استوری وهایلات کرونش اصلا ندارم میشه راهنمایی کنید چطوری فعال کنم ؟

  0
 • سارا says:

  سلام
  من اینستامو آپدیت کردم و ۲تا پیج دارم
  پیج جدیدم میتونم از هایلایت استوری استفاده کنم
  اما پیج قدیمیم نمیشه استوری رو هایلایت کرد😞

  0
 • مانلی says:

  خیلی ممنون توضیحاتتون عالی بود

  0
 • حسین says:

  سلام من هایلایت استوری بعضی از دوستامو نمیتونم ببینم بعدا ینی اونا منو تو استوریشون بلاک کردن یا اینکه اون هایلایت رو پاک کردن که نمیشه دید؟؟؟؟؟؟

  0
 • سعید says:

  دوستان هایلایت فقط واسه یه اکانت در یه گوشی فعال میشه و شما ده تا اکانت هم بسازید دیگه نمیتونید هایلایت داشته باشید رو یه گوشی !

  یه گوشی یه اکانت یه هایلایت !!!

  0
 • سمیه says:

  سلام من هم مثل بقیه دوستان مشکل هایلایت دارم با اینکه به آخرین نسخه آپدیت کردم ولی تو یکی از اکانتام هایلایت باز میشه تو اون یکی نه ممنون میشم راهنمایی کنید.

  0
 • فاطمه says:

  سلام من دوتا پیج دارم ..یک پیجم یک شخصی و قفل هست کلا ۴۲ نفر فالور دارم و این سیو استوریش‌ کار میکنه ..‌اون پیجم ک دوسه ساله دارمش و چهارهزارتا فالور دارم این گزینه روش نمیاد … هرچقدر پاک کردم دوباره نصب کردم هم فایده نداره .. پیج جدید می سازم میاره آرشیو استوری اما پیج اصلیم‌ نمیاره ..جالبه ک حتی استوری های سیو شده باقی پیج ها رو نمیتونم با این پیجم ببینم .. لطفا راهنماییم کنید

  0
 • امیر مهدی says:

  سلام و عرض ادب .یه راه حل موقتی واسه دوستانی که استوری هایلایتشون نمیاد هست اینه که از طریق یه گوشی دیگه لاگین کنن(ترجیحا اندروید)استوری هایلایت واستون میاد.استوریاتون رو ادد کنید.توی گوشی اولی استوری هایلاتتون قابل مشاهده نیست ولی هر کسی که این قابلیت رو گوشیش فعال باشه میتونه استوری هایلاتتون رو ببینه

  0
 • صبا says:

  برای من توی قسمت آرشیو استوریام یکسری از استوریامو نشون نمیده، و توی قسمت استوری فعالم اون گزینه های لایتو ندارم😭

  0
 • Fateme says:

  سلام من اینستاگراممو آبدیت کردم اما اجازه نمیده از عکس و فیلمهای قبلم استوری بذارم ! مشکل کجاست ؟ روی گوشیم دوتا اکانته ، یکیش میشه اما اون یکی نه!!!

  0
 • باران says:

  سلام چرا نوار های لایت من یهووویی نیست شده .بنظرتون چی شده

  0
 • nasiri says:

  سلام، اینستاگرام من با اینکه آخرین آپدیت رو دارم ولی گزینه هایلایت استوری رو نداره، چطوری باید فعال بشه؟ آیا مشکل خوداینستاگرامه؟

  0
 • امیر says:

  الان من این کارهارو که گفته بودین انجام دادم ولی تعدای که قبلن گذاشتم داخل بصورت ذخیره موندن اونارو چطور حذف کنم الان استوری جدید میزارم دیگه ذخیره نمیشه ولی اون قدیمی ها هنوزم باقی موندن چیکار کنم؟؟

  0
 • مهدی says:

  سایتتون چرته‌ اصلا به کامنت ها جواب نمیده با اینکه وو بیشتر کامنت ها همه یه مشکلی رو داشتن!!

  0
 • سارا says:

  من دو تا پیج تو اینستا دارم.. تو یکیش میتونم استوری هایلایت کنم ولی تو اونیکی نه…هرکاری میکنم اصلن گزینه هایلایت نمیاره برام..مطالبتون رو هم خوندم ولی باز کاری نتونستم بکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

  0
 • زینب says:

  سلام من یکی از پستامو ارشیو کردم ولی الان تو قسمت ارشیو ها نیست چجوری برگردونمش؟

  0
 • Fateme says:

  سلام
  من اینستام رو به اخرین نسخه ارتقا دادم ولی رو یکی از اکانتام میاد روی یکی نه
  مشکلش چیه؟؟
  ای یو اسم هست سیستم عاملم
  جواب بدین ممنون میشم

  0
 • Mahsa says:

  چرا با اینکه اینستامو بروز کردم گزینه هایلات تو استوریم نمیاد اما تو ی اکانت دیگ این گزینه رو دارم؟

  0
 • Mahsa says:

  خب جواب بدید دیگه😐

  0
 • Mahsa says:

  سلام من دوتا پیج اینستا دارم یکیش اوکیه استوریام گزینه هایلایت داره اما او یکی پیجم هر کاری میکنم گزینه هایلایت استوریاش نمیاد اصلا کلا نداره چیکارش کنم کمکم کنید

  0
  • Mahsa says:

   منم همین مشکل رو دارم هر کاری میکنم نمیشه

   0
  • Bahar says:

   اول باید اون ک میخواید هیلایت کنیدو استوری بزارید بعد سیو کنیدش تو ارشیو بعد از اینه یک روز تموم بشه و اون استوری پاک بشه میتدنید از تو استوری آرشیو اونو تو هایلاتا بزارید…منم دقیقا یکی از اکانتام میومد اون یکی ک نمیومدو این کارو کردم

   0
 • پریسا says:

  سلام.گوشی من اس هشته.ولی با ورژن آخر اینستا سازگاری نداره.چیکااار کنم😢😢😢

  0
 • . says:

  سلام. گزینه ی هایلایت تو اینستای من اصن نیست با این که آخرین نسخه رو نصب کردم یبار پاک کردم دوباره نصب کردم. اصن نیست چیکار کنم

  0
 • mhsa says:

  سلام من دوتا پیج اینستا دارم یکیش اوکیه استوریام گزینه هایلایت داره اما او یکی پیجم هر کاری میکنم گزینه هایلایت استوریاش نمیاد اصلا کلا نداره چیکارش کنم کمکم کنید لدفا

  0
 • پگاه says:

  قابلیت هایلایت استوری با وجود آپدیت بودن اینستاگرامم برای یکی از اکانت هام فعال نمیشه. علت چیه؟؟

  0
 • سوگند says:

  سلام بخش استوری برگزیده اینستا برای من بالا نمیاد یعنی هر چقدرم از سایتها مختلف به روز میکنم من این بخش رو ندارم
  قابلیتای دیگه ای که توی آخرین به روز رسانی هست رو دارم
  مثل فالو کردن هشتگ ها
  ولی استوری برگزیده رو ندارم
  میشه لطفا راهنمایی کنید
  اگه مقدوره به ایمیلم جواب رو بفرستید 😭😭

  0
 • پنتازوم says:

  جامع و کامل بود. خسته نباشین.

  0

تبلیغات متنی